Kyot'Home kuchni?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Kyot'Home kuchni?




przez Bibiphoque » 29/06/06, 11:57

Witam,

Myśląc o wskazówce wędkarskiej, dla koneserów gotujących nasiona konopi przyszło mi do głowy, ponieważ zasadę tę można bardzo dobrze wykorzystać do gotowania niektórych potraw, jeśli oczywiście jest na to czas. : Chichot:

Do gotowania nasion zaleca się stosowanie termosu z szerokim otworem lub umieszczenie spłukanych nasion gorącą wodą, które pokrywa się wrzącą wodą, a drugi zamyka termos.
Gotowanie nasion jest dość długie dzięki temu systemowi, zajmuje dziesięć godzin.
Ale ogromną zaletą jest to, że nie ogrzewamy w tym czasie, ciepło pozostaje zamknięte w środku.
Normalne gotowanie nasion w ogniu gazowym zajmuje około 2 godzin.
: Idea: Musimy być w stanie dokonać ekstrapolacji na żywność, ponadto to gotowanie poniżej 100 ° zachowuje wszystkie lub prawie wszystkie witaminy!
Wyobraź sobie ekonomię osiągniętą dzięki tej zasadzie, patelnia oddaje ciepło ze wszystkich stron i w wydostającej się parze.
Nie jest tak trudno zaplanować gotowanie na dzień przed dniem, czy ktoś tego potrzebuje. To tylko nawyk :P
Czy to nie jest dobry pomysł?
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 29/06/06, 12:40

Rzeczywiście pomysł jest dobry.
Co więcej, tak dobrze, że inni mieli to przed tobą. : Lol:

„Obudowa adiabatyczna” (termin techniczny oznaczający termicznie izolowany pojemnik, taki jak termos), w którym umieszcza się żywność, którą uprzednio podgrzano, aby gotowanie było przedłużane bez wkładu dodatkowej energii, koncepcja istnieje od dawna zwany „donicą norweską”.

Oto strona, która wyjaśnia tę koncepcję, podaje przykłady i wyjaśnienia: http://www.onpeutlefaire.com/fichestech ... gienne.php
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 29/06/06, 13:37

Fajnie, wiedziałem, ale z termosem jest lepiej !! : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 29/06/06, 13:43

Bibiphoque napisał:Fajnie, wiedziałem, ale z termosem jest lepiej !! : Mrgreen:
@+


Idź, przynieś swój bourguignon wołowy do termosu, ty !!!
: Lol: : Lol: : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 29/06/06, 15:32

Cześć,
Istnieją duże modele z szerokim otwarciem!

: Chichot: Pi tutaj, jemy flamandzką karbonę! : Mrgreen:
@pluche
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 30/06/06, 09:25

Bibiphoque napisał:Cześć,
Istnieją duże modele z szerokim otwarciem!



Gotowanie dobrego węglanu węgla zajmuje trzy godziny. Myślę, że ten system powinien działać dobrze, ale problemem pozostaje nagłe nagromadzenie ciepła w jedzeniu, a następnie utrata znacznej części podczas transferu.
Nie widzę już bemarowego systemu w zbiorniku termicznym podobnym do lodówki.
Spróbuję następnego karbonu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130