Kyot'home żywności?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Kyot'home żywności?




przez Bibiphoque » 16/03/06, 07:48

Witam,
Widziany dziś rano w belgijskiej telewizji mini reportaż na temat ekonomicznej strony żywności, w rzeczywistości większość ludzi wyrzuca żywność, ponieważ przeterminowała się.
Przemówienie polegało na tym, aby starać się jak najwięcej skonsumować, nie wyrzucając, i np. używać suchego chleba do przygotowania tostów francuskich, aby go nie wyrzucać.
Nie pamiętam liczb, co zostało wyrzucone, ale to było niesamowite! :zaszokować:
Cały pomysł idzie dalej, zmieniając nasze nawyki zakupowe, zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale także wszystkie koszty energii związane z produkcją, przetwarzaniem, magazynowaniem i transportem obecnie wyrzucanych towarów.
Czy to nie jest dobry pomysł?
: Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 16/03/06, 09:03

Ten sam raport słyszałem... z daleka, więc nie znam ani nazwy organizacji organizującej to badanie, ani dokładnych liczb. To głupie, mogła być świetną wiadomością...

Z drugiej strony jakiś czas temu przeczytałem, że marnowanie żywności w USA wynosi 30% (w masie)… innymi słowy, za Atlantykiem marnuje się 1 kg mięsa na 3…

żałosny : Evil:
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

jedzenie kyot’home?




przez Denis » 16/03/06, 09:23

Tak, to niesamowite, nie mogę tego zrozumieć. Wszyscy mówią, że to „nieszczęście”, ale nigdy tak dużo nie zmarnowali!!! i to właśnie oni marnują najwięcej! .To śmieszne, ale w domu się nie marnuje, niektórzy powiedzą, że jestem skąpa, ale jak mawiała moja babcia „w domu nie wiążemy psów kiełbasą!!” Np. okruchy ze stołu po posiłku są wyrzucane na zewnątrz dla ptaków, chleb zawsze kończymy przed odejściem od stołu (dżem, ser), wadą jest to, że nigdy nam się to nie udaje, gdy jesteśmy zachłanni : Lol: . To samo z wodą :on przestań, gdy tylko przestaniesz go używać, EKONOMICZNY, ALE NIE Skąpy!!! :D . Liczba dzieci, które przychodzą zjeść do domu i proszą o więcej jedzenia, tylko po to, by zostawić je na talerzu jako „śmieci” (NIGDY!!: pies, kurczak, kot… :D :D ) to niesamowite, często rodzina z kredytem po szyję!!!! nawet jeśli z zewnątrz wydaje się świecić! :P .Edukację trzeba przerobić na: marnotrawstwo, zazdrość, zazdrość, pozory... tego, co czyni ludzi nieszczęśliwymi, : Arrow: ZEN! a jeśli chodzi o żywność, do wyprodukowania mięsa potrzeba niesamowitej ilości węgla!!!! jedzmy to, ale z umiarem (już to gdzieś słyszałem! : Lol: )
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 16/03/06, 18:48

Jeśli dobrze pamiętam, 1/4 naszej żywności we Francji trafia do śmieci.

Krótko mówiąc, to prawda, że ​​musimy zachować ostrożność, ale jest to również obowiązek supermarketów, które oferują promocje na duże ilości lub produkty z bliskim DLC...

Podobnie nasze gorączkowe życie sprawia, że ​​w soboty kupujemy mnóstwo rzeczy, ponieważ w tygodniu nie możemy tego zrobić, a czasem za darmo...

Naprawdę musimy zmienić swoje zachowanie. Prawdą jest również, że wiele osób odczuwa niezadowolenie z jedzenia i jego przygotowywania. Tracimy sztukę życia... :płakać:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 16/03/06, 18:56

Nie zapominajmy o jednym: odpady oznaczają większe bogactwo dla sprzedawców „zmarnowanego materiału”… Zatem dla PKB odpady są DOBRE!
: Evil: : Evil: : Evil:
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 16/03/06, 19:16

Cóż, nie, jeśli marnowanie jedzenia nie jest ekonomiczne, ale jest logiczne.

Poza tym nie wiem, jak można marnować jedzenie, albo źle robisz zakupy, musisz źle zarządzać, musisz mieć za dużo pieniędzy (i to nie jest powód), albo po prostu masz być świnią..
Chociaż świnia zjada wszystko i nie marnuje tego.
Krótko mówiąc, po tej stronie nigdy nie marnuję, a właściwie wkurza mnie wyrzucanie jedzenia.
Jeśli chodzi o chleb to nie da się go zepsuć, bardzo dobry rano tost z masłem na śniadanie.
Marnowanie żywności to coś, czego nie rozumiem.
Kiedy wyrzucam jedzenie, to dlatego, że jest nie dobre, a w tym przypadku, cóż, biorę to na siebie i mówię sobie, że dałem się nabrać i że kupiłbym więcej.
Zawsze zabraniałam sobie marnowania jedzenia, a bardzo łatwo jest go nie marnować, wystarczy mieć dobre nawyki.
Kiedy je weźmiesz, nie możesz ich zmarnować.
Prawdą jest również, że gotując minimalnie, możesz łatwo wykorzystać resztki i przygotować dobry posiłek.

Przy odrobinie organizacji, odwagi i siły woli bardzo łatwo nie zepsuć posiłku.
:D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chartum
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 29/12/04, 23:43




przez Chartum » 16/03/06, 23:53

Witam,
A co do odpadów, to nie wiem!
Trzeba powiedzieć, że mój tata ma 3 psy i trzy koty.
Ale przede wszystkim 2 ogromne zamrażarki, które pozwalają na przechowywanie mięsa zakupionego w dużych ilościach (szczególnie wieprzowiny i drobiu).
A potem zostaje wisienka na torcie... Automat do pieczenia chleba z pewnością stanowi pewne ograniczenie (chociaż obserwowanie, jak się obraca, jest ciekawsze niż obserwowanie Caueta : Lol: ), ale po kilku próbach wychodzi z tego narzędzia produkt o takiej jakości, że często nie zostaje już nic do zjedzenia sera!!!
Mała wskazówka dla maszyny:
Zawsze używaj programu dla chleba pełnoziarnistego, który wydłuża czas wyrastania ciasta.
Mała wskazówka dotycząca mąki:
Chleb francuski wieloziarnisty + zakwas
Albona wieloziarnista przaśna, już jest (mocny smak żytni).
Albona Ciabatta to właściwie klasyczny biały chleb.

Pierwszy z nich znajdziemy w supermarketach, a pozostałe 2 w niemieckich dyskontach typu Aldi, Lidl, tych samych, które dostarczają nam olej rzepakowy ;) (Ps: Butelki spalam, żeby się ogrzać!!!).

W przeciwnym razie mój ojciec latem uprawia ogród, w którym możemy mieć smaczne pomidory.
Spróbuję go przerobić na rozgałęzione drewno ramealowe ;).
Do ogrodu, mały adres znaleziony na www.onpeutlefaire.com :
www.seedfest.co.uk/
To jest strona sprzedająca niehybrydowe nasiona warzyw.

Nie.
0 x
CX jest Bo ... Ale to zardzewiałe !!! :(
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 27/06/06, 11:44

Chartum napisał:Witam,
...Zamierzam spróbować przerobić to na drewno rameal rozgałęziony ;).
Do ogrodu, mały adres znaleziony na www.onpeutlefaire.com :
www.seedfest.co.uk/
To jest strona sprzedająca niehybrydowe nasiona warzyw.

Nie.

Witam,
Nie byłoby lepiej rozdrobnione ??
: Chichot: : Mrgreen: :zaszokować: : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
Chartum
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 29/12/04, 23:43




przez Chartum » 27/06/06, 15:28

Witam,
Tak, jest fragmentaryczne, cały czas się mylę : Chichot:
I tyle, gotowe. Ale ponieważ mam tylko siekierę, aby zrobić drewno raméal, ściółkowałem wierzch. To niesamowite, o ile lepsze są pomidory!!!
Wniosek, ściółkuj pomidory (co najmniej 15 cm ściółki) za pierwszym razem mocno podlewaj, a następnie podlewaj raz w tygodniu, to wystarczy. Aby sprawdzić, czy ściółka działa dobrze, po prostu ją podnieś i zobacz, czy jest nadal świeża i wilgotna!!!
To imponujące, jak fajnie jest być w środku lochu. :D

Ściółkę można wykonać ze wszystkiego: http://fr.wikipedia.org/wiki/Paillis
Cóż, ten post był trochę HS, ale hej…
0 x
CX jest Bo ... Ale to zardzewiałe !!! :(
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 27/06/06, 17:19

Cristophe, ciekawie byłoby zrobić konkretny post (lub inny) na ten temat: podawaj swoje przepisy, aby nie marnować jedzenia.

Moglibyśmy znaleźć przepisy lub wskazówki dotyczące odzyskiwania „przeterminowanej” żywności (umieściłem to określenie w cudzysłowie, ponieważ niektóre daty ważności są tak absurdalne, że graniczy to z oszustwem. Nawet umieszczają DLC na sel :zaszokować: )
    kompostowanie,
    przepis na naleśniki z makaronem (dzieci to uwielbiają),
    ...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 245