Kopenhaga: Nicolas Hulot mnie potrzebuje? Ach tak?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Kopenhaga: Nicolas Hulot mnie potrzebuje? Ach tak?




przez Christophe » 27/11/09, 19:23

E-mail otrzymany dzisiaj:

CHRISTOPHE, potrzebujemy cię w Kopenhadze

KRZYSZTOF,

To ostatnia prosta. W niecałe 2 tygodnie,
Kopenhadze, zadecyduje o przyszłości planety i ludzkości
w pełni.

Zostało nam tylko 11 dni na masową mobilizację-
kłamiemy i dokładamy wszelkich starań, aby uzyskać porozumienie w sprawie
klimat, który pozwala uniknąć katastrofy.

Być wysłuchanym przez negocjatorów, postawić ich twarzą w twarz ze swoimi
ogromną odpowiedzialność przed tym ostatnim powołaniem
na szczęście nasza Fundacja musi mieć ich zdecydowanie więcej
środków i więcej głosów niż ma dzisiaj.

Do tego pilnie potrzebujemy Ciebie. Jeśli ty
nie jesteś jeszcze EkoAktorem lub EkoAktorem, jak najszybciej nim zostań
aujourd'hui!

Wspiera nas już 7595 EkoAktorów! liczę na Ciebie
aby pomóc nam osiągnąć nasz cel 15 000 EkoAktorów,
zobowiązanie do reprezentatywności Fundacji wobec jej rozmówców,
przed rozpoczęciem negocjacji kopenhaskich w dniu 7 grudnia.

Zapraszam również do wirtualnego marszu do Kopenhagi.
Dodając swoje zdjęcie do mojego oraz innych członków i darczyńców Fundacji,
jesteście częścią łańcucha solidarności, który symbolicznie zaprowadzi nas na miejsce Konferencji.

A kiedy już tam dotrzemy, możesz liczyć na mnie, że sprawię, że twój głos będzie słyszalny!

Ekologicznie Twój,


Przepraszam, Nicolais, ale nie klikałbym na twój gówniany link, ponieważ jest to link „śledzony marketingowo”…

Śledzony link marketingowy to link, który nie prowadzi bezpośrednio do danej witryny, ale prowadzi do witryny „marketingowej” (w tym przypadku: http://optimus.custmta.com ) pośrednik, który pozwala wiedzieć (między innymi są pewnie inne rzeczy):

a) jeśli otworzyłeś wiadomość e-mail (poprzez osadzone obrazy)
b) czy kliknąłeś, a jeśli tak, gdzie kliknąłeś

a + b = plik marketingowy

A im lepszy plik marketingowy, tym drożej Hulot będzie w stanie odsprzedać Twoje e-maile firmom zewnętrznym... : Evil: : Evil: : Evil:

Więc jeśli Hulot lub jeden z jego przyjaciół przeczyta tę wiadomość, wiesz, co musisz zrobić: wysłać e-maile z bezpośrednimi linkami, a tym samym wyczyścić...
:zmarszczyć brwi:
0 x
Ibis
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 31/12/08, 15:56
Lokalizacja: Ain




przez Ibis » 27/11/09, 19:38

jesteś pewien, że pochodzi od niego Christophe?

Czy byłby wtedy psem? :płakać: czy też jest to dywersja
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/11/09, 20:06

Nie, nie sądzę, żeby to była dywersja, phishing lub coś podejrzanego (co za interes, Hulot nic nie sprzedaje i nie ma poufnego kodu osobistego)... Nie, myślę, że to tylko „marketing”!

Po tym niekoniecznie oznacza to, że Hulot odsprzedaje e-maile, ale jeśli nie ma zamiaru „profilować”, to nie jest zainteresowany używaniem śledzonych linków!!

Pochodzi od: Nicolas Hulot Foundation for Nature and Man
( news-fnh@optimus.custmta.com ) Custmta.com jest prawdopodobnie ich dostawcą poczty.

Oto poczta:
Obraz

Myślę, że wszyscy, którzy podpisali Pakt Ekologiczny (tak jak ja) go otrzymali… jest nas kilku forum podpisałem, więc po prostu zapytaj...

Zwroty?
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 27/11/09, 20:41

Ja też go otrzymałem, w tej samej formie, z tą różnicą, że nie mam na imię Christophe : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/11/09, 20:50

Tutaj, dziękuję za informację, więc rzeczywiście jest to autentyczny e-mail (rewers by mnie zaskoczył)… tak, żeby każdy wyciągał własne wnioski…
0 x
Ibis
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 31/12/08, 15:56
Lokalizacja: Ain




przez Ibis » 27/11/09, 20:52

Christophe napisał:
ale jeśli nie ma zamiaru „profilować”, to nie jest zainteresowany używaniem śledzonych linków!!




Dość niepokojące. Żyjemy w cudownych czasach : Lol:
Zamierza sprzedać swoje adresy stronie Sarko na Facebooku?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/11/09, 22:09

Więc to nie jest pomysł, nie jestem pewien, czy odsprzedają e-maile… w każdym razie śledzą. To wszystko, co możemy powiedzieć. I nie widzę powodu w kontekście działania Hulota.

Więc powinieneś zapytać ich pkoi on trackent... ale nie oczekuj odpowiedzi... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 28/11/09, 02:37

Tak, naprawdę nie widzę problemu.

Zawsze interesujące jest posiadanie informacji (statystyk) na temat odwiedzających nasze witryny. Na stronach mamy mnóstwo narzędzi, aby zobaczyć, kiedy, skąd, dlaczego, na które strony przychodzą ludzie. Myślę, że nie jesteś ostatnim, który ich używa.
Co jest istotne, co skuteczne.


Tak więc posiadanie informacji o tej samej kolejności w wysyłanych przez nas e-mailach wydaje mi się w dużej mierze równie interesujące i przydatne, szczególnie w celu sprawdzenia, czy po e-mailu ludzie zobaczą petycję, znak itp.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 28/11/09, 21:39

Ja też to dostałem i też nie odpowiedziałem...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 30/11/09, 17:34

nonoLeRobot napisał:Zawsze interesujące jest posiadanie informacji (statystyk) na temat odwiedzających nasze witryny. Na stronach mamy mnóstwo narzędzi, aby zobaczyć, kiedy, skąd, dlaczego, na które strony przychodzą ludzie. Myślę, że nie jesteś ostatnim, który ich używa.
Co jest istotne, co skuteczne.


Jako webmaster oczywiście korzystam ze statystyk wejść, ale w to wierzęistnieje zasadnicza różnica na poziomie marketingowym między analizą statystyk dostępu a „śledzeniem kliknięć w mailach”.

Nie rozumiem, jak Hulot, który nie zajmuje się „handlem” ani „marketingiem”, miałby potrzebować drugiego narzędzia. Może być bardzo zadowolony, tak jak ja, z analizy statystyk dostępu do swojej strony.

Zwłaszcza, że ​​jest to firma TRZECIA, która zarządza swoimi mailingami: a więc naszymi e-mailami przekazanych Hulotowi na „słuszny cel” znajdują się JUŻ w prywatnych bazach danych i poza fundacją Hulot. Kto wie, czego chcą ci ludzie? Zarabianie pieniędzy jest pewne i to jedyna pewna rzecz...

Hej, niedawno zaproponowano mi odkupienie 45 000 e-maili econo: powiedziałem NUTS!! Szanuję moich subskrybentów... mnie! :|
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174