Symulator klimatu nauki i życia

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Symulator klimatu nauki i życia




przez Christophe » 26/10/07, 11:03

Wszystko w tytule ma symulować globalne ocieplenie we Francji http://climat.science-et-vie.com/carte/carte.php

Mówię „przypuszczalny”, ponieważ nie sądzę, aby w obliczeniach uwzględniono ... niepewności, takie jak Prąd Zatokowy ...
0 x
Grumberg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 05/11/07, 14:49




przez Grumberg » 05/11/07, 20:23

Model jest modelem symulacyjnym Météo France z końca wieku, według precyzyjnego scenariusza. Ma po prostu przykładową wartość: nie można przewidzieć, jak się to rozwinie. Jednak jeśli chodzi o symulacje, jest to najlepsze, zapewniam cię. A jego dyscyplina naukowa absolutnie nie jest kwestionowana (po raz kolejny wszystkie dane pochodzą z Météo France, tylko je wystawiliśmy).

Jesteś naprawdę zdenerwowany przeciwko Sc & Vie, powiedz to!
0 x
the_clansman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 05/11/07, 17:45

I wskocz do małego pubu!




przez the_clansman » 05/11/07, 21:17

I chmiel, odbijam się ponownie: zdecydowanie doradzam, ale potem bardzo mocno czytam Specjalną Edycję Specjalną do Klimatu obecnie w kioskach!

Szczerze mówiąc, jest wart swojej wagi w orzeszkach ziemnych: w 162p (ach! Jak dobra dobra paginacja!), Wyjaśnia wszystkie tajniki obecnych badań klimatycznych, a także związane z nimi zagrożenia i problemy ...

A teraz mały szczupak przeciwko S&V (w końcu nie ma powodu, żeby narzekać zawsze ten sam;)): Bardzo umiarkowanie doceniłem, że Lotnictwo Specjalne tego roku jest redagowane w 'Special Edition 'a nie w' Special '(nagle musiałem go kupić w kioskach i na dodatek format się nie zgadza, nie mogę zapamiętać tego numeru obok jego kolegów które wychodzą co dwa lata ...): I pukanie : Chichot:
0 x
Grumberg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 05/11/07, 14:49




przez Grumberg » 05/11/07, 21:30

Tak, obwiniano nas za to ... Ja też, bolało mnie serce. Zbieram te HS Aviation od dziecka (pierwszy numer kupiłem w 1973 roku ...).
Ale nie mogę krytykować tej decyzji, która została podjęta z powodów, które mi uciekają (oprócz jednego: mamy prawo wyjść tylko 4 HS rocznie i 2 specjalne. HS jest odtąd poświęcony bieżącym problemom lotnictwo, które jest regularnym spotkaniem, staje się wydarzeniem specjalnym. Czy to jasne?).
0 x
the_clansman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 05/11/07, 17:45




przez the_clansman » 05/11/07, 21:50

Tak, obwiniano nas za to ... Ja też, bolało mnie serce. Zbieram te HS Aviation od dziecka (pierwszy numer kupiłem w 1973 roku ...).
Ale nie mogę krytykować tej decyzji, która została podjęta z powodów, które mi uciekają (oprócz jednego: mamy prawo wyjść tylko 4 HS rocznie i 2 specjalne. HS jest odtąd poświęcony bieżącym problemom lotnictwo, które jest regularnym spotkaniem, staje się wydarzeniem specjalnym. Czy to jasne?).


Bof;) W tym czasie w wiadomościach jest także numer „Lotnictwo” :? I wydaje mi się, że wszystkie specjalności nie są związane z regularnymi spotkaniami ... Krótko mówiąc, wolałbym raczej, aby HS na planetach pozasłonecznych stał się wyjątkowy (odkrycie planet pozasłonecznych jest całkiem dobre następnie publikacja), aby zachować numer lotniczy w HS ...

Ale hej, to nie ma znaczenia: będę musiał być bardzo ostrożny, co dwa lata, aby nie przegapić tego, co pozostało jedną z pereł publikacji;) Odzyskam i to nie jest tak małe incydent, który zmusi mnie do przerwania subskrypcji ... w przeciwieństwie do innych (śledź mój wygląd;)).

W przeciwnym razie miałem wyrzuty związane z jednym z ostatnich artykułów, ale nie pamiętam, który: pcham ten krok w kierunku moich starych liczb i wracam, by cię drażnić: Arf! Nie jesteś w łóżku;)
0 x
Grumberg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 05/11/07, 14:49




przez Grumberg » 05/11/07, 21:53

Nie, nie kłamie i nie jest blisko istnienia. Pracuję ... nad nowym specjalnym problemem !!

Pamiętaj, że odpowiadając na forum całkiem zepsuć moją wydajność ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 05/11/07, 21:55

Grumberg napisał:Model jest modelem symulacyjnym Météo France z końca wieku, według precyzyjnego scenariusza. (...)
Jesteś naprawdę zdenerwowany przeciwko Sc & Vie, powiedz to!


: Chichot:

To nie ma nic osobistego przeciwko S&V ... poza tym, że nawet napisałem wiadomość, aby przedstawić ten "projekt" https://www.econologie.com/sciences-et-v ... -3515.html

Ponadto ten temat powstał przed przeczytaniem artykułu pantone ...

Niemniej jednak, właśnie dlatego, że to właśnie S&V byłoby pożądane, aby przedstawić pewne wyjaśnienia dotyczące prawdopodobieństwa osiągnięcia tych liczb ... trochę tak, jak robi to Meteo France ze swoim słynnym „indeksem zaufania”. ..
0 x
Grumberg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 05/11/07, 14:49




przez Grumberg » 05/11/07, 21:58

Przyjrzyj się bliżej, ale myślę, że wyjaśnienia tam są (nie pamiętam, oglądałem to na samym początku i przeszedłem do czegoś innego). Należy pamiętać, że dane te zostały wykorzystane do opracowania tabeli pór roku opublikowanej pod koniec marca w miesiącu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 05/11/07, 22:05

Wyjaśnienia tak, ale nie „szaleni strażnicy”, którzy mówią, że mogłoby to być przeciwieństwem ocieplenia w Europie, gdyby zatrzymał się strumień zatoki ... koniecznie straciłby całą swoją wiarygodność dla narzędzia ...

Strumień zatoki ma szacowaną moc cieplną około 1 000 000 reaktorów jądrowych ...

Ale przejdźmy dalej ... dobrze jest mówić o globalnym ociepleniu, ale lepiej mówić o rozwiązaniach, które można szybko zastosować w obecnym kontekście gospodarczym i technologicznym ...
0 x
Grumberg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 05/11/07, 14:49




przez Grumberg » 05/11/07, 22:08

Klimat mówi, że wyłączenie Prądu Zatokowego jest mało prawdopodobne. Niedawno opublikowaliśmy na ten temat w Sc & Vie.
Ale masz rację, wskazując, że jest to przypadek podręcznikowy: wcale nie jest oczywiste, że tak będzie. Niestety, są szanse, że będzie gorzej ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 231