Szalony pomysł przeciwko CO2?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Szalony pomysł przeciwko CO2?




przez Christophe » 24/02/07, 11:50

Dosłownie wysyłam Ci e-mail otrzymany przez gościa. Przyznam, że niewiele z tego rozumiem... kk1 miałby świadomą opinię?

Odkrycie, które może zmienić wszystko.
jeśli rozpalisz ogień i przepuścisz dym przez przewód w kształcie półkola, spalone gazy wracają do ziemi (energia spalania automatycznie wypycha dym). Innymi słowy, rozpalając ogień, możesz mieć dwa! To jest dobre na globalne ocieplenie. Trudno tę wiadomość traktować poważnie! Oh! Mam zdjęcie.


Obraz

:zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/02/07, 13:08

Lutage, czy to sałatka? : Chichot:

To doświadczenie jest naprawdę interesujące, niestety
Nie bardzo widzę dla tego zastosowanie.

Chodzi głównie o osady smoły w kominie (chłodnicy)
które stanowią dla mnie problem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 24/02/07, 13:49

:zaszokować: Rozumiem, że to dzieło sztuki :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
JAF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 24/02/07, 13:32
Lokalizacja: Owernia




przez JAF » 24/02/07, 13:56

Witam, jestem autorem tego eksperymentu.
Widzę wiele zastosowań tego dziwactwa związanego ze spalaniem. Nie chciałbym być zbyt arogancki, więc poczekam, aż obraz tego doświadczenia, po przejściu przez oczy, pobudzi kilka neuronów...

Możliwość skierowania ognia, oddania ciepła spalania do gruntu do innego zastosowania i przy tym ochłodzenia dymu.
Sadza i smoła zależą od jakości paliwa, smoła pojawia się także w wyniku kondensacji dymu (różnicy temperatur pomiędzy temperaturą dymu a temperaturą zewnętrzną).

To prawda, że ​​może się to wydawać szaleństwem!
Czy pochodnia na końcu ściśle pionowego komina nie jest również jednym z nich?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/02/07, 15:26

jeśli robimy duże kominy, to po to, żeby stworzyć ciąg.

Nie sądzę, że dzięki temu pomysłowi wygrasz 100 milionów dolarów Richarda Bransona. :D

W każdym razie dziękuję, że sprawiłeś, że się uśmiechnęliśmy.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 24/02/07, 15:26

JAF napisał:Witam, jestem autorem tego eksperymentu.
Widzę wiele zastosowań tego dziwactwa związanego ze spalaniem. Nie chciałbym być zbyt arogancki, więc poczekam, aż obraz tego doświadczenia, po przejściu przez oczy, pobudzi kilka neuronów...

Możliwość skierowania ognia, oddania ciepła spalania do gruntu do innego zastosowania i przy tym ochłodzenia dymu.
Sadza i smoła zależą od jakości paliwa, smoła pojawia się także w wyniku kondensacji dymu (różnicy temperatur pomiędzy temperaturą dymu a temperaturą zewnętrzną).

To prawda, że ​​może się to wydawać szaleństwem!
Czy pochodnia na końcu ściśle pionowego komina nie jest również jednym z nich?


Trzymaj 63!

Więc twój pomysł wydaje mi się bardzo dziwny!! dlaczego przewody kominowe muszą wystawać znacznie ponad dachy, aby zapewnić prawidłowy ciąg... i nie zawsze to działa (np. u mnie w domu, chociaż teoretycznie wszystko jest w porządku).

Tam chcecie wymordować mieszkańców ziemi CO (tlenkiem węgla), żeby już nie produkowali CO2 swoimi bzdurami...... : Evil: : Idea: : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/02/07, 15:27

Witam,
To samo zauważa każdy, kto korzysta z pieców wolnospalinowych,
Dym jest ciężki bez napędu, nie unosi się ponad komin, opada za domy.
co sprawia wrażenie zanieczyszczenia w mieście..
Problem w tym, że potrzebne jest dobre, suche drewno i utrzymywanie określonej temperatury w kominie, w przeciwnym razie, jeśli w kominie będzie za zimno i będziemy palić zbyt zaduszone drzewa iglaste, w kominie pojawi się kondensacja i kreozot.
Niektórzy dodają katalizator (mam go, ale nigdy nie instalowałem) wygląda to jak ceramiczny plaster miodu z pułapką na obejście zimnego powietrza, gdy piec kominowy w temperaturze ok. eonów może skierować dym do katalizatora.

Dlatego zbudowałem inny piec wolnopalny (z komorą pionową), aby móc spalać dowolne gatunki mniej lub bardziej suchego drewna.

Kiedy zimą przechodzimy ulicą i sprawdzamy co wychodzi z kominów wiemy kto pracuje z kominkiem lub wolno spalającym się, wygląda to tak jak na zdjęciu u góry...

André
0 x
Bmag
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 74
Rejestracja: 05/02/05, 16:35
x 3




przez Bmag » 24/02/07, 16:30

Bonjour à tous
Ce forum jest super:
Christophe uważa nas za dziwnych,
Królik zauważa sałatkę,
Słoń zaskoczony trąbą,
André natychmiast wykrywa zimny dym,
Ja widzę tylko ogień : Lol:

Cóż, jaki jest pomysł zapewnienia, że ​​CO2 pozostanie na poziomie gruntu i zostanie wychwycony przez rośliny, bez przedostawania się tam i z powrotem do atmosfery ze znanymi konsekwencjami?
Świetny pomysł, ale to od nas będzie zależeć, czy się wspinamy, żeby oddychać... : Arrowu:

Ponieważ zbudowałem kominek wolnopalny według pomysłów André, dym schodzi na ziemię; na szczęście nie mam sąsiadów...
Na chwilę obecną nie ma informacji o ofiarach. Nie wiem, czy rośliny i drzewa naprawdę lubią wdychać taki dym.
Bernard
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/02/07, 16:36

Królik zauważa sałatkę,


Nie zrobimy tego ponownie.

Obraz
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/02/07, 16:48

Halo
Ponieważ zbudowałem kominek wolnopalny według pomysłów André, dym schodzi na ziemię; na szczęście nie mam sąsiadów...


W Quebecu są tysiące podobnych pieców
W poście nie podałeś nam żadnych szczegółów na temat pieca wolnospalającego, jego wydajności, rodzaju drewna itp. Ciekawie byłoby wiedzieć, czy jesteś zadowolony,
Jeśli chcesz, żeby dym uniósł się w powietrze, otwórz zatyczki, daj trochę powietrza, a gdy będzie już gorąco, zamknij zatyczki, prawie nie ma już dymu, chyba że jest -15, proszę bardzo. jest trochę pary wodnej.

André
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 273