Filozofia: czy globalne ocieplenie eksterminuje człowieka?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Filozofia: czy globalne ocieplenie eksterminuje człowieka?




przez Christophe » 23/11/06, 15:50

Jest trochę futurystyczny i cyniczny jak Temat, ale chciałbym poznać twoje różne opinie na ten temat. Pytanie dotyczy całkowite zniknięcie gatunku ludzkiego ponieważ (bezpośrednie lub pośrednie) ocieplenia, które rozpoczęliśmy ...

Ze swojej strony myślę, że poza bardzo poważnymi „spontanicznymi” ucieczkami, gatunek ludzki (przynajmniej bardzo niewielki odsetek) zawsze zdoła się przystosować… wystarczy zobaczyć, gdzie się zaczęło, to jest 30 000 lat…

Z drugiej strony, jeśli rozwiną się nowe formy zaraźliwych chorób zakaźnych ... sytuacja byłaby inna ...
0 x
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 23/11/06, 16:40

Całkowite zniknięcie gatunku ludzkiego... to interesujący temat, mieszanka fikcji i rzeczywistości, prawda?!
Przez to wymieranie naszego życia, globalne ocieplenie czy wiele innych przyczyn... Ja też uważam, że „najsłabszy umrze, a najsilniejszy przeżyje” to brzmi trochę jak science fiction, ale trzymam się tematu!

Co roku Nostradamus, a nawet Paco Rabanne przepowiadają najgorsze, ale jak dotąd nic nie zostało zweryfikowane, więc…
może ograniczając do minimum globalne ocieplenie, nasze organizmy przejdą nowe przemiany, które pozwolą nam lepiej się przystosować, a co za tym idzie, tolerować te krzywdy?!!!!!
0 x
Razem możemy zmienić
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 23/11/06, 16:42

I nie zapominaj, że patrząc na ewolucję ludzkiego ciała, adaptacja jest możliwa, a nawet konieczna do przetrwania!
0 x
Razem możemy zmienić
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/11/06, 21:18

Wyginięcie może nie, ale prawdopodobna silna i szybka regulacja...
To właśnie zawsze działo się na tej planecie, kiedy gatunki nie były już w harmonii ze środowiskiem.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 29/11/06, 20:38

Jakie będą według Ciebie najważniejsze zmiany wynikające z ewolucji naszego środowiska?!
Uważam, że interesujące jest przewidywanie i planowanie tej (pewnej?) ewentualności.
0 x
Razem możemy zmienić
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 29/11/06, 20:54

Chris nie zapomina, że ​​aby wirus był „skuteczny”, nie może być zbyt skuteczny, w przeciwnym razie zabija swojego żywiciela, zanim będzie mógł się przenieść.

W przeciwnym razie choroby przenoszone przez komary wydają się być w dobrym stanie, biorąc pod uwagę, że w obliczu zmian klimatycznych, których doświadczamy, to oni jako pierwsi na tym korzystają.
Jak mówi Zac mam zamiar zaopatrzyć się w złotą rybkę :) lub ważki.

Klan Żab niestety wydaje się tracić impet, biedni ludzie.
0 x
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 29/11/06, 21:22

Kiedy zadałem pytanie, odpowiedź brzmiała: czy staniemy się amfibiami? itp.
Jak myślisz, czego moglibyśmy mieć więcej (lub mniej) za kilka lat, aby przetrwać w naszym świecie?
0 x
Razem możemy zmienić
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/11/06, 21:55

freddau napisał:Jak mówi Zac mam zamiar zaopatrzyć się w złotą rybkę :) lub ważki.

Klan Żab niestety wydaje się tracić impet, biedni ludzie.


powitanie

Żaba też działa, ale kijanki, gdy tylko staną się żabami, odchodzą, wierzcie mi, w średniej perspektywie zostaje tylko gupik, ty lapiat lub dla metropolii złota rybka, która trwa : Mrgreen:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
drewno królik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/11/06, 14:53




przez drewno królik » 29/11/06, 22:26

Z różnych elementów, które zebrałem, wynika, że ​​całkowite zniknięcie gatunku ludzkiego nie jest całkowicie nierealne (nawet jeśli pozostaje mało prawdopodobne).
Przede wszystkim to, co wiemy (patrz „niewygodna prawda”): globalne ocieplenie, które rozpoczęło się na początku stulecia, jest zjawiskiem niespotykanym od stu lat, osiągnęliśmy poziom CO2 wyższy niż mogli być. być ostatnimi 600000 2 lat (wychwytywanie COXNUMX w rdzeniach lodowych na biegunie północnym).
Zjawisko narasta:
-Topnienie wiecznej zmarzliny uwalniające metan (23 razy silniejszy niż co2) w wyniku rozkładu materiałów organicznych.
-Wylesianie lasów amazońskich i lasów tropikalnych w ogóle na całym świecie przez biedną populację, w celach rolniczych lub po prostu jako drewno opałowe.
- Zanurzenie szybko rozwijających się krajów, takich jak Chiny, które wymagają ogromnych ilości energii (oczywiście kopalnej) i możliwość zobaczenia, że ​​inne kraje wydają się równie chciwe (Chiny już zlecają podwykonawstwo Afryce)
-Wzrost światowej populacji (a co za tym idzie, szaleńczych konsumentów zasobów itp.)
Wszystko to dowodzi, że ocieplenie będzie kontynuowane i narastać, jak pokazują wszystkie symulacje.

Globalne zmiany klimatyczne oznaczają coraz więcej fal upałów, co oznacza coraz więcej zgonów. zmierza w kierunku pustynnienia, które będzie się rozszerzać w kierunku biegunów.
Lodowce i kry topnieją, zwiększając poziom wody i powodując masowy exodus ludzi, którzy żyli na zalanych terenach.
w związku z tym będzie coraz mniej terenów nadających się do zamieszkania, a co za tym idzie konflikty o przestrzeń życiową (trzecia wojna światowa w takim kryzysowym kontekście jest całkowicie prawdopodobna)

Teraz możemy sobie wyobrazić wiele scenariuszy:
Jeśli weźmiemy marzec, wiemy, że na jego powierzchni było dużo wody, która utworzyła bruzdy o długości kilkudziesięciu kilometrów i więcej; Woda ta występuje częściowo w postaci lodu pod powierzchnią, ale zdecydowana większość wody uciekła w przestrzeń kosmiczną, rozłożona pod wpływem promieni ultrafioletowych. Na Ziemi warstwa ozonowa jest przebita na biegunach i przepuszcza promienie ultrafioletowe, ale w atmosferze nie następuje rozkład wody, ponieważ temperatura jest zbyt niska, aby para wodna mogła unieść się wystarczająco wysoko; teraz, jeśli temperatura na Ziemi wzrośnie na tyle, aby całkowicie stopić krę lodową i ogrzać ocean na poziomie bieguna, jest całkiem możliwe, że woda ucieknie w przestrzeń kosmiczną (jak gigantyczny szybkowar) i że „ostatecznie Ziemia przybierze ładny wygląd” czerwony odcień :płakać: :płakać: (a z czego składa się marcowa atmosfera... 99% co2...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 30/11/06, 00:26

0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 234