Cabrol, jeśli Ziemia robił sam? Negowanie Holocaustu?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Cabrol, jeśli Ziemia robił sam? Negowanie Holocaustu?




przez Christophe » 10/06/08, 10:09

„A co by było, gdyby Ziemia poradziła sobie sama?” Taki tytuł nosi najnowsza książka Laurenta Cabrola. Nie owijajmy w bawełnę: ta książka to kryminał. W jakim sensie? Tego właśnie będę bronił w tym krótkim poście.

Obraz

Za wszelką cenę pozostań na pierwszych stronach gazet

Laurent Cabrol (61 l.) został wyrzucony z TF2008 na początku 1 roku: nie zajmował się już Téléshoppingiem. Jak utrzymać swoją obecność w mediach? Być może mile widziana byłaby publikacja książki poruszającej poważny problem... A co by było, gdyby pisał o globalnym ociepleniu. Nawet lepiej ! A co, jeśli spróbuje pokazać, że to, co o tym myślimy, jest błędne! I nie ! To nie człowiek jest odpowiedzialny za to ocieplenie! Kontrowersyjna teza: przynajmniej książka poruszy dyskusję, a Laurent Cabrol nie będzie całkiem martwy i usunięty z mediów. Ostatni wybuch.

Negacja ekologiczna

W zasadzie teza Laurenta Cabrola jest demagogiczna: cieszy tych, którzy nie chcą podejmować wysiłku wymaganego przez odpowiedzialną świadomość ekologiczną. „A co by było, gdyby Ziemia sama wyszła?” A co, jeśli mógłbym powstrzymać się od działania i zaangażować się? I właśnie w tym punkcie ta książka jest zbrodnicza: zachęca nas, abyśmy nie podejmowali już żadnych wysiłków w celu zmniejszenia naszego wpływu na globalne ocieplenie. Postępując w ten sposób, przyczynia się do narażania przyszłych pokoleń i nas samych. Nasz dom płonie. Oblał ją benzyną.

Szalona teza: słońce jest odpowiedzialne…

Czy słońce jest odpowiedzialne za globalne ocieplenie? Ale oczywiście ! Ta kontrowersyjna teza została na jakiś czas obalona na łamach czasopisma Nature (CF. Agoravox), które dowodziło, że Układ Słoneczny na całym świecie znajduje się w fazie schładzania. A to oznacza, że ​​gdyby intensywność słońca wzrosła, obecne globalne ocieplenie byłoby jeszcze gorsze... Od wielu lat powracają tezy sprzeciwiające się ludzkiej odpowiedzialności. Ale rzadko pochodzą od wielkich naukowców.

Wszechwiedza Laurenta Cabrola



Ponadto Laurent Cabrol podkreśla fakt, że nie mamy pewności: meteorologia i ekologia to nauki bardzo niepewne. W naszym pojmowaniu świata i relacjach między rzeczami pozostaje wielka niejasność. Dlatego nie możemy nawet powiedzieć, w jakim stopniu człowiek interweniuje. W związku z tym Laurent Cabrol uważa się za uprawnionego do stwierdzenia, że ​​jego teza o nieodpowiedzialności człowieka jest tak samo słuszna, jak jej odwrotność...

O Matko Naturo, wysłuchaj naszych modlitw!

Wreszcie, odpowiedzialność człowieka zostaje usunięta na rzecz Natury, o Matko Naturo, opiekuńczej, ponieważ jest samoregulująca. Dom płonie, ale radzi sobie sam: tak czy inaczej, wszystko się równoważy. Ogromny dowód racjonalizmu, jaki oferuje nam tutaj Laurent Cabrol. Bez wątpienia wielki myśliciel. Tak wielką, że nawet potępiając brak wiedzy ekologicznej, wyznaje prawdę, jedyną prawdę: Natura rozwiąże nasze problemy. Nie segregujmy już śmieci, konsumujmy do upadłego, stopmy te nieliczne pozostałości czapy polarnej, podnieśmy poziom oceanów, uwolnijmy gazy cieplarniane tam, gdzie to możliwe! Matka Natura odpokutuje za nasze grzechy!


Ten Cabrol jest głupi (nie ma innych słów) tak samo jak jego wydawca (jego Ghostwriter?), Oczywiście planeta ZIEMIA przetrwa… ale jakim kosztem dla różnorodności biologicznej i ludzkości?

L 'Wymieranie permu to dobry przykład z przeszłości pokazujący, że Ziemia przetrwała już straszliwe ocieplenie... ale za 100 000 lat...

Źródło postu: http://ecologie-durable.fr/coup-de-gueu ... #comment-2 : Mrgreen:
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 10/06/08, 10:30

Witam,

„Jak czuć się dobrze w głęboko chorym społeczeństwie”
: Evil: : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 10/06/08, 10:31

Ach tak, niezły podtytuł tej książki...
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 10/06/08, 14:03

to debata specjalistyczna... co myśli Johnny Hallyday????, :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 10/06/08, 14:11

Cóż, nie wiemy, ale to już wiedzieliśmy :D
Z drugiej strony Carbol jest (no cóż, powinien być) „dobrym” meteorologiem, prawda?
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 10/06/08, 14:13

Christophe napisał:Ach tak, niezły podtytuł tej książki...


Witam,
to mniej więcej podpis członka nauk futura (sceptycznych radykalnych ekstremistów) : Mrgreen: , uznałem to za całkiem niezłe jako „filozofia”
Faktycznie napisał: „Jak można czuć się dobrze w głęboko chorym społeczeństwie”


Wracając do książki, prawdą jest jednak, że planeta byłaby „lepsza” bez ludzi!

@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 10/06/08, 14:27

Planeta przetrwa WE WSZYSTKICH PRZYPADKACH... powrót do klimatu przedindustrialnego zajmie może tylko 100 000 lat...

I 100 razy więcej, czyli 10 000 000 lat na odtworzenie różnorodności biologicznej, którą niszczymy…

Ale Cabrol wydaje się być zdenerwowany... więc się nie myli (Ziemia nie eksploduje pod wpływem globalnego ocieplenia), ale wszystkie konsekwencje stawia pomiędzy ( ) przynajmniej tak mówi tytuł, uwierzcie...
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 10/06/08, 14:38

Witam,
Weteran TF1, nie oczekuj zbyt wiele : Mrgreen:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Laurent_Cabrol

@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 10/06/08, 14:39

Prezentacja redaktora
Tak, Ziemia się ociepla i „pogoda” się zmienia. Ale kto jest odpowiedzialny? Klimat zawsze był zróżnicowany i przez wieki w proporcjach często znacznie bardziej brutalnych niż obecnie (notatka od Christophe'a: O tak? Kiedy?). Mówi się nam prawdy i wprawia w poczucie winy, ale co tak naprawdę wiemy o mechanizmach globalnego ocieplenia? Prawie nic. Maszyna klimatyczna jest przerażająco złożona i nie mamy naukowej pewności co do reakcji oceanów, chmur, pomiarów węgla, temperatur i roli Słońca. A jeśli Ziemia, żyjący organizm (HM hm...), nosiła w sobie zasoby, dzięki którym mogła sobie poradzić sama? Laurent Cabrol, dziennikarz specjalizujący się w pogodzie od dwudziestu pięciu lat, protestuje przeciwko jednomyślności, bez pasji – i przejrzyście – analizuje czynniki ocieplenia i pokazuje, że wszystko pozostaje do odkrycia. Zjadliwa książka, która powinna zapoczątkować debatę, która tak naprawdę nigdy nie została otwarta.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 10/06/08, 15:24

Bądź ostrożny, bo zostanę zlinczowany, ale myślę, że wszyscy jesteście bardzo pewni swoich twierdzeń.
choć jestem przekonanym ekonologiem, zawsze mam wątpliwości i lubię czytać różne opinie. Nie wiem, czy przeczytam tę książkę, ale na pierwszy rzut oka tezy (które już pachną nieco przegrzaniem, przyznaję) wydają się podobne do kontrowersyjnego angielskiego raportu „wielkie oszustwo dotyczące globalnego ocieplenia”, który miał tę zaletę, że zwrócił uwagę światło elementów zawsze pomijanych, takich jak wpływ oceanu, słońca i pary wodnej.
W skrócie: jak mówi drugi: „każdy zgadza się krytykować pojedynczą myśl…”
Pozwolę ci o tym pomyśleć.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128