Testowanie ładowarki alkalicznej i soli fizjologicznej

Dobre kupowanie i dobry wybór produktu lub usługi oznacza, że ​​oprócz zadowolenia, mniejszego zużycia i ochrony planety, w 2021 r. ważne jest, aby kupować lepiej! Również wymiana informacji i doświadczeń pozwala uniknąć różnych przekrętów i oszustów. W 2021 roku niezbędna jest wymiana doświadczeń użytkowania, pozytywnych lub negatywnych, ponieważ rynek produktów i usług dla konsumenta jeszcze nigdy w historii ludzkości nie był tak bogaty. Pomoc w lepszym wyborze jest niezbędna, ponieważ kupowanie lepszych oznacza kupowanie produktów zrównoważonych!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Testowanie ładowarki alkalicznej i soli fizjologicznej




przez Christophe » 29/04/07, 09:49

testuję ładowarka do akumulatorów...jednorazowa.

Tak, dobrze czytacie… to nie tylko klasyczna ładowarka do akumulatorów, ale elektroniczna ładowarka do ładowania tzw. jednorazowych baterii solnych i alkalicznych.

Najwyraźniej ładowanie jednorazowej baterii jest dalekie od cudu, ale nagrzanie spowodowane ładowaniem ładowarką DC uszkodziło baterię (która skończyła się wyciekiem lub, co gorsza, eksplozją pod wpływem ogrzewania).

Zaletą tej ładowarki jest kontrolowane ładowanie impulsowe, umożliwiające ładowanie jednorazowych akumulatorów.

Pierwsze testy, które przeprowadziłem, były raczej jednoznaczne:

- doładowanie akumulatora 9V starszego niż 5 lat: od 0.0V wzrosło do 10,3V na koniec ładowania
- ładowanie 4 baterii alkalicznych AA firmy Panasonic, które spadły z 0,4 V (w przybliżeniu) do 1,6 V
- brak przegrzania ładowarki, akumulatorów i akumulatorów
- dość szybkie ładowanie (max 3 godziny dla całkowicie rozładowanego akumulatora 9V)

Trochę brakuje mi starych baterii, ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajeni do ich używania... Teraz muszę przetestować zachowanie tych „jednorazowych akumulatorów” podczas ładowania i liczbę możliwych doładowań.

W tym celu kupiłem produkt antyekologiczny: Mini MagLite AA, który w ciągu jednej nocy (mniej niż 2 godzin) wyczerpał już 10 baterie (nowe, nieładowane) :D Są zdecydowanie bardzo silni, ci Amerykanie, aby nadmiernie spożywać...

Idealnym rozwiązaniem byłoby narysowanie krzywych wypływu godzina po godzinie. Co myślisz? Czy masz jakieś pomysły na głębsze przetestowanie wydajności tej ładowarki (która, jeśli wydajność będzie następować, zostanie szybko zaoferowana w sklepie za bardzo demokratyczną cenę w porównaniu do konwencjonalnych ładowarek)

ps: ta ładowarka ładuje (i optymalizuje żywotność) oczywiście również „klasyczne” akumulatory: NiMh i NiCd
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 29/04/07, 11:03

Witam,

Ta manipulacja została już przeprowadzona na innym forum iw grupie Yahoo !!
Aby wiedzieć wszystko:
www.tunecharger.com
Grupa Yahoo TuneCharger

Bonne Journée

Obelix
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/04/07, 11:12

Och, pamiętasz tę stronę, wewnętrzna technologia musi być w każdym przypadku podobna...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/04/07, 12:20

doskonała wiadomość, ponieważ niektóre urządzenia, takie jak odtwarzacze CD, latarki źle trawią akumulatory z powodu niewystarczającego napięcia nominalnego (1,2 V), stąd śmiesznie niska autonomia

dodatkowo ta ładowarka moim zdaniem musi być bardziej miękka dla zwykłych akumulatorów.

recykling 10 lub 20 razy baterii alkalicznej byłby już dużym krokiem naprzód

czy możemy poznać markę?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 29/04/07, 17:13

takie urządzenie musi być interesujące także dla akumulatorów. Ponieważ nawet przy ciągłym urządzeniu kontrolującym obciążenie, akumulator ulega zniszczeniu w wyniku nagrzania...

To ważne, gdy jesteś w sklepie! ? :=)

SixK
0 x
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 29/04/07, 18:55

dla teorii jest tutaj: Świat baterii
0 x
***************************
Naukowcy, którzy szukają zostaną znalezione, ale naukowcy odkryli, że szuka.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/04/07, 19:19

Świetnie ! Dziękuję Nialabert! :D :D :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/04/07, 22:29

Odpowiedzi na Twoje pytania w ciągu tygodnia.

Mam 4 cykle ładowania rozładowania dla 2 AA Duracell, instrukcja mówi od 10 do 20 możliwych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 25/06/07, 14:47

Po różnych, raczej rozstrzygających testach, oto 3 porównawcze krzywe rozładowania:

Obraz
Obraz
Obraz

Więcej informacji na stronie produktu:
Obraz

Dyskusja na temat forums: https://www.econologie.com/forums/batboostor ... t3777.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Recenzje i testy produktów i usług". Dobre oferty, przekręty i przekręty. Co wybrać, recenzje i testy zakupowe, aby wybrać lepiej! "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 62