Smugi: nagły wypadek ekologiczny

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
Oliver Twist
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/07/09, 14:12

Smugi: nagły wypadek ekologiczny




przez Oliver Twist » 30/07/09, 14:50

Wszyscy zauważyliśmy, że po przelocie wielu samolotów, niebo zachmurzyło się, a światło uległo zmianie.

Od dłuższego czasu obserwuję niebo i badam zagadnienie i dochodzę do wniosku, że nie ma smug chemicznych w sensie dobrowolnego rozprzestrzeniania się, ale smugi kondensacyjne, wynikające z nadmiernego ruchu lotniczego. .

Że są eksperymenty wojskowe na małą skalę: na pewno. Ale niebo bielone przez samoloty jest wybielane przez „klasyczne” smugi kondensacyjne. To jest nie mniej dramatyczne.

Rzeczywiście, nadmierny ruch lotniczy jest taki, że od około 2006/2007 dla Francji, a od dłuższego czasu w USA został przekroczony próg nasycenia atmosfery parą wodną samolotu, co daje zimna, wilgotna i pochmurna pogoda
obserwujemy coraz więcej, odwracając trend ocieplenia, który obserwowaliśmy od 2000 roku oraz słynną (suchą) falę upałów z 2003 roku.

Czyste, błękitne niebo jest rzadkie wszędzie, nawet w miejscach słynących z nieskazitelnego błękitnego nieba.

Sytuacja jest bardzo poważna, a konsekwencje są wielorakie i nieobliczalne.

-Słońce zmieniło swój wygląd, jego światło jest białe (nawet gdy niebo jest czyste) zamiast żółtego. Teraz jest to biała plama zamiast zgrabnego żółtego koła. Czemu? Ponieważ jego normalnie pionowe promienie są ugięte we wszystkich kierunkach przez kropelki nafty, pary wodnej i sadzy, które już się nie ulatniają.
Zmienia to cienie, które nie są już ostre, na samochodach lub jakiejkolwiek odblaskowej powierzchni widoczne są ogromne refleksy z opalizacją węglowodorową. To światło jest słabsze niż normalnie.

-To dziwne światło ma wpływ na rośliny, większość heliofilów już się marnuje, a najpoważniejszy jest prawdopodobnie wpływ na pszczoły i inne owady o fasetowanych oczach, które są całkowicie oślepione tym światłem, w wyniku czego, zdziesiątkowany ...

- Kiedy nie są to smugi kondensacyjne, to w postaci sztucznych chmur kondensuje para wodna nafty.
Te chmury są czarne, strome i nie są rozpraszane przez wiatry, nawet silne. Właśnie pojawiła się nowa potworna chmura, „Asperatus”.

Tam znowu konsekwencje są liczne: śmierć w górach na skutek obecności niezwykłych chmur, nasilenie pożarów lasów z powodu utraty witalności roślin ...


-Od dłuższego czasu otrzymujemy częściowo spaloną naftę w postaci ciągłego drobnego deszczu, małych prześwitujących plamek na liściach drzew (niespalona nafta podczas zwalniania) oraz małych czarnych plamek powstałych w wyniku odgazowania. Dlatego meble ogrodowe i elewacje pokryte są małymi czarnymi kropkami, a podczas dotykania przedmiotu przechowywanego na zewnątrz przez chwilę czuć zapach sadzy.


Wszystkie wymienione powyżej zjawiska będą się bardzo gwałtownie nasilać w nadchodzących latach, miesiącach i tygodniach wraz z zapowiedzianą eksplozją ruchu lotniczego (X3 w ciągu najbliższych 10 lat, X10 w 2050 r., Ale tego nie przeżyjemy) .

Więcej szczegółów tutaj:
http://www.eauseccours.com/
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 30/07/09, 17:18

Zgodnie z moimi lekcjami optyki, dyfrakcja ma raczej tendencję do oddzielania różnych składowych światła niż do ich grupowania [co dałoby bardziej intensywną biel, niż to, co nam tam powiesz]

A jeśli chodzi o asperatusa, to szczerze mnie zdziwiłoby, że to z powodu ruchu lotniczego, wygląda bardziej jak szaleństwo niż cokolwiek innego to stwierdzenie, czy kiedykolwiek widziałeś zdjęcia jego słynnych chmur? Jeśli dobrze się przyjrzysz, nadal są chmury i zawsze były chmury ... a na poziomie potwornych chmur spójrz na cyklony, zobaczysz, że też jest fajnie ...

A dla dyfrakcji, poza zmianą koloru, która może być zauważalna, pozostanie ona światłem, nie ma zjawiska wzmocnienia w dyfrakcji.

I na koniec:

(niespalona nafta podczas zwalniania)


Więc nic o tym nie wiem, ale w tym przypadku projektanci silników lotniczych muszą być poważnie klepani po palce, aby uzyskać niepotrzebne straty.
0 x
Oliver Twist
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/07/09, 14:12




przez Oliver Twist » 31/07/09, 09:26

Czy spojrzałeś na link na dole mojego pierwszego posta?

Chmury nie wyglądają już jak kiedyś, przynajmniej w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Weź książkę, która właśnie się ukazała „Clouds, przewodnik identyfikacji” Richarda Hamblyna. Nie jest to szczególnie ekolog, ale przyznaje, że chmury cirrus składają się z pary wodnej z samolotów i ostatni rozdział tylko o tym mówi !!! sztuczne chmury samolotów i ich (nieprzewidywalny) wpływ na klimat!

Jak wyjaśnisz, że nagle pojawia się nowa chmura, skoro klasyfikacja chmur pochodzi sprzed 100 lat? Jest to z konieczności chmura będąca wynikiem działalności człowieka.

Spalanie nigdy nie jest doskonałe, a biorąc pod uwagę miliony ton kero spalonych nad naszymi głowami, nie jest zaskakujące, że otrzymujemy deszcz nafty z powodu niepełnego spalania, co jest jeszcze ważniejsze w fazie zbliżania (zmniejszenie prędkości). Szacuje się, że na Ile de France otrzymujemy 10 ton sadzy dziennie (i znowu są to stare dane, od tamtej pory ruch podwoił się).


„A dla dyfrakcji, poza zmianą barwy, która może być zauważalna, pozostanie ona światłem, nie ma zjawiska wzmocnienia w dyfrakcji”.

Nie powiedziałem, że światło zostało wzmocnione, ale osłabione:
Światło jest wybielone zamiast żółtego, to fakt, wystarczy spojrzeć.
Promienie są wytwarzane dookólnie przez kropelki pary wodnej nafty, przyznają to nawet naukowcy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Contrails: Ekologiczny stan zagrożenia




przez Christophe » 31/07/09, 10:19

Oliver Twist napisał:Od dłuższego czasu obserwuję niebo i badam zagadnienie i dochodzę do wniosku, że nie ma smug chemicznych w sensie dobrowolnego rozprzestrzeniania się, ale smugi kondensacyjne, wynikające z nadmiernego ruchu lotniczego. .


+1 Bałem się upadku, czytając tytuł tematu, na n-tym działce chemtrails!

Więc cieszę się, że to przeczytałem (cóż, jest nas kilka na forum przeciwstawić się wykresowi smugi chemicznej ... po prostu z powodów lotniczych i meteorologicznych, które „plotery” często ignorują).

Para, Nox, cząsteczki i siarka pochodzące z ruchu lotniczego faktycznie odgrywają dużą rolę w atmosferze ... chociaż para, najbardziej widoczna z zanieczyszczeń, ma procentową rolę, która może być znacznie mniejsza niż inne w porównaniu z parowaniem naturalne ... chyba że pełni rolę katalityczną ... (często smugi kondensacyjne zamieniają się później w prawdziwe chmury ...).

Krótko mówiąc: wszystko to nie jest trywialne ... ale odrzucam tezę o dobrowolnym opryskiwaniu !!
0 x
Oliver Twist
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/07/09, 14:12




przez Oliver Twist » 31/07/09, 10:43

W rzeczywistości samoloty nie muszą rozprowadzać dodatkowych produktów zanieczyszczających. Smugi są już chemtrails !!
Kłopot w tym, że ta teza spiskowa całkowicie dyskredytuje PB.

Władze już zdają sobie sprawę z powagi pb i tego, że w najbliższym czasie idziemy prosto w mur, ale praktykują strusią politykę i zostawiają ją następującym ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 31/07/09, 10:56

Oliver Twist napisał:Kłopot w tym, że ta teza spiskowa całkowicie dyskredytuje PB.


Dlatego walczę (ais) z nimi ...

Omówiono tutaj „ogromny” 46-stronicowy temat: https://www.econologie.com/forums/chemtrails ... t3986.html

Oliver Twist napisał:Władze już zdają sobie sprawę z powagi pb i tego, że w najbliższym czasie idziemy prosto w mur, ale praktykują strusią politykę i zostawiają ją następującym ...


Gdyby był tylko ten problem ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 03/08/09, 21:30

Poruszyłem temat na zanieczyszczenie powietrza, ponieważ jeśli nie można było skroplić smug kondensacyjnych, aby zrobić wodę użytkową w ogrodzie, był źle umieszczony. : Mrgreen:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Contrails: Ekologiczny stan zagrożenia




przez drwal » 05/08/09, 12:12

Oliver Twist napisał:[…] Czyste błękitne niebo jest rzadkością wszędzie, nawet w miejscach słynących z nienagannego błękitu nieba. [...]
W tego rodzaju przemówieniu to mnie trochę denerwuje ... :zmarszczyć brwi:

O ile nie jestem w „bardzo zachowanym” miejscu, niebo w domu jest bardzo niebieskie, gdy jest ładna pogoda (więc w zasadzie przez dwa tygodnie tutaj ...)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 61