Palenie tworzyw sztucznych: spalanie, które nie jest tak zanieczyszczające?

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79354
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Palenie tworzyw sztucznych: spalanie, które nie jest tak zanieczyszczające?




przez Christophe » 15/09/08, 17:38

Kupiłem w sobotę perforowany arkusz z tworzywa sztucznego do naszej szklarni truskawek (znasz ten, który jest zasilany przez hydrauliczny wyciek: https://www.econologie.com/forums/faire-un-g ... t5965.html ), ponieważ ten drugi (nie udoskonalony) nie przestał się rozdzierać :( ale nie ma pytania.

Jednym z argumentów „marketingowych” tej plandeki było to, że szanowała środowisko w tym sensie, że jej spalanie nie powodowało zanieczyszczeń. :zaszokować:

Więc nadchodzę! Obraz

Ja, który (tak fałszywie?) Wierzyłem, że wszystkie spalenia wszystkich tworzyw sztucznych są wysoce zanieczyszczające lub rakotwórcze !!
Pytanie więc: jakie są tworzywa sztuczne, które „możemy” spalić, a które szczególnie nie możemy spalić?

Wyobrażam sobie, że lista palnych tworzyw sztucznych jest raczej ograniczona ... łatwiej byłoby zrobić listę 1ere :)
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 09 / 08, 18: 48, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 15/09/08, 18:13

Zwłaszcza nie PCV.

W przypadku PE, HDPE i PP ten „ekologiczny” argument jest
faktycznie obecny, ale wciąż mam poważne wątpliwości.


PE i PP

Spalanie polietylenu PE i polipropylenu PP uwalnia tylko wodę i dwutlenek węgla.
Aby sprawdzić, czy tworzywo sztuczne to PE lub PP, płomienie są żółte (z powodu żarzących się cząstek węgla) i biały dym.
Zapach jest jak zapach świecy. Masz butelki szamponu PE lub PP, folie plastikowe ...


Jedno z tych źródeł:

http://www.infoxygene.com/dossiers/article.php?id=103

To powiedziawszy, gdybym był pewien prawdziwości tych oświadczeń, nie przyniosę już moich butelek wody do parków kontenerowych. głupotą byłoby zaoferować takie źródło energii tym ludziom, którzy są tak niewygodni.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79354
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 15/09/08, 18:34

Ups, to powinienem był zacząć, właściwie to jest polietylen niskiej gęstości (PELD) . „Równoważna” rezystancja (do jakiej?) Przy 50 mikronach.

Uwaga kopiuję pogrubioną czcionką na opakowaniu:

Ten produkt chroni środowisko. Jego kremacja nie uwalnia żadnych toksycznych pierwiastków


Producentem jest:
http://www.intermas.com/gardening/index ... idioma=fra

I to jest dokładnie ten model:
Obraz

PELD to wszystkie skrzynie z plastikowymi torbami nie? A to oznaczałoby, że HDPE jest taki sam?

Czyli moglibyśmy prawidłowo „spalić” wszystkie butelki z mlekiem?
Wątpię!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 15/09/08, 18:36

Ich specjalna metoda polega na sprawdzeniu, czy tworzywa sztuczne to PE i PP.

To trochę tak, jakby powiedzieć: „Aby upewnić się, że ten płyn nie jest śmiertelną trucizną, połknij go i poczekaj i zobacz, czy umrzesz, czy nie ...”

W każdym razie wydaje mi się, że spalanie tworzyw sztucznych, bez względu na rodzaj, nie jest dobrym pomysłem.
Chociaż PE i PP uwalniają tylko wodę i CO2 podczas spalania (i mam poważne wątpliwości co do tego), CO2 emitowany przez to spalanie jest pochodzenia kopalnego. Tworzywa sztuczne pochodzą głównie z produktów naftowych.

Unikaj więc spalania swoich tworzyw sztucznych i nie wpadaj w pułapkę tego fałszywego ekologicznego argumentu reklamowego!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79354
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 15/09/08, 18:44

Wciąż ten sam Greg, wątpię!

Plastikowa torba PELD, która płonie, nigdy nie wydawała mi się pachnieć jak „świeca” !! Poza tym nie powinien wydzielać niczego w rodzaju zapachu, gdyby był to naprawdę tylko CO2 i H2O (i pukaj w zęby wyjaśnienia!)

Dla CO2: jeśli PE i PP zostaną ostatecznie poddane obróbce w spalarni, to na poziomie CO2 będzie gorzej niż gdybyś je spalił w swoim piecu (uwaga, nie polecam tego robić mimo tych „wątpliwości”)… bo będzie to konieczne transport zobacz segreguj te odpady!
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 15/09/08, 18:49

Królik napisał:Zwłaszcza nie PCV.
To powiedziawszy, gdybym był pewien prawdziwości tych słów, nie przyniosę więcej
moje butelki wody w parkach z pojemnikami. To będzie głupota
zaoferować takie źródło energii tym ludziom, którzy są tak niewygodni.


butelki z wodą są wykonane z PET i nie jestem pewien, czy jest tak zanieczyszczający jak PE czy PP
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79354
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 15/09/08, 18:51

Myślę, że mówił o swojej butelce mleka!

Co to za butelka mleka? : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 15/09/08, 18:53

Christophe napisał:Dla CO2: jeśli PE i PP zostaną ostatecznie poddane obróbce w spalarni, to na poziomie CO2 będzie gorzej niż gdybyś je spalił w swoim piecu (uwaga, nie polecam tego robić mimo tych „wątpliwości”)… bo będzie to konieczne transport zobacz segreguj te odpady!


Zgadzam się z tobą!

Właśnie pomyślałem o tym, co napisano na opakowaniu twojego plastiku.
Ostatecznie uważam, że nie jest to „argument ekologiczny”, ale raczej „zapobieganie pożarom”.
Myślę o tym, ponieważ jest to rodzaj oznakowania, który możemy znaleźć na niektórych materiałach budowlanych.
Na przykład, jeśli twój dom jest izolowany styropianem, módl się, aby nie doszło do pożaru, w przeciwnym razie zapewnione jest uduszenie.
Z drugiej strony niektóre materiały nie wydzielają toksycznych gazów podczas ich spalania.
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 15/09/08, 18:55

Christophe napisał:Co to za butelka mleka? : Mrgreen: : Mrgreen:


Powiedz tacie, jak powstają dzieci?
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 15/09/08, 18:55

Christophe napisał:Plastikowa torba PELD, która płonie, nigdy nie wydawała mi się pachnieć jak „świeca” !! Poza tym nie powinien wydzielać niczego w rodzaju zapachu, gdyby był to naprawdę tylko CO2 i H2O (i pukaj w zęby wyjaśnienia!)


Z doświadczenia (nieobowiązkowe :| ) Chciałbym sprecyzować, że to Polypro czuje świecę
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 51