Zanieczyszczenie dźwiękami przez infradźwięki!

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1

Zanieczyszczenie dźwiękami przez infradźwięki!




przez bernardd » 31/12/09, 18:45

Witam,

Czy zdajesz sobie sprawę z zanieczyszczenia infradźwiękami?

Niedawno spotkałem przypadek osoby, która ma ten problem w domu: infradźwięki o częstotliwości kilku Hz (6 lub 12Hz) o ogromnych mocach (100dB w granicy właściwości).

Wydaje się, że dzieje się tak dzięki fanom przemysłu.

Wpływ na zdrowie jest szkodliwy, ale ponieważ jest niewidoczny i niesłyszalny ...
http://fr.wikipedia.org/wiki/Infrason
http://www.midi-plus.com/atexte/InductionPilote.pdf

Czy ktoś miałby jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

(lub stwórz generator elektryczny zasilany infradźwiękami :-)

A także możliwe rozwiązanie, aby móc rejestrować te infrasons na komputerze, aby móc je wykryć bez konieczności wynajmowania bardzo drogich urządzeń?

Z góry dziękuję!
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 31/12/09, 19:04

Salut!
Kilka lat temu budynek musiał zostać całkowicie ewakuowany z powodu wstrząsów (które wstrząsnęły strukturą).

Zjawisko występujące tylko na tym budynku, teza o trzęsieniu ziemi została natychmiast usunięta.
Mówiono nawet o „poltergeist” : Lol: , w rzeczywistości po ekspertyzach chodziło o infrasons wytwarzane przez fanów systemu wentylacyjnego budynku, które rezonowały z nadbudową!
To jest siła takich programów.
Problem został rozwiązany przez zmianę częstotliwości rotacji łopatek wentylatora.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 31/12/09, 19:23

Infradźwięk (jeśli to oni) i śpij.

Z niektórymi kolegami, za każdym razem, gdy mieliśmy okazję podejść bardzo blisko (ustawienie / konserwacja) do działającej dużej turbiny gazowej, bardzo niskie częstotliwości mieszają / powodują, że żołądek wibruje bardzo nieprzyjemnie. To doświadczenie jest zabawne przez kilka sekund, ale z pewnością nie jest banalne, ponieważ każdej następnej nocy ... nie można było spać. :zaszokować: :płakać:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 31/12/09, 20:01

Sen-no-sen napisał:Kilka lat temu budynek musiał zostać całkowicie ewakuowany z powodu wstrząsów (które wstrząsnęły strukturą) ....
Problem został rozwiązany przez zmianę częstotliwości rotacji łopatek wentylatora.


Dziękujemy!

To też jest źródłem problemu tutaj ...

Czy miałbyś referencję, aby dodać przykład do rekordu?
0 x
A bientôt!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 31/12/09, 20:06

Flytox napisał:Infradźwięk (jeśli to oni) i śpij.

Z niektórymi kolegami, za każdym razem, gdy mieliśmy okazję podejść bardzo blisko (ustawienie / konserwacja) do działającej dużej turbiny gazowej, bardzo niskie częstotliwości mieszają / powodują, że żołądek wibruje bardzo nieprzyjemnie. To doświadczenie jest zabawne przez kilka sekund, ale z pewnością nie jest banalne, ponieważ każdej następnej nocy ... nie można było spać. :zaszokować: :płakać:


Rzeczywiście, nie jest to trywialne, ponieważ jeśli spojrzysz na jedno z linków, które znalazłem, istnieją bezpośrednie działania na wewnętrzne funkcjonowanie mózgu i zegary biologiczne.

Osoba, która mnie tego nauczyła i cierpi na nią, ma duże problemy ze snem.

Jeśli moc wystarcza, aby wibrować w tobie, musi być ogromna, ponieważ w przeciwnym razie jest niesłyszalna. Czytałem, że mogą istnieć poważne problemy, jeśli narząd ma właśnie tę częstotliwość rezonansową, na przykład problemy naczyniowe w mózgu ...

Czy też proszę o referencje medyczne?
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 31/12/09, 20:23

Nie mam dokładnych informacji (dokładna modyfikacja planu technicznego ventilos), w przypadku których mówiłem powyżej.
Informacje te zostały przekazane do informacji o godzinach 20.

Niemniej jednak problemy związane z infradźwiękami są doskonale mierzalne i znane od dawna: mogą rozciągać się od zwykłego wrażenia obecności (pozytywne pomiary mierzono w tak zwanych „nawiedzonych” zamkach), poprzez nudności, aż do omdlenie (Rosja badała ich użycie jako broni do zamieszek).
W każdym razie, jeśli występuje problem zdrowotny, konieczne jest skontaktowanie się z władzami publicznymi w celu uwidocznienia uciążliwości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 31/12/09, 21:07

bernardd napisał:Rzeczywiście, nie jest to trywialne, ponieważ jeśli spojrzysz na jedno z linków, które znalazłem, istnieją bezpośrednie działania na wewnętrzne funkcjonowanie mózgu i zegary biologiczne.

Osoba, która mnie tego nauczyła i cierpi na nią, ma duże problemy ze snem.

Jeśli moc wystarcza, aby wibrować w tobie, musi być ogromna, ponieważ w przeciwnym razie jest niesłyszalna. Czytałem, że mogą istnieć poważne problemy, jeśli narząd ma właśnie tę częstotliwość rezonansową, na przykład problemy naczyniowe w mózgu ...

Czy też proszę o referencje medyczne?


Pytając służby medyczne fabryki, mogą istnieć dokładne informacje ..... jeśli lekarz chce podać tego rodzaju informacje ????
Zwykle jest to bardziej jak operacja diodowa, wiadomości są tylko w środku :zmarszczyć brwi: (jeśli nie znajdujesz się wysoko w hierarchii) ...... (strach przed związkami zawodowymi i konieczność rozpoznania chorób zawodowych !?)
Ostatnio edytowane przez Flytox 01 / 01 / 10, 12: 43, 1 edytowany raz.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 31/12/09, 23:06

Wiedz, że doktor pracy pracuje tylko dla szefa, a nie dla pracownika.


I jak powiedział Coluche, jeśli istnieje lek porodowy, dzieje się tak dlatego, że praca jest chorobą.


---
Turbina gazowa służy do generatora rezerwowego w przypadku cięcia EDF lub UJP, ponieważ jest modna.

W moim budynku był generator diesla, rozruch sprężonego powietrza.
Kiedy zaczął nie do zniesienia dla uszu. Wszystko się trzęsło, a wraz z nim ciało.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 02/01/10, 10:25

Witam,

Dziękuję za informację

Sen-no-sen napisał:Nie mam dokładnych informacji (dokładna modyfikacja planu technicznego ventilos), w przypadku których mówiłem powyżej.
Informacje te zostały przekazane do informacji o godzinach 20.


Czy pamiętasz miejsce i datę?

Sen-no-sen napisał:Niemniej jednak problemy związane z infradźwiękami są doskonale mierzalne i znane od dawna:


Kilka dni temu odkryłem problem, który przypominał mi Tintina i skrzynkę ze słonecznikiem. I odkryłem, że nie była to fantasy RG, ale broń infradźwiękowa istnieje, a nawet została zakazana przez konwencję wojenną, zgodnie z artykułem.

Z drugiej strony nie widziałem bezpośrednio infradracji mierzonych przez komisje ds. Zdrowia w pracy ...

Możesz kupić bardzo drogie mierniki poziomu dźwięku, ale jeśli masz ścieżkę do zmierzenia przy użyciu standardowego komputera i niewielkiej edycji ...

Sen-no-sen napisał:W każdym razie, jeśli występuje problem zdrowotny, konieczne jest skontaktowanie się z władzami publicznymi w celu uwidocznienia uciążliwości.


Już zrobione w przypadku, który odkryłem, ale bez rezultatu: raczej diagnoza "szaleństwa" na skarżącej ... tym bardziej denerwująca.
0 x
A bientôt!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 02/01/10, 10:42

Witam,

W porządku w medycynie pracy, Flytox i Gegyx. I nie jestem przekonany, że wielu z nich nigdy nie słyszało o problemie, w przeciwnym razie byliby wyposażeni w urządzenia pomiarowe ...

I przywołałeś mi przypadek złego samopoczucia w szpitalu, stare wspomnienia, dziękuję!

Szukałem „przypadku złego samopoczucia w Marsylii” i znalazłem kilka linków:

http://www.informationhospitaliere.com/actualite-8431-malaises-bloc-hopital-nord-confirmation-sick-building-syndrome.html

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6X0W-4RSHR6V-1&_user=10&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_searchStrId=1151718144&_rerunOrigin=google&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=c9082b505ba4dd5ecd4f7b7baaeef069

[URL] http://lci.tf1.fr/science/2005-08/bloc-operatoire-hopital-nord-marseille-nouveau-ferme-4896042.html
[/ Url]
a zwłaszcza http://www.invs.sante.fr/BEh/2007/15_16/index.htm

Ale w żadnym momencie nie widzę możliwości obecności infradźwięków i zainteresowania ich pomiarem ...

Jednak w przypadku szpitala w podsumowaniu stwierdzono, że wentylacja została zmieniona ...

Wydaje się, że problem infradźwięków naprawdę nie jest znany! Trzeba powiedzieć, że jeśli dźwięki stają się znane jako źródło problemów, odtąd to, co niektórzy ludzie generalizują na innych źródłach dźwięku ...
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 40