Zanieczyszczenia cząsteczkami oleju napędowego

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Zanieczyszczenia cząsteczkami oleju napędowego




przez jean63 » 06/02/06, 09:17

Wyciąg z najnowszych wiadomości ekonologicznych : Arrow:

https://www.econologie.com/

Toksyczność oddechowa cząstek Diesla - autor: Christophe le 24 / 01 / 2006: 12: 50

Jakość powietrza stała się głównym problemem w polityce środowiskowej krajów uprzemysłowionych.

Rzeczywiście, zbiór domniemań, oparty na badaniach epidemiologicznych przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwudziestu lat, umożliwia ustalenie prawdopodobnego związku między niektórymi zanieczyszczeniami, takimi jak cząstki atmosferyczne, a śmiertelnością lub zachorowalnością na układ oddechowy i sercowo-naczyniowy.

Jednak nie zawsze łatwo jest ustalić wyraźny związek przyczynowy między danym zanieczyszczeniem a efektem zdrowotnym. Cząsteczki oleju napędowego szybko przyczyniły się do pogorszenia chorób układu oddechowego, takich jak astma, ponieważ ich niewielki rozmiar umożliwia im dostęp do głębokiego płuca.

Ostatnie badania eksperymentalne uwypukliły molekularne mechanizmy odpowiedzialne za odpowiedź zapalną wywołaną przez te cząsteczki. Mogą one obejmować produkcję aktywowanych form tlenu, które odgrywają kluczową rolę, obecnie uznawaną, w wielu chorobach.


Czytałem gdzieś, że cząsteczki emitowane przez najnowsze silniki Hdi, nawet z katalizatorem i filtrem cząstek, emitują te niebezpieczne drobne cząsteczki? Jeśli tak, to dlaczego nadal rozwijać olej napędowy coraz bardziej we Francji, z wyjątkiem tego, że wysyła on nieco mniej CO2 do atmosfery niż inne paliwa :?
Jaka jest polityka innych krajów europejskich w tej sprawie :?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 06/02/06, 09:44

Wydawałoby się, że im mniejsze cząstki, tym bardziej niebezpieczne są, jeśli w tym artykule (po angielsku):
http://www.greenfacts.org/air-pollution ... /index.htm

Cytuję wniosek:
Przy obecnych stężeniach otoczenia w Europie narażenie na cząstki stałe może wpływać na płuca i skracać oczekiwaną długość życia o kilka miesięcy, głównie u osób z wcześniej istniejącymi chorobami serca i płuc. Zarówno duże, jak i drobne cząsteczki powodują szkodliwe skutki zdrowotne, chociaż drobne cząstki (szczególnie te najdrobniejsze) wydają się być bardziej niebezpieczne.

Następnie, jeśli chodzi o to, czy hdi / dci i firma sprawiają, że cząstki są drobniejsze ... trudno powiedzieć, ale jest prawdopodobne!
jean63 napisał:Jeśli tak, to dlaczego nadal rozwijać we Francji coraz więcej oleju napędowego, poza tym, że wysyła on do atmosfery nieco mniej CO2 niż inne paliwa Pytanie

Cóż, może po prostu dlatego, że Francja zawsze bardzo uprzywilejowała ciężarówkę do transportu towarów lądowych ... (może sprawić, że zwrócą się do hvb !!). W każdym razie myślę, że część wyjaśnienia.
jean63 napisał:Jaka jest polityka innych krajów europejskich w tej kwestii Pytanie

Nie mam pojęcia!
Ostatnio edytowane przez Rulian 06 / 02 / 06, 10: 39, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 06/02/06, 09:48

HVB .... tak, ale myślę, że to także wysyła cząsteczki, gdzieś to czytałem.
Konieczne byłoby znalezienie artykułów, ale Christophe musi mieć to wszystko.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 06/02/06, 09:50

Nawiasem mówiąc, klikając na twój adres, nie otrzymuję tego artykułu ani w języku angielskim, ani w ogóle w ogóle ::
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 06/02/06, 10:38

Tak, przepraszam, utknąłem w linku. Oto dobry (i naprawiony również w oryginalnym komunikacie):
http://www.greenfacts.org/air-pollution ... /index.htm
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/02/06, 11:58

Ale o czym ty mówisz?

Diesle są idealnie czyste dzięki cudownym filtrom cząstek! Jest oznaczony wszędzie! : Mrgreen: Ponadto jest to wynalazek francuski! Czego więcej chcesz? Księżyc? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 06/02/06, 12:04

Nie mam żadnych w moim samochodzie i na ostatnim CT przed pantonizacją byłem na 0,23 na dymomierzu ... czy to poważny lekarz? : Chichot:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/02/06, 12:39

Lau napisał:Nie mam żadnych w moim samochodzie i na ostatnim CT przed pantonizacją byłem na 0,23 na dymomierzu ... czy to poważny lekarz? : Chichot:
Urządzenia pomiarowe z technicznych centrów kontroli zwykle nie mierzą poniżej 0,5 ms-1 ...
Gdzie poszedłeś wziąć swój pomiar?
Czy możesz zeskanować ankietę?
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 06/02/06, 14:17

AUTOVISION
Obraz
Ostatnio edytowane przez lau 06 / 02 / 06, 23: 26, 2 edytowany raz.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Podania
x 17




przez Podania » 06/02/06, 14:26

Econology napisał:Ale o czym ty mówisz?

Diesle są idealnie czyste dzięki cudownym filtrom cząstek! Jest oznaczony wszędzie! : Mrgreen: Ponadto jest to wynalazek francuski! Czego więcej chcesz? Księżyc? : Mrgreen:

Jeśli jest tak czysty i cudowny, to na co nasz rząd czeka, aby zaoferować ulgę podatkową na instalację jako rynek wtórny FAP na wszystkich silnikach Diesla już w obiegu? Następnie zabraniamy obrotu dieslami spoza FAP z 2010.

: Evil:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 74