Czujnik gazu NOx

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper

Czujnik gazu NOx




przez Pierre-Yves » 05/07/10, 21:54

pojazdy wyposażone w instalację redukcji NOx za pomocą mocznika posiadają czujnik NOx umieszczony na wylocie spalin i przeznaczony do właściwej kontroli oczyszczania (przemiany NOx w N2).

Szukałem w internecie hasła „czujnik NOx” i znalazłem listę pojazdów w niego wyposażonych, jednak ani śladu sprzedawcy czy producenta takiego czujnika.

Kto mógłby mi powiedzieć, gdzie go znaleźć, biorąc pod uwagę charakter dostarczanego sygnału? (solidny, niedrogi, wytrzymujący temperaturę od 300 do 400°)

Dziękuję !!!

Pierre-Yves
0 x
optymalizacji, oszczędność energii
http://www.avel-vor.fr
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 05/07/10, 23:30

Jest taka wskazówka, jeśli jeszcze jej nie znalazłeś : Mrgreen: :

http://www.csm-produits.fr/html/meas/abgas.htm

Nie przeczytałem wszystkiego, ale wydaje się, że nie dochodzi do 400°...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 06/07/10, 09:14

Dzięki Flytox!

Właściwie znałem ten moduł ale niestety nie nadaje się. Poszukuję czujnika do zamontowania na stałe w wydechu, do pomiaru NOx w czasie rzeczywistym. Wiem, że istnieje (wszystkie pokładowe urządzenia do redukcji katalitycznej NOx go mają), ale nie mogę dostać się do samego czujnika!
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/07/10, 10:47

Prawie pewne, że produkuje go Valéo

Sprzedaż w dużych ilościach

pomysł polegałby na zamówieniu go jako części zamiennej u sprzedawcy
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 06/07/10, 15:24

Capt_Maloche napisał:Prawie pewne, że produkuje go Valéo

Sprzedaż w dużych ilościach

pomysł polegałby na zamówieniu go jako części zamiennej u sprzedawcy
Dziękuję kpt

Nie wiedziałem, że to taki kłopot!! Po pierwsze, Valeo nie podaje nazw swoich klientów: znalezienie odpowiedniego dealera nie jest łatwe.

W takim razie dealer (ten, którego znalazłem) woli sprzedać cały układ SCR, a nie zwykły głupi czujnik NOx...

Ale wytrwam!!
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 06/07/10, 20:59

Jeśli masz modele samochodów, które je posiadają, musisz przeszukać złomowiska, aby znaleźć taki na rozbitym, uszkodzonym samochodzie.

W przeciwnym razie, jako że nie jest to związane z komfortem cieplnym, ogrzewaniem i ociepleniem domów, poruszam temat.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 06/07/10, 21:58

Były oceaniczny napisał:Jeśli masz modele samochodów, które je posiadają, musisz przeszukać złomowiska, aby znaleźć taki na rozbitym, uszkodzonym samochodzie.
Tak zacząłem robić, z niewielkim na razie sukcesem: albo zespół SCR jest do odzyskania i nie ma mowy o wyjmowaniu z niego części, albo nie i został wyrzucony do kosza, razem z czujnikiem!

W każdym razie, jeśli go znajdę, to nie koniec moich kłopotów: natura sygnału? kalibrowanie? Czy ktoś ma pojęcie jak działa ta bestia?

Były oceaniczny napisał:W przeciwnym razie, jako że nie jest to związane z komfortem cieplnym, ogrzewaniem i ociepleniem domów, poruszam temat.
Ups! nie zwróciłem uwagi.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/07/10, 22:13

nie jest konieczne, aby czujnik utrzymywał temperaturę mierzonego gazu

wystarczy odwrócić bardzo małą część przepływu, dobrze schłodzić ten mały przepływ w odpowiednio długiej rurze i przepuścić go przez czujnik

nie jest wykluczone, że czujniki, których szukasz, działają zgodnie z tą zasadą


w każdym razie jeśli znasz dobry czujnik zimnego gazu, to będzie można go zastosować: nawet myślę, że będzie bardziej niezawodny niż ten zintegrowany z wydechem, martwy w przypadku przegrzania, martwy w przypadku brudzenie

za pomocą małej pompy pobierającej niewielki przepływ gazu możemy nie tylko schłodzić mierzony gaz, ale także go przefiltrować!
0 x
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 06/07/10, 23:10

chatelot16 napisał:nie jest konieczne, aby czujnik utrzymywał temperaturę mierzonego gazu

wystarczy odwrócić bardzo małą część przepływu, dobrze schłodzić ten mały przepływ w odpowiednio długiej rurze i przepuścić go przez czujnik
Całkowicie poprawne! Uważam, że wiele systemów pomiaru NOx w stacjach kontroli samochodów działa w ten sposób. Znalazłem nawet angielski czujnik, który można zastosować do 50°, dlatego też trzeba go schłodzić.

Mój problem polega na tym, że potrzebuję ciągłych pomiarów za pomocą prostego, solidnego, automatycznego (i niezbyt drogiego!) systemu.

W pojeździe wyposażonym w SCR (Selektywna Redukcja Katalityczna) czujnik jest (najprawdopodobniej) umieszczony bezpośrednio w rurze wydechowej, bez układu chłodzenia.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/07/10, 23:27

na wylocie rury wydechowej nie ma 400°: są nawet dni, kiedy skrapla się, więc poniżej 100°C

więc wybór czujnika to nie problem temperatury, wystarczy trochę ostudzić: problemem jest przede wszystkim opór przed wszystkimi śmieciami, które znajdują się w wydechu

i wracamy do ekologii politycznej

ekologia to nie kupowanie bardzo drogiego supersamochodu ze wszystkimi gadżetami przeciwdziałającymi zanieczyszczeniom: dla mnie to przede wszystkim szerzenie wiedzy niezbędnej, aby wszędzie działać lepiej: nie tylko w samochodach z najwyższej półki

dlatego ważne jest rozpowszechnianie know-how: niepokojący jest fakt, że istnieją czujniki i że nie możemy znaleźć informacji umożliwiających ich prawidłowe użycie!
0 x

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 34