Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra odbiorów pojazdów EV

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra odbiorów pojazdów EV




przez Remundo » 11/06/22, 10:36

Myślę, że mój temat może zainteresować świat, oto z grubsza temat: społeczności (parkingi, budynki) będą musiały instalować klastry ładowania elektrycznego, raczej o małej mocy:
sicetaitsimple napisał:
Remundo napisał:Wyobrażasz sobie, że jestem w trakcie rozmyślania nad wyposażeniem parkingu...

rozumujmy na 10 miejscach: jeśli chcę dać 10A na każde miejsce, to powoduje, że eksploduję subskrybowana moc.

Będę musiał umieścić elektroniczny system nadzoru gniazdek elektrycznych z priorytetami... system odciążenia...



Cóż, wszystko zależy od tego, dla jakiej klienteli ten parking jest przeznaczony. Na przykład między hotelem, w którym ładowanie będzie odbywać się częściej w nocy, bez zamiaru budzenia klienta o świcie, aby poprosić go o przeniesienie pojazdu, a centrum handlowym, które działa w dniu, w którym zostaną zbadane maksymalne obroty , myślę, że są możliwe różnice pod względem projektu i ceny.
To powiedziawszy dla twojego przykładu, 24kVA to około 350€/rok subskrypcji lub 1€/dzień. Nie morze też do picia.

Forhorse napisał:Jeśli chodzi o obciążenie, które wytrzyma całą noc, wystarczy 10A.

Następnie trzeba zobaczyć, czy 10 gniazd będzie potencjalnie używanych w tym samym czasie, czy też nastąpi „rozprzestrzenianie”, co oznacza, że ​​ostatecznie potrzebna jest tylko część całkowitej mocy.

Istnieje również możliwość zrzucania obciążenia, ale nie jest to możliwe z prostym gniazdem, do tego potrzebny jest terminal, który pozwala modulować moc ładowania (z tą zaletą, że można ładować szybciej, jeśli dostępna jest większa moc), ale to już nie jest ta sama cena instalacji... nie jestem pewien, czy jest to bardziej opłacalne w stosunku do większego abonamentu EDF.

10 terminali + system nadzoru do zarządzania mocą między terminalami to łatwo 15.000 10 € i potrzebujesz abonamentu 6x12A = 17kVA lub XNUMX € miesięcznie
10 wzmocnionych gniazd bez zarządzania energią to 1500€ i potrzebujesz abonamentu 10x10A = 20kVA czyli 24kVA lub 28.28€ miesięcznie

Krótko mówiąc, potrzeba 100 lat, aby oszczędności na abonamencie były opłacalne dzięki instalacji terminali


kto zna firmy, które produkują tego rodzaju oprogramowanie sterownika i sprzęt z nim związany?

Ze swojej strony czytam dokumentację na temat kaskadowych urządzeń do zrzucania obciążenia, ale moim zdaniem jest to nieco prymitywna metoda, nawet jeśli może działać.
1 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra obciążenia dla pojazdów elektrycznych




przez sicetaitsimple » 11/06/22, 12:42

Remundo napisał:Myślę, że mój temat może zainteresować świat, oto z grubsza temat: społeczności (parkingi, budynki) będą musiały instalować klastry ładowania elektrycznego, raczej o małej mocy:
kto zna firmy, które produkują tego rodzaju oprogramowanie sterownika i sprzęt z nim związany?
Ze swojej strony czytam dokumentację na temat kaskadowych urządzeń do zrzucania obciążenia, ale moim zdaniem jest to nieco prymitywna metoda, nawet jeśli może działać.

Tak, urządzenia zrzucające ładunki wciąż są trochę bestialskie! To musi działać, ale nie jestem pewien, czy klient, którego ładunek jest całkowicie odcięty, jest koniecznie bardzo zadowolony...
Dla firm nie, bez osobistego doświadczenia, znajdziesz referencje internetowe tak samo jak ja.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra obciążenia dla pojazdów elektrycznych




przez Forhorse » 11/06/22, 12:50

Nie, zrzucanie obciążenia typu „wszystko albo nic” stwarza ryzyko wystąpienia wielu problemów podczas ładowania.
Nie ma gwarancji, że po odcięciu prądu ładowarka samochodowa nie ulegnie awarii, a nawet jeśli nie ulegnie awarii, nie mówi się, że wznowienie ładowania nie wymaga interwencji użytkownika.

Nie jestem kategoryczny, prawdopodobnie dla wielu pojazdów nie stanowi to problemu, ale nie jest to gwarantowane.
A potem normalnie, aby odciąć obciążenie pojazdu elektrycznego, odbywa się „negocjacja”, nagle odetnij prąd na gnieździe obejściowym podczas tej negocjacji.

Jeśli chcesz modulować moc ładowania, musisz przejść przez terminal, który wie, jak komunikować się z pojazdem, aby wskazać, z jaką maksymalną mocą może ładować, w przeciwieństwie do ładowarek mobilnych (dostarczanych w standardzie lub zakupionych jako akcesorium), które mają stałą moc (którą można ustawić przed rozpoczęciem ładowania)

Wszyscy instalatorzy IRVE są zwykle w stanie wykonać taką instalację, jest z czego wybierać (chargeguru, izi-by-edf, proxiserve, wallbox, wattpark, itp., nie wspominając o żadnym elektryku z lokalnym certyfikatem IRVE i przynajmniej zaangażowanym w świat mobilności elektrycznej musi być w stanie zaoferować rozwiązanie)

W przeciwnym razie można to również zrobić w majsterkowaniu
Na przykład (to tylko jeden przykład) można przejść na terminal taki jak VE-tronic WB-01: 590 € (wyprodukowany we Francji) i prawdopodobnie trochę do negocjacji, jeśli weźmiesz 10 i mały serwer automatyki domowej (jeedom , domoticz,...) pod Raspberry-Pi, który przy niewielkim rozwoju jest w stanie tym wszystkim zarządzać.
Być może nawet kontaktując się bezpośrednio z VE-tronic i wyjaśniając im problem, są w stanie dostarczyć rozwiązanie „pod klucz”.

Ale po raz kolejny zadaję sobie pytanie o zasadność takiej instalacji do zarabiania 15€ miesięcznie na abonamencie EDF?

W każdym razie zakładam, że doładowanie będzie odpłatne (lub jego koszt będzie rozłożony na cenę usługi/produktów sprzedawanych na miejscu) więc wystarczy wliczyć dodatkowy koszt abonamentu w cenę doładowania .

Jedyną zaletą instalacji z terminalami jest możliwość oferowania pełnego ładowania, gdy wszystkie gniazda nie są wykorzystywane. Ale jest to kosztowna instalacja dla usługi, która niekoniecznie jest odpowiednia w przypadku długiego parkowania.
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra obciążenia dla pojazdów elektrycznych




przez phil59 » 11/06/22, 16:12

Forhorse napisał:Nie, zrzucanie obciążenia typu „wszystko albo nic” stwarza ryzyko wystąpienia wielu problemów podczas ładowania.


W każdym razie zakładam, że doładowanie będzie odpłatne (lub jego koszt będzie rozłożony na cenę usługi/produktów sprzedawanych na miejscu) więc wystarczy wliczyć dodatkowy koszt abonamentu w cenę doładowania .

Jedyną zaletą instalacji z terminalami jest możliwość oferowania pełnego ładowania, gdy wszystkie gniazda nie są wykorzystywane. Ale jest to kosztowna instalacja dla usługi, która niekoniecznie jest odpowiednia w przypadku długiego parkowania.


Na trojaczkach, jonach, c0, imiev, kiedy najpierw przeciąłeś wtyczkę, widzieliśmy, że wiele wewnętrznej ładowarki się nie podoba, i trzeba pociągnąć za spust na wtyczce bocznej samochodu, aby odciąć ładunek bez ryzyka. Jest to ładowanie ze zwykłego gniazdka 220V lub zielonego.

Z drugiej strony, na terminalu jest przewód pilotujący i można odciąć obciążenie, ale też nie ma pewności, że wszystkie VE zrestartują swoje obciążenie, nawet jeśli większość by to zrobiła.

Moc modulowana byłaby mądrzejsza i byłaby na gnieździe T2, obecnie najbardziej klasycznym.

W mieście ładowanie EV jest często skomplikowane, jeśli nie masz gniazdka w domu, a nawet na terminalu w pobliżu domu, trudno jest uzyskać EV, 2-3 godziny po ....
Trzeba umieć go tam zostawić na całą noc, bez problemów.
To bardziej opowieść o liczbie gniazd niż o dostępnej mocy, której można się spodziewać...

Dla większości wystarczy jednofazowe ładowanie 3.5 kW na noc.
Jeśli wiesz, jak modulować tę moc, do 8A, 2kW, (w zrzucaniu obciążenia), znacznie obniża to koszty, choćby w infrastrukturze...

Najłatwiej byłoby umieścić gniazdka, ale to może przyciągnąć pewną populację .... (podłączyć ich nieelektryczną gitarę : Lol: ).

Wolny, nie jestem za.
Opłata, obecnie w wysokości 10-15 centów za kWh, pozostaje prawidłowa, a od 5 lub 10 godzin pracy bez opłat zaczynasz naliczać 1€ za godzinę, pierwszą godzinę, a potem 5€ za godzinę, np. historia, że miejsca mogą się "zawrócić"...

Aby zlokalizować, gdy nie jesteś Telsą, na terminalach Tesli płacisz 1 € za minutę pracy, jeśli Twój samochód jest podłączony i nie płacisz już.

Aby zlokalizować również nie możemy zaniedbywać ceny malowanej lokalizacji....u nas, za 8 zacisków 22 kW, musimy zapłacić prawie tyle samo "farby" postawionej, co cena zacisków. Proste zaciski w T2 bez systemu identyfikacji.
Do tego dodajesz cenę kabli do przejścia pod ziemią i docierasz, mam na myśli dokładnie więcej, i dochodzisz do około 25 000 euro.

Niższa moc nieco obniży cenę, ale wątpię, abyśmy mogli przejść z 25 000 € do 15 000 €....

Mam przyjaciela, który jest prezydentem około 500 000 mieszkańców i 3-500 gmin, ds. transformacji energetycznej....
Boli go głowa, chciałby zrobić "darmowe" terminale, ale trochę skomplikowane jest "przenoszenie" gmin....
I tak jak powiedziałem wcześniej nie jestem za darmo, nawet jeśli wczoraj ładowałem się w LIDL-u, 28 minut za darmo, na dodatek 50 kW…. podczas gdy Madame robiła 2-3 wyścigi.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra obciążenia dla pojazdów elektrycznych




przez sicetaitsimple » 11/06/22, 19:49

phil59 napisał:Wolny, nie jestem za.

Zgadzam się, myślę, że to największa szkoda dla pojazdu elektrycznego. Niezbędne i coraz bardziej będzie to konieczne, aby działał na publicznych lub prywatnych stacjach ładowania. Tak więc naprawdę odstraszająca cena pojazdów z przyssawką.
Z tego, co mówisz, Tesla to zrozumiał! 60€/h, to naprawdę odstraszające!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra obciążenia dla pojazdów elektrycznych




przez phil59 » 12/06/22, 09:47

Dlaczego chcesz umieścić 10 stacji ładowania w 10A, czy możesz nam powiedzieć trochę więcej?

Jest coś, co można zrobić, to jest w trakcie rozbudowy parkingu, to przejechać kanałami dla 10 terminali i zacząć tylko od 2 lub 4 i zobaczyć rzeczywiste potrzeby z biegiem czasu.

W pracy nasze 8 pachołków jest rozłożonych na 2 „słupki” po 4 pachołki, aby zminimalizować koszty.

Od tego czasu nasze terminale 22 kW obniżyliśmy je do 11 kW, za dużo samochodów z przyssawkami....

W tym czasie proponowałem umieszczenie 2 lub 4 zacisków 22 kW za darmo (był to warunek dla prezesa) i umieszczenie jednego na DC, 18 lub 36 kW lub więcej, ale zapłaciło to 10 centów kWh ( płacimy mniej niż to) .... ale z różnych powodów "polityka", nie zostało zrobione ...
Ten terminal DC możemy wykonać do 5 pięter 22 kW ....
Zaciski prądu stałego kosztują około 10 razy więcej niż prąd przemienny, aby uzyskać rząd wielkości .... i musisz przejść przez „rury” i umieścić pożądane wyłączniki ....

Gdy tylko przekroczysz 3.5 kW na terminalu, jesteś zobowiązany wezwać "elektryka wykwalifikowanego do terminali" ....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra obciążenia dla pojazdów elektrycznych




przez Remundo » 12/06/22, 13:36

OK, dziękuję za opinie, którymi się dzielę.

VE-Tronic, czy to nie jest firma z Cyrilem Haënelem?

W przeciwnym razie istnieje również ta strona, która wyjaśnia za pomocą mówiących diagramów: https://ce6.fr/index.php/irve/
0 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra obciążenia dla pojazdów elektrycznych




przez phil59 » 12/06/22, 14:02

Jaki system identyfikacji zaplanowałeś, czy nie, ponieważ jest on całkowicie darmowy, plug & play?

W pewnym momencie skontaktowałem się z chargemap, prosząc go o odebranie terminali, które oddajemy gratis i gotowych do "sprzedania" soku po 7-8 centów za kWh...
Ale chargemap tego nie obsługuje.

Czołowy operator we Francji, to cena jak 70 ct za 20 minut, poniżej 22 kW, powyżej idziemy do 4.50 €…. (chyba).
A nie chcemy takiej ceny!
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra obciążenia dla pojazdów elektrycznych




przez Remundo » 12/06/22, 16:11

pytanie wciąż pozostaje nierozwiązane.

każdy najemca parkuje w ustalonym miejscu. Jest to prywatny parking.

mam 3 możliwe opcje
* totalnie wolny
* abonament miesięczny + darmowe kWh
* rozliczenie za kWh z pakietem lub bez

jak tylko zafakturuję kWh to mam problemy z ulgą...

ale jeśli system jest zbyt pobłażliwy to właściciel płaci za wszystko...

moim pomysłem byłoby posiadanie nadzoru, który zarządzałby zarówno zapotrzebowaniem na energię, jak i rejestrował zużytą kWh.
0 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Instalacja elektryczna do nadzorowania klastra obciążenia dla pojazdów elektrycznych




przez phil59 » 12/06/22, 17:59

Jeśli jest to dom mieszkalny i nikt nie może wejść, dlaczego nie umieścić tylko zielonych gniazdek, korzystając z aplikacji na telefon, aby kontrolować obciążenie i rozliczać kWh z miesięczną opłatą ryczałtową (aby uniknąć brania i nieużywania), w tym pierwsze 50 kWh?
Na przykład z konsumenckimi pudełkami typu sonoff (teraz około 15 €) ....


Najlepiej byłoby zagospodarować to na „malinach”! i tam też można pośrednio zarządzać kW, które wychodzą....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188