Pompa ciepła: potrzeba rozumowania, możliwy pomysł lub nie....

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Pompa ciepła: potrzeba rozumowania, możliwy pomysł lub nie....




przez phil59 » 02/06/22, 13:29

Mam pompę ciepła, to tyle, ale kupiłem w OCCAZ, który też został zastąpiony innym, też OCCAZ.

Karta elektroniczna (lub kilka) a priori jest zepsuta na tej, która już się nie obraca.... W sumie są 3, a ja nawet wziąłem tę samą grupę na zewnątrz i cały zestaw, z małym zbiornikiem buforowym..... 40 €, wydaje mi się, zepsuta, karta też HS.
Próbując wszystkich permutacji kart między 2 grupami, to też nie działa, inne komunikaty o błędach (nie mam wiele na myśli, jest trochę stary).
Ale pierwsza instalacja jest nadal na miejscu, tylko 2 rury do ponownego podłączenia do systemu grzewczego.

Chcę przyjść, dlaczego nie przerobić całego elektronicznego zarządzania za pomocą arduino, zobacz 2, jeśli to konieczne, kiedy zobaczysz ceny tych „biduli”.

Tak więc mając całkowicie przerobiony „domowy” system sterowania, w którym możesz odprężyć się, nie martwiąc się o rozwiązywanie problemów.

Mianowicie, że nawet zamontowana i sprawna pompa jest obecnie niewystarczająca.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że konieczne będzie dodanie czujników, specyficznych dla arduino, a nawet ich podwojenie, aby umieścić zabezpieczenie....

Wszystkie istniejące czujniki niekoniecznie są kompatybilne, przypuszczam, że z arduino ....

Myślę, że trzeba będzie wprowadzić poprawki, może nie być idealne przez kilka tygodni.

Przede wszystkim nie wyłączam bojlera gazowego, bo dla mnie te pompy nie radzą sobie dobrze poniżej 5°, a przy 0 chyba nieproduktywnie.

Mam też piec na drewno hydro, 8.5 kW na powietrze i 7.5 na wodę... (z grubsza rzecz biorąc, to jest idea mocy).

Wszystko „gada” ze zbiornikiem buforowym 500L, chyba za mały jak na dom, ale to już inna historia.

Czyli nawet bez pilotowania zaworów działa, ze stratami, ale mam kilka elektrozaworów, które pilotuję zdalnie, za mało żeby wszystko zoptymalizować.

Jeszcze nie zamontowałem maliny, która byłaby dyrygentem tego wszystkiego...

Wracając do zarządzania pompą ciepła, czy wydaje Ci się to wykonalne?
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Pompa ciepła: potrzeba uzasadnienia, możliwy pomysł, czy nie....




przez Obamot » 02/06/22, 19:28

Pierwszą sztuczką może być: skontaktuj się z producentem kontrolera (a nie marka pompy).

Może ci powiedzieć, jak zrobić głupi „reset”
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Pompa ciepła: potrzeba uzasadnienia, możliwy pomysł, czy nie....




przez phil59 » 02/06/22, 19:46

„Przeprogramowanie” na „zero” zostało wówczas przerobione. Nie jestem pewien, czy to reset, ale wygląda na to, że tak jest.

Nadal chodzi o to, by wszystko prowadzić inaczej.

Kiedy o tym myślę, tak naprawdę z tego, co wiem, jest tylko jeden kabel „220V”, który biegnie z jednostki wewnętrznej na zewnętrzną.

Rzeczywiście na jednostce zewnętrznej znajduje się część zarządzająca, a druga we wnętrzu.

Ale myślę, że zarządzając najpierw tylko tym, co zewnętrzne, powinno to zrobić.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Pompa ciepła: potrzeba uzasadnienia, możliwy pomysł, czy nie....




przez Obamot » 02/06/22, 21:24

Tutaj dyskusja na ten temat (może już to przeczytałeś?):

https://forums.framboise314.fr/viewtopic.php?t=1543
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Pompa ciepła: potrzeba uzasadnienia, możliwy pomysł, czy nie....




przez phil59 » 02/06/22, 23:23

Nie, nie widziałem tego, ale to nie to samo.

Tam, jeśli dobrze zrozumiałem, jest to grossomodo, aby wymienić wewnętrzny "termostat", który komunikuje się z jednostką wewnętrzną, która zarządza prawem wodnym itp., ale u mnie z jednostki wewnętrznej wychodzi tylko jeden kabel, to to kabel 220 V, który zasila jednostkę zewnętrzną. Nie mam na myśli informacji o stylu "zmultipleksowanej" w tym kablu.

Mówię tu o „wewnętrznym” zarządzaniu grupą zewnętrzną.
Nie określiłem, to "powietrze-woda", z gazem krążącym między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną...

Nie mam w tym prawie żadnych umiejętności, tak myślę o tym, jak to działa...

Czyli moim zdaniem to taki "sztuczek" który steruje uruchomieniem układu zewnętrznego przy odbiorze 220V od wewnątrz, zarządza uruchomieniem sprężarki, monitoruje ciśnienie wewnętrzne, tp, kontroluje fazy odszraniania w razie potrzeby itp chyba jeszcze coś innego o czym nie mam pojęcia....
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Pompa ciepła: potrzeba uzasadnienia, możliwy pomysł, czy nie....




przez Christophe » 03/06/22, 09:27

Houlàlà, tam gazownia w zasięgu wzroku! Lubię ! : Mrgreen:

Nie zapominaj, że w budownictwie: niezawodność = prostota!

ps: jeśli nie określisz marki lub producentów, trudno będzie Ci pomóc...
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Pompa ciepła: potrzeba uzasadnienia, możliwy pomysł, czy nie....




przez phil59 » 03/06/22, 10:30

tak, zamierzam umieścić odniesienia, nie mam ich na myśli, dokończę później, to mitsu na zewnątrz i jaka na wnętrze...

Ale mówiłem o samej zasadzie, podstawowych rzeczach do zrobienia...

Myślę, że jeśli w ogóle jest możliwość robienia, czy wiemy czy nie, to jeśli tak, to jest szansa, że ​​coś możemy osiągnąć....

Myślę, że znasz „pokręcone” pomysły, jakie mogę mieć....

Jeśli mogę zrobić dla siebie coś "do picia", niekoniecznie nadzwyczajnego, to znaczy, że moglibyśmy "oszczędzić" wiele pomp ciepła, gdyby tylko chodziło o elektronikę....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Pompa ciepła: potrzeba uzasadnienia, możliwy pomysł, czy nie....




przez phil59 » 03/06/22, 11:55

Więc powiedziałem bzdury, to nie jest pierwszy i daleki od ostatniego, ale to ja!

Czyli 220 V jest doprowadzony innym kablem, a od środka w kierunku grupy na zewnątrz jest duży kabel, będę musiał poszukać gdzie ląduje...

Grupa zewnętrzna to MITSUBISHI FDC71VN.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Pompa ciepła: potrzeba uzasadnienia, możliwy pomysł, czy nie....




przez Obamot » 03/06/22, 12:46

Nie dewaluuj się w ten sposób! 8) Kino?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Pompa ciepła: potrzeba uzasadnienia, możliwy pomysł, czy nie....




przez Obamot » 03/06/22, 13:50

Oto instrukcja: https://mitsubishi-heavy-ind.com/files/ ... al-fdf.pdf

9.3 Montaż jednostki zewnętrznej ............................................. ...................................64
(1) Model FDC71VNX...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 322