Zniknięcie dróg Mourmelon, ciężarówek, kombi itp...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
WAJNTRAUB
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/04/22, 19:39
x 1

Zniknięcie dróg Mourmelon, ciężarówek, kombi itp...




przez WAJNTRAUB » 15/04/22, 20:17

:zaszokować: Odkryj te zniknięcia:

:( http://www.disparusdemourmelon.org

:płakać: Ze zdjęciami, mapami, dokumentami... : Idea:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Zniknięcie dróg, ciężarówek, kombi itp. w Mourmelon...




przez Exnihiloest » 15/04/22, 22:34

Sędziowie są nietykalni. Są ponad sprawiedliwością. Mogą popełnić najgorsze błędy, nawet defraudację, nigdy nie doprowadzimy do ich skazania, a nawet pozbawienia prawa wykonywania zawodu.
0 x
WAJNTRAUB
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/04/22, 19:39
x 1

Re: Zniknięcie dróg, ciężarówek, kombi itp. w Mourmelon...




przez WAJNTRAUB » 16/04/22, 01:07

:płakać: Dokładnie, z nieudanymi śledztwami...
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Zniknięcie dróg, ciężarówek, kombi itp. w Mourmelon...




przez phil59 » 16/04/22, 11:46

Mam jedno z moich dzieci, które w czasie studiów magisterskich przygotowywało się w Bordeaux do egzaminu konkursowego na sędziego.

A priori prawo nie jest właściwą drogą.

To raczej kwestia ogólnej kultury i odrobiny prawa.

A jeśli się nad tym trochę zastanowisz, może lepiej, że sprawiedliwość ma otwarty umysł, a nie surowe, nieubłagane stosowanie się do litery. Ale to jest dyskusyjne, zgadzam się.

Dziś od kilku lat jest urzędniczką.
Powiedziała sobie, że przystąpi do wewnętrznego egzaminu sędziowskiego...

Ale przemyślała to i powiedziała, że ​​nie. Jeśli oznacza to koniec życia poza pracą, nie warto!
Bo ktoś, kto chce wykonywać tę pracę, i to robić dobrze, to powołanie, którego nigdy nie kończy, ani nawet nie ma prawdziwego weekendu czy wakacji.

To jest prawdziwy problem, z którym trzeba się najpierw uporać...

Kiedy moja córka obejmowała to stanowisko, tak naprawdę zajmowała się głównie sytuacjami kryzysowymi, a opóźnienia można było liczyć w latach, spowodowane brakiem środków...
To jest straszne.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
WAJNTRAUB
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/04/22, 19:39
x 1

Re: Zniknięcie dróg, ciężarówek, kombi itp. w Mourmelon...




przez WAJNTRAUB » 16/04/22, 16:33

:płakać: To zależy od klienta i w zależności od jego pochodzenia...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Zniknięcie dróg, ciężarówek, kombi itp. w Mourmelon...




przez Exnihiloest » 16/04/22, 18:10

phil59 napisał:...
To raczej kwestia ogólnej kultury i odrobiny prawa.

A jeśli się nad tym trochę zastanowisz, może lepiej, że sprawiedliwość ma otwarty umysł, a nie surowe, nieubłagane stosowanie się do litery.
...

Zgadzam się. Ale z jednej strony nie mam wrażenia, że ​​nabywają tej kultury i tej otwartości, choć oczywiście są wyjątki, a z drugiej strony prawo musi obowiązywać co do litery, z uwzględnieniem faktów i nie interpretacje.
Jednak dzisiaj, od czasów Gayssota, mamy bardzo niejasne przepisy, w których wszystko ocenia się po twarzy klienta i według politycznej podmiotowości sędziego, w szczególności tzw. „wezwania do nienawiści”. Dokładne słownictwo nie jest określone w prawie. Więc jeśli powiem na forum „Kultura muzułmańska jest niezgodna z demokracją, czytając Koran”, prawdopodobnie nie będę się martwić. Ale jeśli jestem kimś prominentnym, będę przedmiotem skarg ze strony tak zwanych stowarzyszeń antyrasistowskich, ale zawsze jednostronnych, które będą wykorzystywać sprawiedliwość, twierdząc, że jest to nawoływanie do nienawiści wobec muzułmanów, a sędzia może sobie pozwolić interpretować go w ten sposób, chociaż nie padły żadne słowa pełne nienawiści ani dyskryminujące obelgi pod adresem muzułmanów. Przypomnijmy, jak Houellebecq, nawet jeśli wygrał, był wkurzony za swoje „Najgłupszą religią jest islam”.

Kiedy moja córka obejmowała to stanowisko, tak naprawdę zajmowała się głównie sytuacjami kryzysowymi, a opóźnienia można było liczyć w latach, spowodowane brakiem środków...
To jest straszne.

Dokładny. Ale sprawiedliwość wymierzona zbyt późno nie jest już sprawiedliwością. Wydaje mi się, że w USA mają filtr, to znaczy, że sędziowie decydują, czy skarga jest dopuszczalna, czy nie, przed wysłaniem osoby do sądu, co wydaje mi się najmniej istotne. Gdyby istniało takie filtrowanie, sądy we Francji byłyby być może odciążone.
We Francji każdy może złożyć skargę na cokolwiek i skierować cię do sądu, nawet jeśli jest oczywiste, że nie wytrzyma, a następnie nie zapłacić ci odszkodowania za niedogodności, jeśli wymiar sprawiedliwości nic nie zrobi, to już nie jest jej odpowiedzialność, to Twoim zadaniem jest uporządkowanie swoich spraw i opłacenie prawników, komorników i firmy. Sprawiedliwość umywa ręce od tego, co dotyczy stosowania jej orzeczeń, dlatego sprawiedliwość nie zostaje dokonana.
Nie mam zaufania do sprawiedliwości mojego kraju. Nie tylko jest przeciążony, nie tylko pomija istotne procedury, nie tylko przeciąga sprawy latami, nie tylko skazuje na podstawie interpretacji faktów i rzekomych intencji, woląc skazać niewinną osobę, niż ryzykować pozostawienie kogoś winnym na wolności, zaprzeczając domniemaniu niewinności, ale co więcej, nigdy się nie wypiera, gdy zrobi coś głupiego, ani po kilkudziesięciu latach i bez konsekwencji dla ich autorów. Dziś osiągnęła nawet pozycję politycznej kontrwładzy, gdy sędziowie nigdy nie są wybierani (sędziowie są urzędnikami służby cywilnej, a więc przeważnie lewicowymi). Najwyższy czas, żeby powrócili do surowego prawa i ograniczyli się do litery.
0 x
WAJNTRAUB
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/04/22, 19:39
x 1

Re: Zniknięcie dróg, ciężarówek, kombi itp. w Mourmelon...




przez WAJNTRAUB » 18/09/23, 23:26

:( Dobre dla studenta prawa.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 246