Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYLE”, które są nieszczelne

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Chory umysłowo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 11/01/22, 11:06
x 1

Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYLE”, które są nieszczelne




przez Chory umysłowo » 11/01/22, 11:17

Bonjour à tous,
Nowy na stronie, muszę wymienić uszczelki w moim cieknącym wózku paletowym. problem polega na tym, że nie mam referencji do mojego wózka paletowego, aby znaleźć odpowiedni zestaw uszczelek. Na korpusie pompki widnieje napis: „NIEMIECKI STYL”. Ale nie mogę znaleźć żadnych informacji o tej marce. na widłach jest też nalepka, której jedna litera nie jest czytelna: "CBG? - Hand Pallet" pochodzi z 2010 roku, a jej numer seryjny to 100/1562/128

Ktoś ma pomysł lub trop? Czy wszystkie zestawy przegubowe są wszechstronne? Nie śmiem się rozbierać, zanim nie będę miał właściwych referencji. i czy warto wymienić wszystkie uszczelki, czy tylko tę, która przecieka.

Merci d'Avance

wstrząśnięty
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Odp.: Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYL”




przez Christophe » 11/01/22, 11:26

Witam i witam tutaj

Skąd dokładnie wycieka? Wyobrażam sobie pręt cylindra? Dodaj tutaj 1 lub 2 zdjęcia, abyśmy mogli lepiej zrozumieć (funkcja załącznika)

Jeśli tam jest, to uszczelnienia spinakera i to mniej więcej standardowe. Zwłaszcza, że ​​twoja maszyna jest całkiem nowa.

123bearing posiada bardzo szeroką gamę uszczelek: https://www.123roulement.com/gamme-joints

Jeśli w jakimkolwiek przypadku konieczne będzie rozmontowanie w celu naprawy nieszczelności, równie dobrze możesz zrobić to teraz, aby dokładnie zmierzyć uszczelkę (uszczelki)...
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Odp.: Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYLE”, które mają nieszczelność




przez Ahmed » 11/01/22, 12:01

Zgadzam się z radą od Christophe. Jeśli chodzi o wymianę wszystkich uszczelek, nie ma sensu, jeśli twoje urządzenie jest nowe, w przeciwnym razie można to uznać za prewencyjną interwencję mechaniczną. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest znaczenie użytkowania maszyny: jeśli jest to okazjonalne, wystarczy wymienić wadliwą uszczelkę, jeśli jest to intensywne i strategiczne, rozsądniej będzie przewidzieć awarię...

Uwaga: jeśli chodzi o oring to oprócz standardowych wymiarów, które są łatwe do znalezienia, zawsze istnieje możliwość dla nadwymiarów, a zwłaszcza dużych średnic, skleić uszczelkę "na metry" poprzez jej nacięcie na odpowiednią długość...
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Chory umysłowo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 11/01/22, 11:06
x 1

Odp.: Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYL”




przez Chory umysłowo » 11/01/22, 12:17

Christophe napisał:Witam i witam tutaj

Skąd dokładnie wycieka? Wyobrażam sobie pręt cylindra? Dodaj tutaj 1 lub 2 zdjęcia, abyśmy mogli lepiej zrozumieć (funkcja załącznika)

Jeśli tam jest, to uszczelnienia spinakera i to mniej więcej standardowe. Zwłaszcza, że ​​twoja maszyna jest całkiem nowa.

123bearing posiada bardzo szeroką gamę uszczelek: https://www.123roulement.com/gamme-joints

Jeśli w jakimkolwiek przypadku konieczne będzie rozmontowanie w celu naprawy nieszczelności, równie dobrze możesz zrobić to teraz, aby dokładnie zmierzyć uszczelkę (uszczelki)...


Hi Christopher,
Dziękuję za szybką odpowiedź. tak, wycieka z pręta cylindra. Zacząłem demontować, wyjąłem drążek cylindra, rzeczywiście u podstawy dużej nakrętki jest niebieska uszczelka (uszczelka olejowa, którą sobie wyobrażam). czy musimy zmieniać innych w ciele? a czy radzicie wymienić wszystkie uszczelki (od kiedy jest zdemontowane)
Dziękuję

20220109_171911.jpg

20220111_120812.jpg

20220111_120840.jpg
1 x
Chory umysłowo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 11/01/22, 11:06
x 1

Odp.: Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYLE”, które mają nieszczelność




przez Chory umysłowo » 11/01/22, 12:22

Ahmed napisał:Zgadzam się z radą od Christophe. Jeśli chodzi o wymianę wszystkich uszczelek, nie ma sensu, jeśli twoje urządzenie jest nowe, w przeciwnym razie można to uznać za prewencyjną interwencję mechaniczną. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest znaczenie użytkowania maszyny: jeśli jest to okazjonalne, wystarczy wymienić wadliwą uszczelkę, jeśli jest to intensywne i strategiczne, rozsądniej będzie przewidzieć awarię...

Uwaga: jeśli chodzi o oring to oprócz standardowych wymiarów, które są łatwe do znalezienia, zawsze istnieje możliwość dla nadwymiarów, a zwłaszcza dużych średnic, skleić uszczelkę "na metry" poprzez jej nacięcie na odpowiednią długość...


Cześć Ahmed
Dziękuję za Twoją odpowiedź. to więcej niż okazjonalne użycie, ponieważ znajduje się w moim osobistym garażu. (dlatego rzadkie użycie) Dlatego zmienię tylko wadliwą uszczelkę.
Merci à toi
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Odp.: Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYLE”, które mają nieszczelność




przez Christophe » 11/01/22, 12:26

Fajne zdjęcia!

Jeśli nie przecieka gdzie indziej, nie ma powodu, aby wszystko zmieniać, ponieważ jak mówi Ahmed, maszyna jest dość nowa… teraz możesz szczegółowo zbadać, czy gdzie indziej nie ma mikroprzecieków (na wózku paletowym nie ma 36 uszczelek)

Najbardziej działa podnośnik i wygląda jak duża uszczelka olejowa.

Zdemontuj go i weź wymiary (uważaj, aby wcześniej zwolnić ciśnienie), biorąc pod uwagę jego rozmiar, powiedziałbym, że powinno ci się to udać za mniej niż 10 € na 123 łożyskach...

Czy tłoczysko cylindra jest w dobrym stanie? Jeśli porysowana zmiana uszczelki będzie bezużyteczna...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Odp.: Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYLE”, które mają nieszczelność




przez Ahmed » 11/01/22, 12:41

To rzeczywiście uszczelka wargowa, klasyczna w tym zastosowaniu: to ciśnienie wywiera nacisk na wargę i płytkę na cylinder. Ponieważ jest dość cienki, normalne jest jego zużycie. Teraz niewielki wyciek nie jest rzadkością bez konieczności wymiany, więc wszystko zależy od tego, ile wycieka.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Odp.: Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYLE”, które mają nieszczelność




przez Christophe » 11/01/22, 12:44

To jest to!

To jest problem wielu motocykli, które nie były używane przez jakiś czas...uszczelka twardnieje...

Mimo wszystko sprawdź stan powierzchni pręta (paznokciem)...
0 x
Chory umysłowo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 11/01/22, 11:06
x 1

Odp.: Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYLE”, które mają nieszczelność




przez Chory umysłowo » 11/01/22, 12:53

Christophe napisał:Fajne zdjęcia!

Jeśli nie przecieka gdzie indziej, nie ma powodu, aby wszystko zmieniać, ponieważ jak mówi Ahmed, maszyna jest dość nowa… teraz możesz szczegółowo zbadać, czy gdzie indziej nie ma mikroprzecieków (na wózku paletowym nie ma 36 uszczelek)

Najbardziej działa podnośnik i wygląda jak duża uszczelka olejowa.

Zdemontuj go i weź wymiary (uważaj, aby wcześniej zwolnić ciśnienie), biorąc pod uwagę jego rozmiar, powiedziałbym, że powinno ci się to udać za mniej niż 10 € na 123 łożyskach...

Czy tłoczysko cylindra jest w dobrym stanie? Jeśli porysowana zmiana uszczelki będzie bezużyteczna...



Dziękuję 2 za odpowiedzi. więc mam zamiar zmienić tylko górną uszczelkę olejową. cylinder jest w dobrym stanie. Jestem uspokojony, bo oglądając kilka filmów w sieci trochę się bałem, ponieważ całkowity demontaż wydawał się dość skomplikowany z większą liczbą połączeń we wszystkich rogach...

dzięki jeszcze raz...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Odp.: Odniesienie do uszczelek do wózków paletowych „NIEMIECKI STYLE”, które mają nieszczelność




przez Christophe » 11/01/22, 12:56

Daj nam znać, czy to zadziałało :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125