Sprzęgło kocioł drewno/gaz

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
bumbokoks
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 03/01/22, 21:42
x 2

Sprzęgło kocioł drewno/gaz




przez bumbokoks » 03/01/22, 22:07

Witam,

Obecnie posiadam kotłownię gazową miejską, która zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. Jest z 1995 roku, aby go ewentualnie zastąpić.
Mam projekt dodania kotła opalanego drewnem ze zbiornikiem buforowym (mini 1500lt) który sam wykona ogrzewanie.

pytanie, które sobie zadaję, dotyczy sprzęgła. Jak przepuszczam ciepłą wodę ze zbiornika buforowego do kotła gazowego to musi działać dobrze, prawda?
Jeśli kocioł gazowy jest ustawiony na przykład na 40 °, uruchomi się, gdy woda będzie „zimna”. Jedną z zalet jest to, że kocioł gazowy zarządza regulacją temperatury.

Trochę przeszukałem sieć, ale nic nie znalazłem... to nie musi być idealne rozwiązanie.
Co o tym sądzisz?

Merci de votre aide.

Cordialement

PS: jeśli znasz kocioł na drewno na sprzedaż w OCCAZ, daj nam znać. Jestem z Aveyron, ale mogę podróżować
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: sprzęgło kocioł na drewno/gaz




przez phil59 » 03/01/22, 23:10

Posiadam piec na drewno, zbiornik buforowy 500l, kocioł gazowy.

Założyłem skrzynkę tp na zbiornik buforowy i jak spadnie tp to kocioł zaczyna działać.

Według tp zewnętrznego umieściłem np. że kocioł startuje gdy zbiornik jest poniżej 38°, a zatrzymuje gdy jest przy 40°.

To jest przykład.

Pudełko to w tamtym czasie TH 10 (około 10-12 €, teraz trzeba liczyć około 15 €, wystarczy na stary kocioł, który działa w całości lub nic!

Zapewnij również zawory ... i skrzynki ....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
bumbokoks
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 03/01/22, 21:42
x 2

Re: Złączka kotła na drewno/gaz




przez bumbokoks » 04/01/22, 18:41

Witam,

Właściwie to mnie interesuje z zasady!

Ale co to jest skrzynka TP?
Ciepła woda ze zbiornika buforowego trafia bezpośrednio do obiegu lub do kotła gazowego.

Dzięki za pomoc
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Złączka kotła na drewno/gaz




przez phil59 » 05/01/22, 22:50

tp = temperatura.

Pudełko Sonoff TH10.

Sonda tp umieszczona jest w „palcu” zbiornika, a zamiast termostatu kotła zajmuje miejsce sonoff box.

Wszystko można zaprogramować albo na telefonie, za pomocą dostarczonego oprogramowania, albo w aplikacji, jak jeedom…

Całość to mieć wifi w domu, w mini, np. jeedom, czy internet do aplikacji dostarczanej z Ewelink...

Dodatkowo, gdy kocioł pracuje, lepiej żeby nie przechodził przez kocioł gazowy, nie ma potrzeby grzać, przekształcać kotła w grzejnik lub odwrotnie...

Możemy w tym celu umieścić zawory, również nie zamówione skrzynki 2-drogowe ... jeden sposób otwiera zawór, drugi go zamyka ...

ON może tworzyć scenariusze, z Ewelink, np. jeśli tp <38 °, uruchom kocioł i otwórz zawór kotła.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Złączka kotła na drewno/gaz




przez Christophe » 06/01/22, 02:17

Czy przeprowadziłeś badania? Wiele tematów radzi sobie z tym problemem...

search.php
0 x
bumbokoks
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 03/01/22, 21:42
x 2

Re: Złączka kotła na drewno/gaz




przez bumbokoks » 08/01/22, 07:46

Phil59, to jest to, co oferujesz, ale dla mnie zbyt cyfrowe. Chcę zrobić coś bardziej podstawowego

Christophe, nie !! Szukałem tylko w Google. Tak też poznałem tę bardzo fajną stronę.

Istnieje wiele tematów, które bardziej dotyczą drewna/opału. Różnica w stosunku do kotła gazowego polega na tym, że ten ostatni sam sobie radzi. Cyrkulator i zawór 3-drogowy znajdujące się w kotle.

Nie przeszkadza mi, że kocioł gazowy staje się grzejnikiem, bo będzie w pomieszczeniu, w którym jest nawet grzejnik.

"Loguję" schematy i w razie potrzeby wrócę... to bardzo prawdopodobne.

Miłego dnia, miłego weekendu

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Złączka kotła na drewno/gaz




przez Philippe Schutt » 08/01/22, 10:16

Tak to działa i tak, twój kocioł będzie grzejnikiem.
Ale (zawsze jest ale : Mrgreen: )
Generalnie w starych kotłach gazowych jest ciągły ciąg, więc tym naturalnym ciągiem ogrzejesz ptaki.
Ogólna wydajność ulegnie zatem pogorszeniu w porównaniu z połączeniem równoległym.
0 x
bumbokoks
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 03/01/22, 21:42
x 2

Re: Złączka kotła na drewno/gaz




przez bumbokoks » 08/01/22, 10:28

Okej dla tych szczegółów, więc muszę spróbować wykonać montaż równoległy. Niełatwe bo przy kotle olejowym są „wyjścia” do podłączenia np. cyrkulatora i nagle pilota do zaworu 3-drogowego. Z gazem… według mojej wiedzy nie ma nic więc jak znaleźć pilot do zaworu? sonda np. w zbiorniku buforowym?

Muszę się nad tym wszystkim zastanowić.... będzie mi w głowie grzać!!

Miłego dnia, miłego weekendu
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Złączka kotła na drewno/gaz




przez phil59 » 08/01/22, 11:28

Sonda w zbiorniku buforowym jest tym co Wam proponuję.

Będzie sterować „termostatem” bojlera gazowego, aby w razie potrzeby uruchomić go.

To bardzo proste, używając tylko aplikacji dostarczonej z ...

Ale tam rzeczywiście ogrzejecie ptaki, to znaczna strata, ale też nie ogromna.

Możesz nawet nie mieć zaworu 3-drogowego w swoim starym kotle ...

Mój nie. Zrezygnowała po 18-19 latach lojalnej służby, a ja zastąpiłem ją chłodnym starym 23 gazlinerem.
Zawór 3-drogowy jest tylko ręczny i niewystarczający.

Elektrozawory są dobre, bo kocioł na drewno też zamienia się w grzejnik...

Ale bez tego wszystko działa, tylko że tracisz około 5-10 ° energii w przewodach wydechowych....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 341