Kocioł Okofen, zbyt niskie temperatury

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
loloetalex
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/12/21, 20:59

Kocioł Okofen, zbyt niskie temperatury




przez loloetalex » 08/12/21, 21:15

Bonjour.
Posiadam kocioł Okofen PE20 który zasila grzejniki. Czujnik zewnętrzny i 3-drogowy zawór z napędem. Stosunkowo słabo ocieplony dom, ale nie tak źle, w nocy tracę tylko 2 stopnie, gdy gaśnie ogrzewanie.
Obawiam się, że temperatura w domu pozostaje niska i nigdy nie osiąga ustawionej temperatury.
Mam nastawę 21 stopni i mam trudności z osiągnięciem 19.5 przy temperaturze zewnętrznej 7°C.
Próbowałem grać na mojej krzywej wody (45 stóp i 1.2 krzywej), ale nic nie pomogło. Co z tego co zrozumiałem nie jest zaskakujące, moja maksymalna ustawiona temperatura to 55°C, a widząc na wyświetlaczu, że to ta temperatura jest ustawiona, myślę, że kocioł nawet nie reguluje z mojego prawa wodnego, ale wg. zawsze wysyłając maksymalnie, do czego jest uprawniony. V3v jest zadowolony z mieszania między 70 ° C kotła i wody powrotnej.
Moja temperatura powrotu jest często bardzo niska, kiedy dotykam grzejników, często robią się zimne w dolnej części.
Czy moja analiza jest prawidłowa?
Czy działanie na mój cyrkulator byłoby przydatne do poprawy mojej sytuacji?
Czy muszę podnieść maksymalną temperaturę zasilania do 60 ° C, aby kocioł regulował moją krzywą wodną?
Dziękuję za odpowiedzi.
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Kocioł Okofen, zbyt niskie temperatury




przez Pilpoill » 10/12/21, 20:43

Dobry wieczór,

Czy masz nam do pokazania jakieś krzywe działania?
Czy masz odpowiednie pliki .csv i .png, aby zobaczyć, na czym może polegać problem?
Czy kocioł jest podłączony?
1 x
loloetalex
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/12/21, 20:59

Re: Kocioł Okofen, zbyt niskie temperatury




przez loloetalex » 10/12/21, 21:02

Dobry wieczór.
Nie, kocioł nie jest podłączony.
Podniosłem temperaturę początkową do 68 i teraz reguluje nikiel, będąc w stanie przestrzegać prawa wodnego.
A ja zwiększyłem moc mojej cyrkulatora, bo była ustawiona zbyt nisko to nie wszystkie grzejniki były zasilane optymalnie i to skutkowało niską temperaturą powrotu.
Przy tych dwóch poprawkach ogrzewanie w końcu działa zadowalająco, muszę jeszcze zoptymalizować ustawienia (obecnie stopa na 45, nachylenie na 2.0 i kompensacja na 3).
W każdym razie dzięki za odpowiedź. : Wink:
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Kocioł Okofen, zbyt niskie temperatury




przez Pilpoill » 10/12/21, 21:35

Aby dostosować prędkość cyrkulatora bez nadmiernego męczenia mózgu (i pod warunkiem, że wszystko działa poprawnie pod względem parametrów na Okofen):
Całkowicie otwórz wszystkie grzejniki, najdalsze pomieszczenie powinno osiągnąć żądaną temperaturę.

Przy nieprawidłowym ustawieniu (np. na czujniku pokojowym) pompa może się włączać/wyłączać, stąd przydatność przeglądania plików.

Krzywa wodna wydaje mi się bardzo silna, a korektor jest za słaby, w przypadku grzejników zwykle zaleca się ustawienie go na 5.
1 x
loloetalex
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/12/21, 20:59

Re: Kocioł Okofen, zbyt niskie temperatury




przez loloetalex » 10/12/21, 22:53

Zmieni się prawo wodne, problem z cyrkulatorem zmusił mnie do podniesienia temperatury wody, przy cyrkulatorze zrobię swoją robotę, będę mógł ją obniżyć.
5 korekta? Więc jeśli mam 18 w pokoju i 20 na planie to podniesie wodę o 10 stopni. Miałem 0 w bazie (więc bez rekompensaty) : Mrgreen: ). Jeśli pójdę dalej, będę musiał obniżyć narożną stopę. Tak, czemu nie. Sprawdzę to. Ale czy ogrzewanie z czujnikiem zewnętrznym i prawem wodnym nie ma działać lepiej bez uwzględniania temperatury wewnętrznej?
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Kocioł Okofen, zbyt niskie temperatury




przez Pilpoill » 11/12/21, 07:01

loloetalex napisał:Zmieni się prawo wodne, problem z cyrkulatorem zmusił mnie do podniesienia temperatury wody, przy cyrkulatorze zrobię swoją robotę, będę mógł ją obniżyć.
5 korekta? Więc jeśli mam 18 w pokoju i 20 na planie to podniesie wodę o 10 stopni. Miałem 0 w bazie (więc bez rekompensaty) : Mrgreen: ). Jeśli pójdę dalej, będę musiał obniżyć narożną stopę. Tak, czemu nie. Sprawdzę to. Ale czy ogrzewanie z czujnikiem zewnętrznym i prawem wodnym nie ma działać lepiej bez uwzględniania temperatury wewnętrznej?


Jeżeli korektor jest <> 0, nastąpi kompensacja zgodnie z T ° odczytaną przez termostat pokojowy.
Gdy poprawka wynosi zero, jest to operacja w prawie wodnym; nie będzie dodatkowej korekty początkowej T° w grzejnikach niezależnie od obserwowanej wewnątrz T°.

Jeśli ustawisz przedziały czasowe ogrzewania, nigdy nie będziesz mógł zadowolić się doskonale uregulowanym prawem wodnym, ponieważ odzyskiwanie stopni utraconych w porze nocnej zajmuje pewien czas.
Trzeba więc zadowolić się ustawieniem, które nie przekracza histerezy termostatu pokojowego, co spowodowałoby włączenie/wyłączenie pompy, jak to widzę zbyt często.

Zwróć uwagę na cyrkulatory (w każdym razie te zainstalowane przez Okofen) jest jedna regulacja ciśnienia proporcjonalnego lub druga ze stałym ciśnieniem.
Czy możesz zrobić nam zdjęcie swojej grupy cyrkulacyjnej i jej v3v?
0 x
loloetalex
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/12/21, 20:59

Re: Kocioł Okofen, zbyt niskie temperatury




przez loloetalex » 11/12/21, 10:43

Tak, rozumiem, co mi mówisz, zostawię odszkodowanie, jak sądzę, żeby zobaczyć, ile.

Obraz
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Kocioł Okofen, zbyt niskie temperatury




przez Pilpoill » 11/12/21, 11:19

Twój kocioł wygląda na starszy niż mój, moja jednostka hydrauliczna jest inna.

Cóż, najważniejsze jest to, że twój cyrkulator jest pod ciśnieniem proporcjonalnym, co jest w przypadku, gdy spojrzysz na jego instrukcję producenta 8)
1 x
loloetalex
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 08/12/21, 20:59

Re: Kocioł Okofen, zbyt niskie temperatury




przez loloetalex » 11/12/21, 11:46

Pilpoill napisał:Twój kocioł wygląda na starszy niż mój, moja jednostka hydrauliczna jest inna.

Cóż, najważniejsze jest to, że twój cyrkulator jest pod ciśnieniem proporcjonalnym, co jest w przypadku, gdy spojrzysz na jego instrukcję producenta 8)


Pochodzi z 2015 roku.
I tak jest w proporcjonalnych maxi.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 260