Szklarnia tunelowa

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Szklarnia tunelowa




przez humus » 24/11/21, 10:06

Witam wszystkich,

Rozważam zakup szklarni tunelowej o wymiarach ok. 7m x 4m, aby wydłużyć sezon produkcji warzyw, a nawet zrobić kiwi lub winogrona.
Nic o tym nie wiem. Czy są jakieś szczególne kryteria, których należy szukać, błędy, których należy unikać?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: szklarnia tunelowa




przez Ahmed » 24/11/21, 10:48

Preferowany jest tunel zaokrąglony, nie bez powodu kształt „kaplicy” jest rzadszy*. Należy uważać, aby wyłożyć łuki wzdłużnymi drutami (drutem lub specjalnym tworzywem sztucznym), aby podtrzymać plandekę i w ten sposób uniknąć kieszeni wodnych. Ze względu na trwałość, łuki należy pokryć izolacją termiczną, aby zapobiec „spiekaniu się” stykającej się z nimi folii.
Te akcesoria można znaleźć na przykład pod tym adresem: https://www.serre-en-direct.fr/3-access ... -de-jardin
Podaję, że nie mam powiązania z tą firmą...
W połowie sezonu i zimą szklarnia jest łatwa w utrzymaniu, ale latem ** szybko rozumiesz, że w rzeczywistości jest to suszarnia i że wzrost temperatury wymaga wietrzenia, co powoduje szybkie wysychanie. Są otwory zenitowe z wlewami parafinowymi, myślę, że warto spróbować (nigdy nie ćwiczyłem, ale jeśli można uniknąć przeoczenia) ... Podlewanie musi być koniecznie dobrze rozwinięte przed krytycznym sezonem ...
Jeśli masz inne pytania... 8)

* Nie da się prawidłowo naciągnąć plandeki na płaskiej powierzchni, zawsze będzie trzepotać na wietrze.
** Niebezpieczeństwo: zwróć także szczególną uwagę na operacje szklarniowe podczas upałów (zwykle naprawa linii tryskaczowej): sekwencje nie dłuższe niż 5 minut przed wyjściem na powietrze, w przeciwnym razie ryzyko przegrzania, które może być śmiertelne (pocenie się nie chłodzi ciała w wilgotnej atmosferze, ponieważ nie ma parowania).
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: szklarnia tunelowa




przez Christophe » 24/11/21, 12:49

Zwróć również uwagę na orientację w stosunku do dominujących wiatrów szklarni plastikowych ... preferuj miejsce osłonięte od wiatru, jeśli to możliwe ...

Zimowa burza lub wielka letnia burza z piorunami i twoja szklarnia może się zepsuć ... :( zobacz czy łatwo to włożyć w "flagę"...

Lata temu 2 szklarnie tunelowe nie przetrwały w domu dłużej niż 3 sezony z powodu wiatru ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6526
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: szklarnia tunelowa




przez Macro » 24/11/21, 12:50

Nie wiem, gdzie mieszkasz .... Ale kiwi i winogrona we Francji metropolitalnej uprawia się na świeżym powietrzu ... Przyjaciel moich rodziców zrobił kratę ze swoimi kiwi, które produkuje co roku szalony
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: szklarnia tunelowa




przez Christophe » 24/11/21, 18:12

Makro napisał:Nie wiem, gdzie mieszkasz .... Ale kiwi i winogrona we Francji metropolitalnej uprawia się na świeżym powietrzu ... Przyjaciel moich rodziców zrobił kratę ze swoimi kiwi, które produkuje co roku szalony


Dokładnie!

Nawet w Alzacji, znanej z surowych zim!

Moi rodzice mieli 6 lub 7 stóp wspinania się na 3 lub 4 m, a co w produkcji, najlepsze lata, dało sto kilogramów! Potrzebny jest co najmniej 1 mężczyzna ...

Równie dobrze moglibyśmy powiedzieć, że zjedliśmy trochę dżemu kiwi i kiwi truskawkowego! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Stopy zaczęły więdnąć po około 25 latach…

Tak naprawdę nie wiem o winogronach ... ale wydaje się, że we Francji wiemy, jak zrobić wino ... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: szklarnia tunelowa




przez humus » 25/11/21, 08:07

Dziękuję za wszystkie informacje dotyczące szklarni tunelowych.
Jeśli chcemy zrobić to dobrze, jest to o wiele bardziej techniczne niż myślałem. : Lol:
Nigdy nie widziałem tak szczegółowej strony. : Wink:

Niezrozumiała dla historii o przeważającym wietrze. W którym kierunku umieścić szklarnię w stosunku do tego wiatru, jednej z mniejszych ścian (wejście/wyjście)?

Dla kiwi, a dokładniej kiwi żółtego (które musi być bardziej kruche) i winogrona, wszystko w szklarni, koniecznie trzeba mieć trochę, bo na zewnątrz nie jestem bezpieczny przed późnym wiosennym przymrozkiem, który wysychałby rozkwit.
Pomysł polega również na tym, aby z tych lian zrobić trochę cienia w szklarni, na wypadek silnego lata. : Mrgreen:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: szklarnia tunelowa




przez izentrop » 25/11/21, 09:02

humus napisał:Niezrozumiała dla historii o przeważającym wietrze. W którym kierunku umieścić szklarnię w stosunku do tego wiatru, jednej z mniejszych ścian (wejście/wyjście)?
Bez względu na to, jak szkodliwe podmuchy wiatru nadchodzą ze wszystkich kierunków.

Posiadanie żywopłotu lub muru na północy może być zaletą na północy Francji, aby chronić przed północnym wiatrem.
Z drugiej strony, skierowanie wejścia na dominujący deszcz nie jest dobrym pomysłem ze względu na ryzyko pleśni.
humus napisał:Pomysł polega również na tym, aby z tych lian zrobić trochę cienia w szklarni, na wypadek silnego lata.
Niepotrzebnie marnuje powierzchnię.
Dużym ryzykiem jest przegrzanie w lecie, pomidory wcale tego nie lubią, potrzebna jest dobra wentylacja, oba końce szeroko otwarte, w okresie upałów.
0 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: szklarnia tunelowa




przez humus » 25/11/21, 09:27

izentrop napisał: Posiadanie żywopłotu… może być zaletą na północy Francji, aby chronić przed północnym wiatrem.

Ja mam! : Lol:

izentrop napisał:Z drugiej strony, skierowanie wejścia na dominujący deszcz nie jest dobrym pomysłem ze względu na ryzyko pleśni.

Nie celowo, ale to też byłoby świetne.

izentrop napisał:
humus napisał:Pomysł polega również na tym, aby z tych lian zrobić trochę cienia w szklarni, na wypadek silnego lata.
Niepotrzebnie marnuje powierzchnię.

Ideą lian jest to, że są one umieszczone wysoko i skierowane do środka, dzięki czemu prawie nic nie zajmują na ziemi.

humus napisał: potrzebna jest dobra wentylacja, z szeroko otwartymi obydwoma końcami, w okresie wysokiej temperatury.

Ja też tam byłem. : Wink:
0 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: szklarnia tunelowa




przez humus » 25/11/21, 09:43

Są tak zwane szklarnie dolmen. Wygląda to dobrze, ponieważ mamy dobrą wysokość do krawędzi szklarni.
Czy to jest dobre w stosunku do idealnego napięcia plandeki prawdziwych szklarni tunelowych?

Są modele z tubusami 40 mm i 60 mm "pro", czy naprawdę jest sens chodzić na 60 mm?

https://www.serre-en-direct.fr/serre-de ... droit.html

https://www.serre-en-direct.fr/serre-de ... o-500.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914

Re: szklarnia tunelowa




przez gegyx » 25/11/21, 10:49

Znajomy kupił 2 używane szklarnie tunelowe od rosnącego rolnika.

Za moją radą wyciągnął nóżki metalowej rurki do rekuperatora. Nie zawracał sobie głowy wziął ich średnicę wewnętrzną i śrubą to trzyma /lol

Na agglo Orleans ma zielone owoce kiwi i winogrona, które rosną na zewnątrz, w kratce (ale nie przycina, gdy jest to konieczne)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124