Uciążliwy fito produkt?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Uciążliwy fito produkt?




przez humus » 18/06/21, 10:20

Witam,

Już kilka razy zauważyłem anomalię w roślinach w moim ogrodzie.
Jest to głównie spłaszczenie łodygi.
Mieszkam w półodległym środowisku rolniczym i wiatry czasami przynoszą mi nieprzyjemne zapachy. Dochodzę do wniosku, że fitochemikalia docierają do mojego domu i mogą powodować tę anomalię.
Myślę, że przyczyną jest produkt fito, ponieważ zauważyłem anomalię na bardzo różnych roślinach: gałęziach klonu, roślinach polowych i w tym roku lysimaques.
pękanie pędów kwiatowych i więdnięcie, nigdy tego nie zauważyłem.
Czy zauważyłeś kiedyś taką anomalię?
Czy masz jakiś pomysł na przyczynę?
Gdzie się udać, aby zdiagnozować zanieczyszczenia?

Obraz
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Uciążliwy produkt fitosowy?




przez Ahmed » 18/06/21, 11:45

Bez przesądzania prawdziwej przyczyny, te nieprawidłowe zjawiska rozwojowe można prawdopodobnie przypisać zakłóceniom metabolizmu auksyny. Te substancje chemiczne odgrywają w nas niemal taką samą rolę jak hormony i kontrolują między innymi podział komórek, a zwłaszcza w tym przypadku specjalnie stymulowanych części, takich jak zawiązki końcowe czy wzrost łodygi...
Jeżeli w grę wchodzą zewnętrzne substancje fitosanitarne, należy poszukać środków chwastobójczych.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Uciążliwy produkt fitosowy?




przez humus » 18/06/21, 12:25

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Myślałem o tym, co nazywają reduktorem wzrostu zbóż?

co jest zaskakujące, 2 sfotografowane rośliny są od siebie oddalone o 30 cm.

Najbliższe pole jest oddalone o sto metrów.
Można się spodziewać, że w wyniku rozprzestrzeniania się nastąpi wpływ na cały ogród.
Jeśli chodzi o zaobserwowane zapachy, zainfekowane pola są jeszcze bardziej odległe, ale wiatr dobrze się niesie.
musimy dodać, co nie pachnie i czego nie zauważam.
Nie jest łatwo zidentyfikować prawdziwe źródło.
Nie pochodzi to jednak ode mnie, bo nie używam żadnego produktu.
Nie daje mi to pewności co do bezpieczeństwa mojej produkcji żywności.

Niektóre pobliskie truskawki miały w tym roku problemy z liśćmi, nie wiedziałem, czy to naturalne, czy fito.
Nie mogłem znaleźć w sieci zdjęcia odpowiadającego objawowi liścia.
Usunąłem wszystkie podejrzane liście.
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Uciążliwy produkt fitosowy?




przez Ahmed » 18/06/21, 12:38

Tak, reduktory wzrostu działają poprzez ograniczenie wydłużania łodygi (a zatem na auksyny), ale nie wiem, czy te substancje powodują obserwowane zjawiska...
Auksyny służą nie tylko do stymulacji preferencyjnego wzrostu niektórych narządów, ale biorą także udział w opadaniu liści u drzew liściastych, powodując martwicę pierścieni u podstawy ogonków... Te auksyny, zwane odciętymi, same są wyzwalane poprzez skrócenie długości dnia.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Uciążliwy produkt fitosowy?




przez humus » 18/06/21, 16:45

Czy byłoby możliwe poddanie tych nieprawidłowych roślin analizie chemicznej i gdzie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14821
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4301

Re: Uciążliwy produkt fitosowy?




przez GuyGadeboisTheBack » 18/06/21, 16:58

humus napisał:Czy byłoby możliwe poddanie tych nieprawidłowych roślin analizie chemicznej i gdzie?

Tak, można* (ale nie należy go podawać), przecież nie jest pewne, czy znajdziemy w nim jakiekolwiek pozostałości, biorąc pod uwagę, że produkty te z czasem (biorąc pod uwagę wszystko) mają tendencję do zanikania. .). W każdym razie na szczęście.

* https://www.mt.com/fr/fr/home/applicati ... sting.html
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Uciążliwy produkt fitosowy?




przez Moindreffor » 18/06/21, 22:15

humus napisał:Czy byłoby możliwe poddanie tych nieprawidłowych roślin analizie chemicznej i gdzie?

Nie chcę bawić się w adwokata diabła, ale 100m od potencjalnego źródła to dużo, aby produkt był skuteczny musi być odpowiednia dawka, a odpowiednia dawka jest na roślinach na polu i mini obok , więc efektowne pozostałości na skraju pola czemu nie, ale tutaj pozwolę sobie wyrazić wątpliwość

obserwuj rolnika, który opryskuje, im nowsza jest jego maszyna, tym mniej rzeczy będzie w Twoim domu
2 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Uciążliwy produkt fitosowy?




przez humus » 19/06/21, 08:57

Moindreffor napisał:
humus napisał:Czy byłoby możliwe poddanie tych nieprawidłowych roślin analizie chemicznej i gdzie?

Nie chcę bawić się w adwokata diabła, ale 100m od potencjalnego źródła to dużo, aby produkt był skuteczny musi być odpowiednia dawka, a odpowiednia dawka jest na roślinach na polu i mini obok , więc efektowne pozostałości na skraju pola czemu nie, ale tutaj pozwolę sobie wyrazić wątpliwość

obserwuj rolnika, który opryskuje, im nowsza jest jego maszyna, tym mniej rzeczy będzie w Twoim domu

Tej wiosny rolnik, używając bardzo nowego opryskiwacza, potwora, spryskał herbicyd, którego nazwy zapomniałem. Zatrzymałem go, żeby zapytać, czym opryskuje, ponieważ cała wioska była zagazowana silnym zapachem, ponieważ opryskiwał na obu krańcach wsi, pogoda była lekko mglista, powietrze było nieruchome.

Kiedy mocno pachnie, ktoś mi tłumaczy, że nie wdycham tego i że nie przenosi się to na rośliny.
W tym roku znów kolejne gospodarstwo dalej, kolejny zapach i wiatr niosący w stronę wioski. Zapach utrzymywał się około 1 godziny.

Nigdy nie zauważyłem tego zjawiska spłaszczania się nowych pędów, dopóki nie mieszkałem niedaleko pól uprawnych.
Prowadzę też ogród w mieście, nigdy nie zaobserwowałam zjawiska spłaszczania się nowych pędów.

W przeciwnym razie jaka przyczyna spowodowałaby spłaszczenie nowych pędów na drzewach, bylinach i jednorocznych?
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Uciążliwy produkt fitosowy?




przez Ahmed » 19/06/21, 11:42

Nie można wykluczyć przyczyn naturalnych, gdyż wirusy mogą powodować deformację organów roślinnych.
Jeśli chodzi o „precyzję” opryskiwaczy, to mocno zależy to od praktyki osoby, która je prowadzi i widziałem takie (mam nazwiska! : Mrgreen: ), że silny wiatr nie odstraszył... Roll:
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Uciążliwy produkt fitosowy?




przez humus » 19/06/21, 15:45

Ahmed napisał:Nie można wykluczyć przyczyn naturalnych, gdyż wirusy mogą powodować deformację organów roślinnych.

Nic mi o tym nie wiadomo, ale sprawdzę to.
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 330