Kompatybilność UPS i baterii

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Vince47
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 30/03/21, 17:45

Kompatybilność UPS i baterii




przez Vince47 » 30/03/21, 22:38

Witam,

Chciałbym używać podstawowego falownika 600 VA z akumulatorem samochodowym 12 V 74 Ah zamiast falownika 12 V 7 Ah

Zanim zacznę chciałbym poznać Wasze opinie.

Czy takie użycie będzie miało jakieś szczególne konsekwencje?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Kompatybilność inwerterów i akumulatorów




przez izentrop » 31/03/21, 00:01

Witam,
Akumulator 7 A zostanie naładowany do 0.7 A w ciągu 10 godzin, a następnie zostanie przełączony na akumulator pływający.
Ładowanie akumulatora pojazdu zajmie ponad 100 godzin, co będzie wymagało napięcia stałego, które może się różnić...

Być może konieczne będzie dostosowanie charakterystyki ładowarki. Potrzebujesz ich także do akumulatorów. :?
Zapasowy UPS na PC?
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6526
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Kompatybilność UPS i baterii




przez Macro » 31/03/21, 07:35

Jeśli planujesz używać swojego tańszego falownika 600 V przez dłuższy czas z 10 razy większym akumulatorem... Moim zdaniem możesz być zaskoczony, widząc to... Twój falownik przechodzi w stan zabezpieczenia przed przegrzaniem podczas rozładowywania po 1.1 razy (maksymalnie 1.5) czasu potrzebnego na rozładowanie akumulatora 7Ah...
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Vince47
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 30/03/21, 17:45

Re: Kompatybilność inwerterów i akumulatorów




przez Vince47 » 05/04/21, 20:33

izentrop napisał:Witam,
Akumulator 7 A zostanie naładowany do 0.7 A w ciągu 10 godzin, a następnie zostanie przełączony na akumulator pływający.
Ładowanie akumulatora pojazdu zajmie ponad 100 godzin, co będzie wymagało napięcia stałego, które może się różnić...

Być może konieczne będzie dostosowanie charakterystyki ładowarki. Potrzebujesz ich także do akumulatorów. :?
Zapasowy UPS na PC?

Tak, to rzeczywiście jest falownik rezerwowy do PC, więc czy można dostosować charakterystykę ładowarki?
0 x
Vince47
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 30/03/21, 17:45

Re: Kompatybilność UPS i baterii




przez Vince47 » 05/04/21, 20:47

Makro napisał:Jeśli planujesz używać swojego tańszego falownika 600 V przez dłuższy czas z 10 razy większym akumulatorem... Moim zdaniem możesz być zaskoczony, widząc to... Twój falownik przechodzi w stan zabezpieczenia przed przegrzaniem podczas rozładowywania po 1.1 razy (maksymalnie 1.5) czasu potrzebnego na rozładowanie akumulatora 7Ah...

Rzeczywiście! Jak ominąć to zabezpieczenie Roll:
Nawet jeśli zabraknie prądu na 2 minuty, nie jest to dla mnie zbyt poważne.
W przypadku, gdy mój falownik przejdzie w stan zabezpieczenia przed przegrzaniem, jeśli go wyłączę, a następnie włączę ponownie, czy będzie on ponownie uruchamiany przez około 1 godzinę, zanim zabezpieczenie zostanie ponownie uruchomione?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Kompatybilność UPS i baterii




przez Forhorse » 05/04/21, 22:42

Nie, ponieważ jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie jest to kwestia czasu pracy, ale temperatury.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Kompatybilność UPS i baterii




przez izentrop » 06/04/21, 02:44

Model ten wskazuje maksymalny czas wykonania: 10 min https://www.boutique-econologique.fr/on ... p-669.html
60 Wh na 84 Wh ładowania akumulatora bez strat, jest to normalne

Przy pojemności 70 Ah, nieprzekraczającej 300 W, ładowanie powinno trwać co najmniej 1 godzinę 30 minut i 80 godzin, jeśli prąd ładowania jest taki sam.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Kompatybilność UPS i baterii




przez Obamot » 06/04/21, 06:07

Nie wiem, co wy o tym sądzicie, ale dlaczego nie uniwersalny akumulator motocyklowy, taki jak ten (?): https://fr.vidaxl.ch/e/8019887384976/ba ... jQQAvD_BwE

Opis
5-letnia standardowa bateria z zaawansowaną technologią AGM.

Akumulator ten jest niezależny od położenia, wykorzystuje technologię membranową i jest całkowicie bezobsługowy. Ma zastosowanie do modelarstwa, systemów alarmowych, zasilacze awaryjne, systemy solarne, oświetlenie awaryjne itp.

Dane techniczne
Wymiary: 151 x 65 x 94 mm (dł. x gł. x wys.)
Układ biegunów: 3
Typ terminala: F1
Rodzaj mocowania: B00
Pojemność: 7 Ah
Napięcie: 12 V.

_______________________


Teraz, jako kolejny zasób, istnieje firma Écus-Ondulique, która specjalizuje się w rehabilitacji falowników, których akumulator wymaga wymiany. Posiadają „Zestawy akumulatorów zamiennych (KBR)” (zapasowe akumulatory) do falowników największych marek (APC, BELKIN, BEST POWER, COMPAQ, ECUS, EMERSON, MGE, RIELLO, POWERWARE... itp.)
Sprzedają też te „regenerowane” (jak mówią) falowniki.

Warto wiedzieć, że jeśli falowniki przejdą w pozycję „zabezpieczenie przed przegrzaniem”, to nie chodzi o gwoździe, tylko o wymagania przeciwpożarowe zgodne z normami CE. Jeśli para akumulator/inwerter nie spełnia norm i nastąpi pożar (z powodu przegrzania), czy firmy ubezpieczeniowe pokryją stratę? Normy te zmieniły się w zeszłym roku i teoretycznie WSZYSTKIE falowniki muszą je spełniać https://www.sma-france.com/centre-de-co ... c1011.html

To szczęście, że nic nie kupiłeś, będziesz mógł spełnić to bez dodatkowych kosztów!
1 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Kompatybilność UPS i baterii




przez plasmanu » 06/04/21, 09:42

A falownik na PC ma wielką wadę: jeśli wyje jak syrena strażacka: doprowadza cię do szału.
Ale to też zaleta, bo zdalnie sygnalizuje, że mamy przerwę w dostawie prądu
1 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Vince47
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 30/03/21, 17:45

Re: Kompatybilność UPS i baterii




przez Vince47 » 06/04/21, 19:42

izentrop napisał:Model ten wskazuje maksymalny czas wykonania: 10 min https://www.boutique-econologique.fr/on ... p-669.html
60 Wh na 84 Wh ładowania akumulatora bez strat, jest to normalne

Przy pojemności 70 Ah, nieprzekraczającej 300 W, ładowanie powinno trwać co najmniej 1 godzinę 30 minut i 80 godzin, jeśli prąd ładowania jest taki sam.

Jeden szczegół, w charakterystyce tego falownika widać czas przełączania 10 ms (milisekund), jest to coś innego niż maksymalny czas wykonania wyrażony w minutach! :?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 372