Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny




przez LOGIC12 » 30/03/21, 06:04

bonjour,

To interesująca lektura Carlosa Tavaresa (szefa PSA) i Stéphane’a Lhomme’a (dyrektora Obserwatorium Jądrowego)

Świat jest szalony. Dużym punktem zwrotnym jest fakt, że władze nakazują nam podążanie w kierunku technologicznym, czyli pojazdów elektrycznych. Carlos Tavares

Nie chciałbym, żeby za 30 lat odkryliśmy coś, co nie jest tak piękne, jak się wydaje, na temat recyklingu akumulatorów, wykorzystania rzadkich materiałów występujących na naszej planecie, emisji elektromagnetycznej akumulatora podczas ładowania?

Jak będziemy produkować więcej czystej energii elektrycznej?

Jak możemy zapewnić, że ślad węglowy wynikający z produkcji akumulatora do pojazdu elektrycznego nie będzie katastrofą ekologiczną?

Jak możemy zapewnić, że recykling baterii nie będzie katastrofą ekologiczną?

Jak z biegiem czasu znaleźć wystarczającą ilość rzadkiego surowca do produkcji ogniw akumulatorowych i substancji chemicznych?

Kto zajmuje się w całości kwestią czystej mobilności?

Kto dzisiaj zadaje to pytanie na tyle szeroko ze społecznego punktu widzenia, aby uwzględnić wszystkie te parametry?

Martwię się jako obywatel, ponieważ jako producent samochodów nie jestem wysłuchany.

Całe to zamieszanie, cały ten chaos obróci się przeciwko nam, ponieważ podejmiemy złe decyzje w kontekście emocjonalnym.

Cykl życia pojazdu elektrycznego sprawia, że ​​emituje on tyle samo zanieczyszczeń, co pojazd termiczny. Stephane Lhomme

Dotowanie tego nie ma sensu – wyjaśnia dyrektor Obserwatorium Jądrowego Stéphane Lhomme.

Produkcja akumulatorów powoduje emisję tak dużej ilości CO², że samochodem elektrycznym trzeba było przejechać od 50 000 do 100 000 km... Zacząć wytwarzać mniej CO² niż samochód termiczny. To od 15 do 30 km dziennie, 365 dni w roku, przez 10 lat!

Jednak wbrew temu, w co wierzy większość ludzi, pod ciągłą propagandą polityków i producentów, samochód elektryczny nie jest bardziej korzystny dla klimatu niż samochód termiczny, benzyna czy olej napędowy.
Takie są wnioski z już starego badania Agencji Zarządzania Środowiskiem i Energią (Ademe), celowo zignorowanego przez rząd (Opracowanie według zasad LCA bilansów energetycznych, emisji gazów cieplarnianych i innych wpływów na środowisko wywoływanych przez wszystkie pojazdy elektryczne i sektora pojazdów napędzanych energią cieplną do roku 2012 i 2020 (listopad 2013 r.)
Wiedząc, że samochody te są wykorzystywane głównie do krótkich podróży, prawdopodobne jest, że przebieg niezbędny do uznania się za „cnotliwego” nigdy nie zostanie osiągnięty.

Ponadto cały CO² emitowany przez samochód elektryczny jest wysyłany do atmosfery jeszcze przed przejechaniem jednego kilometra.
Chociaż wszędzie twierdzi się, że samochody elektryczne nie emitują drobnych cząstek, jak zauważa magazyn Science et Vie (styczeń 2015 r.), „opony, hamulce i zużycie dróg emitują prawie tyle samo mikrocząstek co olej napędowy”.
Samochód elektryczny z pewnością emituje mniej cząstek niż samochód termiczny, ponieważ nie ma wydechu, ale ma hamulce, opony i jeździ po asfalcie!

W końcu samochód elektryczny nie jest bardziej ekologiczny niż samochód termiczny.

Publiczne pieniądze przeznaczane na jego rozwój są zatem całkowicie nieuzasadnione.

Są to jednak kwoty astronomiczne:
– Rząd uruchomił plan instalacji 7 milionów stacji ładowania po około 10 000 euro każda, co stanowi koszt około 70 miliardów euro.
Przejmujący jest także widok wybranych urzędników z małych miasteczek, wierzących, że robią gest na rzecz środowiska i rozbijają miejską skarbonkę, aby pozwolić sobie na terminal;
– Premia „ekologiczna” za zakup samochodu elektrycznego przekracza 10 000 euro za pojazd, często uzupełniana premią regionalną.
Prawie wszyscy nabywcy to zamożne gospodarstwa domowe, ponieważ pojazdy te są bardzo drogie: po raz kolejny pieniądze wszystkich trafiają do najbardziej uprzywilejowanych.
Tak naprawdę w krainie atomu wszystko jest dobre, żeby „podkręcić” zużycie energii elektrycznej, które od lat nieprzerwanie spada.
Ponieważ samochód elektryczny we Francji można uznać za „samochód nuklearny”: prawie wszystkie zainstalowane stacje ładowania są podłączone do zwykłej sieci energetycznej, w 80% nuklearnej.
Nie możemy dać się zwieść certyfikatom przedstawionym przez pana Bolloré i jego Autolib (Paryż), Bluecub (Bordeaux) i Bluely (Lyon), zapewniającym ich ładowanie energią odnawialną: to tylko kwestia pisania gier; zużycie energii elektrycznej jest takie samo jak gdzie indziej.
Nie promujemy tutaj samochodu napędzanego energią cieplną, który sam w sobie jest katastrofą ekologiczną.
Ale właśnie nikt nie wpadłby na pomysł zaoferowania 10 000 euro za zakup samochodu z silnikiem Diesla, zarezerwowanie dla niego miejsc parkingowych i zatankowanie baku po zaniżonej cenie…
To bardzo dobra analiza pokazująca, że ​​nasi politycy (i Zieloni) robią przed nami przedstawienie:
Paranoja dieslowska dotyczy tylko kierowców!!!
Pojazdy ciężarowe, autokary i statki nie są uwzględnione!

Aby zrozumieć stopień paranoi najbardziej zajadłych krytyków pojazdów z silnikiem Diesla, musimy ujawnić im dane z branży morskiej, które wykazały, że biorąc pod uwagę wielkość silników i jakość stosowanego paliwa, 40 największych statków -statki towarowe na świecie zanieczyszczają środowisko w takim samym stopniu, jak wszystkie 760 milionów samochodów na świecie.

Wiesz, te kontenerowce, które dostarczają nam produkty wytworzone w naszych przybrzeżnych fabrykach, dzisiaj każdy z nich spala 10.000 XNUMX ton paliwa podczas podróży w obie strony między Azją a Europą.
Te niefortunne 40 statków stanowi część flotylli liczącej 3.500 osób, do której należy dodać 17.500 100.000 tankowców, co stanowi całość ze XNUMX XNUMX statków pływających po morzach.

Żeby nie odchodzić od sfery morskiej, pamiętajmy, że francuska flota rekreacyjna liczy około 500.000 5.000 jednostek, w tym 60 jachtów powyżej 900 metrów, i że większość z nich średnio w ciągu godziny spala około 24 litrów paliwa. XNUMX% francuskich gospodarstw domowych ogrzewanych olejem ma trudności z napełnieniem zbiorników na zimę.
Aby kontynuować drogę do schizofrenii paranoidalnej, weźmy pod uwagę całą flotę rybacką i 4,7 miliona pojazdów ciężarowych przewożących się przez Francję oraz tysiące samolotów przecinających niebo.
Aby dopełnić tę małą bajkę, nie zapomnijmy o kluczowym sektorze rolnictwa, w którym średnie zużycie energii wynosi 101 litrów paliwa na hektar.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny




przez Christophe » 30/03/21, 11:24

Carlos Tavarès napisał:ponieważ jako producent samochodów jestem niesłyszalny.


Ach ach ach!! To zabawne!!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny




przez izentrop » 30/03/21, 12:02

Ach! tak, działacz antynuklearny, to wszystko : Mrgreen: https://fr.wikipedia.org/wiki/St%C3%A9phane_Lhomme

Czasami miał rację, ale nie zawsze i rzadko ze względów naukowych.
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Re: Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny




przez LOGIC12 » 30/03/21, 13:49

Witaj Krzysztofie. To nie ja piszę, ale Carlos Tavarès, wielki szef PSA.

Dobrze byłoby zachować ostrożność. DZIĘKI.
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14964
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4363

Re: Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny




przez GuyGadeboisTheBack » 30/03/21, 14:03

izentrop napisał:Ach! tak, działacz antynuklearny, wszystko powiązane…

Obraz
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 588
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 313

Re: Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny




przez Piotr » 30/03/21, 16:19

Christophe napisał:
Carlos Tavarès napisał:ponieważ jako producent samochodów jestem niesłyszalny.


Ach ach ach!! To zabawne!!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
+1
Biorąc pod uwagę wszystkie rządowe zachęty do odnowienia samochodu, coraz bardziej rygorystyczne badania techniczne, zakaz poruszania się po niektórych dużych miastach wyłącznie ze względu na wiek pojazdu, stwierdzenie, że producenci nie są słyszani, to duże stwierdzenie.

Nie jestem zwolennikiem pojazdów elektrycznych, podzielam również obawy dotyczące ogólnego wpływu tych pojazdów na środowisko.
Ale tutaj widzę tylko skargi szefa, który widzi zanik dobrej żyły silników wysokoprężnych, która pozwoliła mu osiągać dobre, duże marże, sprzedając droższe pojazdy napędzane mniej opodatkowanym paliwem.
Myślę, że motywem tego tekstu jest znacznie bardziej spadek sprzedaży pojazdów z silnikiem diesla niż obawy ekologiczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14964
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4363

Re: Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny




przez GuyGadeboisTheBack » 30/03/21, 16:28

Petrus napisał:Myślę, że motywem tego tekstu jest znacznie bardziej spadek sprzedaży pojazdów z silnikiem diesla niż obawy ekologiczne.

Nie przeczytałem, że promował olej napędowy, wręcz przeciwnie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny




przez Christophe » 30/03/21, 16:54

LOGIC12 napisał:Witaj Krzysztofie. To nie ja piszę, ale Carlos Tavarès, wielki szef PSA.

Dobrze byłoby zachować ostrożność. DZIĘKI.


Tak, poprawiłem, ale wszyscy zrozumieli… prawda?

W przypadku pozostałych uważajcie, są 2 oddzielne zeznania, trochę je przeformatowałem...
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 588
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 313

Re: Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny




przez Piotr » 30/03/21, 17:48

GuyGadeboisLeRetour napisał:Nie przeczytałem, że promował olej napędowy, wręcz przeciwnie.
Christophe napisał:W przypadku pozostałych uważajcie, są 2 oddzielne zeznania, trochę je przeformatowałem...

Ach, ok, przeczytałem jednym tchem, myśląc, że to ten sam autor, separacja nie była jasna. Ja też uważałem, że ta manipulacja była trochę za duża.
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Carlos Tavares demontuje samochód elektryczny




przez Janic » 30/03/21, 20:06

pogrążamy się w całkowitym absurdzie, chcąc przejść na pojazdy w pełni elektryczne, a nie tylko na pojazdy cieplne. Za tym w oczywisty sposób kryje się chęć ponownego uruchomienia energetyki jądrowej, która traci impet, jedynego „rozwiązania” dla zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną, ponieważ nie zapewniają tego odnawialne źródła energii (które rozwijają się bardzo wolno). :płakać: : Evil:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 353