Początek lenistwa, przejście do działania

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Mediolon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 21/07/20, 08:00
x 1

Początek lenistwa, przejście do działania




przez Mediolon » 20/02/21, 10:13

Witam,

Właśnie skończyłem książkę "Sukces jego ogrodu warzywnego dla leniwych". Zajęło mi to miesiąc, ale było warto, ekscytujące!

Zostało mi kilka pytań. Kiedy mówimy, że cebulki można sadzić wcześnie, jak na przykład cebulowy czosnek. Czy mówimy o wszystkich żarówkach? W takim razie ziemniaki?

Do podwozia kupię sobie jeden. W zeszłym roku zrobiłem 300m² ogrodu warzywnego, wszystkie moje sadzonki zostały zrobione i trzymane w jadalni za szklanymi drzwiami, nie super. Uderzenie ramy przewodem grzejnym pod garnki to świetny pomysł.
Czy mogę przygotować moje sadzonki pomidorów, papryki, bakłażana itp. I umieścić je pod ramą chronioną w ten sposób od teraz?

Wreszcie, jeśli umieścimy wszystkie zielone odpady bezpośrednio na siano. A co z wiórami drzewnymi używanymi jako ściółka w kurniku? Podobnie ? A może musi wcześniej zatrzymać się gdzie indziej? Położyłam też oczywiście ręczniki papierowe bez produktu oraz chusteczki papierowe z resztkami roślin. Czy ja też kładę to na sianie?

Z góry dziękuję
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Początek wystąpienia, przejście do aktu




przez Moindreffor » 20/02/21, 11:39

Milano napisał:Witam,

Właśnie skończyłem książkę "Sukces jego ogrodu warzywnego dla leniwych". Zajęło mi to miesiąc, ale było warto, ekscytujące!

Zostało mi kilka pytań. Kiedy mówimy, że cebulki można sadzić wcześnie, jak na przykład cebulowy czosnek. Czy mówimy o wszystkich żarówkach? W takim razie ziemniaki?

Do podwozia kupię sobie jeden. W zeszłym roku zrobiłem 300m² ogrodu warzywnego, wszystkie moje sadzonki zostały zrobione i trzymane w jadalni za szklanymi drzwiami, nie super. Uderzenie ramy przewodem grzejnym pod garnki to świetny pomysł.
Czy mogę przygotować moje sadzonki pomidorów, papryki, bakłażana itp. I umieścić je pod ramą chronioną w ten sposób od teraz?

Wreszcie, jeśli umieścimy wszystkie zielone odpady bezpośrednio na siano. A co z wiórami drzewnymi używanymi jako ściółka w kurniku? Podobnie ? A może musi wcześniej zatrzymać się gdzie indziej? Położyłam też oczywiście ręczniki papierowe bez produktu oraz chusteczki papierowe z resztkami roślin. Czy ja też kładę to na sianie?

Z góry dziękuję

powitanie
i witaj tutaj
żarówki tak można założyć, skorzystam z przyszłego tygodnia, aby je założyć
ziemniaki to nie bulwy, ale bulwy, zieleń cebuli raz wyjęta z ziemi nie zamarza, nie tak jak zieleń ziemniaków, która do niej zamarza, więc lepiej, aby ziemniaki wyszły dopiero po przymrozkach

w przypadku wiórów drewnianych z kurnika wszystko zależy od tego, czy sprzątasz często, czy nie, więc jeśli jest dużo lub nie, obornik z kurczaka jest uzupełnieniem zrębków drzewnych, ale musisz balansować, inaczej da jesteś za dużo węglowy, więc trudno sobie poradzić, to trochę ty musisz sprawdzić, czy robisz różne obszary z różnymi ilościami i obserwujesz efekty

do ręczników papierowych lub chusteczek do nosa to celuloza, więc będzie kompostować

powodzenia na przyszłość
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Mediolon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 21/07/20, 08:00
x 1

Re: Początek wystąpienia, przejście do aktu




przez Mediolon » 20/02/21, 11:47

Merci wlać TA réponse.

Kurnik jest sprzątany raz w tygodniu. O taczce z wiórów odchodów. Mam 225m2 ogrodu warzywnego. Gliniasta gleba gliniasta z prawdopodobnie zbyt dużą ilością wapienia. Dzisiaj kupię test.

Prawdopodobnie mówię za dużo wapienia, ponieważ jestem w Mozeli, która jest wapiennym płaskowyżem i bardzo niskim plonem ziemniaków i cebuli, co dało mi tylko małe okazy. Średnio 3 cm średnicy dla cebuli, nawet jeśli niektóre były większe. I ziemniaki do 5 cm długości i 3 cm średnicy. Jednak nigdy nie był uprawiany. Zawsze koszono w trybie mulczowania, więc musiało być pełne wigoru, a ja miałem dobre plony na innych uprawach.
Na przykład cukinia, dynia i pomidory dają plony dwukrotnie, a nawet trzykrotnie większe niż średnio w rolnictwie ekologicznym.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Początek wystąpienia, przejście do aktu




przez Moindreffor » 20/02/21, 11:59

Milano napisał:Merci wlać TA réponse.

Kurnik jest sprzątany raz w tygodniu. O taczce z wiórów odchodów. Mam 225m2 ogrodu warzywnego. Gliniasta gleba gliniasta z prawdopodobnie zbyt dużą ilością wapienia. Dzisiaj kupię test.

Prawdopodobnie mówię za dużo wapienia, ponieważ jestem w Mozeli, która jest wapiennym płaskowyżem i bardzo niskim plonem ziemniaków i cebuli, co dało mi tylko małe okazy. Średnio 3 cm średnicy dla cebuli, nawet jeśli niektóre były większe. I ziemniaki do 5 cm długości i 3 cm średnicy. Jednak nigdy nie był uprawiany. Zawsze koszono w trybie mulczowania, więc musiało być pełne wigoru, a ja miałem dobre plony na innych uprawach.
Na przykład cukinia, dynia i pomidory dają plony dwukrotnie, a nawet trzykrotnie większe niż średnio w rolnictwie ekologicznym.

możesz włożyć cienką warstwę, na 1/4 taczki, która nie powinna dużo, a w grubszej warstwie na kolejną 1/4 zachowasz tę 1/4 do sadzenia roślin strączkowych iw następnym roku zrobisz to samo na 2 pozostałe 1/4, jeśli dodatkowo postawisz koszenie trawnika to minie i zawsze będziesz miał połowę warzywnika bez
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Mediolon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 21/07/20, 08:00
x 1

Re: Początek wystąpienia, przejście do aktu




przez Mediolon » 20/02/21, 12:06

Nie byłem wystarczająco jasny, lol. Taczka to tydzień lol
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Początek wystąpienia, przejście do aktu




przez Moindreffor » 20/02/21, 12:22

Milano napisał:Nie byłem wystarczająco jasny, lol. Taczka to tydzień lol

tak, ale taczka układa cienką warstwę na niezbyt dużym obszarze, więc aby zrobić cienką warstwę na 1/4 powierzchni warzywnika, potrzeba kilku tygodni i jeszcze więcej czasu na grubą warstwę, a więc będziesz miał czas obserwować, jak się rozwija

masz ładną powierzchnię
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Mediolon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 21/07/20, 08:00
x 1

Re: Początek wystąpienia, przejście do aktu




przez Mediolon » 20/02/21, 12:30

Ok merci.

Do siewu pod ramę. Czy możemy je już uruchomić z przewodem grzejnym? Jaką moc na m2 przewidzieć?
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Początek wystąpienia, przejście do aktu




przez Moindreffor » 20/02/21, 20:10

Milano napisał:Ok merci.

Do siewu pod ramę. Czy możemy je już uruchomić z przewodem grzejnym? Jaką moc na m2 przewidzieć?

więc to zależy : Mrgreen:
wydaje mi się, że nie wskazałeś swojej lokalizacji, więc trudno ci odpowiedzieć, a to też zależy od tego, co chcesz zasiać
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Mediolon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 21/07/20, 08:00
x 1

Re: Początek wystąpienia, przejście do aktu




przez Mediolon » 20/02/21, 20:24

11:47 wiadomość, jestem z Moselle :)
Chodzi o to, aby zachować minimum 3 °, jak jest napisane w książce. Tylko po to, aby mróz nie spalił roślin.
Do sadzonek. Przygotowuję pomidory, sałatki, paprykę, bakłażan, dynię, cukinię i myślę, że to wszystko
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Początek wystąpienia, przejście do aktu




przez Moindreffor » 20/02/21, 21:11

Milano napisał:11:47 wiadomość, jestem z Moselle :)
Chodzi o to, aby zachować minimum 3 °, jak jest napisane w książce. Tylko po to, aby mróz nie spalił roślin.
Do sadzonek. Przygotowuję pomidory, sałatki, paprykę, bakłażan, dynię, cukinię i myślę, że to wszystko

więc sałatka
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 292