Nadchodzący (straszny) kryzys gospodarczy po ukryciu… w stronę wojny?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Nadchodzący (straszny) kryzys gospodarczy po ukryciu… w stronę wojny?




przez Christophe » 19/01/21, 12:38

Novethic mówi o trzeciej fali gospodarczej, ale być może będzie to (a raczej) fala N… dopóki nie wyjdziemy z kryzysu zdrowotnego, nie da się tego określić ilościowo! To samo dotyczy konsekwencji gospodarczych, poniżej znajduje się minimum minimum tego, co naprawdę się wydarzy… ponieważ ten kryzys zdrowotny nic się nie skończył (tak, tak, wiem, że pro-vaxowie mówią, że bla bla… ale oni są gourent… .)

Jak mówię od wiosny 2020 roku, wszystko to zakończy się wojnami. Konflikty poprzedzone prawdopodobnie powstaniem dyktatur...co zdarzało się rzadko w okresach następujących po poważnych kryzysach gospodarczych...

Poza tym jesteśmy obecnie bardzo dobrze przygotowani do dyktatury… prawda?

Ciąg dalszy nastąpi !! : Mrgreen:

Upadłości i zwolnienia przedsiębiorstw: trzecia fala będzie miała charakter gospodarczy

Pomimo epidemii fala niepowodzeń biznesowych nie nastąpiła. Wręcz przeciwnie, liczba upadłości spadła o 37% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Paradoks wyjaśniony przez podłączenie francuskiej gospodarki do urządzeń podtrzymujących życie. „Bomba zegarowa”, która eksploduje po zakończeniu pomocy państwa. Dla wielu ekspertów rok 2021 będzie rokiem trzeciej fali gospodarczej, w której nastąpi gwałtowny wzrost zwolnień.

Można by pomyśleć, że to dobra wiadomość. Według danych dostarczonych przez Krajową Radę Urzędników Sądowych (CNGTC), przy 7 wszczęcia postępowań zbiorowych (zabezpieczenie, reorganizacja, likwidacja sądowa itp.) liczba upadłości przedsiębiorstw spadła we Francji o 465% w okresie od 37 września do 1 listopada. . „Pomimo kryzysu o bezprecedensowej skali fala niepowodzeń jeszcze nie nastąpiła” – zauważa Sophie Jonval, prezes CNGTC. Jednak te dobre liczby nie oznaczają, że francuskie firmy są w dobrej kondycji. Przeciwnie.

„Firmy, które powinny były ogłosić upadłość, są dziś utrzymywane przy życiu dzięki pomocy państwa i sztucznie utrzymywane przy życiu” – mówi Étienne Charbonnel, prawnik specjalizujący się w postępowaniach zbiorowych w kancelarii Vivaldi Avocat w Lille. „W naszym gabinecie jest wyjątkowo spokojnie. Nawet nie zauważamy wzrostu liczby zabiegów profilaktycznych” – zauważa specjalistka.

„Ekonomiczna bomba zegarowa”

I to nawadnianie gospodarki nie zamierza się skończyć. 14 stycznia, wraz z ogłoszeniem w całej Francji godziny policyjnej o godzinie 18:XNUMX, Bruno Le Maire podjął decyzję o przedłużeniu pożyczki gwarantowanej przez państwo, zwiększeniu pomocy dla dostawców usług cateringowych, utrzymaniu częściowego bezrobocia… Celem Ministra Gospodarki jest utrzymanie przedsiębiorstwa na rynku, tak aby ożywienie gospodarcze odbyło się w jak najlepszych warunkach, gdy już nastąpi. Jednak w czasach kryzysu gospodarczego paradoks niskiego poziomu niewypłacalności może okazać się niebezpieczny.

"To ekonomiczna bomba zegarowa. Pytanie brzmi: kiedy eksploduje? Czy nie cofniemy się, aby lepiej skakać?", pyta Étienne Charbonnel. Według ekonomisty OFCE, Bruno Ducoudré, bankructwa przedsiębiorstw „nastąpią w 2021 r. i mogą spowodować utratę 200 000 miejsc pracy” – mówi.

Zwolnienia w zasięgu wzroku

„Duże grupy w branży przewidują plany zwolnień i mówią o zwolnieniu ponad 20% swoich pracowników w Paryżu do marca” – mówi specjalista ds. hoteli w Les Échos. Aeronautyka, gastronomia, motoryzacja… najbardziej dotknięte sektory podążają tą samą ścieżką. Senator LR Serge Babary szacuje, że 40% barów i restauracji może zdecydowanie zbankrutować. Kelnerzy, kucharze, zmywacze... tylu pracowników, którzy powiększą szeregi bezrobotnych. Do tego dochodzi wygaśnięcie umów, nieprzedłużenie umów na czas określony i utrata aktywności osób samozatrudnionych.

W obliczu tej sytuacji, która jest obecnie opanowana, Pôle emploi przygotowuje się na gwałtowny wzrost. Instytut na zlecenie rządu pozyskał właśnie kilkuset doradców. Przedstawiciel związku CFDT w CSE w Pôle emploi, z którym skontaktował się HuffPost, wspomina o utracie w przyszłości od 600 000 do 700 000 miejsc pracy. W trzecim kwartale 2020 r., pomimo pomocy, INSEE odnotowało wzrost stopy bezrobocia o 1,9 punktu przy 2,7 ​​mln osób bezrobotnych we Francji, czyli 628 tys. nowych bezrobotnych.


https://www.novethic.fr/actualite/econo ... 49410.html

Ukraińscy żołnierze-trenują-ze-swoimi-czołgami w-obwodzie-Charkowskim-Ukrainy-w-lutym-10-2022-1234545.jpg
Ukraińscy żołnierze-pociąg-z-swoimi-czołgami-w-obwodzie-Charkowskim-na-Ukrainie-w-lutym-10-2022-1234545.jpg (37.26 KiB) Przeglądano 1692 razy
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: (straszny) kryzys gospodarczy po covidie, który nadejdzie… w kierunku wojny?




przez Piotr » 19/01/21, 18:56

Wiadomo, że tych, którzy wciąż myślą, że nastąpi powrót do „wczesnego świata”, jak o sprzedaży szczepionek mówią w mediach głównego nurtu, czeka spore zaskoczenie!
Kryzys gospodarczy przygotowywał się na długo przed kryzysem zdrowotnym, ten ostatni posłużył jedynie jako spust i moim zdaniem pretekst do przeprowadzenia kontrolowanego niszczenia niektórych sektorów gospodarki, które i tak zostały potępione, a wszystko to w interesie małej mniejszość, która odzyska najciekawsze fragmenty.

Już słyszę, jak niektórzy nazywają to spiskiem, ale bardziej chodzi mi o oportunizm ze strony naszych przywódców, a wiemy doskonale, że są do tego doskonale zdolni.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: (straszny) kryzys gospodarczy po covidie, który nadejdzie… w kierunku wojny?




przez Christophe » 20/01/21, 12:37

Nikt więcej ?

O tak, są pewne prawdy, które wolimy ignorować... : Chichot:
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: (straszny) kryzys gospodarczy po covidie, który nadejdzie… w kierunku wojny?




przez Rajqawee » 20/01/21, 13:14

Christophe napisał:Nikt więcej ?

O tak, są pewne prawdy, które wolimy ignorować... : Chichot:


Nie, podjąłem decyzję o zmianie regionu i pracy właśnie w tym kontekście, doskonale wiedząc, jakie wiąże się z tym ryzyko! Jestem na okresie próbnym, więc niekoniecznie bardzo uspokojona, ale też nie chciałam się powstrzymywać od życia.

Podzielam wrażenie, że covid jest jedynie niewielkim, raczej wymownym wyzwalaczem niestabilności, która była już obecna w naszych społeczeństwach/gospodarkach. Niepokoi mnie również to, czy zakończy się to wojną, ale załamania rzadko kiedy są tak gwałtowne.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: (straszny) kryzys gospodarczy po covidie, który nadejdzie… w kierunku wojny?




przez Christophe » 20/01/21, 13:23

Konflikty średniej wielkości najprawdopodobniej wybuchną za 5–10 lat… według NostraChris : Mrgreen:

Teraz nie wiem, kto przeciwko komu, prawdopodobnie nie wobec wielkich mocarstw, które bezpośrednio się ze sobą konfrontują. Raczej pośrednie, lokalne konflikty, jak książę wojny w Wietnamie czy Afganistanie… (tak, widziałem Rambo 2 i 3! : Mrgreen: )

Ale świat pędzi teraz tak szybko, że mogłoby to nastąpić wcześniej…
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: (straszny) kryzys gospodarczy po covidie, który nadejdzie… w kierunku wojny?




przez Rajqawee » 20/01/21, 13:32

Christophe napisał:Konflikty średniej wielkości najprawdopodobniej wybuchną za 5–10 lat… według NostraChris : Mrgreen:

Teraz nie wiem, kto przeciwko komu, prawdopodobnie nie wobec wielkich mocarstw, które bezpośrednio się ze sobą konfrontują. Raczej pośrednie, lokalne konflikty, jak książę wojny w Wietnamie czy Afganistanie… (tak, widziałem Rambo 2 i 3! : Mrgreen: )

Ale świat pędzi teraz tak szybko, że mogłoby to nastąpić wcześniej…


To powiedziawszy, myślę, że jeśli dojdzie do konfliktu, będzie on dotyczył znacznie bardziej konfliktów energetycznych (zwłaszcza ropy naftowej) niż czegokolwiek innego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: (straszny) kryzys gospodarczy po covidie, który nadejdzie… w kierunku wojny?




przez GuyGadeboisTheBack » 20/01/21, 13:35

Rajqawee napisał:To powiedziawszy, myślę, że jeśli dojdzie do konfliktu, będzie on dotyczył znacznie bardziej konfliktów energetycznych (zwłaszcza ropy naftowej) niż czegokolwiek innego.

Jednak tego typu konflikty nigdy nie ustały od czasu powstania kartelu Siedmiu Sióstr (porozumienie z Achnacarry, 1928), w ramach którego wielkie koncerny naftowe „dzieliły” świat.
https://www.wikiwand.com/fr/Accord_d%27Achnacarry
1 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: (straszny) kryzys gospodarczy po covidie, który nadejdzie… w kierunku wojny?




przez ENERC » 20/01/21, 19:43

Na razie podzielam wizję Charlesa Sannata na insolentiae.com:



Pomysł jest taki, że zmierzamy w stronę takiego rodzaju globalnego zarządzania, w którym kraje stracą demokrację i wszyscy będą zdani na łaskę finansistów.
Nie jest to trudne, biorąc pod uwagę, że kraje zostaną zrujnowane po kryzysie.

Żeby było jasne: zamykasz się i pracujesz

Znakiem tego, że sprawy postępują szybko, jest spotkanie klubu z Davos odpowiedzialnego za tę globalną reorganizację w przyszłym tygodniu. Macron jest tam oczywiście obecny. Wojny już nie będzie, bo wszyscy będą pod nadzorem.
Będzie to świat opisany przez George’a Orwella.
Obraz
1 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: (straszny) kryzys gospodarczy po covidie, który nadejdzie… w kierunku wojny?




przez ABC2019 » 21/01/21, 07:35

ale kryzys związany z pandemią był jedyną rzeczą, która była w stanie naprawdę zmniejszyć emisję CO2 o 7% rocznie, a wszyscy powtarzali, że trzeba to zrobić, a czego nigdy wcześniej nie udało nam się zrobić!

tuż wcześniej wszędzie głosiliśmy, że konsumujemy za dużo, że musimy przestać patrzeć na PKB, że musimy zaakceptować zmniejszanie konsumpcji, że to biznes stulecia, że ​​ważny jest klimat i nic więcej , że poziom życia nie ma znaczenia, jeśli chodzi o przetrwanie ludzkości, że to skandaliczne te wszystkie rządy, które mówią bez działania, a potem puf, oto zupełnie nieoczekiwany wirus, który przychodzi i robi nam wielką krzywdę pomocną dłoń, aby móc zrobić to, czego do tej pory nie robiliśmy, a my narzekamy, że nie tego chcieliśmy? :zaszokować:
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: (straszny) kryzys gospodarczy po covidie, który nadejdzie… w kierunku wojny?




przez ABC2019 » 21/01/21, 08:18

ENERC napisał:Pomysł jest taki, że zmierzamy w stronę takiego rodzaju globalnego zarządzania, w którym kraje stracą demokrację i wszyscy będą zdani na łaskę finansistów.
Nie jest to trudne, biorąc pod uwagę, że kraje zostaną zrujnowane po kryzysie.

Żeby było jasne: zamykasz się i pracujesz


Jeśli dobrze rozumiem, chciałbyś, żeby wszyscy byli bogaci, ale bez nadmiernej pracy i bez emisji CO2?

z pewnością nikt nie może być przeciwny temu programowi, ale czy naprawdę myślisz, że jest to możliwe?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145