Panele słoneczne i podgrzewacze wody

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
srin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/01/21, 16:08

Panele słoneczne i podgrzewacze wody




przez srin » 02/01/21, 16:10

Bonjour à tous,

Przeczytałem wiele dyskusji na ten temat i zastanawiam się nad korzyściami ze zmiany mojej obecnej instalacji.

Obecnie mam dość wysoki rachunek za prąd, około 140 euro miesięcznie za dom, w którym znajduje się elektryczny podgrzewacz wody, elektryczna płyta grzewcza, piekarnik, a przede wszystkim basen z pompą ciepła. Mieszkam niedaleko Dijon. Zastanawiam się nad inwestycją w rozwiązania pozwalające obniżyć rachunki za prąd.

Początkowo zdecydowałem się na termodynamiczny podgrzewacz wody zamiast elektrycznego CE. Następnie doradzono mi, abym zamiast tego zdecydował się na solarny podgrzewacz wody w cenie 6000 euro. Właściwie miałbym wkład MaprimRénov w wysokości 2000 euro.
Biorąc pod uwagę żywotność fotowoltaiki CE, zastanawiam się, czy jest to opłacalna inwestycja? Czy taki system nadal będzie zużywał energię elektryczną? Oferowany produkt to energia słoneczna marki ENERGIE CO 250 IS Keymark Solar CE. Czy masz jakieś uwagi na temat tego produktu?

Równolegle z tą instalacją zaproponowano mi instalację paneli słonecznych na potrzeby własne z systemem mylight za cenę 12700 XNUMX euro.
To samo pytanie, co w przypadku słonecznego podgrzewacza wody: czy uważacie, że jest to opłacalna inwestycja, wiedząc, że być może umożliwi ona mojej pompie ciepła do basenu niezależność energetyczną?

Mam 14 dni na odstąpienie od umowy i dlatego czekam na Waszą poradę. DZIĘKUJĘ
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Panele słoneczne i podgrzewacze wody




przez Philippe Schutt » 02/01/21, 21:34

Dobry wieczór,
Zużycie energii elektrycznej przez solarny podgrzewacz wody:
z grubsza obliczamy 250 euro rocznie na 2 osoby, a następnie 100 euro więcej na każdą dodatkową osobę.
Wpływ na rachunek za energię elektryczną jest zatem ograniczony, podobnie jak rentowność takiej oferty. Z drugiej strony produkcja o niskim poziomie emisji zanieczyszczeń i doskonały ślad węglowy.
Panele fotowoltaiczne
Nie jestem kompetentny. Mogę tylko powiedzieć, że zwykle firmy przeprowadzają symulacje rentowności, aby sprzedać Ci swoje systemy.

Warto też sprawdzić, który sprzęt zużywa najwięcej, ile i kiedy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4301

Re: Panele słoneczne i podgrzewacze wody




przez GuyGadeboisTheBack » 02/01/21, 21:42

Kiedy inwestowałem w mój solarny podgrzewacz wody, nigdy nie rozważałem tego pod kątem opłacalności. Powiedziałam sobie (i to na pewno Was rozśmieszy): „Mam środki, jest ekologicznie, kupię”. Okres. Biorąc pod uwagę komfort, jaki lubię (w porównaniu do innych), mam inne rzeczy do roboty niż martwienie się obliczeniami, prognozami i innymi rzeczami. Kierowanie się własną filozofią bez innych rozważań, kiedy można, szczerze mówiąc, upraszcza życie. : Chichot:
A im dalej na południe mieszkasz, tym więcej jest słońca i tym bardziej tego typu system oszczędza energię elektryczną. Nasz działa elektrycznie (jeśli to konieczne) w okresach „poza szczytem” za pomocą timera. Latem często jest odłączany w zależności od pogody. Nie ma potrzeby.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Panele słoneczne i podgrzewacze wody




przez Philippe Schutt » 02/01/21, 22:09

uh, musisz przeczytać zużycie energii elektrycznej przez elektryczny podgrzewacz wody, a nie oczywiście przez energię słoneczną... : Oops:
Jasne, GuyGadebois, ale 6 tys. euro wydaje mi się naprawdę przesadą. W moim odczuciu powiedziałbym, że połowa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Panele słoneczne i podgrzewacze wody




przez Forhorse » 03/01/21, 07:54

6000 € za CESI to zdecydowanie za dużo... prawdopodobnie cena jest sztucznie zawyżona, ponieważ istnieje dotacja. Myślę, że już z niskiej ceny można odjąć kwoty dotacji, czyli 4000 euro, od których odejmie się kwotę dotacji, którą otrzymacie, i wyjdzie nam 2000 euro, co musi być uczciwą ceną ostateczną za tak dotowaną instalację.
Zapytaj o inne wyceny, bo to oszustwo...

Dla twojej informacji, sam złożyłem CESI 4 lata temu i miałem sprzęt wart zaledwie 2000 € (cena publiczna, a nie profesjonalna...), a montaż nie jest skomplikowany, szczególnie dla profesjonalisty, który musi to wszystko zrobić przez cały rok, więc nawet 2000 euro pracy to dużo do zapłaty!
http://www.stable-boy.net/index.php?pos ... au-solaire
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4301

Re: Panele słoneczne i podgrzewacze wody




przez GuyGadeboisTheBack » 03/01/21, 12:04

Philippe Schutt napisał:uh, musisz przeczytać zużycie energii elektrycznej przez elektryczny podgrzewacz wody, a nie oczywiście przez energię słoneczną... : Oops:
Jasne, GuyGadebois, ale 6 tys. euro wydaje mi się naprawdę przesadą. W moim odczuciu powiedziałbym, że połowa.

Absolutnie nie mam tu na myśli ceny, która jest obelżywie zawyżana przez bezkompromisowych głupców.
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Panele słoneczne i podgrzewacze wody




przez ENERC » 03/01/21, 13:29

Wielkie oszustwo, jakie często spotykamy w Internecie.

Idź swoją drogą.
12700 XNUMX € za instalację na potrzeby własne : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Powinniśmy zebrać ich dane i wysłać ich do więzienia na dobre.
1 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Panele słoneczne i podgrzewacze wody




przez lilian07 » 03/01/21, 15:39

Witam, Dziś, biorąc pod uwagę cenę instalacji fotowoltaicznych, lepiej przejść na fotowoltaikę, aby zaoszczędzić pieniądze, a nawet przygotować ciepłą wodę, zachowując jednocześnie zbiornik elektryczny.
Zasadniczo instalacja jest bardziej niezawodna, prostsza, bardziej opłacalna i można ją wykorzystać do wielu celów innych niż energia słoneczna.
W przypadku samodzielnej instalacji jest to proste, a zwrot z inwestycji wynosi od 2 do 3 lat. Ten próg rentowności zwykle osiąga się poprzez ustawienie mocy fotowoltaicznej ustawionej na dwukrotność zużycia hałasu w domu. Około 600 W fotowoltaiki (tj. 3 do 6 paneli), cena niecałe 2000 euro za samodzielny montaż.
Router kontrolera przepływu wychodzącego do ECS znajdziesz na:
https://www.rouchenergies.fr/galerie-re ... boost.html

Kolejną zaletą jest to, że nie wprowadzasz niczego do sieci Enedis (bez konkretnej umowy) i optymalizujesz zużycie własne, realizując magazynowanie bezbateryjne.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Panele słoneczne i podgrzewacze wody




przez sicetaitsimple » 03/01/21, 17:28

lilian07 napisał:Witam, Dziś, biorąc pod uwagę cenę instalacji fotowoltaicznych, lepiej przejść na fotowoltaikę, aby zaoszczędzić pieniądze, a nawet przygotować ciepłą wodę, zachowując jednocześnie zbiornik elektryczny.
Zasadniczo instalacja jest bardziej niezawodna, prostsza, bardziej opłacalna i można ją wykorzystać do wielu celów innych niż energia słoneczna.

Zgadzam się dzisiaj(być może nie było to prawdą 5 lat temu), wydaje mi się, że instalacja fotowoltaiki jest prostsza, tańsza i bardziej trafna niż instalacja termowizyjna, nawet jeśli ma to głównie na celu wykonanie ECS.
W każdym razie 6000 euro (bez premii) za instalację 250 l (przypuszczam, że zgodnie z referencją) wydaje mi się zawyżone, podobnie jak innym.
Jaka jest moc zainstalowana w przypadku wyceny fotowoltaicznej wynoszącej 12700 XNUMX EUR?
0 x
srin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/01/21, 16:08

Re: Panele słoneczne i podgrzewacze wody




przez srin » 03/01/21, 17:48

Witam,

Jest to instalacja o mocy 3kWp z systemem mylight, która pozwala na zarządzanie zużyciem własnym.
Jak zauważyłeś, CES to rzeczywiście instalacja o pojemności 250 litrów.

Dziękujemy za twój powrót.
Przygotuję moją rekomendację i przeanalizuję samodzielnie inne rozwiązania dla mojego domu, w tym fotowoltaikę i instalację, wiedząc, że na ten moment nie mam absolutnie żadnej wiedzy na ten temat.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 225