Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024

Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Christophe » 25/11/20, 09:42

Z tymi ukrytymi bzdurami nie widziałem tych podstawowych informacji zakaz kotłów olejowych na nowe lub remontowane ... od 2022 roku.

Producenci i monterzy kotłów olejowych, a także sprzedawcy oleju będą się o tym przekonać !!
Nie mogę uwierzyć, że został zastosowany tak wcześnie ... (nie jest za wcześnie, ale w aplikacji jest niesamowicie szybki ...)

Zakaz instalowania kotła olejowego lub węglowego od 2022 roku
Opublikowano w 28 / 07 / 2020 na 11h12

Aby przyspieszyć wygaszanie ogrzewania paliwami kopalnymi, od 2022 r. Zakazana zostanie instalacja kotłów opalanych olejem lub węglem.
Aby zachęcić Francuzów do rezygnacji z ogrzewania paliwami kopalnymi, które jest głównym źródłem zanieczyszczeń, rząd podjął decyzję o zakazie wymiany i instalacji nowych kotłów na ropę lub węgiel od 2022 roku. Zanotowano już wzrost budżetu przeznaczonego na dopłaty do instalacji ekologicznych. Aktualizacja dotycząca tego środka ogłoszona w ramach Rady Obrony Ekologicznej.

Zakaz instalacji kotła olejowego lub węglowego od 2022 roku

W poniedziałek 27 lipca 2020 r. W Pałacu Elizejskim odbyła się V Rada Obrony Ekologicznej, która skupia ministrów wokół tematu transformacji ekologicznej.

W 2019 roku państwo dało sobie 10 lat na całkowite wyeliminowanie kotłów olejowych lub węglowych. Nawet jeśli stopniowo rezygnuje się z nich na rzecz bardziej przyjaznych dla środowiska systemów, we Francji nadal pozostaje około 3,5 miliona.

Aby przyspieszyć wygaszanie ogrzewania paliwami kopalnymi, rząd właśnie ogłosił zakaz wymiany i instalacji nowych kotłów tego typu od 2022 roku.

Ogromny wzrost pomocy

„Nie da się zmusić gospodarstw domowych do zmiany kotłów na olej opałowy czy węgiel do 2022 roku” - powiedziała otoczenie minister ekologii transformacji Barbara Pompili. „Dlatego zabraniamy wymiany i nowych instalacji: jeśli Twój kocioł olejowy zepsuje się jutro, będziesz musiał wymienić go na pompę ciepła, kocioł gazowy lub na pelety. Ale w żadnym wypadku przez taki zanieczyszczający sprzęt. "

Państwo zamierza również wspierać gospodarstwa domowe w ich wysiłkach na rzecz transformacji energetycznej poprzez „bardzo znaczne” zwiększenie pomocy udzielanej na poprawę energetyczną mieszkań. Warunki kwalifikowalności dla „Ma Prime Rénov” zostaną przedłużone - umożliwiając dostęp do zamożniejszych gospodarstw domowych i właścicieli - iw tym kontekście zostanie zainwestowany dodatkowy budżet w wysokości 2 miliardów euro.

Pomiędzy „Składką na remont” a dotacjami uzyskanymi dzięki świadectwom oszczędności energii najskromniejsze gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać z dopłat, które pokryją 80% kosztów wymiany kotła olejowego lub węglowego.


https://demarchesadministratives.fr/act ... ir-de-2022

Od kilku dni dotyczy to również gazu ... od 2021 roku !!

Wkrótce zakaz ogrzewania gazowego w nowych domach

Nowe regulacje środowiskowe spowodują wyłączenie gazu z nowych domów we Francji od przyszłego roku, a od 2024 r. Z mieszkań zbiorowych. Rewolucja zaciemniająca horyzonty dla dostawców gazu.

(...)


https://www.lesechos.fr/industrie-servi ... 21-1267599

Komentarz na FB:

„(…) ta reguła mówi, że gaz wraz z olejem opałowym jest paliwem kopalnym i nie znajduje się po prawej stronie bariery przejścia. Kolejnym krokiem będzie oczywiście , aby szybko obniżyć istniejącą.

Ponieważ zajmie to dużo czasu, konieczne jest nadanie sektorowi długoterminowego kursu (na przykład zakaz wymiany kotła gazowego na inny kocioł gazowy po 2025 lub 2030 r.) W celu zapewnienia alternatywnych sektorów (w szczególności pompa ciepła, ale także energia geotermalna, sieci grzewcze czy drewno, gdy jest dobrze wykorzystane) czas na przygotowania.

W każdym razie jest to krok we właściwym kierunku! ”


To wszystko będzie bałagan ... na szczęście żywotność kotła to ponad 20 lat ...

Teraz nie widzę, jak nowe budynki będą ogrzewane bez gazu lub oleju ... z wyjątkiem drewna i ... atomu? Musi ponownie otworzyć Fessenheim !!

Zasoby drewna są zbiorowo ograniczone i restrykcyjne ... i prawie niemożliwe jest wykorzystanie go jako zamiennika gazu w mieszkaniu, które moim zdaniem stanowi w dużej mierze większość ogrzewania ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6512
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1635

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Macro » 25/11/20, 10:27

Z drugiej strony wyposażamy ciężarówki w „gaz ziemny”
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez phil59 » 26/11/20, 19:55

Makro napisał:Z drugiej strony wyposażamy ciężarówki w „gaz ziemny”


Powiedzmy, że obecnie nie możemy prowadzić ciężarówki z pompą ciepła jako paliwem.

Gaz jest nadal mniej zanieczyszczający niż olej napędowy… bez wątpienia nie najlepszy, ale „mniej gorszy”.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6512
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1635

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Macro » 27/11/20, 11:45

Ale jak dobrze mówi Christophe ... Pac ... Działa z mieszanką energii złożoną z prawie 80% paliw kopalnych ....
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Christophe » 27/11/20, 11:51

Czy tak jest? Czy ja to powiedziałem?

Przynajmniej nie dla Francji ... jeśli ??
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6512
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1635

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Macro » 27/11/20, 12:32

Nie, niezupełnie ... Właśnie mówiłeś o ponownym otwarciu fessenheim ... Zgłaszam to, co przeczytałem na moim rachunku za EDF ... Albo piszą do mnie, że 77% mojej energii elektrycznej to energia jądrowa
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Christophe » 27/11/20, 12:46

Kosz tak, ale nie ma nic wspólnego z CO2 ani skamielinami ...

Mówiłem właśnie o możliwościach zaopatrzenia w energię ...

Za 20 lat, jeśli we Francji nie będzie działał żaden kocioł olejowy ani gazowy ... potrzeba 20 dodatkowych reaktorów jądrowych, aby zapewnić ogrzewanie elektryczne wszystkich domów we Francji !! (rząd wielkości do zweryfikowania)

Energia elektryczna (z urządzeniem termodynamicznym lub bez) jest JEDYNĄ alternatywą dla gazu / oleju opałowego z DREWNEM i drewnem jest raczej problematyczna w zgrupowanych siedliskach ... nie tylko na poziomie urządzeń grzewczych, ale zwłaszcza na poziomie paliwa stałego, które czy to drewno?

Kto już zmagazynował i zmontował 3 metry sześcienne kłód lub 1 tonę pelletu w mieszkaniu na 3 piętrze bez windy? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Krótko mówiąc, jeśli te przepisy będą stosowane, pozwolenia na budowę nowych elektrowni jądrowych muszą zostać podpisane w ciągu 5 lat .... : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Krótko mówiąc, myślę, że zamiast po prostu i po prostu blokować urządzenia, praca nad nimi byłaby bardziej interesującaAlternatywne „paliwa odnawialne” dla gazu i oleju opałowego, takie jak biogaz sieciowy lub syntetyczny olej opałowy ze źródeł odnawialnych !!

Przypomnij mi o byłym stanowisku byłego premiera Francji ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6512
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1635

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Macro » 27/11/20, 12:59

Po kolei ... Dokładniej w Saint Pierre des Corps ... Mamy wspaniały przemysłowy kocioł na biomasę, który ogrzewa dużą powierzchnię mieszkalną ... Odpady drzewne ... Wszystkie lasy państwowe tego sektora są przedmiot rekwizycji najmniejszego kawałka ściętego drzewa ... A u źródła ... Konieczne było nawet, aby prywatni właściciele lasów zadeklarowali zamiar wycięcia najmniejszego drzewa na handel
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6512
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1635

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Macro » 27/11/20, 13:21

Rectif .... Na terenie gminy agglo Tourangelle posiadamy 3 przemysłowe kotłownie na biomasę dla miasta Tours .... 104 000 ton drewna na sezon grzewczy : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: lub około (w zależności od gatunku) 150 000 steres drewna .....

Plus jeszcze jeden mniejszy w Saint Pierre des Corps ....


Dla informacji ... Mnie minęło dobre dziesięć lat, kiedy ogrzewałem swój dom zużytym olejem roślinnym, który nie nadawał się do gaźnika (recykling odpadów od facetów, którzy pracują w oleju) ... za pomocą zmodyfikowanego kotła na paliwo ( domowy palnik kulowy potem palnik wielopaliwowy) .... mam na stanie 1 kocioł w przedsprzedaży .... o ile są zasoby .... pompafric nie dziękuję ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6512
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1635

Re: Zakaz kotłów olejowych od 2022 roku i gazu w 2021 roku!




przez Macro » 27/11/20, 13:40

Mała anegdota… W ubiegłym wieku… Kiedy byłem licealistą w LEGT w środkowej Francji… Każdego dnia zimą 4 kotły liceum spalały 33 000 litrów paliwa… I rury grzewcze trzeciego piętra (internatu i szkoły dziennej) zdołały ... zamarznąć : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 167