15 kg silnik lotniczy o mocy 200 kW!

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

15 kg silnik lotniczy o mocy 200 kW!




przez jean.caissepas » 12/11/20, 17:25

3x lżejsze niż poprzednie modele!

Wideo:


Źródło: https://www.futura-sciences.com/science ... ces-84149/
1 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: 15-kilogramowy silnik lotniczy rozwijający moc 200 kW!




przez Exnihiloest » 12/11/20, 18:33

Silniki elektryczne zawsze były bardzo mocne w stosunku do swojej objętości i wagi, a postęp w tych kwestiach trwa (ponieważ pod względem wydajności jesteśmy już na szczycie, niektóre przekraczają 95%).
Z drugiej strony, jeśli dodamy do tego wagę energii pokładowej, w tym jej pojemników, takich jak akumulatory, mamy niekorzystny stosunek masy do energii dla energii elektrycznej w porównaniu z naftą. To się zmieni, ale na razie tak jest.
Moc nie mówi nic o energii. Mam maleńkie diody DSD zdolne dostarczyć 1KW. Ale trwa to krócej niż 1 µs.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: 15-kilogramowy silnik lotniczy rozwijający moc 200 kW!




przez izentrop » 13/11/20, 02:33

Exnihiloest napisał:Mam małe diody DSD, które mogą dostarczyć 1 kW. Ale trwa to krócej niż 1 µs.
Powszechne jest również znajdowanie mosfetów zdolnych do ciągłego przełączania 162 A. Mam trochę IRF1404 w szufladach. ;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: 15-kilogramowy silnik lotniczy rozwijający moc 200 kW!




przez Christophe » 13/11/20, 12:56

Jak już powiedziałem, sam silnik elektryczny jest bezużyteczny...

Porozmawiajmy trochę, porozmawiajmy dobrze, w aero dla silnika rozwijającego 200kW potrzebny jest akumulator co najmniej 100 kWh, aby zagwarantować „akceptowalną” autonomię, w tym rezerwę bezpieczeństwa (czyli 30 min. lotu z rezerwą bezpieczeństwa)…

W tej chwili 100 kWh, przy 0.2 kWh/kg to 500 kg...

Masa systemu energetycznego wyniosłaby zatem 515, a silnik o wadze 15 kg stanowi jedynie 3%

Zrobienie lżejszego silnika jest dobre, zrobienie lżejszych akumulatorów jest lepsze...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: 15-kilogramowy silnik lotniczy rozwijający moc 200 kW!




przez Exnihiloest » 13/11/20, 21:56

izentrop napisał:
Exnihiloest napisał:Mam małe diody DSD, które mogą dostarczyć 1 kW. Ale trwa to krócej niż 1 µs.
Powszechne jest również znajdowanie mosfetów zdolnych do ciągłego przełączania 162 A. Mam trochę IRF1404 w szufladach. ;)

Ach, spójrz, znawca!
IRF1404 jest tym, czego nawet nie można było sobie wyobrazić we śnie w czasach AC126 lub AF116. Jeśli ich znasz, będziesz mógł tak jak ja ocenić fenomenalny postęp w branży elektronicznej, to jest niesamowite. Gdyby przemysł mechaniczny tak się rozwinął, już byśmy kolonizowali Alfa Centauri. :)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: 15-kilogramowy silnik lotniczy rozwijający moc 200 kW!




przez izentrop » 13/11/20, 22:49

Exnihiloest napisał:Gdyby przemysł mechaniczny tak się rozwinął, już byśmy kolonizowali Alfa Centauri.
Chyba nie, postęp elektroniki pozwolił na zmiany w precyzji pomiarów, w telekomunikacji i optymalizacji wagi, ale w kwestii napędu paliwa są zawsze takie same i nie ma pewności, czy uda nam się przekroczyć obecne prędkości.

Kiedy zaczynałem pracować, to było w radiach lampowych, więc AC126, AC127 też znałem. Naprawiłem taki sprzęt https://sites.google.com/site/radiof5bzx/home/an-grc9, PP11, PP13...
Kończę, odchodzimy od tematu. :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: 15-kilogramowy silnik lotniczy rozwijający moc 200 kW!




przez Exnihiloest » 16/11/20, 18:32

izentrop napisał:
Exnihiloest napisał:Gdyby przemysł mechaniczny tak się rozwinął, już byśmy kolonizowali Alfa Centauri.
Chyba nie, postęp elektroniki pozwolił na zmiany w precyzji pomiarów, w telekomunikacji i optymalizacji wagi, ale w kwestii napędu paliwa są zawsze takie same i nie ma pewności, czy uda nam się przekroczyć obecne prędkości.

Przez „przemysł mechaniczny” miałem na myśli nie tylko mechanikę, ale także procesy napędzania i źródła energii potrzebne do ich działania.
Kiedy zaczynałem pracować, to było w radiach lampowych, więc AC126, AC127 też znałem. Naprawiłem taki sprzęt https://sites.google.com/site/radiof5bzx/home/an-grc9, PP11, PP13...
Kończę, odchodzimy od tematu. :P

Znałem też lampy i zbudowałem z nich TX, ponieważ potężnych tranzystorów HF, nie mieliśmy ich jeszcze, albo później, ale za drogo!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 211