Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%




przez jean.caissepas » 28/08/20, 10:19

Mamy prawie więcej miejsca na budowę nowych zapór hydroelektrycznych, ponieważ musimy chronić faunę i florę.

Z drugiej strony pod wodą jest miejsce na przechowywanie sprężonego powietrza:

https://www.segulatechnologies.com/fr/i ... et/remora/

Pomysł nie wydaje się głupi ... : Idea:
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%




przez Christophe » 28/08/20, 14:32

Tak za pomysł, ponieważ sprężone powietrze nie jest dobrym nośnikiem energii ... Dlatego mam duże wątpliwości co do sprawności magazynowania na poziomie 70% ... teoretycznie może ... w praktyce proszę o zobaczenie. ..

Zobacz, za jaką cenę przechowywana jest kWh ... „all inclusive” (inwestycja, amortyzacja, konserwacja ...)

Niektóre akumulatory kosztują teraz mniej niż 100 USD / kWh ex-factory ... trudno będzie konkurować ...

Czy mają model demonstracyjny?

Myślę, że morskie oczyszczalnie ścieków są lepszym pomysłem: energie odnawialne / składowanie w morzu-per-pompowane-Step-sea-of-the-elektrycznej-odnawialny-t14791.html
1 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%




przez ENERC » 28/08/20, 17:57

jean.caissepas napisał:Mamy prawie więcej miejsca na budowę nowych zapór hydroelektrycznych, ponieważ musimy chronić faunę i florę.

Z drugiej strony pod wodą jest miejsce na przechowywanie sprężonego powietrza:

https://www.segulatechnologies.com/fr/i ... et/remora/

Pomysł nie wydaje się głupi ... : Idea:

Kilka lat temu przeprowadziłem symulację pojemności baterii potrzebnej do ustabilizowania sieci francuskiej. W załączeniu jest symulacja na danych RTE z 2014 r. W 30-minutowych odstępach.
Symulacja bierze pod uwagę dane RTE i ustawia energię jądrową i termiczną na zero.
Widzimy, że przy 200 GWh akumulatorów jesteśmy już bardzo stabilni. 200 GWh to około 3 kWh na mieszkańca, czyli bardzo mało. Nie potrzebujesz dużej pojemności.

Na tym arkuszu Excela możemy grać na zainstalowanej mocy wiatrowej i słonecznej (w porównaniu do bazy z 2014 roku).
Ciekawostką jest kolumna Q, która podaje moc, którą musimy importować od naszych sąsiadów.
Kolumna S podaje utraconą moc.
Zachowaj te dane, ponieważ nie mogę ich już znaleźć w witrynie RTE.
załączniki
RTE_100_ENRs.xlsx
(8.11 mln) Pobrane razy 602
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%




przez Christophe » 28/08/20, 18:08

Waaw enerc to super!

Nawet nie spojrzałem na .xls, ale wyobrażam sobie ... że robienie 8 Mo musi być trudne !!! 8) 8) 8)
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%




przez sicetaitsimple » 28/08/20, 18:51

ENERC napisał:Kilka lat temu przeprowadziłem symulację pojemności baterii potrzebnej do ustabilizowania sieci francuskiej. W załączeniu jest symulacja na danych RTE z 2014 r. W 30-minutowych odstępach.
Symulacja bierze pod uwagę dane RTE i ustawia energię jądrową i termiczną na zero.
Widzimy, że przy 200 GWh akumulatorów jesteśmy już bardzo stabilni. 200 GWh to około 3 kWh na mieszkańca, czyli bardzo mało. Nie potrzebujesz dużej pojemności.


Nie jestem pewien, czy zrozumiałem wszystko z twojego stołu.
Jakie są wartości zainstalowanych mocy dla każdego sektora (np. W przypadku symulacji w porównaniu do 2014 r.)?
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%




przez ENERC » 28/08/20, 19:38

sicetaitsimple napisał:
ENERC napisał:Kilka lat temu przeprowadziłem symulację pojemności baterii potrzebnej do ustabilizowania sieci francuskiej. W załączeniu jest symulacja na danych RTE z 2014 r. W 30-minutowych odstępach.
Symulacja bierze pod uwagę dane RTE i ustawia energię jądrową i termiczną na zero.
Widzimy, że przy 200 GWh akumulatorów jesteśmy już bardzo stabilni. 200 GWh to około 3 kWh na mieszkańca, czyli bardzo mało. Nie potrzebujesz dużej pojemności.


Nie jestem pewien, czy zrozumiałem wszystko z twojego stołu.
Jakie są wartości zainstalowanych mocy dla każdego sektora (np. W przypadku symulacji w porównaniu do 2014 r.)?

Dla kolumn od F do J pobieramy dane RTE z zakładek 2012, 2013 lub 2014 i mnożymy przez współczynnik mnożenia w B5 lub B6. Przykład:
W dniu 1 stycznia 2014 roku między północą a 0:0 średnia moc wiatru wynosiła 30 MW (kolumna J3470 zakładki 2).
Zamiast przyłączać X GW energii wiatrowej w 2014 roku, biorę 16 razy więcej (współczynnik B6).
Gdybyśmy w 2014 roku mieli 16 razy więcej energii wiatrowej w tych samych miejscachmoc wyniosłaby 55 520 MW.

Odchylenie jest szczególnie widoczne w przypadku energii słonecznej, która w latach 2012-2014 występowała głównie na południu (a zatem implikuje niezmodelowane kable przybrzeżne Południe -> Północ).

Kolumny L to średnia moc pobierana w ciągu 30 minut w sieci francuskiej.

W kolumnie N zaczynam od akumulatora B10 GWh naładowanego do 100. Jeśli nie mam wystarczającego prądu, akumulator rozładowuję z maksymalną mocą akumulatora podaną w F10.
Jeśli nie mam wystarczającej ilości soku (F10 nie pokrywa braku prądu lub rozładowanej baterii) proszę o uzupełnienie odnotowane w kolumnach Q i U (Q dla importu, U dla turbiny gazowej / biogazowej).

Jeśli mam za dużo mocy to ładuję akumulator do maksymalnej mocy F10.

Kolumna R jest tym, co teoretycznie mogę wyeksportować lub użyć dla gaz2power.
Kolumna S jest tym, czego nie mogę wycenić (w symulacji w polu B20 wstawiłem 12 GW). W praktyce odpowiada to ograniczeniu produkcji odnawialnej

Kolumna U odpowiada uruchomieniu gazowni / biogazowni do obsługi sieci. Ma 20 GW (skrzynka B14), a łączny produkt 30 TWh w pudełku U13.

Jest stary - mam nadzieję, że wszystko w porządku :?
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%




przez ENERC » 28/08/20, 19:55

W rzeczywistości symulacja pokazuje, że nie ma sensu przechowywanie energii elektrycznej w dużych ilościach.
Nawet jeśli postawimy na większą pojemność, nie możemy zapewnić wymaganej mocy. Dzieje się to w dłuższych okresach bez wiatru i słońca.
Potrzebujesz magazynu chemikaliów, aby uruchomić rezerwową elektrownię (lub jądrową w rezerwie - którą mamy od kilku lat)

Potrzebny jest więc niewielki magazyn energii elektrycznej i spora ilość chemikaliów (co najmniej do 30 TWh w danych z 2014 r.). Dane z 2013 i 2012 roku znajdują się w odpowiednich zakładkach. Aby zmienić rok, należy zmienić pole B13.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%




przez sicetaitsimple » 28/08/20, 20:03

OK, spojrzałem trochę bardziej i myślę, że ogólnie to zrozumiałem.

Ale to nie odpowiada na pytanie o moc zainstalowaną w PV i energii wiatrowej w Twoim przykładzie z „2014”. To 24 razy więcej i 16 razy więcej, ale ile to jest w MW?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%




przez phil59 » 28/08/20, 20:46

Nie patrzyłem na nic, ale myślę, że będzie to miało sens tylko z V2G.

Jeśli wystarczą 3 kWh, przy 15 000 000 pojazdów elektrycznych, to 12 kWh na samochód. Dziś cóż, powiemy 1/3 baterii, jutro prawdopodobnie przy bateriach 100 kWh będzie to tylko około 10% pojemności.

Opracowałem panele, bez obrazy, dla wielu ludzi, nawet z małym mini schowkiem, jak 1 lub 2 kWh, nie powinno być źle ...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Podwodne magazynowanie energii elektrycznej z wydajnością 70%




przez sicetaitsimple » 28/08/20, 21:51

sicetaitsimple napisał:OK, spojrzałem trochę bardziej i myślę, że ogólnie to zrozumiałem.

Ale to nie odpowiada na pytanie o moc zainstalowaną w PV i energii wiatrowej w Twoim przykładzie z „2014”. To 24 razy więcej i 16 razy więcej, ale ile to jest w MW?


Szukałem trochę.

Moc wiatrowa zainstalowana na koniec 2014 roku: 9143MW
Zainstalowana moc słoneczna na koniec 2014 r .: 5611 MW

https://www.actu-environnement.com/ae/n ... 23984.php4

Jest więc pewne, że przy prawie 150.000 9143 MW eoilenu (16 * 130.000) i prawie 5611 24 MW energii słonecznej (XNUMX * XNUMX), w rocznym wolumenie nie byłoby to dalekie od policzenia, gdybyśmy dodali hydrauliczny, trochę biomasy i niewielki dodatek kopalny.

Ale to nie w rocznej objętości działa system elektryczny.

To nie jest krytyka, myślę, że wykonanie tego rodzaju obliczeń osobiście, tak jak to zrobiłeś, pozwala ci uświadomić sobie rzędy wielkości.

Ale jest też prawdziwe życie ... 150.000 130.000 MW energii wiatrowej i XNUMX XNUMX MW energii słonecznej we Francji?

W twoich obliczeniach występują również inne „fizyczne” uprzedzenia, ale w rzeczywistości jest to przypadkowe.
Znowu nie jest to krytyka, ale myślę, że wynik, jaki uzyskuje się pod względem pojemności pamięci, jest zły, ponieważ scenariusz jest nierealny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178