Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Celaz74
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 03/08/20, 15:04

Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +




przez Celaz74 » 03/08/20, 15:13

Mam problem z regulacją mojego kotła, który zostawił mnie ostatnio w błędzie. Kocioł uruchamia się nawet wtedy, gdy jest dostatecznie gorący i ciepła woda użytkowa (system kolektorów słonecznych).
Zauważyłem, że temperatura CWU wskazywana w menu „ogólne / instrukcje-pomiary” jest całkowicie niezgodna (-30,6 ° C podczas gdy sonda na zbiorniku solarnym wskazuje 70 ° C).
Sprowadziłem firmę, która zajmuje się konserwacją, wyjaśniając im moje spostrzeżenia. Odpowiedź, po konsultacji z dystrybutorem Ökofen w Chambéry: wymiana kontrolera i regulacji kosztowała około 3000 euro.
Kilka miesięcy temu wymieniono czujnik kotła bo tym razem to temperatura kotła była nierównomierna ...
Co myśleć o tej diagnozie?
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +




przez dede2002 » 03/08/20, 18:12

Witam,

Diagnoza wydaje się dość droga ...

Co to jest automat? wydaje się dziwne sugerowanie zmiany dwóch komponentów w tym samym czasie.

Na początek należałoby sprawdzić, czy sonda temperatury CWU jest prawidłowo podłączona do regulacji, z właściwą wartością rezystancji.
2 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +




przez phil59 » 03/08/20, 19:24

pachnie jak zdzierstwo ...

Czy masz pismo?
2 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Celaz74
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 03/08/20, 15:04

Re: Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +




przez Celaz74 » 03/08/20, 21:42

Sterownik to CMP 1.4, schowany za frontem kotła. Jeśli poprawnie rozszyfruję cytat, to nie jest on zgodny z nowym rozporządzeniem ...
I tak, mam pismo, cytat.
Poprosiłem technika o oddzwonienie w celu wyjaśnienia.
Problem w tym, że bez kotła, jak zabraknie słońca, nie mam już ciepłej wody ... nagle trochę utknąłem i potrzebuję, żeby szła szybko. Stamtąd do tego, co wykorzystują okazję, by mnie oszukać, śmiem mieć nadzieję, że to nie jest ich plan.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79328
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +




przez Christophe » 08/08/20, 12:51

Oczywiście wydaje mi się, że to problem z czujnikiem temperatury.

Czyli sprawdź czy wartości są dobre ... na wejściu regulacji (co również pozwala na sprawdzenie kabla)

Pomiar można wykonać przy użyciu filiżanki wody podgrzanej do około 80 ° C i zanotować temperaturę oraz wartości sondy podczas ochładzania. Często sondy są prostymi termoparami K.

Termopara K kosztuje mniej niż 5 €.

Albo są to termistory w tej samej cenie.

Zobacz, co o tym mówi ulotka.

Nie wszyscy profesjonaliści są profesjonalistami ... w technicznym tego słowa znaczeniu!
0 x
Celaz74
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 03/08/20, 15:04

Re: Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +




przez Celaz74 » 09/08/20, 11:29

Niestety problem nie dotyczy sondy. Zostało to zweryfikowane. To automat jest uszkodzony. A ponieważ nie jest to już robione, należy to zmienić ... A także wyświetlacz, ponieważ nie jest już kompatybilny z nowym PLC.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79328
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +




przez Christophe » 09/08/20, 12:16

Zweryfikowane przez kogo? Ty czy oni?

Zaskakujące jest to, że regulator temperatury psuje się na pomiarze temperatury ... bo to wciąż trywialne i podstawa ich działania!

Mam taki, który działa od 40 lat!

Ale jeśli tak jest, otwórz go i zobacz, czy coś nie jest spalone na płycie głównej. Jeśli tak się stanie, jest rezystor o zmiennej kalibracji lub rezystor, który się gubi ... Łatwo to zmienić.

Okofen to poważna firma, myślę, że możesz poprosić ich o schemat obwodu ... sprawdź, czy nadal mają model lub płytę główną na magazynie ...

W przeciwnym razie, jeśli jest to bardziej skomplikowane, może spójrz na osoby zajmujące się naprawami mikro-spawania w Twojej okolicy ... mogą zdziałać cuda za kilkadziesiąt euro!

Osobiście udało mi się naprawić konsolę PlayStation, której chip HDMI był zepsuty ... za 30 euro facet wymienił chip HDMI na mnie!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +




przez phil59 » 09/08/20, 13:33

Kompletnie się zgadzam ....

Chcemy, żebyście w coś wierzyli, a kiedy nie wiemy, łatwiej jest zmienić cały moduł, niż wymienić „bezpiecznik” ....

31 lat temu na aucie sprzęgło hydrauliczne, jak mi powiedziano, nadajnik i odbiornik HS ...

W tamtym czasie 20 centów franków ...
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Celaz74
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 03/08/20, 15:04

Re: Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +




przez Celaz74 » 10/08/20, 19:16

Masz rację, bolesne jest nie móc nic naprawić. Problem w tym, że czas jest przeciwko mnie. Jadę na wakacje i jeśli wrócę mniej słońca, to więcej ciepłej wody!
Czy ktoś ma pojęcie, jak możemy przetestować tę sondę? Gdzie są połączenia? na którym terminalu? Co mamy znaleźć dla wartości? Jeśli jest to TCK, mogę zmierzyć taki, który jest sprawny, używam go w pracy, ale nie mam pod ręką sondy PT100.
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Pellematic S15 - Błąd regulacji Pelletronic +




przez ENERC » 10/08/20, 19:49

Jeżeli na kotle jest termostat, należy uruchomić kocioł na stałe z pominięciem regulacji. Wyłączy się automatycznie po osiągnięciu temperatury w oczekiwaniu na naprawę regulacji.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 153