Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
karmeliet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/03/20, 13:18

Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez karmeliet » 08/03/20, 13:24

Witam wszystkich,
Kupiłem kocioł easypell 16 kW
Aby ogrzewać 12 żeliwnych grzejników W zeszłym tygodniu w wersji podstawowej termostat na moim korytarzu, który daje wartość zadaną, a do regulacji muszę ręcznie wyregulować kocioł.
Problem Nie opanowałem tematu. Myślałem, że skorzystałem z pomocy instalatora, ale zobaczyłem, że nie opanował tematu i po prostu muszę zarządzać ...

Oto zdjęcie ustawienia, które zużywa dużo. mój 3 głosowy zawór, czerwony mano 50 stopni, który wchodzi do grzejników. Po odpoczynku .... Czy powrót do niebieskiego mana powinien zbliżyć się do 40 45? Ponieważ jest 20 ... muszę dotknąć cyrkulatora Wilo (regulacja przepływu, jeśli dobrze rozumiem?)

Z góry dziękuję za pomoc

3Q7qr.jpg
3Q7qr.jpg (125.34 KB) Oglądano 14213 razy
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez sicetaitsimple » 08/03/20, 13:43

Nie mówisz, że byłeś albo za gorący, albo za zimny, co byłoby pierwszą informacją?

To powiedziawszy, z 16kW na 12 żeliwnych grzejników, niekoniecznie jest nienormalne, że twój kocioł działa na dość zrównoważonym poziomie.
0 x
karmeliet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/03/20, 13:18

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez karmeliet » 08/03/20, 14:04

Temperatura jest prawidłowa, ale osiągnięcie wartości zadanej zajmuje dużo czasu i dlatego uważam, że myślę więcej niż rozum, ponieważ nie wiem, jak ustawić maszynę. To jest szczególnie problem.
Próbuję dowiedzieć się, jak dostosować moją maszynę, aby szybko osiągała wartość zadaną i zużywać jak najmniej, jak wszyscy myślę.

Przeszukałem różne forum i przeczytałem, że temperatura niebieska powinna być jak najbardziej zbliżona do temperatury czerwonej, aby uniknąć kondensacji w rdzeniu grzejnym. , I aby szybciej osiągnąć wartość zadaną, prawda?

Wczoraj dokonałem nowej regulacji, nieco bardziej otworzyłem mój 3 zawór głosowy i poprawiłem cyrkulator. Ustawiona temperatura jest osiągana szybciej

IMG_20200306_174432.jpg
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez Christophe » 08/03/20, 14:12

Uh umieścić wodę w temperaturze zaledwie 20 ° C w kotle jest całkowicie niezgodne ze wskazaniami! A w drewnianym bojlerze może być jeszcze więcej ... Poważnie go zepsuje (ryzyko kondensacji i cząstek = szlam) ... Co mówi instrukcja na temat minimalnej temperatury powrotu?

Zawór 3-drogowy jest precyzyjnie wykonany, aby pętla kotła była wyższa (nawet jeśli nieuchronnie zmniejsza to wydajność ... ale zanieczyszczenie silniej zmniejsza wydajność ...)

Ponadto grzejniki żeliwne muszą działać w temperaturze wyższej niż 50 ° C, aby były skuteczne.

Ich moc nominalna, z pamięci podawana jest dla zakresu wejściowego 90 ° C, powrotu 70 ° C ... Jaka jest moc nominalna każdego z twoich grzejników, ponieważ, jak to prosto powiedziane, wydaje się trochę wysoka (grzejnik żeliwny jest wynosi od 2.5 do 3 kW mini ... ale przy 90 ° C na wejściu ...). Dodano kilka zdjęć grzejników (największe, najmniejsze)

Tak, możesz grać na cyrkulatorze, ale nie poprawi to ogólnej mocy grzewczej (nawet ją zmniejszy, nawet jeśli zwiększy odczytaną temperaturę) ...

Musisz znaleźć odpowiednie ustawienie dla zaworu 3-drogowego i logicznie to kocioł musi regulować, że ... co mówi instrukcja?

Zacznij od pracy z kilkoma grzejnikami, aby zobaczyć, jak to działa. Czy masz zawory termostatyczne, które sobie wyobrażam?
0 x
karmeliet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/03/20, 13:18

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez karmeliet » 08/03/20, 15:39

Brak informacji na temat mocy grzejników - to stare gospodarstwo, które odnawiam. Oto zdjęcie największego grzejnika L 1m10, l 95cm, P15cm. Najmniejsza to połowa.
IMG_20200308_152753.jpg



Dla kotła:
- Kocioł podnosi się maksymalnie o 76 stopni.
- przybył w 60 stopniach uruchamia cyrkulator, poniżej 60 odcina się, aby się rozgrzać.

Czy ostatnia konfiguracja brzmi dla ciebie dobrze?

60 stopni, co pozostawia 50, która powraca?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez Christophe » 08/03/20, 15:49

Karmeliet napisał:Brak informacji na temat mocy grzejników - to stare gospodarstwo, które odnawiam. Oto zdjęcie największego grzejnika L 1m10, l 95cm, P15cm. Najmniejsza to połowa.


To co najmniej 3 kW przy 90/70 ° C ...

W temperaturze 50–60 ° C wyprodukuje mniej niż połowę (mniej więcej w przypadku dużej kadzi)

Karmeliet napisał:- przybył w 60 stopniach uruchamia cyrkulator, poniżej 60 odcina się, aby się rozgrzać.


To nie jest możliwe ... musiałeś źle wpisać?

Masz na myśli 60/50?

Karmeliet napisał:Czy ostatnia konfiguracja brzmi dla ciebie dobrze?

60 stopni, co pozostawia 50, która powraca?


Tak, spróbuj ... zamykając niektóre grzejniki ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez Christophe » 08/03/20, 15:51

ps: Nie widziałem twojej drugiej wiadomości izolacja cieplna / pomoc w rozruchu i konfiguracja-easypell-t16337.html # p383324 Pisałem swoją odpowiedź w tym samym czasie!
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez sicetaitsimple » 08/03/20, 15:59

Karmeliet napisał:Temperatura jest prawidłowa, ale osiągnięcie wartości zadanej zajmuje dużo czasu i dlatego uważam, że myślę więcej niż rozum


Jeśli to był czas potrzebny na rozgrzanie się domu, co spowodowało problemy (sporadyczne obłożenie?), Po zwiększeniu prędkości przepływu w cyrkulatorze jest dobrym pomysłem, grzejniki będą miały wyższą średnią temperaturę w tym okresie. Ale to nie sprawi, że będziesz konsumować mniej .....
0 x
karmeliet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/03/20, 13:18

Odp: Pomoc przy uruchamianiu i konfiguracja easypell




przez karmeliet » 08/03/20, 16:17

Dzięki za pomoc Pozostanę w tej konfiguracji i zobaczę swoje zużycie następnym razem, gdy będę musiał napełnić zbiornik na pelety.

Jeśli nie potwierdzę, cyrkulator uruchomi się, gdy woda w kotle osiągnie 60 stopni. Gdy temperatura spadnie poniżej 60 stopni z powodu zimniejszego powrotu z grzejników, cyrkulator zatrzymuje się ..... następnie nagrzewa się do 60 stopni, ponownie uruchamia cyrkulator i tak dalej być stabilnym.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 294