Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości




przez ABC2019 » 05/05/21, 09:32

eclectron napisał:
ABC2019 napisał: To nie wystarczy, musisz „być w 100% odnawialny/nadający się do recyklingu we wszystkich aspektach swojego życia” ORAZ mieć zadowalający poziom komfortu.

Odkąd się urodziłem, nie powiedziałem nic innego.

cóż, gdybyś właśnie powiedział, że wystarczy „być w 100% odnawialnym/nadającym się do recyklingu we wszystkich aspektach swojego życia” i dlatego zareagowałem, aby zwrócić ci uwagę, że nie, to nie wystarczy :).

Uff, dziękuję, odkryłeś ET. (zamiast ekskluzywnego OR, które tak bardzo lubisz : Wink: )

To nie tak, że mi się to podoba, po prostu w tej chwili AND jest fantazją, a wyłączne OR jest rzeczywistością. Nie mam z tym nic wspólnego i byłbym tak samo szczęśliwy jak Ty lub ktokolwiek inny, gdyby stało się to rzeczywistością, kto nie mógłby się z tym zgodzić?

mamy między nami ciągłe nieporozumienie, rozmawiam z tobą o rzeczywistości, a ty odbierasz to jako moje pragnienie. Kiedy mówię, że średnia długość życia wynosi około 80 lat, a nie 200 lat, jest to rzeczywistość, a nie moje pragnienie.

To może być trochę normalne, że skrzyżowanie jest puste, biorąc pod uwagę, że jesteśmy zamknięci w credo zysk kontra pieniądze.

to wyjaśnienie, ale moim zdaniem dość nieprawdopodobne, biorąc pod uwagę różnorodność stylów życia na Ziemi, naprawdę nie wiem, jak wytłumaczyć, że NIKT tam nie dotarł, skoro mamy całą rozpiętość poziomów życia od absolutnej biedy do ogromnej bogactwo multimiliarderów.

Nie rozumiem, dlaczego NIKT nie byłby w stanie osiągnąć nowoczesnego standardu życia, ale bez energii nieodnawialnej, biorąc pod uwagę, że byłoby to oczywiście rozwiązanie, które każdemu by odpowiadało. Wyjaśnieniem, które wydaje mi się najprostsze i najbardziej naturalne, jest to, że jest to raczej fizycznie niemożliwe, gdyż współczesny poziom życia wymaga takiego zużycia energii, że zapewnić to może jedynie wykorzystanie skoncentrowanych źródeł kopalnych.

Jeszcze raz to nie jest pragnienie z mojej strony i bardzo chętnie bym się mylił, to po prostu wyjaśnienie, które wydaje mi się najprostsze.

ABC2019 napisał:Równie dobrze można by powiedzieć "wystarczyłoby żyć 200 lat iw zdrowiu i wygrało", to też byłaby prawda i cieszyłaby się równie dużym zainteresowaniem.

Przebrnij przez przesadę i karykaturę... nie ujdzie ci to na sucho! : Lol:

dla mnie to nie karykatura, to dokładnie ten sam poziom niemożliwości, o który prosisz, chcąc żyć nowoczesnym życiem, ale w 100% odnawialnym i nadającym się do recyklingu: to znaczy nieistniejąca możliwość, pusta całość, nikt nie wie, zrób to. W matematyce istnieje tylko jeden zbiór pusty...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości




przez Ahmed » 05/05/21, 11:38

Z pewnością bardzo przesadzone jest mówienie o „różnorodności stylów życia” na Ziemi (mam na myśli, jeśli chodzi o ludzi) w takim stopniu, w jakim za tą różnorodnością kryje się jednolitość konkurencyjnego ograniczenia globalizacji. Co de facto dewaluuje produkcję Południa i ma potężne destrukcyjne skutki, w szczególności dla ich suwerenności żywnościowej, gdyż poziom produktywności jest znacznie niższy niż w krajach zachodnich i taki pozostanie (rzadkie przykłady krajów, które uwolniły się z niego przejściowo są dodatkową przyczyną ich stagnacji). To w pełni wyjaśnia tropizm w kierunku „modeli sukcesu”…
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości




przez ABC2019 » 05/05/21, 12:39

OK, przedstawię to inaczej.

na znakomitej stronie enfantder.org można wykreślić praktycznie wszystkie wskaźniki według wszystkiego, a tutaj jest np. wykres emisji CO2 według średniego rocznego dochodu na świecie.

https://bit.ly/3ek6VS3

Zrzut 2021-05-05 do 12.34.30.png


Aby energia była w 100% odnawialna, jednym z warunków (między innymi) jest osiągnięcie zerowej emisji. Żaden kraj tak naprawdę nie jest, ale ci najbliżej są najbiedniejsi.

Jeśli dobrze rozumiem, chciałbyś być gdzieś w prawym dolnym rogu, gdzie nie ma nikogo. Naprawdę myślisz, że jeśli tam nikogo nie ma, to tylko dlatego, że jesteśmy za głupi, żeby jechać?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości




przez eclectron » 05/05/21, 19:16

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:
ABC2019 napisał: To nie wystarczy, musisz „być w 100% odnawialny/nadający się do recyklingu we wszystkich aspektach swojego życia” ORAZ mieć zadowalający poziom komfortu.

Odkąd się urodziłem, nie powiedziałem nic innego.

cóż, gdybyś właśnie powiedział, że wystarczy „być w 100% odnawialnym/nadającym się do recyklingu we wszystkich aspektach swojego życia” i dlatego zareagowałem, aby zwrócić ci uwagę, że nie, to nie wystarczy :).

Mówisz, że masz dobrą pamięć, powinieneś był zapamiętać, że zawsze słyszałem „zrównoważony świat z akceptowalnym komfortem życia” (poziom komfortu do określenia, ale w każdym razie lepszy niż łowca-zbieracz i lepszy niż średniowiecze ) .
Jeśli zaakceptujemy nagły i znaczący spadek komfortu życia, nie ma problemu do rozwiązania i tematu.
Nie akceptuję nadchodzącego brutalnego upadku i związanej z nim procesji bezużytecznych i absurdalnych zgonów (ponieważ możemy zrobić coś lepszego niż czekać na ten chaos).

ABC2019 napisał:na razie ET jest fantazją

NIE ! wymaga przewidywania i poszukiwania rozwiązań.


ABC2019 napisał:mamy między nami ciągłe nieporozumienie, rozmawiam z tobą o rzeczywistości, a ty odbierasz to jako moje pragnienie.

Jakbym ja i wielu innych tutaj nie znali rzeczywistości?
Dlatego, że to wiem i widzę, dokąd nas to zaprowadzi, szukam rozwiązań.
A priori jest: zdrowe i zrównoważone.
W każdym razie, jeśli zrównoważony rozwój nie jest w stanie ilościowo zaspokoić potrzeb, zawsze będzie mniej gorszy (a zatem lepszy). : Mrgreen: ) niż oczekiwany chaos, jeśli będziemy kontynuować w obecnym kierunku, nie zmieniając niczego.
Stąd niepokój ekologiczny… i zrównoważony rozwój w odpowiedzi.

ABC2019 napisał:
To może być trochę normalne, że skrzyżowanie jest puste, biorąc pod uwagę, że jesteśmy zamknięci w credo zysk kontra pieniądze.

to wyjaśnienie, ale moim zdaniem dość nieprawdopodobne, biorąc pod uwagę różnorodność stylów życia na Ziemi, naprawdę nie wiem, jak wytłumaczyć, że NIKT tam nie dotarł, skoro mamy całą rozpiętość poziomów życia od absolutnej biedy do ogromnej bogactwo multimiliarderów.


Jak dla ciebie, graficzny, Kuba pod embargiem i upadek sowieckiej perfuzji, udało się bardzo dobrze. Później jest to zepsute.
Życie na Kubie nie jest celem do osiągnięcia.
Możemy osiągnąć więcej, dysponując większą liczbą środków i zasobów, niż oni mieli, zachowując przy tym zrównoważony rozwój.
Łatwo jest mieć więcej RE niż oni mieli,
Łatwo jest mieć więcej metali niż ich było (jest już na naszym terenie na składowiskach). : Mrgreen: ) i może utrzymywać się międzynarodowy handel zasobami ze względu na realne niedobory, ale mniejszy transport niż obecnie.

Na pewno nie będzie to nasz obecny styl życia, w którym wsiadam do benzyniaka, żeby kupić chleb 500 m dalej. : Mrgreen:
ABC2019 napisał:
ABC2019 napisał:Równie dobrze można by powiedzieć "wystarczyłoby żyć 200 lat iw zdrowiu i wygrało", to też byłaby prawda i cieszyłaby się równie dużym zainteresowaniem.

Przebrnij przez przesadę i karykaturę... nie ujdzie ci to na sucho! : Lol:

dla mnie to nie karykatura, to dokładnie ten sam poziom niemożliwości, o który prosisz, chcąc żyć nowoczesnym życiem, ale w 100% odnawialnym i nadającym się do recyklingu: to znaczy nieistniejąca możliwość, pusta całość, nikt nie wie, zrób to. W matematyce istnieje tylko jeden zbiór pusty...

Swobodnie dla ludzi dobrej woli z odrobiną wizji możliwości, aby wypełnić swoją pustą przestrzeń propozycjami, działaniami.
Całość jest na razie pusta, bo jakie korzyści dla krótkoterminowej rentowności finansowej przyniesie przejście w stronę 100% zrównoważonego rozwoju? wyjaśnij mi, jaki byłby jego interes finansowy?
To nie my rządzimy światem, to interesy finansowe.
Ponieważ nie wiem, który indiański wódz powiedział: „pewnego dnia zobaczą, że pieniędzy nie można jeść”
Zbliżamy się... Roll:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości




przez Ahmed » 05/05/21, 19:39

Warto zastanowić się nad tymi liniami:
Całość jest na razie pusta, bo jakie korzyści dla krótkoterminowej rentowności finansowej przyniesie przejście w stronę 100% zrównoważonego rozwoju? wyjaśnij mi, jaki byłby jego interes finansowy?
To nie my rządzimy światem, to interesy finansowe.

Nie przesądzając o konturach waszej wizji rzeczy, tym, co umknie waszym krytykom, jest to, że utożsamiają oni agregację konsumpcji ludzkiej ze zużyciem całkowitych zasobów, bez uwzględnienia struktury, która narzuca jej ograniczenia, zakładając odpady jako cel i optymalizację jako środek osiągnięcia tego celu (to właśnie ta pozorna sprzeczność niepokoi niejednego).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości




przez ABC2019 » 05/05/21, 19:49

możemy spierać się, jak chcemy, na temat prognoz, ale chciałbym, abyście podjęli wysiłek, aby wyobrazić sobie rozkład dochodów z emisji CO2 w idealnym świecie, jaki sobie wyobrażacie, w porównaniu z poprzednią krzywą rzeczywistą...

Kolejne zdrowe ćwiczenie, idziesz do miasta, spacerujesz i rozglądasz się za wszystkimi rzeczami, które można łatwo zbudować bez użycia skamieniałości...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14965
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4363

Re: Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości




przez GuyGadeboisTheBack » 05/05/21, 20:08

(No i on kręci się w kółko, Bozo...)
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości




przez Janic » 05/05/21, 20:38

skamieniałości.
myli skamielinę ze sztucznymi rzęsami, dlatego nic tam nie widzi, jest totalna czerń!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości




przez eclectron » 06/05/21, 08:43

ABC2019 napisał:możemy spierać się, jak chcemy, na temat prognoz, ale chciałbym, abyście podjęli wysiłek, aby wyobrazić sobie rozkład dochodów z emisji CO2 w idealnym świecie, jaki sobie wyobrażacie, w porównaniu z poprzednią krzywą rzeczywistą...

1) Idealny świat to tylko świat zdrowego rozsądku, jeśli chcemy nadal żyć przyzwoicie w perspektywie średnioterminowej, w przeciwieństwie do obecnego świata szaleństwa, na czele którego stoi rentowność, a co za tym idzie wzrost, po którym niestety następuje „nieunikniony upadek” , ze względu na ograniczenia planetarne.

2) Zatem wydaje się, że nie interesuje Cię ćwiczenie, o które prosisz? Możesz to zrobić, jeśli naprawdę jesteś zainteresowany, ale najpierw weź pod uwagę następujące kwestie.

3) nic nie mówi, że w idealnym świecie byłby dochód, a może po prostu „prawo do”.
Podczas drugiej wojny światowej biedni Brytyjczycy nigdy nie byli tak dobrze odżywieni, jak w ramach racjonowania żywności, ponieważ tak było przynajmniej ma prawo do tego minimum, jak wszyscy inni.

4) dochodzimy do kwoty CO2 na mieszkańca dla zachodniego komfortu. Nie wiem, nigdy się tym nie interesowałem. Myślę, że jeśli będzie dążyć do zera, nie będzie problemu. Równie dobrze moglibyśmy szukać i wdrażać niestandardowe rozwiązania we wszystkim, łącznie z planetarną zdolnością do odnawiania CO2.
Moim zdaniem to odnowienie pozwala na emisję więcej niż zera, ale to niewiele w porównaniu z obecną sytuacją.
Równie dobrze moglibyśmy więc spróbować zbliżyć się do zera. Nie będzie to łatwe, biorąc pod uwagę, od czego zaczynamy.

5) Znajdźcie mi coś (pokaźna i dość istotna lista), czego w zasadzie nie dałoby się zrobić bez emisji CO2. Nawet tlenek żelaza można zredukować wodorem, aby uzyskać stal.

6) nie zaczynamy od zera, istnieje już ogromny kapitał aktywów: siedliska, pola uprawne, uzdatnianie wody, technologie i wiedza...
Nie musisz wszystkiego odbudowywać.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Eko-niepokój: wielki dyskomfort ekologicznej młodości




przez ABC2019 » 06/05/21, 08:56

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:możemy spierać się, jak chcemy, na temat prognoz, ale chciałbym, abyście podjęli wysiłek, aby wyobrazić sobie rozkład dochodów z emisji CO2 w idealnym świecie, jaki sobie wyobrażacie, w porównaniu z poprzednią krzywą rzeczywistą...

1) Idealny świat to tylko świat zdrowego rozsądku, jeśli chcemy nadal żyć przyzwoicie w perspektywie średnioterminowej, w przeciwieństwie do obecnego świata szaleństwa, na czele którego stoi rentowność, a co za tym idzie wzrost, po którym niestety następuje „nieunikniony upadek” , ze względu na ograniczenia planetarne.

poza utwierdzeniem swojej wiary, nadal nie pokazałeś, że twój idealny świat jest możliwy. Ale to nie powstrzymuje cię przed kręceniem się w kółko wewnątrz.

2) Zatem wydaje się, że nie interesuje Cię ćwiczenie, o które prosisz? Możesz to zrobić, jeśli naprawdę jesteś zainteresowany, ale najpierw weź pod uwagę następujące kwestie.

och, jeśli mnie zapytasz, mogę absolutnie odpowiedzieć ze swojej strony: myślę, że w przyszłości nastąpi niewielka poprawa intensywności emisji dwutlenku węgla, co oznacza lekkie zagięcie zbocza w kierunku bardziej poziomym (mniej CO2 wyprodukowanego przy takim samym bogactwie), ale że w sumie nie zmieni to zasadniczo swojego wyglądu i że w przyszłości cywilizacja zachodnia podąży za nią w przeciwnym kierunku (w dół do lewej: znowu mniej CO2, ale także mniej bogactwa).

3) nic nie mówi, że w idealnym świecie byłby dochód, a może po prostu „prawo do”.
Podczas drugiej wojny światowej biedni Brytyjczycy nigdy nie byli tak dobrze odżywieni, jak w ramach racjonowania żywności, ponieważ tak było przynajmniej ma prawo do tego minimum, jak wszyscy inni.

wszystko sprowadza się do PKB, ktoś musi kupować żywność, nawet jeśli jest to państwo. „Nie ma to jak darmowy lunch”.
5) Znajdźcie mi coś (pokaźna i dość istotna lista), czego w zasadzie nie dałoby się zrobić bez emisji CO2. Nawet tlenek żelaza można zredukować wodorem, aby uzyskać stal.

i jak produkujecie wodór w dużych ilościach?

6) nie zaczynamy od zera, istnieje już ogromny kapitał aktywów: siedliska, pola uprawne, uzdatnianie wody, technologie i wiedza...
Nie musisz wszystkiego odbudowywać.

trzeba wszystko utrzymać, co w dłuższej perspektywie sprowadza się do tego samego.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 348