Najnowsze dane liczbowe i konsekwencje pogodowe globalnego ocieplenia

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez izentrop » 16/04/21, 17:26

ABC2019 napisał:To Wy deklarujecie, że dzięki RC tego typu wydarzenia będą odbywały się częściej
Odwracasz role, za co obwiniasz także innych.

Zamiast tego powiedz mi oświadczenie, które udało mi się złożyć. Z pamięci przytoczyłem tylko wiadomości i potwierdzenia kilku zaufanych linków, w tym itk https://labs.itk.fr/2020/03/23/le-parad ... t-vergers/
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 16/04/21, 17:38

izentrop napisał:
ABC2019 napisał:To Wy deklarujecie, że dzięki RC tego typu wydarzenia będą odbywały się częściej
Odwracasz role, za co obwiniasz także innych

Zamiast tego powiedz mi oświadczenie, które udało mi się złożyć. Z pamięci przytoczyłem tylko wiadomości i potwierdzenia kilku zaufanych linków, w tym itk https://labs.itk.fr/2020/03/23/le-parad ... t-vergers/

dziękuję, wskazuje Twoje zaufane źródło
Rzeczywiście, kwestia ta była już badana w literaturze naukowej dzięki modelom fenologicznym umożliwiającym symulację dat pękania pąków w nadchodzących dziesięcioleciach w oparciu o prawdopodobne scenariusze klimatyczne. Badania te nie dostarczyły jednoznacznych i jednoznacznych przewidywań wskazujących na wzrost ryzyka zamrożenia. (Meyer i in. 2018, Molitor i in. 2014). Wręcz przeciwnie, kwestia jest dość złożona i pełna niuansów.


(co również wydaje mi się całkowicie zrozumiałe w oparciu o to, co hodowałem, ocieplenie może przyspieszyć terminy pękania pąków w takim samym stopniu jak daty przymrozków, jak powiedziałem).

jak zatem wytłumaczyć tytuł twierdzący: Paradoks: zmiany klimatyczne zwiększają ryzyko szkód spowodowanych mrozem w winnicach i sadach! ?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez eclectron » 16/04/21, 17:55

ABC2019 napisał:
jak zatem wytłumaczyć tytuł twierdzący: Paradoks: zmiany klimatyczne zwiększają ryzyko szkód spowodowanych mrozem w winnicach i sadach! ?

Ale pierdol! Roll: : Twisted:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 16/04/21, 18:14

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
jak zatem wytłumaczyć tytuł twierdzący: Paradoks: zmiany klimatyczne zwiększają ryzyko szkód spowodowanych mrozem w winnicach i sadach! ?

Ale pierdol! Roll: : Twisted:

Nie wolałbyś auto-da-fé? Jest ładniej!
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez eclectron » 16/04/21, 18:43

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
jak zatem wytłumaczyć tytuł twierdzący: Paradoks: zmiany klimatyczne zwiększają ryzyko szkód spowodowanych mrozem w winnicach i sadach! ?

Ale pierdol! Roll: : Twisted:

Nie wolałbyś auto-da-fé? Jest ładniej!

Przecież nie jestem dzikusem, ogień płonie! : Mrgreen:

Czy nie sądzisz, że przesadzasz, zadając w kółko te same pytania?ENERC odpowiedziałeś już 2 wieki temu.
Czego szukasz na końcu?
Jego lekcja? czy Alzeimzera? w tym drugim przypadku wymagane będzie zaświadczenie lekarskie : Mrgreen:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 16/04/21, 18:53

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Ale pierdol! Roll: : Twisted:

Nie wolałbyś auto-da-fé? Jest ładniej!

Przecież nie jestem dzikusem, ogień płonie! : Mrgreen:

Czy nie sądzisz, że przesadzasz, zadając w kółko te same pytania?ENERC odpowiedziałeś już 2 wieki temu.
Czego szukasz na końcu?


Odpowiedziałem Enercowi, że nie widzę związku z pytaniem, a on nie odpowiedział. Zacytowałem też fragment artykułu Izzy'ego, z którego wynika, że ​​nie udało nam się wykazać wyraźnego związku pomiędzy RC a częstotliwością późnych przymrozków.

Nie widzę, co jest niejasnego w tym, czego szukam: zamiast mówić cokolwiek, staram się mówić rzeczy uczciwe i oparte na nauce.

Na przykład, kiedy mówię, że wytwarzanie energii elektrycznej z monotermicznego źródła ciepła jest zabronione przez drugie prawo, ponieważ spowodowałoby to zmianę entropii wynoszącą -W/T, a drugie prawo mówi, że całkowita zmiana entropii musi być dodatnia lub zerowa, to jest poprawne i ma podstawy naukowe.

Kiedy twierdzisz, że nie naruszyłoby to drugiej zasady za pomocą kiepskich wyjaśnień i twierdzisz, że Thibado pokazał mi, że się mylę, to jest to nonsens.

Kiedy mówię, że nikt nigdy nie widział, aby ramię odrosło po wypiciu soku szpinakowego i modlitwie do naszego Pana Jezusa Chrystusa, jest to prawdą i ma podstawy naukowe.

Kiedy udajemy, że gdyby tak było, jest to nonsens.

Kiedy mówię, że badania wykazały, że szczepionki RNA mają co najmniej 95% skuteczność w zmniejszaniu śmiertelności z powodu covida, a z drugiej strony żadne badania nie wykazały żadnego wpływu na HCQ, jest to uczciwe i oparte na badaniach naukowych.

Kiedy mówimy coś przeciwnego, jest to nonsens

itd., itd.... Nie widzisz różnicy?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez eclectron » 16/04/21, 19:01

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:
ABC2019 napisał:Nie wolałbyś auto-da-fé? Jest ładniej!

Przecież nie jestem dzikusem, ogień płonie! : Mrgreen:

Czy nie sądzisz, że przesadzasz, zadając w kółko te same pytania?ENERC odpowiedziałeś już 2 wieki temu.
Czego szukasz na końcu?


Odpowiedziałem Enercowi, że nie widzę związku z pytaniem

Jednak łatwo to zrozumieć.... Roll:

Jako ekspert w dziedzinie dekonologii mogę jednoznacznie zdiagnozować, że to nie Alzheimer jest Twoim problemem. : Mrgreen:
zamiast tego skup się na opcji 1, więc... Roll:
leczenie: wspominane już wiele razy.. : Arrow: „co powinniśmy zrobić z ABC”.
odpowiedź: porzuć go forum Roll:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez izentrop » 17/04/21, 01:22

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Czy nie sądzisz, że przesadzasz, zadając w kółko te same pytania?ENERC odpowiedziałeś już 2 wieki temu.
Czego szukasz na końcu?
Odpowiedziałem Enercowi, że nie widzę związku z pytaniem
To nie jest główna przyczyna szkód w winnicach i sadach na początku kwietnia
Klimatolog Robert Vautard, dyrektor ds. badań w CNRS i szef Instytutu Pierre-Simona Laplace’a, wiodącej instytucji badającej zmiany klimatyczne, rozszyfrowuje to zjawisko dla HuffPost.

Na pewno mniej mrozów, ale wiosna, która zaczyna się coraz wcześniej

„Rośliny przystosowują się do środowiska, gdy jest ono stabilne, dlatego są przystosowane do późnych przymrozków, które są dla nich bardzo niebezpieczne” – od razu precyzuje badaczka. „Ich fenologia (tj. proces, przez który przechodzi roślina podczas swojego rozwoju: pojawienie się pąków, kwitnienie itp.) jest zaprojektowana tak, aby wytrzymać późne przymrozki”.

Jest oczywiste, że tak długo jak klimat przebiega normalnie z określonymi porami roku, roślina pozostaje „uśpiona” (mówimy o „uśpieniu”) podczas zimnych miesięcy i zaczyna rosnąć dopiero wtedy, gdy warunki są optymalne. W ten sposób unika pączkowania lub kwitnienia w czasie kwietniowych przymrozków.

„Problem zmian klimatycznych” – kontynuuje Robert Vautard – „polega z jednej strony na ograniczeniu przymrozków (późnych przymrozków jest coraz mniej), ale także większej liczbie wiosennych wyjazdów na początku roku”. Jeśli w kwietniu odnotowaliśmy rekordy zimna, w marcu było znacznie więcej rekordów upałów https://www.msn.com/fr-fr/actualite/tec ... NewsSearch
To właśnie bardzo dobrze pokazała grafika, którą zamieściłem.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez izentrop » 24/04/21, 17:04

Globalne ocieplenie na Korsyce: „jeśli nic nie zrobimy, za kilka lat w Bastii będzie 50 stopni”. https://france3-regions.francetvinfo.fr ... 58313.html
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: najnowsze dane z globalnym ociepleniem




przez ABC2019 » 24/04/21, 18:32

izentrop napisał:Globalne ocieplenie na Korsyce: „jeśli nic nie zrobimy, za kilka lat w Bastii będzie 50 stopni”.

zawsze ten sam wygodny strach na wróble „za kilka lat”, czyli rok 2080 i przy nierealistycznym scenariuszu RCP 8.5, w którym zużycie paliw kopalnych będzie nadal rosło, aż osiągnie trzykrotność obecnego poziomu w tym samym roku 3... .
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162