Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez Obamot » 17/02/21, 00:15

No to - innymi słowy - masz to w ABC kochanie ... Skoro twierdziłeś, że jedynym założeniem było to, że naruszyło to drugą zasadę. Co gorsza, w obliczu ewentualności, która ci umknęła, nadal mówisz, na twoim miejscu wolałbym raczej powiedzieć:
- „Cholera, nie myślałem o tym, zajmie kilka dni, zanim wymyślę, jak to może działać”

To jest ciężkie! Jeszcze cięższy, ponieważ nagle jest to transformacja z istniejącej energii!

Z drugiej strony wielkie dzięki za przejrzystość wymiany, a potem hej, właśnie opublikowałeś więcej informacji, które pozwolą ci wrócić do ciebie ... Po rozśmieszeniu gliniarzy, to sędziowie idą zginać do tyłu! : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Obamot 17 / 02 / 21, 00: 21, 1 edytowany raz.
2 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez moinsdewatt » 17/02/21, 00:19

P Thibado:
Zaczęliśmy projektować obwody do zbudowania w TSMC, które to robią.


Uff, wydatki w TSMC nie będą małe.
Szkoda, że ​​on i Uniwersytet Arkansas wyrzucili pieniądze przez okno.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez Obamot » 17/02/21, 00:29

Ty, ty, ty... wieje jak szalony wnuczki minus i nadal gada! Obraz
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14911
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4338

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez GuyGadeboisTheBack » 17/02/21, 00:59

Obamot napisał:No to - innymi słowy - masz to w ABC kochanie ... Skoro twierdziłeś, że jedynym założeniem było to, że naruszyło to drugą zasadę. Co gorsza, w obliczu ewentualności, która ci umknęła, nadal mówisz, na twoim miejscu wolałbym raczej powiedzieć:
- „Cholera, nie myślałem o tym, zajmie kilka dni, zanim wymyślę, jak to może działać”

To jest ciężkie! Jeszcze cięższy, ponieważ nagle jest to transformacja z istniejącej energii!

Z drugiej strony wielkie dzięki za przejrzystość wymiany, a potem hej, właśnie opublikowałeś więcej informacji, które pozwolą ci wrócić do ciebie ... Po rozśmieszeniu gliniarzy, to sędziowie idą zginać do tyłu! : Chichot:

Podobało mi się „Jednym z problemów jest to, że dodajesz swoje pomysły do ​​naszego komunikatu prasowego”. Jak tam, tutaj (ABC) dusi się! (Higelin „Paryż-Nowy Jork, Nowy Jork-Paryż Paryż”) : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
2 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez ABC2019 » 17/02/21, 02:28

Dziękujemy wspaniałym specjalistom ds. termowizji za wyrażenie świadomej opinii na ten temat. Aha, mój siostrzeniec właśnie poprosił mnie o pomoc, bo ma do rozwiązania (bardzo klasyczne) ćwiczenie termo i boi się powiedzieć głupie rzeczy. Daję ci to:

Jeden mol jednoatomowego gazu doskonałego ma temperaturę 1 atm i 300 K (stan A). Podlega następującym przemianom:
1) sprężanie adiabatyczne do 2 atm do stanu B
2) chłodzenie izochoryczne do stanu C w temperaturze 300 K
3) ekspansja izotermiczna z powrotem do stanu A

Oblicz dla 3 transformacji wymienione ciepło i pracę, ∆U, ∆S? Zrób bilans tych 4 ilości na cały cykl.



Ponieważ wydaje się, że są tu eksperci od termoterapii, czy możesz mu pomóc i powiedzieć, jak to zrobić? bo ryzykuję, że powiem mu głupie rzeczy, widząc, jak bardzo jestem zła....
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez Obamot » 17/02/21, 02:55

W jakie kłopoty się wpakowałeś, biedactwo? : Chichot:

ALE TO BARDZO PROSTE: NIE ODPOWIADAJ MU
(znajdź wymówkę tak jak robisz to tutaj, nie jesteśmy tu po to, żeby odrabiać lekcje za twojego siostrzeńca)

Albo bądź odważny i poskarż się profesorowi Thibado, to on pierwszy wydmuchał ci nos. : Chichot: w końcu… jak mówi Guy… już zrozumiał, z kim ma do czynienia (ciekawe, co by pomyślał twój szef?) :)

Krótko mówiąc, nie próbując nas olśnić, jednym pociągnięciem pióra usuniesz poprzednie bzdury!

A tak przy okazji, zacznijmy od ciebie i placebo: nadal kąpiesz się w kiszonej kapuście.
Jak dotąd nie ma zadowalającej odpowiedzi, ty pierwszy, twoja kolej (i bez kopiowania/wklejania z wiki, jak innym razem!) : Chichot:
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez eclectron » 17/02/21, 07:19

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:
ABC2019 napisał: Odpowiedziałem, że przyczyną problemu jest to, co powiedział do działu public relations swojej uczelni i co dziennikarze z tego zrozumieli, czekam na jego odpowiedź ...

Jaki dysonans widzisz między jego gazetą a „tym, co zrozumieli dziennikarze”?

w papierze nie ma pracy wykonanej na zewnątrz, wszystko jest rozproszone w oporze. dlatego nie ma naruszenia drugiej zasady ∆Q / T-∆Q / T = 0. Zgadzamy się z tym punktem.

Ale w tym, co mówi służbie prasowej i w gazetach, zdaje się mówić, że można go użyć do czegoś innego niż podgrzanie oporu, na przykład do zasilania silnika lub naładowania akumulatora. Ale to już nie jest ciepło, to praca (praca będąca wszystkimi formami energii, które nie są ciepłem). W konsekwencji ciepło ∆Q 'zwrócone na zewnątrz byłoby mniejsze niż ciepło ∆Q pobrane w termostacie, część zapewniająca precyzyjnie pracę ∆W = ∆Q-∆Q'> 0

Ale jeśli jest tylko jedna temperatura, oznacza to, że ∆S = ∆Q '/ T - ∆Q / T = -∆W / T <0, dlatego ujemny co jest niemożliwe i narusza drugą zasadę.

Jedynym sposobem, aby nie naruszyć go ponownie, jest powrót ciepła do CHŁODNEGO źródła temperatury T '<T, tak aby ∆Q' / T 'mogło być większe niż ∆Q / T.

To klasyczny wynik, który pokazujemy w pierwszym roku termo, więc czekam na jego odpowiedź na ten temat.


Nadal nic w końcu nie zrozumiałeś, to też mnie zaskoczyło, więc wycofuję swoje wczorajsze „uff”. : Lol:

Myślisz w temperaturze średniej, a montaż działa w oparciu o temperaturę chwilową (wahania, fale itp.). Kiedy to zrozumiesz?
wynalazki-innowacje/ten-obwód-grafenu-produkuje-energię-w nieskończoność-t16577-430.html#p431204
Życzę mu powodzenia z tobą. : Mrgreen:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez eclectron » 17/02/21, 07:53

ABC2019 napisał:Dlatego czekam, aż poda mi swoje obliczenia zmienności entropii gdy produkujesz pracę z jednego źródła ciepła, co może być ujemne tylko wtedy, gdy wykonasz proste obliczenia, które podałem.


Od dwóch stuleci mówiono ci, że istnieje nie tylko jedno źródło ciepła, ale kilka.
Tak jak nie ma jednego poziomu wody, gdy rozważamy falki.

Brassens miał rację, czas nie ma znaczenia... Roll:

Ale myślę, że nadal masz nieporozumienia.
zaskakujesz mnie ! : Lol: : Lol: : Lol:
Tak, na początku myślimy, że sparadrABC nas zrozumie, ale to daremny wysiłek.

Obraz
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez ABC2019 » 17/02/21, 07:54

Opisałem Ci bardzo jasną sytuację eklectron

Stan pierwszy: Twoje obecne urządzenie produkujące nadal znajduje się w pudełku, jeszcze go nie używałeś. Twoja izolowana obudowa jest pusta. Jeszcze nic nie zrobiłeś.

To jest stan A

Następnie bierzesz swoje magiczne urządzenie, wkładasz je do obudowy, sprawiasz, że wytwarza prąd, za pomocą tego prądu aktywujesz mały silnik, który podnosi masę m o ∆h (jeśli nie masz dużej mocy, może to mikroskopijny obiekt o wysokości kilku mikronów, nie obchodzi mnie to), taki, że P = V∆Q = mg∆h.

Gdy to zrobisz, otwórz obudowę, wyjmij urządzenie i włóż je z powrotem do pudełka. Wrócił tam, gdzie zaczął. Ty. Zamknąć obudowę, uważając, aby nie wpuścić ciepła (przez śluzę powietrzną lub coś podobnego).

To jest stan B.

Jak myślisz, jaka jest zmiana entropii między A i B? to dobrze zadane pytanie, ∆S = S(B)-S(A), ile to jest warte?

I już, czy wiesz wystarczająco dużo o termo, aby pomóc mojemu siostrzeńcowi rozwiązać jego problem?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez ABC2019 » 17/02/21, 07:56

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:Dlatego czekam, aż poda mi swoje obliczenia zmienności entropii gdy produkujesz pracę z jednego źródła ciepła, co może być ujemne tylko wtedy, gdy wykonasz proste obliczenia, które podałem.


Od dwóch stuleci mówiono ci, że istnieje nie tylko jedno źródło ciepła, ale kilka.

OK, jeśli dobrze zrozumiałeś problem, podaj wartość zmienności entropii między A i B. W pewnym momencie w pokerze musisz przestać blefować i zrzucić karty: czy wiesz już, jak obliczyć wariację d? entropia, zwłaszcza gdy zadaje się klasyczne ćwiczenie z termodynamiki na pierwszym roku, tak czy nie?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130