Ruch obywatelski domaga się zaprzestania bitumu

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Ruch obywatelski żądający zaprzestania bitumu




przez eclectron » 29/12/20, 20:17

sicetaitsimple napisał:
eclectron napisał:Nie to mnie pociągało.
przemówiło do mnie to, że powiedziałeś „nie mamy wyboru”.


Powiedziałem, że gdzie?

Tym lepiej. Dlatego też już powiedziano, że Twoje początkowe oświadczenie było niejednoznaczne.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Samarion24
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 87
Rejestracja: 28/12/20, 20:16
x 28

Re: Ruch obywatelski żądający zaprzestania bitumu




przez Samarion24 » 30/12/20, 04:20

Chcę, aby państwo stanowiło prawo, tak jak miało to miejsce w innych obszarach.
Prosimy o podpisanie petycji i udostępnienie

https://www.change.org/MessagepourMMacron

dziękuję
0 x
Trzepotanie motyli w Brazylii może spowodować tornado w Teksasie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Ruch obywatelski żądający zaprzestania bitumu




przez Obamot » 30/12/20, 07:59

Samarion24 napisał: Trzepotanie motyli w Brazylii może spowodować tornado w Teksasie


W tym zdaniu kryje się cała piękna naiwność Twojego przesłania! To poetyckie, a ja kocham poezję. Ona musi uratować świat!

Jednakże należy przeprowadzić prawdziwą refleksję na temat istoty sprawy. Mówisz nam, że istnieją alternatywy i interesuje Cię fabryka. Ale z jednej strony stosowane obecnie rozwiązania są już hiperracjonalne, z drugiej strony „zrównoważone” podejście jest ograniczone, ponieważ „twardogłowi” chcieliby, abyśmy wyeliminowali samochód, a więc jego znaczną część. sieć.

Twoje pytanie zawstydza świat : Chichot: w tym sensie jest to przyjemne, bo mamy za sobą prawdziwy problem, pewnego dnia nie będzie już ropy, a ten dzień jest coraz bliżej. Następuje także nadmierny rozwój społeczeństwa ludzkiego. Ale proszę bardzo, zbieranie glonów oznacza również ślad w środowisku, a jeśli weźmiemy przykład trzepotania skrzydeł motyla, zbieranie glonów ma również konsekwencje dla środowiska, jeśli rozwiniemy produkcję glonów, których rozmnażanie jest już problemem ogromny problem do opanowania, ich nadmierny rozwój zaplanowany przez człowieka pod kątem tej przemysłowej „drogi”, czy nie będzie to lekarstwo gorsze od choroby?

Jeśli teraz umieścimy to w kolejności „bardzo pilnych” priorytetów mających na celu ograniczenie globalnego ocieplenia, z pewnością są jeszcze inne rzeczy do zrobienia przed tym (wymiana oleju w napędzie pojazdów, ogrzewanie domów i izolacja termiczna) itp.).

Ale zasadniczo pytanie pozostaje bardzo istotne! Ona jest irytująca : Mrgreen: (pro)lobbyści wszelkiej maści w branży znów wychodzą z lasu z tym produktem… wciąż ten sam : Chichot: Nie dlatego, że cię to denerwuje, nie powinieneś nic o tym robić ani myśleć.
2 x
Samarion24
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 87
Rejestracja: 28/12/20, 20:16
x 28

Re: Ruch obywatelski żądający zaprzestania bitumu




przez Samarion24 » 30/12/20, 09:28

Pragnę zaznaczyć, że nie jestem proekologiem, zwolennikiem spisku, nie jestem w polityce... Jestem tylko ojcem, który martwi się o swoją przyszłość, a tym bardziej o syna.6 lata. Wszyscy naukowcy biją na alarm, dziś rano ponownie usłyszałem specjalistę ds. oceanów Christiana Bucheta w programie „Europa 1”. W obliczu nich politycy nie reagują. Zbyt długo czekałem, aż wszystko się zmieni i nic się nie wydarzy. Z tych powodów zdecydowałem się wystosować moją petycję. To ludzie, ludzie, którzy muszą powiedzieć stop. Nie możemy już być fatalistami i działać.
0 x
Trzepotanie motyli w Brazylii może spowodować tornado w Teksasie
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Ruch obywatelski żądający zaprzestania bitumu




przez Eric DUPONT » 30/12/20, 09:41

mając na uwadze, że wystarczyłoby produkować kostkę brukową z alg finansowanych z podatku węglowego i (usuwanych) przez żółte kamizelki.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Ruch obywatelski żądający zaprzestania bitumu




przez eclectron » 30/12/20, 10:04

@Samarion24 Jak wszyscy ludzie, którzy doświadczają uciążliwości, starasz się je wyeliminować, co jest całkiem normalne.

Myślenie na szeroką skalę, modyfikowanie całego sektora przemysłowego w miejscu, ponieważ lokalny problem wydaje mi się toczeniem niewłaściwej bitwy, jeśli chcesz szybko uzyskać wynik, który i tak zajmie dużo czasu....
Bo ilu ludzi naprawdę to dotyczy? to oni są najbardziej zmotywowani do zmian.

Przed końcem ropy najbardziej racjonalne i skuteczne byłoby moim zdaniem zajęcie się uciążliwościami lokalnie: zażądać filtracji, zaangażować ARS? zażądać przeniesienia fabryki na teren niezamieszkany (park przyrodniczy) lub przed dom prefekta : Mrgreen: ?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Samarion24
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 87
Rejestracja: 28/12/20, 20:16
x 28

Re: Ruch obywatelski żądający zaprzestania bitumu




przez Samarion24 » 30/12/20, 10:36

Nie wykorzystuje się glonów oceanicznych, lecz mikroalgi hodowane w laboratorium (czy ktoś czytał artykuły na algoroute????)
I tak, lubię marzyć, kocham życie, kocham przyrodę i kocham moją rodzinę... Właśnie z tych powodów chcę działać i zmieniać wszystko.
Działam również lokalnie, jeśli chcesz wiedzieć. W 2010 r. ATM przeprowadził analizy, które ujawniły maksymalne wartości WWA i drobnych cząstek. Poprosili o przeprowadzenie dodatkowych analiz w dłuższym okresie, ale firma nigdy nie podjęła dalszych działań. Obecnie wytwórnia asfaltu przechodzi analizy w sektorze prywatnym. Wybacz, że mam wątpliwości co do tego, co może stanowić konflikt interesów.
Czekam do przyszłego tygodnia (w okresie wakacyjnym nie można się dodzwonić) na telefon do DREAL.
Ten problem nie jest lokalny (samolubny), ale inni borykają się z tymi samymi niedogodnościami, a pierwszymi ofiarami są sami pracownicy bitumu. Oto powody mojego podejścia
0 x
Trzepotanie motyli w Brazylii może spowodować tornado w Teksasie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Ruch obywatelski żądający zaprzestania bitumu




przez eclectron » 30/12/20, 11:12

Samarion24 napisał:
(egocentryczny)

W moim przypadku ten argument w każdym razie nie działa, ponieważ wszyscy jesteśmy samolubni, nawet ci najbardziej altruistyczni.
Altruista nie robiłby tego, co robi, gdyby nie sprawiało mu to przyjemności, do niego. : Wink:

Dziecięca refleksja nad pytaniem, kim jest egoista?

„Osoba samolubna to osoba, która nie myśli o mnie” Aby medytować...

Z daleka widzę i decydent zobaczy to samo, że macie osobisty problem z tą fabryką i że szukacie wszelkich możliwych i wyobrażalnych argumentów uzasadniających jej zamknięcie. Właściwie zaprzestanie uciążliwości.
Nie krytykuję, wszyscy tak robią, ale tutaj jest to zbyt oczywiste.
Mamy pragnienie (np. nie znosić już uciążliwości fabryki), a następnie zbieramy wszystkie argumenty, aby uzasadnić i wesprzeć nasze pragnienie.
To trochę zbyt oczywiste. Odpowiemy Ci na to, co Obamat powiedział powyżej i zrywamy. a potem wraca szantaż bezrobocia...
Musimy grać aspektem zdrowotnym lokalu, a szkoda pracowników, to oni muszą bronić swojego kawałka tłuszczu.

Nie twierdzę, że jestem dobrym doradcą, w końcu możesz mieć rację, możesz być u początków ruchu, który się rozprzestrzeni i doprowadzi do wielkiego postępu, kto wie?

Wręcz przeciwnie, będę zachowywał się jak przeciętny obywatel, wasza fabryka mi nie przeszkadza, rzadko spotykam robotników drogowych, mam swoje osobiste kłopoty (psy sąsiadów itp.), a stwierdzam, że istnieją inne, głębsze i bardziej istotne problemy, takie jak zreformowanie całego społeczeństwa od góry do dołu, co rozwiąże problem bitumu, czy nie.

Przepraszam, jeśli ostudziłem Twój zapał, a tym lepiej, jeśli swoimi współpracownikami i reakcją sprzeciwu wzmocniłem Cię w Twojej walce. : Wink:

W przeciwnym razie tak, trudno jest znaleźć laboratoria bez konfliktu interesów... Wiem coś o tym.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Samarion24
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 87
Rejestracja: 28/12/20, 20:16
x 28

Re: Ruch obywatelski żądający zaprzestania bitumu




przez Samarion24 » 30/12/20, 12:00

Tym samym prawdziwym problemem dzisiaj jest ochrona środowiska. Gdybym tylko walczył o swoją fabrykę, nie byłoby mnie tutaj, żeby się przed tobą usprawiedliwiać.
Latami czekałem, aż społeczeństwo ewoluuje, będzie bardziej zrównoważone i będzie mniej zanieczyszczać, mimo że jestem przeciętnym konsumentem.
Wystarczy rozejrzeć się po drogach, aby zdać sobie sprawę, jakie śmieci pozostawiamy po sobie.
Każdego lata jeżdżę na wakacje do Biarritz (wspaniały region, kultura...). Dziś bardziej boję się plastiku i innych rzeczy, które mój syn połyka, pijąc z kubka, niż utonięcia.
Zatem tak, moja petycja dotyczy bitumu, ponieważ jest to problem, który bezpośrednio mnie dotyczy, ale od czegoś musimy zacząć.
2 x
Trzepotanie motyli w Brazylii może spowodować tornado w Teksasie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Ruch obywatelski żądający zaprzestania bitumu




przez eclectron » 30/12/20, 12:29

Samarion24 napisał: trzeba od czegoś zacząć.

To taki mój problem. Roll:
Wyraźnie widzimy, że sprawy nie układają się dobrze, nie mamy pojęcia, dokąd powinniśmy zmierzać i wciąż nie wszyscy się z tym zgadzają.

Trudno jest nam wyjść z obecnego Systemu, który jest bardzo lepkim bagnem. Na chwilę obecną uważa się to za niemożliwe.

Czy potrzebny będzie kryzys/upadek lub cokolwiek innego, mega reset (bardzo destrukcyjny), aby odważyć się być kreatywnym jak po wojnie?

Mamy trudności z płynnym przejazdem.
Wiem, że są na to wskazówki, ale hej, to inny temat... : Wink:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162