Generator ciekłego azotu

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 16/11/20, 09:00

https://www.tradingsat.com/edf-FR001024 ... 39613.html


obecnie eDF jest zobowiązany sprzedać jedną czwartą swojej produkcji po cenie 42 euro za mWh, co tylko zadłuża go i uniemożliwia inwestowanie w transformację energetyczną: na przykład magazynowanie energii w ciekłym azocie. z tą reformą przyznajmy, że cena energii elektrycznej idzie do 55 euro za MWh, a jednocześnie naziemne elektrownie fotowoltaiczne potrafią produkować za 40 euro za MWh, a raczej w mniej niż 5 lat. Jeśli powstanie wiele elektrowni naziemnych, cena energii na rynku spot, gdy będzie świecić słońce, pozostanie niska, niższa niż cena rynku fotowoltaicznego. O ile nie jesteśmy w stanie magazynować energii, w tym przypadku przemysłowiec kupuje energię elektryczną, gdy jej cena jest najniższa: 30 euro za MWh i odsprzedaje ją, gdy jej cena jest najwyższa: 60 euro za MWh. Widzimy zatem, że 4 elementy udanej transformacji energetycznej to: wzrost hurtowych cen energii przez EDF, co nastąpi przy przejściu z 42 euro za MWh do ..., obniżenie ceny za kWh w dużych elektrowniach na jak to bywa każdego roku poniżej 30 euro za MWh według prognoz, znaczne możliwości magazynowania, które pozwalają przemysłowcom kupować energię po najniższych cenach, a nawet ją zużywać (czwarty składnik), magazynować i odsprzedawać na rynku energii elektrycznej, gdy jej cena jest najwyższa. Do tego mogę dodać piąty składnik, presję społeczną, aby przyspieszyć transformację energetyczną poprzez inwestowanie w to, co ma największe szanse powodzenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Generator ciekłego azotu




przez Remundo » 16/11/20, 09:35

Oczywiście, Eric, nie ma wątpliwości, że pamięć masowa o wysokiej wydajności i dużej pojemności jest głównym atutem technicznym i finansowym organu regulacyjnego, takiego jak RTE/EDF.

Pozostaje to zrobić, co ja mówię, wymyślić to, to przechowywanie. :)
0 x
Obraz
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 16/11/20, 09:42

co??? dlaczego tylko dla RTE lub EDF? jeśli tylko EDF czy RTE mają prawo do magazynowania energii, to nie ma to sensu. Załóżmy, że mam na półce magazyn energii o mocy 1 MW, tylko RTE i EDF miałyby prawo z niego korzystać? to byłoby głupie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Generator ciekłego azotu




przez Remundo » 16/11/20, 11:19

1MW czy 1MWh? i tak nie obciąża sieci krajowej.

dobry pod względem merytorycznym, w konsumpcji własnej możesz robić, co chcesz, najlepiej biorąc abonament na regały.

Sęk w tym, że są przepisy, od których nie jestem specjalistą, ale w skrócie EDF/RTE/Enedis i inni zawsze niechętnie wstrzykują prąd do swojej sieci, wszystko jest umowne i jest bardzo dobrze „na palach” w zależności od trybu produkcji i mocy abonowanej, a czasem nawet bardziej subtelne rzeczy, takie jak zmienne taryfy w zależności od godzin itp.

może wydawać się to „głupie”, ale nazywa się to monopolem państwowym, a ponieważ nasi przywódcy są w większości „głupi” (właściwie niekompetentni, kierujący się dużymi pieniędzmi), wszystko staje się spójne.

Mówiłem ci 10 razy: wpadnij na swój prototyp, a może grubasy z branży podniosą powiekę na twoje urządzenie.

W pierwszej kolejności należy raczej dążyć do rynku krajowego, ponieważ wielu klientów przechodzi na konsumpcję własną przy zerowym zastrzyku. W tej chwili używają baterii, ale jeśli twoja maszyna jest lepsza, istnieje już znaczący rynek w tym sektorze.
1 x
Obraz
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Generator ciekłego azotu




przez Eric DUPONT » 16/11/20, 12:45

chcę wierzyć, że enedis nie będzie chciał, żebym magazynował energię edf, aby ją przywrócić, gdy nie będą w stanie produkować w wystarczającej ilości ... a jeśli zainstaluję mój system magazynowania 1 MW w Hiszpanii, wahania wydają się ważniejsze, czy które uniemożliwiają Hiszpanii import energii, gdy ich elektrownie fotowoltaiczne są wyłączone? aby rozwinąć mój produkt, potrzebuję rynku, rynek prywatny jest skomplikowany, potrzeba dużo więcej zasobów i pieniędzy.
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Generator ciekłego azotu




przez ENERC » 16/11/20, 16:19

Eric Dupont napisał:chcę wierzyć, że enedis nie będzie chciał, żebym magazynował energię edf, aby ją przywrócić, gdy nie będą w stanie produkować w wystarczającej ilości ... a jeśli zainstaluję mój system magazynowania 1 MW w Hiszpanii, wahania wydają się ważniejsze, czy które uniemożliwiają Hiszpanii import energii, gdy ich elektrownie fotowoltaiczne są wyłączone? aby rozwinąć mój produkt, potrzebuję rynku, rynek prywatny jest skomplikowany, potrzeba dużo więcej zasobów i pieniędzy.

Jeśli masz do dyspozycji magazyn ciekłego azotu o pojemności 20 kWh, który pobiera 6 kW energii i zapewnia maksymalnie 5 kW rozładowania za 2000-2500 €, kupię go od ciebie.
Sprężarka musi pracować z powiedzmy 500 W do 6 kW, aby przystosować się do produkcji energii słonecznej.

Konkurencja z LifePO4 to 113 euro za kWh bez elektroniki (np https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 43518PyX5z). Bierzesz 80% pojemności i doliczasz 20% VAT.
Pomiędzy baterią a ciekłym azotem wziąłbym azot, który jest mniej zanieczyszczający.

Przejdź do serwisu https://diysolarforum.comzobaczysz, jak rozwija się indywidualna pamięć masowa.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Generator ciekłego azotu




przez sicetaitsimple » 16/11/20, 18:40

ENERC napisał:Jeśli masz do dyspozycji magazyn ciekłego azotu o pojemności 20 kWh, który pobiera 6 kW energii i zapewnia maksymalnie 5 kW rozładowania za 2000-2500 €, kupię go od ciebie.


Chcesz go dla nas zabić, nasz E. Dupont? Roll:
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Generator ciekłego azotu




przez ENERC » 16/11/20, 19:23

sicetaitsimple napisał:
ENERC napisał:Jeśli masz do dyspozycji magazyn ciekłego azotu o pojemności 20 kWh, który pobiera 6 kW energii i zapewnia maksymalnie 5 kW rozładowania za 2000-2500 €, kupię go od ciebie.


Chcesz go dla nas zabić, nasz E. Dupont? Roll:

Nie, nie, wręcz przeciwnie. :D
Rachunek ekonomiczny jest prosty: weźmy przykład instalacji fotowoltaicznej o mocy 6 KWp i rocznym zużyciu 6 MWh. Przyjmijmy wskaźnik zużycia własnego na poziomie 40% bez baterii i 90% z pamięcią E. Dupont. Na przykład w Bretanii (1kWh/Wc/rok).
Obudowa bez baterii:
- Kupuję 60% mojej energii -> 720 € (zaokrągliłem do 0,2 € za kWh)
- sprzedaje go za 60% po 6 centów firmie Enercoop -> 216 € przychodu [ponieważ przekracza 3KW nie jest możliwy kontrakt subsydiowany po 10 centów]
Roczny koszt 504 €

Z miejscem do przechowywania:
- Kupuję 10% mojej energii -> 120€
- sprzedaje go za 10% po 6 centów firmie Enercoop -> 36 € przychodu
Roczny koszt 84 €

Jeśli mój magazyn kosztuje 2500 €, potrzebuję 6 lat, aby go zamortyzować (2500 / (504-84)).

Tak jak Remundo, myślę, że to bardzo duży rynek. Zaletą jest to, że możemy teraz pozycjonować się na niskich wolumenach i że będą one stopniowo wzrastać, aby osiągnąć kilka miliardów euro rocznie w nadchodzących latach (w samej Europie).
1 miliard to tylko 500 000 jednostek po 2000 XNUMX euro każda. Będziemy dobrze powyżej do przechowywania.

Łatwiej też zaprojektować maszynę 5kW ze 100L zbiornikiem azotu niż zrobić fabrykę w bloku MW. I może działać komercyjnie, jeśli mieści się w paznokciach na poziomie cenowym.
Nie wydaje mi się, żeby wykonanie prototypu wymagało astronomicznych sum. Najtrudniej jest z pewnością znaleźć pudełko do obróbki części.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Generator ciekłego azotu




przez sicetaitsimple » 16/11/20, 20:16

ENERC napisał:Tak jak Remundo, myślę, że to bardzo duży rynek. Zaletą jest to, że możemy teraz pozycjonować się na niskich wolumenach i że będą one stopniowo wzrastać, aby osiągnąć kilka miliardów euro rocznie w nadchodzących latach (w samej Europie).
1 miliard to tylko 500 000 jednostek po 2000 XNUMX euro każda. Będziemy dobrze powyżej do przechowywania.


Ach, wygląda na to, że przywołanie rynku o wartości kilku miliardów euro sprawiło, że serce podskoczyło! : Lol:

Ale 2000/2500€ wydaje mi się ambitne. Ponadto system musiałby być niezwykle elastyczny pod względem mocy ładowania/rozładowania, co nie jest główną cechą procesów kriogenicznych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Generator ciekłego azotu




przez Forhorse » 16/11/20, 20:29

W każdym razie magazynowanie energii jest głównym aktualnym i przyszłym problemem.
Jeśli zaoferujesz EDF tańsze rozwiązanie, które jest równie elastyczne jak oczyszczalnia ścieków, nie będą one utrudniać kupna/sprzedaży energii elektrycznej w dużych ilościach, nie martw się. Ale za to trzeba im dać coś innego niż 10 lat blabla...
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140