Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16170
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Remundo » 12/11/20, 09:25

Did67 napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:Informacje zwrotne ...



Co za naiwność! Z jednej strony.

A potem uczciwość przyznania się do pomieszania. Inny...

Mam wrażenie, że nasz pan trochę lamentuje dla zasady.

Nie powiedziałbym, że „poniósł porażkę”, ponieważ jest mniej więcej samowystarczalny pod względem energii elektrycznej, a jednocześnie zmniejszył swoje zużycie, stosując osobiste podejście „rozsądnego ograniczenia”.

Wybrał opcję „mini izolowanej lokalizacji”, gdzie oczywiście koszty instalacji są wysokie; mała powierzchnia fotowoltaiki + akumulator, a to wszystko za „kilka tysięcy kWh”, które zapłaciłby około 500 euro/rok, oczywiście czas zwrotu inwestycji… jest długi (20 lat?)

ponieważ bez względu na to, jak filozoficznie podchodzimy, „stara, dobra sieć” nadal ma swoje zalety, polegające na dostarczaniu dużej mocy do woli za dość niski koszt… oczywiście ta sieć nie jest zbyt czysta i łączy się z formą „konsumpcjonizmu/ kapitalizm". Jednak kupowanie paneli słonecznych to także konsumpcjonizm; każda transakcja to konsumpcjonizm... nie możemy żyć w społeczeństwie bez interakcji handlowych z innymi, nawet handlu barterowego.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Did67 » 12/11/20, 09:56

Wspomniałem o YouTuberach jako o źródle „dezorientacji”.

Ale teraz, gdy czytam wiadomość, otwiera się ona z poniższą reklamą:

2020-11-12_09h54_20 autoconsommation.png
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Did67 » 12/11/20, 10:02

Remundo napisał:
ponieważ bez względu na to, jak filozoficznie podchodzimy, „stara, dobra sieć” nadal ma swoje zalety, polegające na dostarczaniu dużej mocy do woli za dość niski koszt… oczywiście ta sieć nie jest zbyt czysta i łączy się z formą „konsumpcjonizmu/ kapitalizm". Jednak kupowanie paneli słonecznych to także konsumpcjonizm; każda transakcja to konsumpcjonizm... nie możemy żyć w społeczeństwie bez interakcji handlowych z innymi, nawet handlu barterowego.


Byłbym bardziej radykalny: autonomia w skali indywidualnej to wędrówka umysłu. To nie jest umiejętność myślenia!

Globalizacja w sensie kapitalistycznym stwarza poważne problemy. W tym ekologiczne - ale nie tylko. Ale rozwiązaniem nie jest ścisły indywidualizm. Chodzi o wyobrażenie sobie zdrowego funkcjonowania zbiorowego!

Również w rolnictwie każde „terroir” ma swoje powołanie (które zmienia się wraz z globalnym ociepleniem, o czym pisałem gdzie indziej). Ale do powołania. Optymalizacja ma zatem charakter zbiorowy. Niech każdy produkuje tak łatwo i z możliwie najlepszymi plonami to, co odpowiada powołaniu terroirów, a następnie wprowadzimy system wymiany, który będzie „sprawiedliwy”. To jest optymalne. Nie, staram się być samowystarczalna dzięki swojemu warzywnikowi.

Dotyczy to również energii elektrycznej.

Rzadko korzystamy z dużych odbiorców energii elektrycznej. Jeśli chcemy radzić sobie indywidualnie, musimy się nadmiernie wyposażyć. Jeśli połączymy siły i weźmiemy pod uwagę, że nie wszyscy tego potrzebujemy w tym samym czasie, łatwiej będzie to zaspokoić. Nawet jeśli zawsze będą naturalne „szczyty”: w tej chwili wszyscy będziemy świecić między 18:22 a XNUMX:XNUMX... Ale oświetlenie nie jest, ponieważ diody LED są „dużym konsumentem”.
1 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 658
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 243

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez ne 44 » 12/11/20, 10:25

Witam,

Did67 napisał:
Byłbym bardziej radykalny: autonomia w skali indywidualnej to wędrówka umysłu. To nie jest umiejętność myślenia!


Myślę to samo, ale dodałbym trochę egoizmu...

„Autonomia” byłaby zarezerwowana tylko dla części obywateli.

Co zrobiliby wszyscy najemcy, którzy mieszkają w mieszkaniach komunalnych i wielu innych?
1 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez ENERC » 12/11/20, 17:35

AD 44 napisał:Witam,

Did67 napisał:
Byłbym bardziej radykalny: autonomia w skali indywidualnej to wędrówka umysłu. To nie jest umiejętność myślenia!


Myślę to samo, ale dodałbym trochę egoizmu...

„Autonomia” byłaby zarezerwowana tylko dla części obywateli.

Co zrobiliby wszyscy najemcy, którzy mieszkają w mieszkaniach komunalnych i wielu innych?

Choć raz jest to łatwiejsze w skali dużego budynku i jeszcze łatwiejsze w skali sąsiedztwa.
Na dachu budynku o wymiarach 50m x 15 metrów możemy zmieścić na dachu energię słoneczną o mocy 150 kW. Daje to około 1,7 MWh rocznie na 100 domów.
Zaczyna się myśleć o umieszczeniu na dachu fotowoltaiki na potrzeby własne. Blokadą jest to w tej chwili finansowanie i całkowita niekompetencja powierników w tym zakresie.
Autonomia fotowoltaiczna jest we Francji iluzją, ale nie w krajach położonych dalej na południe, gdzie różnica między zimą a latem jest mniejsza.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Did67 » 12/11/20, 18:07

Tak. Mówiłem oczywiście w imieniu Francji (i, jeśli o mnie chodzi, Wschodu)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Did67 » 12/11/20, 18:15

AD 44 napisał:
Trochę egoizmu...



Przynajmniej indywidualizm. Bardzo zgodne z duchem czasu. Kto nadal akceptuje ograniczenia właściwe każdemu systemowi zbiorowemu, który wymaga zasad…?

Szum wywołany tą modą na „autonomizm” rodzi pytania. Kto to kwestionuje???

Moglibyśmy mieć tylko jedną lub dwie pralki na budynek i zaoszczędzić pieniądze na inwestycjach. Albo miej pralki, które są niezniszczalne! Ale kto zgodziłby się czekać na swoją kolej?

Indywidualizm, jaki budzi „fałszywa wolność” (każdy przed swoim ekranem – podłączony do GAFA, której algorytmy myślą za nas – to jest placebo wolności!) sprawia, że ​​jesteśmy coraz mniej zdolni do rozważania rozwiązań współpracy. Pozostają nawet nasiona nadziei – wspólne korzystanie z samochodu itp.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9831
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2672

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez sicetaitsimple » 12/11/20, 20:48

ENERC napisał:Choć raz jest to łatwiejsze w skali dużego budynku i jeszcze łatwiejsze w skali sąsiedztwa.
Na dachu budynku o wymiarach 50m x 15 metrów możemy zmieścić na dachu energię słoneczną o mocy 150 kW. Daje to około 1,7 MWh rocznie na 100 domów.
Zaczyna się myśleć o umieszczeniu na dachu fotowoltaiki na potrzeby własne.


Ze względów technicznych (kto co konsumuje, jak liczymy?) nie bardzo wierzę w to w przypadku współwłasności, przynajmniej w przypadku konsumpcji własnej. Jeżeli jest to odsprzedaż w całości do EDF, lub nawet po odliczeniu zużycia części wspólnych, to czemu nie....

Inaczej jest w przypadku obiektów typu centra handlowe, parki biznesowe, magazyny itp. tam zarządzanie wydaje się prostsze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Did67 » 13/11/20, 09:44

Oczywiste jest, że jeśli myślimy globalnie (uwzględniając nasze „szare energie” – to, co konsumujemy pośrednio, za pośrednictwem firm, magazynów, centrów handlowych itp.), powinniśmy być zachęcani do inwestowania tam, gdzie konsumpcja jest codzienna i skupiona na danym dniu: supermarkety i inne obszary komercyjne, budynki administracyjne itp.

W Niemczech, gdzie prąd jest znacznie droższy, wiele firm wyposażyło się już w sprzęt umożliwiający pokrycie części swoich potrzeb – tylko dlatego, że jest to opłacalne.
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez ENERC » 13/11/20, 10:37

sicetaitsimple napisał:Ze względów technicznych (kto co konsumuje, jak liczymy?) nie bardzo wierzę w to w przypadku współwłasności, przynajmniej w przypadku konsumpcji własnej.


https://www.enedis.fr/autoconsommation-collective

Ponadto: Na członka rady związkowej może zostać powołana osoba prawna. Ta osoba prawna może podpisać niniejszą umowę z Enedis.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 206