Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez moinsdewatt » 07/11/20, 23:10

Obraz

Czy za 12 lat drewniane podpory będą musiały zostać zmienione w połowie cyklu życia parku słonecznego?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Christophe » 08/11/20, 00:07

cokolwiek, bez fundamentów, wszystko będzie na ziemi lub w locie podczas pierwszej burzy!!

naprawdę są frajerzy...
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16097
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Remundo » 08/11/20, 01:35

mam nadzieję, że pukają w drewno : Mrgreen:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Did67 » 08/11/20, 09:09

Osobiście uważam, że zabawne jest to, że nawet w przypadku instalacji fotowoltaicznej trzeba zrobić „greenwashing”!!! Naturalny wystrój!

[Cóż, stoi na metalowych nogach, które chyba są zakotwiczone w betonowych słupkach... Więc z wilgoci na ziemi dąb może wytrzymać...]
2 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16097
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Remundo » 08/11/20, 10:24

rzeczywiście jest kotwica na ziemi, prawdopodobnie w betonie (widzimy tylko metalową część.

Jestem trochę sceptycznie nastawiony do tych zdewitalizowanych dzienników, które będą eksponowane na zewnątrz przez 25 lat i więcej. Fakt, że są w cieniu, niekoniecznie jest lepszy, będą miały większą wilgotność… ryzykują szybsze gnicie.

Drewno nie wygląda na obrobione, wygląda na surowe od obróbki drewna.

Kilka metalowych profili wykonałoby to zadanie lepiej, ale mniej szumu.
0 x
Obraz
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Ahmed » 08/11/20, 10:46

Określono, że pale są połączone z gruntem metalowymi płytami, które same są zabezpieczone harpunami kotwiącymi, a zatem bez betonowych fundamentów ... Artykuł przywołuje nieistotną analogię z pale bouchot, ale te ostatnie są chronione przed grzybami ze względu na ich nadmierna wilgotność (nie mogą wyschnąć w ciągu kilku godzin zanurzenia), czego tutaj nie będzie... Z drugiej strony mało jest bieli na tych lasach, które wolno rosły na wapiennej glebie.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16097
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Remundo » 08/11/20, 11:25

martwi mnie drewno, porozmawiamy o tym ponownie za 20 lat :)

chłopaki umieścili PV na materiałach godnych domków dla nastolatków... Roll:
0 x
Obraz
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez ENERC » 08/11/20, 12:24

Remundo napisał:martwi mnie drewno, porozmawiamy o tym ponownie za 20 lat :)

chłopaki umieścili PV na materiałach godnych domków dla nastolatków... Roll:

Położyłem trochę na drewnie na podłodze. Konieczne jest umieszczenie maksymalnie 3 punktów podparcia, ponieważ drewno odkształca się. Z 4 punktami podparcia to aluminiowa rama panelu prostuje drewno -> wcale nie dobrze.
wygląda jak 2 punkty plus linka zapobiegająca przewróceniu się ze śniegiem.
W przypadku drewna problem tkwi w dolnej części panelu: będzie on smakował na drewnie każdej nocy. Umieściłem kawałek ekranu pod dachem, aby drewno było suche na styku niski panel/drewno.

W przeciwnym razie, po stronie „greenwashingu”, trzeba zobaczyć, że panele stały się tak tanie, że podparcie i zakotwienie mogą kosztować tyle, co panel. Już 30 € za szyny aluminiowe (3,5 m szyny po 8 € za metr - 2 szyny), plus 2 szyny w przeciwnym kierunku, plus słupki, plus kotwienie...
Wszystkie te aluminiowe szyny nie są dobre dla bilansu CO2 i wydobycia. Rzeczywiście, w najgorszym przypadku zmienią drewno za 20 lat.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Did67 » 08/11/20, 14:46

ENERC napisał:Położyłem trochę na drewnie na podłodze. Konieczne jest umieszczenie maksymalnie 3 punktów podparcia, ponieważ drewno odkształca się. Z 4 punktami podparcia to aluminiowa rama panelu prostuje drewno -> wcale nie dobrze.
wygląda jak 2 punkty plus linka zapobiegająca przewróceniu się ze śniegiem.
W przypadku drewna problem tkwi w dolnej części panelu: będzie on smakował na drewnie każdej nocy. Umieściłem kawałek ekranu pod dachem, aby drewno było suche na styku niski panel/drewno.


Jeśli dobrze interpretuję zdjęcie, kłody mają metalowe poprzeczki, na których mocowane są panele.

Tak więc rzeczywiście, ekspansja/cofanie się drewna w kierunku długości musi odgrywać pewną rolę. Nie wydaje mi się, aby istniało „pływające” złącze, które pochłaniałoby te zmiany. Nie było to jednak skomplikowane w zaprojektowaniu... I rzeczywiście, grozi to zmęczeniem konstrukcji paneli. Co samo w sobie gra - ale dokładnie w drugą stronę: gdy jest gorąco, a więc sucho, kłody skracają się podczas wysychania, podczas gdy struktura panelu wydłuża się podczas rozszerzania...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Did67 » 08/11/20, 14:49

Ahmed napisał:....sami zabezpieczeni harpunami kotwiącymi, a więc bez betonowych fundamentów....


Jeśli jest poprawnie skalibrowany, w zależności od podłoża, jest jeszcze lepiej...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 137