Sonda ABC Machine

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...

Czy maszyna ABC może istnieć?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Sonda ABC Machine




przez eclectron » 07/11/20, 19:17

ABC2019 napisał:moja maszyna jest makroskopowa, nie jest mikroskopijna: nie wiem, co jest w środku

Jeśli nie wiesz, co jest w środku, wszystko jest możliwe, a dlaczego nie system, który wykorzystuje fluktuacje termiczne i przestrzega drugiej zasady, o której już wspomniałem.
Nie generuje praktycznie nic, ale generuje...

Nie zmieniłabym zdania bez powodu...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 07/11/20, 19:20

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:moja maszyna jest makroskopowa, nie jest mikroskopijna: nie wiem, co jest w środku

Jeśli nie wiesz, co jest w środku, wszystko jest możliwe, a dlaczego nie system, który wykorzystuje fluktuacje termiczne i przestrzega drugiej zasady, o której już wspomniałem.
Nie generuje praktycznie nic, ale generuje...

Nie zmieniłabym zdania bez powodu...

pokaż mi wykład na temat drugiej zasady, która mówi, że „wszystko jest możliwe” i że „system wykorzystujący wahania temperatury” może wytworzyć pracę, nawet „praktycznie nic”, ale nie zero, ze źródła monotermicznego, więc proszę.

Powodem, dla którego możesz zmienić zdanie, może być to, że nigdzie nie jest napisane, że druga zasada tak mówi, więc możesz przyznać, że tak naprawdę nie wiesz, co mówi druga zasada.

To tak, jakbym zapytał cię, co mówi artykuł 3 amerykańskiej konstytucji, a ty odpowiedziałeś mi coś, co absolutnie nie jest tym, co mówi artykuł 3 amerykańskiej konstytucji, cóż, to po prostu oznacza, że ​​nie znasz artykułu 3 amerykańskiej konstytucji, czy ty?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 07/11/20, 19:55

cóż, dopóki nie poszukasz źródła, które twierdzi, że maszyna monotermiczna może wykonywać pracę „w określonych warunkach”, wróćmy do problemu wahań temperatury.
Jeśli myślisz, że dzieje się tak dlatego, że jest mikroskopijny, weźmiemy coś supermikroskopijnego: cząsteczkę tlenu z atmosfery. Trudno znaleźć bardziej mikroskopijne.
Nie wiem, czy wiesz, ale energia wibracyjna cząsteczki takiej jak O2 jest zgodna z mechaniką kwantową tego rodzaju (n+1/2) hf gdzie f jest częstotliwością wibracji, a h jest stałą Plancka. „Kwant” energii hf dla cząsteczki O2 wynosi około 0,2 eV lub 3,2 e-20 J.

Kiedy cząsteczka ta znajduje się w atmosferze o temperaturze T, ulega zderzeniom, które mogą losowo wzbudzić jej wibracje. Może znajdować się w stanie podstawowym n = 0 lub z „kwantem” n = 1, lub dwoma kwantami n = 2 itd.

fizyka statystyczna mówi, że prawdopodobieństwo znalezienia się w stanie n jest proporcjonalne do współczynnika Boltzmanna exp(-E/kT) = exp(-(n+1/2)hf/kT). Zasadniczo prawdopodobieństwo zmienia się jako [exp(-hf/kT) ]n.
Sprawdziłem, o ile się nie mylę, jeśli przyjmiemy T=1000 K, prawdopodobieństwo znalezienia się w stanie n wynosi około 0,9.10-n soit
90% czasu w stanie n=0
9% czasu w stanie n=1
0,9% czasu w stanie n=2 itd....

Zatem tutaj „obserwujesz” stan cząsteczki O2 w gazie o temperaturze 1000 K (na przykład płomień), będzie to 10 ns w stanie n=0, następnie 1 ns w stanie n= 1, a następnie zwróć 5 ns w stanie n=0, następnie 0,2 ns w stanie n=1, następnie 0,01 ns w stanie n=2 itd., itd...

statystycznie średnio będzie zajmował te stany z powyższymi prawdopodobieństwami, ale oczywiście będzie losowo przechodził pomiędzy tymi poziomami.

Należy zauważyć, że przy zera absolutnym pozostawałby cały czas na poziomie n=0.

Zatem wyraźnie jego stan wibracyjny ulega wahaniom. Jego energia się zmienia. Ale czy możemy tak powiedzieć temperatura waha się?

to znaczy w poprzedniej historii, czy możesz mi dać jego "temperatura" każda chwila?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Sonda ABC Machine




przez Remundo » 08/11/20, 01:21

moce Nyquista dostarczane przez rezystory są naprawdę niskie,

ale przede wszystkim możemy zadać sobie 2 problemy
1) co należy do niego podłączyć, aby faktycznie ta moc została przekazana na inny dipol?

Uważam, że ABC wypowiadało się już w tym kierunku. Tylko chłodniejszy rezystor może odbierać moc Nyquista z cieplejszego rezystora. I tutaj mamy do czynienia z procesem dytermicznym.

2) wyobraźmy sobie teraz, że podłączamy idealny kondensator, co się dzieje? Cóż, rezystor generuje prąd Nyquista, który będzie ładował kondensator, aż jego napięcie zrówna się z napięciem Nyquista. Tutaj nie jest to już proces ditermiczny: rezystor działa jak generator termoelektryczny dzięki energii cieplnej i/lub radiacyjnej, którą otrzymuje z otoczenia. Można by mieć podobne rozumowanie w przypadku idealnej cewki.

Dla mnie moce Nyquista są prawie bezużyteczne ze względu na ich słabość, ale przede wszystkim nie jest to energia, która pojawia się znikąd, jest to „szum elektryczny” powstający w wyniku termicznego poruszenia materiału, który sam w sobie – nawet wynika z promieniowania i/lub bilans cieplny z otoczeniem.

I myślę, że plony nie będą zbyt duże, gdybyśmy dobrze się bawili obliczając otrzymane PNyquist/Pthermal!
0 x
Obraz
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 08/11/20, 07:26

Opowiem Wam małą anegdotę... Mam znajomego, który pasjonuje się astronomią amatorską i jest nauczycielem fizyki. Był w Afryce (tam też dużo podróżuje, gdzie spędził kilka lat), a za kilka dni miało nastąpić zaćmienie Księżyca. Zapytano go, czy mógłby wygłosić krótki wykład na temat zaćmień przed studentami nauk ścisłych (nie przed mieszkańcami buszu, co!); Robi to z przyjemnością, tłumaczy zasadę, częstotliwość itp... a na koniec pyta czy są jakieś pytania. I tam podnosi się ręka: „Dziękuję, proszę pana, za wszystkie te wyjaśnienia. Ale chciałbym wiedzieć, proszę pana, ponieważ tutaj nie lubimy zaćmień, czy nie można zapobiec zaćmieniom?” Lekko wzdycha, mówi, że nie, to zjawisko astronomiczne, że nic nie da się z tym zrobić, i wtedy pojawia się druga wskazówka: „Chciałbym wiedzieć, proszę pana, czy jeśli nie możemy temu zapobiec, to czy nie moglibyśmy nadal nieco skrócić jego czas trwania?” .

Cóż, to wywołuje uśmiech, ale w rzeczywistości robisz to samo: „cóż, druga zasada zabrania wytwarzania pracy, ale mimo to nie istnieje sposób, aby wyprodukować jej trochę?” .

Zatem odpowiedź na temat zaćmień brzmi: nie. Druga zasada mówi, że praca jest ściśle zerowa. Nie „tylko trochę”, bo jak zauważyłem, gdybyśmy wyprodukowali choćby kilka nW z mikroskopijnego urządzenia, nic nie stałoby na przeszkodzie, abyśmy połączyli ich miliardy, jak tranzystory w komputerze, aby wytworzyć W , a następnie ułożyli tysiące z nich, aby produkować kW, przynajmniej „w zasadzie”, A druga zasada mówi, że jest to niemożliwe. Średnia moc wytwarzana przez całkowicie monotermiczny system wynosi zero, to wszystko.


Zatem za każdym razem, gdy znajdziesz „coś”, jest w tym piłka. Zawsze.

W przypadku „rzeczy” Remundo oczywiście wahania napięcia na rezystorze są losowe i tam i z powrotem, więc po podłączeniu do kondensatora w ogóle nic nie będzie ładować. A jeśli umieścimy prostownik zaproponowany przez eclectron, to urządzenie prostownicze będzie miało swój własny szum termiczny, który spowoduje, że będzie działać nieprawidłowo przy tak niskich napięciach, i tam znowu nie będzie w ogóle niczego ładować. Albo potrzebujesz idealnego urządzenia, które działa tylko w temperaturze zera absolutnego lub przynajmniej w bardzo niskich temperaturach, ale będzie miało tendencję do nagrzewania się, a praca wymagana do utrzymania go w bardzo niskich temperaturach będzie większa lub równa tej, której możesz się spodziewać zebrać, a saldo całkowite będzie zawsze ujemne lub zerowe.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 08/11/20, 07:29

Remundo napisał:
I myślę, że plony nie będą zbyt duże, gdybyśmy dobrze się bawili obliczając otrzymane PNyquist/Pthermal!

jeśli wszystkie składniki mają tę samą temperaturę, jak wyjaśniłem, wynik jest bardzo prosty: zero.
1 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Sonda ABC Machine




przez eclectron » 08/11/20, 07:57

Remundo napisał:Dla mnie moc Nyquista są prawie bezużyteczne ze względu na ich słabość, ale przede wszystkim, nie jest energią, która bierze się znikąd, jest to „szum elektryczny” powstający w wyniku termicznego mieszania materiału, który sam w sobie jest wynikiem równowagi radiacyjnej i/lub termicznej z otoczeniem.

I myślę, że powroty nie są sławne

Nic więcej nie powiem, ale jest to możliwe! : Lol: więc głosuj na 2....
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Sonda ABC Machine




przez eclectron » 08/11/20, 08:04

ABC2019 napisał:
Cóż, to wywołuje uśmiech, ale w rzeczywistości robisz to samo: „cóż, druga zasada zabrania wytwarzania pracy, ale mimo to nie istnieje sposób, aby wyprodukować jej trochę?” .


To sprawia, że ​​abecile się uśmiecha...
Fluktuacje termiczne właśnie nie są monotermiczne, nawet jeśli makroskopowo są monotermiczne.
Ponieważ mikroskopowo nie jest monotermiczny, nie jest to sprzeczne z drugą zasadą wykorzystania tych fluktuacji termicznych… 50 001 razy… i ostatni raz : Mrgreen: .
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 08/11/20, 08:08

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
Cóż, to wywołuje uśmiech, ale w rzeczywistości robisz to samo: „cóż, druga zasada zabrania wytwarzania pracy, ale mimo to nie istnieje sposób, aby wyprodukować jej trochę?” .


Tyle że fluktuacje termiczne właśnie nie są monotermiczne, nawet jeśli makroskopowo są monotermiczne.
Ponieważ mikroskopowo nie jest monotermiczny

Opisałem szczegółowo, jak wyglądają fluktuacje układu mikroskopowego, cząsteczki. Jeśli uważasz, że nie jest monotermiczny, powiedz mi, jak obliczasz temperaturę cząsteczki „w każdym momencie” i jaką wartość znajdziesz. Co oznacza dla Ciebie „temperatura”, gdy znajduje się w stanie wibracji n=0, n=1, n=2, itd....?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 08/11/20, 08:18

W przeciwnym razie eclectron sugeruję wybranie z poniższej listy pozycji, które według Ciebie Cię dotyczą, w razie potrzeby określając wartości na czerwono:

- Jestem pewien, że mam rację
- Znam dobrze fizykę statystyczną i potrafię zademonstrować np. rozkład Boltzmanna, wyjaśnić, czym jest funkcja podziału itp.
- to, co mówię, jest zgodne z tym, co wyjaśniono w poniższym kursie, dostępnym w Internecie, (link do wkładki, strony, akapitu))
- to co mówię jest zgodne z wynikami eksperymentów opublikowanymi w (odniesienie do artykułu, autorzy, czasopismo, rok), które mierzą niewielką moc użyteczną ze źródła monotermicznego (zmierzona moc była warta XX W (określ))
- Jestem pewien, że mam rację
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 138