Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Odp .: Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez eclectron » 26/10/20, 10:15

izentrop napisał:Czy słuchałeś o 22:15 inicjatywy obwodnicy Niemiec, którą proponuje? Interesujące jest wyciągnięcie nas z jeżyn.


Obamot napisał:Brambles to ekstraktywizm. Myśleć.
To nie jest fałszywe!


Nie jestem teraz w nastroju...
Rozczarowanie sposobem, w jaki zmierza świat, przeważa nad entuzjazmem, by spróbować go zmienić.
W pewnym sensie jestem Ahmedified… muszę powiedzieć, że właśnie postarzałem się o 1 rok!
za dużo frajerów? to byłoby zbytnie uproszczenie.
W rzeczywistości społeczeństwo nie ma struktury (demokracji bezpośredniej?), aby rozwiązywać problemy w sposób spokojny i zdrowy.
Nie każdy ma ten sam poziom informacji.
Świat to więc jeden wielki bałagan, w którym na razie nie chcę już uczestniczyć, wolę sadzić drzewa.

Claudia Kemfert jest rogalikiem, a więc ekstraktywistą, podczas gdy Janco nie.
Janco od dawna rozumie raport Meadowsa dla Klubu Rzymskiego.
Nie trzeba być geniuszem, aby to zrozumieć: nieskończony wzrost w skończonym świecie i mamy odpowiedź.
Claudia Kemfert w ogóle nie mieści się w tej logice, nie jest realistką, jest ekonomistką……. : Mrgreen:
Dlatego powinniśmy poświęcić czas na edukowanie mas i „elit” na temat rzeczywistych problemów, realnej rzeczywistości i przeprowadzenie prawdziwej demokratycznej debaty na temat energii (między innymi)
Innymi słowy, misja niemożliwa, o ile jesteś złapany w działanie obecnej gospodarki (dochodowej) i jej nauki rozrywki (znośnej).

Więc tak, dla małej wycieczki po Europie, którą Janco już zaproponował, ale w innym celu niż ekstratyzm: proste przetrwanie z poziomem komfortu nie dorównującym epoce kamiennej.
Ale to nie jest zbyt „sprzedawanie” jako slogan! : Lol:
3 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Odp .: Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez thibr » 01/11/20, 21:11


Zmiany klimatu i wyzwania energetyczne XXI wieku.
3 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Odp .: Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez thibr » 04/11/20, 20:24

1 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Odp .: Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez thibr » 11/11/20, 14:24

nowy naśladowca : Wink:

Kto nie marzy o samowystarczalności energetycznej! Wierzyliśmy, że będzie to możliwe bez zmiany sposobu życia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp .: Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez Obamot » 11/11/20, 15:09

Widziałem, ale nawet jeśli jego podejście wydaje się poprawne, jestem bardzo rozczarowany jego pominięciami.

Na przykład nie mówi o termodynamice słonecznej, fizyk Jean-Pierre Petit mówi, że elektrownie tego typu mogłyby równie dobrze być eksploatowane na pustyniach, a nawet we Francji wystarczyłoby według niego trochę zwiększyć powierzchnie paraboli.

W rzeczywistości znów mamy tu do czynienia z problemem politycznym. Termodynamika to przyszłość, nic na to nie poradzimy, ale prędzej czy później do niej dojdziemy... Lepiej wcześnie niż za późno...



Ten sam wodór... Jancovici mówi, że aby wyprodukować wodór, zużywa tyle energii, ile później odzyskuje... To prawda. Ale zupełnie pomijamy fakt, że energia słoneczna (termodynamika) jest źródłem niewyczerpanym, wiarygodnym i darmowym (poza kosztami eksploatacji), odtąd nie obchodzi nas „ile energii słonecznej potrzeba do wyprodukowania tego wodoru..” Energia, która i tak jest tracona, jeśli jej nie wykorzystamy...

Pomija również stwierdzenie, że energia jądrowa jest przede wszystkim „wojskowa”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Odp .: Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez Christophe » 23/11/20, 15:26

Wszystko jest powiedziane:



Wreszcie mamy w tym filmie bardzo dobry POWÓD trwającego kryzysu COVID!
Jean-Marc mówi nawet o ograniczeniu wolności!

JM PREZYDENT, JM PREZYDENT!! : Chichot:
2 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp .: Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez Obamot » 23/11/20, 16:34

Stoimy przed dylematem, ponieważ rozwiązanie istnieje dzięki termodynamice słonecznej, jedynemu przemysłowi ciężkiemu, który jest w stanie uzupełnić paliwa kopalne potencjalną masą energii dostępnej natychmiast (pod warunkiem, że elektrownie zostaną zbudowane i zaprzyjaźnią się z krajami Afryki Północnej, Syrii, Turcji : Mrgreen: )

Tylko jeśli to zrobimy, reszta wyczerpywania się zasobów zostanie odroczona....
Jednocześnie kryzys covid-19 to tylko przedsmak tego, co wisi nam na twarzy, jeśli nic nie zrobimy...

Ale nadal nie widać na horyzoncie woli politycznej, aby cokolwiek zrobić (lub tak nieśmiało)

Żałosny gatunek ludzki, niezdolny zrobić „lepiej” niż „zarządzanie przez kryzys” i wybrawszy niekompetentnych…

Tak, JM PREZYDENCIE, lub na czele doraźnego planu wyprowadzenia ludzkości ze ślepego zaułka.
JM o godz Forum Ekonomiczny z Davos, na początek.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9792
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2648

Odp .: Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez sicetaitsimple » 23/11/20, 18:20

Obamot napisał:Stoimy przed dylematem, ponieważ rozwiązanie istnieje dzięki termodynamice słonecznej, jedynemu przemysłowi ciężkiemu, który jest w stanie uzupełnić paliwa kopalne potencjalną masą energii dostępnej natychmiast (pod warunkiem, że elektrownie zostaną zbudowane i zaprzyjaźnią się z krajami Afryki Północnej, Syrii, Turcji : Mrgreen: )


Czy wpadłeś do garnka Desertec, kiedy byłeś mały?
Ale dlaczego, jeśli to takie interesujące, potencjalnie dotknięte kraje, z nielicznymi wyjątkami, nie rozbudowują masowo termodynamicznych elektrowni słonecznych, aby najpierw zaspokoić własne potrzeby?
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Odp .: Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez ENERC » 23/11/20, 19:18

sicetaitsimple napisał:
Obamot napisał:Stoimy przed dylematem, ponieważ rozwiązanie istnieje dzięki termodynamice słonecznej, jedynemu przemysłowi ciężkiemu, który jest w stanie uzupełnić paliwa kopalne potencjalną masą energii dostępnej natychmiast (pod warunkiem, że elektrownie zostaną zbudowane i zaprzyjaźnią się z krajami Afryki Północnej, Syrii, Turcji : Mrgreen: )


Czy wpadłeś do garnka Desertec, kiedy byłeś mały?
Ale dlaczego, jeśli to takie interesujące, potencjalnie dotknięte kraje, z nielicznymi wyjątkami, nie rozbudowują masowo termodynamicznych elektrowni słonecznych, aby najpierw zaspokoić własne potrzeby?

Już termodynamiczna energia słoneczna nie jest najlepszym miejscem do eksportu. Fotowoltaika jest lepiej przygotowana do produkcji H2, NH3 lub CH4.
Weź kraje z Zachodu na Wschód
- Maroko: duża elektrownia w Noor
- Algieria: lobby naftowe/gazowe
- Tunezja: brak środków + mały kraj
- Libia: lobby naftowe/gazowe
- Egipt: mógłby, ale nie robi
- Kraje Zatoki Perskiej: lobby naftowe/gazowe poza ZEA
- Türkiye: kliknięcie nie miało miejsca. Robi wszystko, by odzyskać ostatnie m3 gazu na morzu.

Wniosek: nie wygrał (i dlatego Desertec pozostał w pudełkach)
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Odp .: Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?




przez ABC2019 » 23/11/20, 19:24

ENERC napisał:
sicetaitsimple napisał:
Obamot napisał:Stoimy przed dylematem, ponieważ rozwiązanie istnieje dzięki termodynamice słonecznej, jedynemu przemysłowi ciężkiemu, który jest w stanie uzupełnić paliwa kopalne potencjalną masą energii dostępnej natychmiast (pod warunkiem, że elektrownie zostaną zbudowane i zaprzyjaźnią się z krajami Afryki Północnej, Syrii, Turcji : Mrgreen: )


Czy wpadłeś do garnka Desertec, kiedy byłeś mały?
Ale dlaczego, jeśli to takie interesujące, potencjalnie dotknięte kraje, z nielicznymi wyjątkami, nie rozbudowują masowo termodynamicznych elektrowni słonecznych, aby najpierw zaspokoić własne potrzeby?

Już termodynamiczna energia słoneczna nie jest najlepszym miejscem do eksportu. Fotowoltaika jest lepiej przygotowana do produkcji H2, NH3 lub CH4.
Weź kraje z Zachodu na Wschód
- Maroko: duża elektrownia w Noor
- Algieria: lobby naftowe/gazowe
- Tunezja: brak środków + mały kraj
- Libia: lobby naftowe/gazowe
- Egipt: mógłby, ale nie robi
- Kraje Zatoki Perskiej: lobby naftowe/gazowe poza ZEA
- Türkiye: kliknięcie nie miało miejsca. Robi wszystko, by odzyskać ostatnie m3 gazu na morzu.

Wniosek: nie wygrał (i dlatego Desertec pozostał w pudełkach)

to nie przeszkadza, Norwegia wytwarza całą swoją energię elektryczną ze źródeł odnawialnych, jednocześnie eksportując swój gaz i ropę, i radzi sobie bardzo dobrze, więc twoje wyjaśnienie musi być niewłaściwe.
1 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 213