Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)




przez ABC2019 » 27/09/20, 19:43

eclectron napisał:Udowodnij, że jest to niemożliwe, a omówimy to jeszcze raz.
Kolejny, który nie musiał w swoim życiu tworzyć i odkrywać.


nie jest to „niemożliwe”, jest bardzo nieprawdopodobne i DLATEGO zaprzeczenie temu wymaga niezwykle wiarygodnego doświadczenia. Podałem bardzo konkretne przykłady eksperymentów, które zrewolucjonizowały fizykę, a które były bardzo precyzyjnymi, dobrze kontrolowanymi i dokładnie zweryfikowanymi eksperymentami.

Nie inaczej jest w przypadku tego, co nam przedstawiłeś. Jeśli Twoja 5-letnia córka przysięga Ci, że widziała przejeżdżające po niebie sanie Świętego Mikołaja, jaka jest Twoja reakcja? „jest możliwe, nie mogę udowodnić, że nie istnieje”?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)




przez eclectron » 28/09/20, 09:07

ABC2019 napisał:

nie jest to „niemożliwe”, jest bardzo nieprawdopodobne i DLATEGO zaprzeczenie temu wymaga niezwykle wiarygodnego doświadczenia.

Nigdy nie mówiłem czegoś przeciwnego. : Wink:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)




przez Christophe » 28/09/20, 09:47

Myślę, że zakończyliśmy nasz eksperyment, wykazując 2 duże wady, prawda?

Po co w dalszym ciągu debatować nad „psychologią”? : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16170
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261

Re: Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)




przez Remundo » 28/09/20, 11:52

tak naprawdę dyskusja na temat akceptowalnego poziomu życia i energii (darmowej lub nie) toczy się tutaj:

wynalazki-innowacje/standard-zapotrzebowania-życiowego-na-energię-i-darmową-energię-t16564.html#p412551

Ten temat jest teraz zamknięty.
1 x
Obraz
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)




przez eclectron » 28/09/20, 16:23

Sekret Christophe'a Tetarda.

- Od wieków mówi tylko o mocy biernej.

- W swoim najnowszym filmie prezentującym zespół mówi, że wkrótce pojawi się komentarz na czacie.
Jednakże jedynym nieco technicznym komentarzem na czacie jest wzmianka o pojęciu cos (phi). Znowu i zawsze w odniesieniu do mocy biernej…

- Co więcej, w swoim demo superjedności mówi, że wszyscy skupili się na samym systemie cewki Tesli, choć nie to jest sednem tajemnicy.
Sugeruje, że do osiągnięcia sukcesu nie byłoby konieczne użycie cewki Tesli. Podsumowując, wystarczyłaby bestia RLC.


Jak zatem uzyskać wysoki współczynnik COP?
To bardzo proste ! : Mrgreen:
COP można zdefiniować jako moc wyjściową (Ps) podzieloną przez moc wejściową (Pe).
Wystarczy zminimalizować Pe, zmaksymalizować Ps lub nawet jedno i drugie jednocześnie.

W ujęciu sinusoidalnym moc czynna dostarczana przez dowolny generator jest zapisywana jako P = U_eff x I_eff x cos (Phi).
jeśli cos(phi) = 0 na wejściu, Pe = 0 i jeśli jednocześnie Ps nie wynosi zero, osiągana jest superjedność!


Co jest potrzebne, aby cos phi = 0?
przesunięcie fazowe o 90° pomiędzy Ueff i Ieff.

Który obwód umożliwia przesunięcie fazowe U i I o 90°?
->Obwód rezonansowy typu RLC.

W rzeczywistości możemy mieć Pe = 0 w obwodzie rezonansowym RLC, mając jednocześnie gigantyczną energię bierną w obwodzie rezonansowym
P_rlc = 1/2CU²+1/2LI².
Aby odnieść sukces w generatorze nadjednostkowym, wystarczy wydobyć energię z C lub L, we właściwym czasie, najlepiej przy maksimum przemienności i zostanie wygrana.
Muszę przyznać, że w zasadzie jest to dość proste.

Mogę potwierdzić, że taki COP jest określony przez współczynnik jakości Q obwodu rezonansowego RLC (Q=LW/r) i częstotliwość roboczą (patrz poniżej)

Tyle że całe to piękne rozumowanie jest fałszywe, ponieważ jest zbyt uproszczone.

Prawdą jest jednak, że obwód RLC może przechowywać znaczną energię dynamiczną, nie zużywając prawie nic na wejściu (z wyjątkiem strat rezystancyjnych).

Stwierdzenie tego oznacza zignorowanie faktu, że najpierw konieczne było „naładowanie” rezonansowego obwodu RLC tą energią bierną.

Energia w obwodzie rezonansowym jest dokładnie taka sama, jaką musiał jej dostarczyć generator, aby naładować go do pełnego poziomu.
Zobacz krzywą poniżej:
energia dostarczana przez generator jest zaznaczona na pomarańczowo, a energia zmagazynowana w RLC na niebiesko:
Z biegiem czasu generator musi dostarczać coraz więcej mocy, aby skompensować straty rezystancyjne.
Obraz

Jak więc to się dzieje, że Christophe Têtard mierzy COP na poziomie bliskim 2?

-Ufa swojemu zasilaczowi, który jak każde urządzenie ma ograniczenia techniczne.
Regulacja wartości zadanej w przypadku szybko zmieniającego się zużycia wymaga czasu.

- Aby się uspokoić, potwierdza swoim watomierzem, którego maksymalna szerokość pasma wynosi tylko 100 kHz.
Jednakże, aby zmierzyć impulsy o częstotliwości 56 kHz, watomierz ma zbyt wąską częstotliwość.
A co z dziwnymi harmonicznymi 3,5,7 itd., które schodzą na dalszy plan?
To właśnie te błędy na U i na I, a zatem kwadraty błędów na P, pozwalają przypuszczać, że ma on współczynnik COP > 1.

miara wejściowa jest po prostu niedoceniana.


Przy takim sposobie pomiaru, im wyższa częstotliwość, tym wyższy współczynnik COP.
Z tego też powodu „moduł edukacyjny” przy 50 Hz nie jest nadjednostkowy.
Przy 50 Hz watomierz niczego nie przeoczy, więc nie ma COP.

Prawdziwa pętla zwrotna dostarczyłaby dowodu na to, że ma rację.
Jednak zdecydował się wrócić na baterie... co z łatwością umożliwia wypalenie publiczności (świadomie czy nie?) na czas trwania konferencji, do czasu aż jego DUŻE baterie się rozładują.
Podobnie jak Don Smith, który na konferencji pokazał, że jest zbyt jednolicie z mocowaniem akumulatora i szybko stwierdził, że musi odłączyć obciążenie, bo jego zbyt małe gniazdko się nagrzewa.
Jakby na konferencję, nie był w stanie zapewnić wystarczającej wielkości demonstracji?
Czy to nie jego bateria się rozładowywała?

Drogi Christophe, gdybyś pozwolił mi od początku sprawdzić superjedność w Twoim domu, o co cię prosiłem, jako warunek bycia częścią zespołu promethelios, gdybyś nie cenzurował wszystkich moich komentarzy na YouTube, gdybyś odpowiedział na moje e-maile , nie byłoby nas tam, przyjacielu.

Przepraszam za ciebie, ale wracamy do twoich oscyloskopów!

PS: wszystko to w niczym nie umniejsza interwencji Christophe et Remundo, właśnie tutaj, które pokazują, że ocena energii wyjściowej jest zawyżona i bardzo nieprecyzyjna.

Parafrazując jednego z moich nauczycieli elektroniki (bardzo denerwujące! : Lol: ): Brak dyscypliny, panie Tetard.
2 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16170
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5261

Re: Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)




przez Remundo » 28/09/20, 17:12

w rzeczywistości jest to oświetlenie uzupełniające.

Wiele stanów przejściowych w tym eksperymencie, z akumulacją energii w LC, rozładowuje...

superjedności jest dalekie od wykazania.
0 x
Obraz
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)




przez eclectron » 28/09/20, 18:12

Remundo napisał:w rzeczywistości jest to oświetlenie uzupełniające.

Wiele stanów przejściowych w tym eksperymencie, z akumulacją energii w LC, rozładowuje...

superjedności jest dalekie od wykazania.

Tak, konieczna byłaby możliwość dokładnego pomiaru, a tego nie da się zrobić w 5 minut (chyba, że ​​COP=100! : Lol: )
To niewdzięczna część tej pracy...

Wczoraj wieczorem na podstawie wyników symulacji w Excelu miałem COP równy 250. Normalnie Przeszedłem stan przejściowy RLC „load”! i zajęło mi trochę czasu, zanim sobie to uświadomiłem : Lol:

Symulatory nie mogą podkreślać superjedności, ponieważ respektują prawa fizyczne, które tego zabraniają.
specjalna dedykacja, która ucieszy ABC : Wink:

Aby badanie CT było wiarygodne, będzie musiało dokonać nienagannych pomiarów.
Przy współczynniku COP wynoszącym 2 powoduje to jedynie błąd podstawowy (2) na U i na I, tj. -3dB, czyli niewiele w elektronice.
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)




przez ABC2019 » 28/09/20, 19:13

eclectron napisał:Symulatory nie mogą podkreślać superjedności, ponieważ respektują prawa fizyczne, które tego zabraniają.
specjalna dedykacja, która ucieszy ABC : Wink:

więc jeśli jakieś doświadczenie to uwypukli, dobrze jest, że nie respektuje tych samych praw fizycznych, czy się z tym zgadzamy?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)




przez eclectron » 28/09/20, 19:20

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Symulatory nie mogą podkreślać superjedności, ponieważ respektują prawa fizyczne, które tego zabraniają.
specjalna dedykacja, która ucieszy ABC : Wink:

więc jeśli jakieś doświadczenie to uwypukli, dobrze jest, że nie respektuje tych samych praw fizycznych, czy się z tym zgadzamy?

Tak, absolutnie.
Co robią fizyczne organy ścigania? : Lol:

To byłoby duże odkrycie.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Nadmiar energii Nikoli Tesli? (Christophe Tetard)




przez ENERC » 28/09/20, 19:55

Istnieje kilka błędów w ocenie napięcia:
- już napięcie przebicia wynosi 26 kV/cm a nie 30 kV/cm ze względu na końcówkę zamocowaną na krawędzi cewki Tesli ( końcówka jest przez chwilę wyraźnie widoczna na filmie)
- to napięcie przebicia podawane jest w napięciu stałym
- na cewce Tesli mamy efekt korony.
- gaz jest zatem zjonizowany i koncentruje się na końcówce, co powoduje wyładowanie zygzakowate w wyniku jonizacji powietrza.

Jakiś czas temu zrobiłem cewkę Tesli zasilaną napięciem 12 V, czyli 1 A, i mogę powiedzieć, że miałem łuki rzędu cm z punktem na torusie, jak na tym filmie.
Zabawne było to, że świetlówki fluorocompact świeciły nawet z odległości 5 cm. Cewce udało się zjonizować gaz w żarówce : Mrgreen:
Wszystko po to, aby powiedzieć, że w przypadku cewek Tesli bardzo istotne są efekty końcówki i jonizacji.

Zatem popełniony tutaj błąd dotyczy oczywiście wartości napięcia. Istnieje wiele wzorów pozwalających obliczyć napięcie cewki przy naturalnej częstotliwości oscylacji, ale częstotliwość ta zmienia się, gdy tylko jonizacja staje się znacząca. Zatem mierzymy wszystko.
3 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 173