Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 30/08/20, 17:47

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:a więc biorąc pod uwagę realia ludzkich niedoskonałości, obecnie szacujesz, ile osób ma „właściwe nastawienie” (np. dokonując szybkiego oszacowania ludzi wokół ciebie) i czy myślisz, że ma to szansę ewoluować w przyszłości?

Po co jest to pytanie?
Jeśli jest ich mało, co należy zrobić? co powinniśmy wnioskować? o co ci chodzi ?

cóż, ponieważ wydaje się, że wykluczasz wyznawców religii, którą nazywasz duchowością, mówię sobie, że masz dość osobistą definicję, a w każdym razie inną od mojej, więc spróbuję wyjaśnić, co przez to rozumiesz?

Nawet jeśli nie mam pojęcia o twoich intencjach, chciałbym, żebyś je jasno przedstawił jako uczciwy człowiek, ponieważ w zasadzie ważna jest liczba osób z „dobrym nastawieniem”? (12, mam rację? : Mrgreen: )
Wtedy ci odpowiem.

to tylko po to, żeby zorientować się, ile osób pasuje do Twojej definicji. Oczywiste jest na przykład, że „kobiety”, „palacze” czy „właściciele Ferrari” nie reprezentują wcale tej samej części populacji, prawda?

jaka część osób jest „zrównoważona” według Twoich kryteriów?

eclectron napisał:,

Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszym społeczeństwie jest to trudne.

takie też wrażenie na mnie pozostawia. I czy sądzi Pan, że w nadchodzących latach może się to znacząco zmienić?

Ze swojej strony przyznaję, że jakakolwiek hipoteza o znaczącej i szybkiej zmianie mentalności ludzkiej, po tym, co widzieliśmy w ciągu ostatnich dziesiątek tysięcy lat, wydaje mi się raczej nieprawdopodobna.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 31/08/20, 09:54

Interesować się tym, co prawdopodobne, to być widzem świata takim, jaki jest.
Jest to dość łatwe do zrobienia. Moja opinia na temat tego, co wydaje mi się w tej chwili prawdopodobne, nie jest zbyt istotna, ponieważ tak naprawdę nie znamy przyszłości.
Istnieje prawdopodobieństwo i to, co faktycznie się stanie. Możesz być zaskoczony...
Wolę interesować się tym, co byłoby pożądane i próbować pchać w tym kierunku, aby skierować strzałkę wiarygodności.
Trzymanie się prawdopodobnych i ich przyczyn (już już dokonanych) przygnębiłoby mnie (też już zrobione). : Lol: ), zwłaszcza gdy widzimy możliwości.

U jednostek w sposób mniej lub bardziej świadomy, mniej lub bardziej zdeklarowany, poszukiwania duchowe motywowane są przez położenie kresu nieszczęściom w sobie, osiągnięcie stanu trwałej błogości, którą można osiągnąć obraz* w związku z boskością, w związku z całością.
* o ile nie żył.

Relacja z boskością, jeśli ma miejsce, jest osobista, wewnętrzna i intymna. Żyje samo w sobie.
Dostosowanie się do religii przynosi tylko jedno: dostosowanie się do religii. : Mrgreen:
Bardzo, bardzo wyjątkowo, aby odkryć boskość. To ludzie, którzy tak naprawdę nie potrzebowali wsparcia religii.
Jest to, moim zdaniem i logicznie rzecz biorąc, rozdźwięk pomiędzy religią a prawdziwą duchowością.
religia prosi o podporządkowanie się regułom, prawdziwa duchowość prosi o odkrywanie rzeczywistości bez przeszkód**.
** trudniejsze niż myślisz.

Ilu ma właściwe podejście, ilu jest zrównoważonych? Nikt i wszyscy jednocześnie. Każdy w głębi duszy chce tego, co najlepsze, każdy ma potencjał, aby zobaczyć prawdę i prawie nikt nie jest idealnie zrównoważony. Może kilku mądrych nauczycieli, kilku cichych na planecie. Nie ja : Mrgreen:
Ryzykując, że cię zaskoczę, nadal jestem zbyt racjonalny, zbyt przywiązany do kultury, która stanowi mój charakter, boję się odpuścić i zobaczyć, że jestem tylko wiatrem, boję się dostrzeżenia iluzji, że jestem (że jesteśmy : Wink: ).
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 31/08/20, 12:44

ABC2019 napisał:cóż, ponieważ wydaje się, że wykluczasz wyznawców religii, którą nazywasz duchowością, mówię sobie, że masz dość osobistą definicję, a w każdym razie inną od mojej, więc spróbuję wyjaśnić, co przez to rozumiesz?

Zbyt łatwo to powiedzieć bez podania własnej definicji... Zawsze tak robisz, ukrywasz się.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 04/09/20, 09:32

0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 04/09/20, 09:35

0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 04/09/20, 10:44


och, wreszcie! przez 5000 lat pisania nikt nie mówił, że pragnie takiego świata, nie jest jeszcze za wcześnie!!
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 04/09/20, 11:04

ABC2019 napisał:

och, wreszcie! przez 5000 lat pisania nikt nie mówił, że pragnie takiego świata, nie jest jeszcze za wcześnie!!

specjalna dedykacja dla ABC
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 04/09/20, 12:19

Kontynuuj, podoba mi się Twoja oś wrażliwości i sposób widzenia!

Obraz
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 04/09/20, 20:38

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:

och, wreszcie! przez 5000 lat pisania nikt nie mówił, że pragnie takiego świata, nie jest jeszcze za wcześnie!!

specjalna dedykacja dla ABC

Manipulatorem nie jest raczej ten, który wzywa do nowego świata, mając dziedzictwo warte ponad 7 milionów euro oraz kilka rezydencji i pojazdów mechanicznych?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 05/09/20, 08:02

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:
ABC2019 napisał:och, wreszcie! przez 5000 lat pisania nikt nie mówił, że pragnie takiego świata, nie jest jeszcze za wcześnie!!

specjalna dedykacja dla ABC

Manipulatorem nie jest raczej ten, który wzywa do nowego świata, mając dziedzictwo warte ponad 7 milionów euro oraz kilka rezydencji i pojazdów mechanicznych?

A to nie pozwoliłoby mu ewoluować w świadomości?
Twoim zdaniem trzeba być siostrą Teresą (świętą), żeby mieć prawo wypowiadać się na te tematy?
Gdybyś naprawdę słuchał ludzi, gdybyś naprawdę zwracał na nich uwagę, dowiedziałbyś się, że on ciągle robi swoje mea culpa, mówiąc „byłem głupi” (on : Lol: )
To zabawne, że masz retoryczne ramy „socjopatów” kontrapunktów. Może bez linku? : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98