Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Adrien (były nico239) » 26/08/20, 16:12

Obamot napisał:z wyjątkiem Izy, najbardziej niepoprawnej ze wszystkich...


No cóż, nie, Izzy jest oczywiście naszym ulubieńcem.
Często późnym wieczorem trafiają się naprawdę urocze rzeczy (zwykle mam takie same „w domu”)
A i tak nie znalazłem tego, co najlepsze
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Adrien (były nico239) » 26/08/20, 16:15

Christophe napisał:W przypadku faceta powiedział po prostu „w trosce o zdrowie… proszę o usunięcie mojego konta” (swoją drogą, w dość agresywny sposób… mógł zostać pobity przez panią Guy, biorąc pod uwagę czas, jaki tu spędził. .. : Chichot: )

Dla Janica nie miałem żadnego wyjaśnienia, jego konto jest nadal aktywne...


Ojej, mam nadzieję, że to nie jest zbyt poważne.

Poza tym byliśmy sąsiadami...

Myślimy o nim
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 26/08/20, 17:06

ABC2019 napisał:Aby ułatwić Ci odnalezienie drogi, odtwarzam cel Grahama:

.................

A jeśli nie możesz znieść dyskusji na temat Twoich propozycji, najprostszym sposobem na zachowanie spokoju jest nie publikowanie ich na stronie forum Internet :). To zależy od Ciebie, nikt Cię do tego nie zmusza, ale jeśli to zrobisz, nie narzekaj po tym, jak masz przeciwników.

Problem w tym, że nie jestem pisklęciem z gniazda i ty też nie.
Kłócąc się, już to z tobą robiłem i zawsze restartujesz od początku, nie idziesz do przodu, nie integrujesz niczego z tego, co mówi drugi (nie mówię o akceptacji, mówię o integracji, aby zrozumieć podróż drugiego), po chwili nazywam to: zbyt głupio.
Dlatego dostajesz ode mnie szalone imiona. W konfrontacji z tobą lub twoimi współpracownikami argumentacja jest bezużyteczna, ponieważ w ogóle nie słuchasz, od razu znajdujesz się w środku głupich i pierwotnych kpin/sprzeczności.
Więc nie, nie jest ciekawie „dyskutować” z takimi ludźmi, którzy wmawiają, że są zainteresowani i chcą zrozumieć, ale tak naprawdę ma to gdzieś i chcą tylko zbić lub powtarzać w kółko swoje pewniki starych idiotów . To nie emeryci będą jeździć czymś nowym....
powinno, mają czas, ale nie....okno fotografowania minęło...
Wszelkie podobieństwo do istniejących pseudonimów jest całkowicie przypadkowe. : Mrgreen:

Powiedziałem powyżej, nie jestem plus tutaj, aby się wymienić (znowu zostałem uwięziony). Jestem tu, aby przechowywać istotne informacje do późniejszego wykorzystania i dzielić się nimi z tymi, którzy mogą być zainteresowani.

Kolejny całkowicie bezużyteczny (dla innych) i nieciekawy post z mojej strony.
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Adrien (były nico239) » 26/08/20, 17:13

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:Aby ułatwić Ci odnalezienie drogi, odtwarzam cel Grahama:

.................

A jeśli nie możesz znieść dyskusji na temat Twoich propozycji, najprostszym sposobem na zachowanie spokoju jest nie publikowanie ich na stronie forum Internet :). To zależy od Ciebie, nikt Cię do tego nie zmusza, ale jeśli to zrobisz, nie narzekaj po tym, jak masz przeciwników.

Problem w tym, że nie jestem pisklęciem z gniazda i ty też nie.
Kłócąc się, już to z tobą robiłem i zawsze restartujesz od początku, nie idziesz do przodu, nie integrujesz niczego z tego, co mówi drugi (nie mówię o akceptacji, mówię o integracji, aby zrozumieć podróż drugiego), po chwili nazywam to: zbyt głupio.
Dlatego dostajesz ode mnie szalone imiona. W konfrontacji z tobą lub twoimi współpracownikami argumentacja jest bezużyteczna, ponieważ w ogóle nie słuchasz, od razu znajdujesz się w środku głupich i pierwotnych kpin/sprzeczności.
Więc nie, nie jest ciekawie „dyskutować” z takimi ludźmi, którzy wmawiają, że są zainteresowani i chcą zrozumieć, ale tak naprawdę ma to gdzieś i chcą tylko zbić lub powtarzać w kółko swoje pewniki starych idiotów . To nie emeryci będą jeździć czymś nowym....
powinno, mają czas, ale nie....okno fotografowania minęło...
Wszelkie podobieństwo do istniejących pseudonimów jest całkowicie przypadkowe. : Mrgreen:

Powiedziałem powyżej, nie jestem plus tutaj, aby się wymienić (znowu zostałem uwięziony). Jestem tu, aby przechowywać istotne informacje do późniejszego wykorzystania i dzielić się nimi z tymi, którzy mogą być zainteresowani.

Kolejny całkowicie bezużyteczny (dla innych) i nieciekawy post z mojej strony.


Obraz już zauważono w innym miejscu forums że ten.

Tego lata opiekowaliśmy się naszymi wnukami... bardzo ciekawi nas podobieństwo pętli stałych.

Nie, nie dałeś się oszukać, po prostu miałeś trochę czasu do stracenia
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 27/08/20, 00:44

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:Aby ułatwić Ci odnalezienie drogi, odtwarzam cel Grahama:

.................

A jeśli nie możesz znieść dyskusji na temat Twoich propozycji, najprostszym sposobem na zachowanie spokoju jest nie publikowanie ich na stronie forum Internet :). To zależy od Ciebie, nikt Cię do tego nie zmusza, ale jeśli to zrobisz, nie narzekaj po tym, jak masz przeciwników.

Problem w tym, że nie jestem pisklęciem z gniazda i ty też nie.
Kłócąc się, już to z tobą robiłem i zawsze restartujesz od początku, nie idziesz do przodu, nie integrujesz niczego z tego, co mówi drugi (nie mówię o akceptacji, mówię o integracji, aby zrozumieć podróż drugiego),

cóż, nie, nie odpowiedziałeś absolutnie nic, kiedy powiedziałem ci, że film, który pokazałeś, jest całkowicie sprzeczny z tym, co ty
Powiedziałem już gdzie indziej i wyjaśniłem dlaczego. W odpowiedzi właśnie mnie zaatakowałeś i nadal to robisz. Nie ma to nic wspólnego z „argumentem”, a poza tym nie „upierał się” pan już w związku z innymi krytycznymi uwagami, jakie sformułowałem w stosunku do pańskich propozycji. Po prostu przystępujesz do osobistego ataku, gdy nie jesteś w stanie odpowiedzieć na przedstawiane ci zarzuty - udając, że już na nie odpowiedziałeś, czego absolutnie nie zrobiłeś. Ale tak naprawdę nie jestem pisklęciem z gniazda i wiem, jak reagujemy na a forum kiedy już nie będziemy się kłócić – to nie ja wymyśliłem cel Grahama, ale on oczywiście zna również tego rodzaju zachowania.

Powiedziałem to powyżej, nie jestem już tutaj, aby się wymieniać (znowu zostałem uwięziony). Jestem tutaj, aby przechowywać istotne informacje do późniejszego wykorzystania i dzielić się nimi z tymi, którzy mogą być zainteresowani.

cóż, to nie jest forum potrzebujesz osobistej strony internetowej, na której możesz bez przeszkód umieścić wszystkie potrzebne linki. Po raz kolejny nie rozumiem, co robisz na forum jeśli nie możesz znieść zastrzeżeń (uzasadnionych niezależnie od tego, co mówisz) do tego, co mówisz.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 27/08/20, 09:37

Nie chcę wracać do świata trolli, ale w ogóle nie argumentowałeś.
Jaka sprzeczność między duchowością a resztą tego, co powiedziałem, a przede wszystkim tym, co dokładnie pozostało?
Jedyne, co mówisz, to to, że „to” jest sprzeczne, rzucając (twoje) uprzedzenia na temat duchowości.
Musisz trafić idealnie w cel ignorancji...
I nie, nie chcę tracić czasu na wyjaśnianie, dlaczego nie ma sprzeczności.
Wręcz przeciwnie, duchowość jest nawet wyzwalaczem, siłą napędową wszystkiego innego.
Pominąłem to na początku dobrowolnie, żeby nie urazić ludzi, którzy wciąż są w 100% zajęci umysłem i potkną się na samo wspomnienie słowa lub pojęcia duchowości.
Byłbyś tam otwarty na duchowość*, z pewnością powiedziałbyś mniej bzdur, bo miałbyś bardziej globalną wizję świata, a mniej sklepikarskiego ducha (wąskie widzenie umysłu).
* słowa są niestety polisemiczne, ale gdybyś posłuchał tego, co mogę powiązać, lepiej zrozumiałbyś, o co chodzi, kiedy mówię o duchowości.

Żadnego słuchania + uprzedzenia = stary pierdziel, niezależnie od wieku.
(Czasami nie jestem zwolniony)

Jeśli chodzi o tworzenie witryny lub bycie na niej forum czy co tam, to moje życie, to mnie dotyczy.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 27/08/20, 12:11

eclectron napisał:Nie chcę wracać do świata trolli, ale w ogóle nie argumentowałeś.
Jaka sprzeczność między duchowością a resztą tego, co powiedziałem, a przede wszystkim tym, co dokładnie pozostało?
Jedyne, co mówisz, to to, że „to” jest sprzeczne, rzucając (twoje) uprzedzenia na temat duchowości.

Problemem nie są to, co nazywacie „moimi uprzedzeniami” dotyczącymi duchowości (które są jedynie „moją opinią”). Problemem jest treść argumentów. W treści nagrania wyraźnie mówi, że zanik społeczeństwa konsumpcyjnego jest nieunikniony i że aby to zaakceptować, musimy zmienić naszą mentalność. O ile Twoje opowieści o Pokoleniu IV mają sens tylko wtedy, gdy chcemy kontynuować „pewne społeczeństwo konsumpcyjne”, to zupełnie odwrotnie, że nie godzimy się z niego rezygnować, że szukamy sposobów na jego zachowanie – a jest zupełnie odwrotnie .

Przepraszam, ale dla mnie jest to argument, nie nazywam cię ptakami, „uprzedzeniami”, „starym idiotą” itp. Zadaję sobie tylko trud napisania kilku linijek, aby wyjaśnić sprzeczność z tobą. Jeżeli nie rozumiesz różnicy między jednym a drugim to przykro mi. Rzeczywiście uważam, że cel Grahama dobrze ilustruje te różnice, ale oczywiście do ciebie nie przemawia.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 27/08/20, 12:43

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Nie chcę wracać do świata trolli, ale w ogóle nie argumentowałeś.
Jaka sprzeczność między duchowością a resztą tego, co powiedziałem, a przede wszystkim tym, co dokładnie pozostało?
Jedyne, co mówisz, to to, że „to” jest sprzeczne, rzucając (twoje) uprzedzenia na temat duchowości.

Problemem nie są to, co nazywacie „moimi uprzedzeniami” dotyczącymi duchowości (które są jedynie „moją opinią”). Problemem jest treść argumentów. W treści nagrania wyraźnie mówi, że zanik społeczeństwa konsumpcyjnego jest nieunikniony i że aby to zaakceptować, musimy zmienić naszą mentalność. O ile Twoje opowieści o Pokoleniu IV mają sens tylko wtedy, gdy chcemy kontynuować „pewne społeczeństwo konsumpcyjne”, to zupełnie odwrotnie, że nie godzimy się z niego rezygnować, że szukamy sposobów na jego zachowanie – a jest zupełnie odwrotnie .

Przepraszam, ale dla mnie jest to argument, nie nazywam cię ptakami, „uprzedzeniami”, „starym idiotą” itp. Zadaję sobie tylko trud napisania kilku linijek, aby wyjaśnić sprzeczność z tobą. Jeżeli nie rozumiesz różnicy między jednym a drugim to przykro mi. Rzeczywiście uważam, że cel Grahama dobrze ilustruje te różnice, ale oczywiście do ciebie nie przemawia.

Powiedziałeś, że duchowość stoi w sprzeczności... Odwrócenie marynarki?
Tak, to irracjonalne zachowanie trolla (tak nieuczciwe), nie wiem, czy Graham to planował???

Widzę teraz, o jakim filmie mówisz. Opisuje obszernie to, co obecnie jest mniej więcej zgodne: upadek w szerokim znaczeniu, który jest obecny, ale który jeszcze nie nadejdzie.
Potem mówi, że trzeba, że ​​możemy zmienić mentalność, aby zaakceptować, przejść ten etap lepiej.

i mówię, że gen4 to sposób na energię niewęglową, bez zbyt dużej ilości zgniłych odpadów (ale przy tym samym) i to przez tysiąc lat.
Ponieważ nie integrujesz niczego, co mogę powiedzieć, sprytnie ignorujesz, że gen4 to tylko nieograniczające źródło zasilania (czeka na fuzję), a kolejnym elementem jest oszczędność (w komforcie : Mrgreen: ) z „trwałym, nadającym się do naprawy, nadającym się do recyklingu”, co potępia kapitalizm i zadłużoną walutę (pleonazm : Mrgreen: )

Wyszliśmy więc ze społeczeństwa konsumpcyjnego dobrze, ale nie jak szmaty.
Z energią, aby utrzymać poziom komfortu, ale nie obecny poziom konsumpcji (związany z kapitalizmem i zadłużeniem).
Żadnych sprzeczności.
Odejście od społeczeństwa konsumpcyjnego nie oznacza utraty wszystkich dotychczasowych osiągnięć naukowych i technologicznych (byłoby to głupotą), zatem nie ma sprzeczności w budowaniu i utrzymywaniu reaktorów jądrowych, przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności.
I TAK, aby dobrowolnie być oszczędnym, konieczna jest zmiana mentalności.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 27/08/20, 18:12

eclectron napisał:Potem mówi, że trzeba, że ​​możemy zmienić mentalność, aby zaakceptować, przejść ten etap lepiej.

i mówię, że gen4 to sposób na energię niewęglową, bez zbyt dużej ilości zgniłych odpadów (ale przy tym samym) i to przez tysiąc lat.
Ponieważ nie integrujesz niczego, co mogę powiedzieć, sprytnie ignorujesz, że gen4 to tylko nieograniczające źródło zasilania (czeka na fuzję), a kolejnym elementem jest oszczędność (w komforcie : Mrgreen: ) z „trwałym, nadającym się do naprawy, nadającym się do recyklingu”, co potępia kapitalizm i zadłużoną walutę (pleonazm : Mrgreen: )

Wyszliśmy więc ze społeczeństwa konsumpcyjnego dobrze, ale nie jak szmaty.
Z energią, aby utrzymać poziom komfortu, ale nie obecny poziom konsumpcji (związany z kapitalizmem i zadłużeniem).
Żadnych sprzeczności.

ba, przepraszam, ale mylisz się, zwolennicy Gen IV nigdy nie mówili o ograniczaniu zapotrzebowania na energię, wręcz przeciwnie, polegają na tym, aby utrzymać obecne zużycie energii, a nawet nadal je zwiększać.

Jeśli chcesz znacznie bardziej oszczędnego i zrównoważonego społeczeństwa i zgadzasz się na ograniczenie zużycia, myślę, że połączenie odnawialnych źródeł energii (hydraulika, biomasa, wiatr) jest znacznie łatwiejsze i bardziej odpowiednie. Ale oczywiście akceptując brak zużycia energii na obecnym poziomie.

Ale to wszystko to raczej dyskusje na temat rozwiązań technicznych i wyborów konsumpcyjnych, nie widzę związku z "duchowością". Cóż, oczywiście czasu, który spędzasz medytując w domu, nie spędzasz na podróżowaniu samolotem : Mrgreen: .
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 27/08/20, 19:27

ABC2019 napisał:ba, przepraszam, ale mylisz się, zwolennicy Gen IV nigdy nie mówili o ograniczaniu zapotrzebowania na energię, wręcz przeciwnie, polegają na tym, aby utrzymać obecne zużycie energii, a nawet nadal je zwiększać.

Jesteś bezcenny, jak mogę się mylić co do tego, co oferuję? : Lol: : Lol: : Lol:
Nie przejmuj się istniejącym, wbija się w ścianę.
Celem gry podmiotu jest (było) właśnie maksymalne ominięcie muru, bez utraty jakości życia dla nas i „planety”.
Powiedziałbym nawet, że poprawa jakości życia w obu przypadkach.
Dobrze jest obserwować to, co istnieje i łatwo domyślić się, dokąd zmierza, jeśli dalej będzie tak samo.
Taka postawa obserwatora/analityka nie zapewnia rozwiązania. Ma być biernie.
Chyba nie rozumiesz, czym jest budynek? zaoferować coś nowego?


ABC2019 napisał: Nie bardzo widzę związek z „duchowością”. Cóż, oczywiście czasu, który spędzasz medytując w domu, nie spędzasz na lataniu milami : Mrgreen: .

Och, możesz : Mrgreen: ! , : Lol: : Lol: : Lol:
Ścieżka duchowa umożliwia bycie bardziej rozsądnym, bardziej oszczędnym, w sposób naturalny i dlatego pozbawiony ograniczeń.
To jest właśnie to połączenie.
Kiedy zmienia się mentalność... wzrasta postrzeganie prawdy/rzeczywistości. Kłamstwa są wyraźniejsze.

Co więcej, odmienne ramy społeczno-gospodarcze umożliwiłyby promowanie tej „nowej” mentalności -> pozytywnego koła.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 64