Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 20/07/20, 15:19

Obamot napisał:Tak, ale wygląda na to, że popchnąłem cię do rozłamu... : Chichot:

nie całkiem.
To zdanie nic nie znaczy. Ru powiedział mi, że to „drogie”, a ja udowodniłem, że nie. To nie dlatego, że tego nie robią (a robią…), oznacza to, że jest to drogie… Paralogizm…

może to również sugerować, że twój „dowód” też jest nieco zepsuty…
W skrócie kilka powodów:

Nie mówię o ropie, ropa prawie nie jest już wykorzystywana do produkcji prądu. Wykorzystuje się: węgiel, gaz, energię jądrową, hydraulikę oraz trochę energii fotowoltaicznej i wiatrowej. Naprawdę nie rozumiemy, dlaczego termodynamiczna energia słoneczna miałaby zostać wykluczona, jeśli nie jest droga.
DA3F3BE3-ABF2-4D23-BADE-49F13A1B67B2.jpeg
ABC2019 napisał:
— Kosztuje zero rudy i...

Żartujesz... robisz elektrownię termodynamiczną z drewna i liści?

Rozmawiałem z tobą o paliwie. A może cała branża musi się zatrzymać... Będziesz musiał zająć ludzi : Chichot:

nie martw się, jak będzie więcej ropy, będzie praca, tylko żeby się nakarmić...


ABC2019 napisał:
— 80% otrzymanej energii można przekształcić w energię bezpośrednio nadającą się do wykorzystania.

och, nie ma uzysku Carnota w twojej elektrowni? jaka jest temperatura gorącej i zimnej wiosny?

Gdzie zauważyłeś, że mówiłem o „wydajności”, to jest dalszy ciąg, w rzeczywistości termodynamiczna energia słoneczna to już nie 30%, ponieważ już to powiedziałem (podczas gdy energia jądrowa… ale ok, porozmawiajmy o czymś innym) : Mrgreen:

ach, „% otrzymanej energii można przekształcić w energię bezpośrednio użyteczną”, czy to nie jest dla Ciebie zysk?

ABC2019 napisał:
Jeśli uważasz, że byłoby to drogie, podaj źródło energii, które byłoby niedrogie w porównaniu...?!?!?
A kto nie produkowałby Co2...?!?!?

nie ma żadnego. Właśnie dlatego w dalszym ciągu produkujemy CO2...

Tak, słoneczna...

Aż dziw bierze, że tylko tutaj o tym wiadomo...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 26/07/20, 07:50

2 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 26/07/20, 11:38

eclectron napisał:https://youtu.be/UsXzqeZ14Ig?t=1814

Zachowaj i posortuj ciężarne samice Johna Dory (i inne gatunki), aby nie łowić ich i pozwolić im się rozmnażać
300 milionów jaj na samicę :zaszokować: — żeby uniknąć wyczerpywania się zasobów rybnych… Trzeba było o tym pomyśleć!

Zobaczysz, że będzie troll, który ci powie: „że nie ma żadnego randomizowanego badania z podwójnie ślepą próbą, które by to udowodniło!" : Chichot:
2 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 27/07/20, 12:06

0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Sylvester spiritus » 30/07/20, 23:45

eclectron napisał:https://youtu.be/UsXzqeZ14Ig?t=1814

Dziękuję Eclectron za udostępnienie i cierpliwość w tym wątku... (nie miałem czasu, aby wyświetlić Twój ostatni post)

Szczególnie spodobało mi się zakończenie z liczbą francuskich innowacji, które nie zostały wprowadzone na rynek we Francji.

myśl o umieraniu z pragnienia przy fontannie nasuwa mi następującą refleksję:

Juliusz Vernes już w 1874 roku w swojej powieści Tajemnicza wyspa przedstawił wodę jako węgiel przyszłości...
Prawie 150 lat później główną produkcję wodoru uzyskuje się poprzez reforming metanu, który uwalnia tony CO2.
Istnieje jednak wiele innych sposobów, takich jak ten:

W tym pokazie elektrolizę usprawnia katalizator, który również utrzymuje tlen w stanie nieaktywnym, dopóki nie zostanie zredukowany do wody.
Wynik: jest to implozja, która w związku z tym stwarza mniejsze ryzyko.
Istnieje również wiele form cząsteczek wody, z których niektóre mają wyższy poziom energii, np. izomer orto, i istnieje wiele sposobów frakcjonowania tej cząsteczki, która naturalnie fotolizuje w atmosferze pod wpływem promieniowania UVV.

Najbardziej zaskakującą rzeczą, gdy interesujemy się biologią, jest to, że zdajemy sobie sprawę, że nasze mitochondria (fabryki energii naszych komórek) działają na tej samej zasadzie: redukują tlen do wody (oksydaza cytochromowa i syntaza ATP), aby odzyskać wytworzoną energię za pomocą ATP.
I pochodzi z Wielkiego Utlenienia, ponad 2 miliardy lat temu... to nie jest trwałe!!!

Europa przeznacza 1 miliard euro na zielone innowacje, a Niemcy 6 na czysty wodór.
Załóżmy się, że te wszystkie sumy nie zostaną przełknięte na próżno. :płakać:

Cordialement
2 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 31/07/20, 00:19

Sylvestre spiritus napisał:Juliusz Vernes już w 1874 roku w swojej powieści Tajemnicza wyspa przedstawił wodę jako węgiel przyszłości...
Prawie 150 lat później główną produkcję wodoru uzyskuje się poprzez reforming metanu, który uwalnia tony CO2.
W tym demo udoskonalono elektrolizę przez katalizator, który pozwala również na utrzymanie tlenu w stanie nieaktywnym do czasu jego redukcji do wody.
Wynik: jest to implozja, która w związku z tym stwarza mniejsze ryzyko.
Istnieje również wiele form cząsteczek wody, z których niektóre mają wyższy poziom energii, np. izomer orto, i istnieje wiele sposobów frakcjonowania tej cząsteczki, która naturalnie fotolizuje w atmosferze pod wpływem promieniowania UVV.

Najbardziej zaskakującą rzeczą, gdy interesujemy się biologią, jest to, że zdajemy sobie sprawę, że nasze mitochondria (fabryki energii naszych komórek) działają na tej samej zasadzie: redukują tlen do wody (oksydaza cytochromowa i syntaza ATP), aby odzyskać wytworzoną energię za pomocą ATP.
I pochodzi z Wielkiego Utlenienia, ponad 2 miliardy lat temu... to nie jest trwałe!!!

Europa przeznacza 1 miliard euro na zielone innowacje, a Niemcy 6 na czysty wodór.
Załóżmy się, że te wszystkie sumy nie zostaną przełknięte na próżno. :płakać:

Cordialement

Niemcy i Szwajcarzy musieli uchwalić ustawy, aby odejść od energii jądrowej i wymusić inwestycje w energie odnawialne… A nowe odkrycia są już na zaawansowanym etapie…

Nie zapomnij o termodynamicznej energii słonecznej do elektrolizy BEZ Co2... Ponieważ potrzebne będą duże ilości.
https://www.desertec.org/concept-note/
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 01/08/20, 19:43

Sylvestre spiritus napisał:
eclectron napisał:https://youtu.be/UsXzqeZ14Ig?t=1814

Dziękuję Eclectron za udostępnienie i cierpliwość w tym wątku...

Zabawne, że ktoś tak do mnie mówi teraz, kiedy właśnie skończyła mi się cierpliwość : Lol:
Nie mówiłem tego, ale teraz zamieszczam posty tylko po to, żeby prześledzić to, co mnie interesuje, do późniejszego wykorzystania, kiedy będę miał czas.
Jeśli w międzyczasie to, co zamieszczam, zainteresuje kogokolwiek innego, tym lepiej. : Wink:
Jeśli ktoś inny wniesie swój wkład, też świetnie : Wink:

Już trochę o tym wspomniałem, idę w stronę konkretnych działań na poziomie indywidualnym, a potem lokalnym.
Zbyt dużo czasu zmarnowałem (w nicości(?)) próbując przekonać, że inne społeczeństwo jest możliwe,
przekonać, że jest to prosta kwestia woli, prosta kwestia świadomej obserwacji.
Świadoma obserwacja i wynikające z niej proste działania nie dla każdego są łatwe. Roll:

Sylvestre spiritus napisał: myśl o śmierci z pragnienia przy fontannie skłania mnie do tej refleksji

Rzeczywiście, sytuacja ludzkości jest doskonale podsumowana w tym zdaniu.

Widziałem Twój film i inny z tej samej japońskiej firmy.
Nie jest to dla mnie zbyt jasne, mam wrażenie, że do węglowodoru „dodają wodę”.
Pomysł polega na zmniejszeniu udziału węglowodorów kopalnych (50 do 70%) w paliwach.
Chyba, że ​​promują kilka procesów?


Sylvestre spiritus napisał: Wynik: jest to implozja, która w związku z tym stwarza mniejsze ryzyko.

To szczegół, ale nie wiem, dlaczego ta miejska legenda wciąż trwa. Całe spalanie przechodzi przez fazę eksplozji, a następnie przechodzi przez fazę implozji, podczas której gazy ochładzają się.
Wodór najpierw przechodzi fazę eksplozji. To właśnie ta faza byłaby przydatna na przykład w silniku spalinowym. Faza implozji występująca podczas znacznie późniejszego ochłodzenia pary wodnej do wody.


Sylvestre spiritus napisał: Najbardziej zaskakującą rzeczą, gdy interesujemy się biologią, jest to, że zdajemy sobie sprawę, że nasze mitochondria (fabryki energii naszych komórek) działają na tej samej zasadzie: redukują tlen do wody (oksydaza cytochromowa i syntaza ATP), aby odzyskać wytworzoną energię za pomocą ATP.
I pochodzi z Wielkiego Utlenienia, ponad 2 miliardy lat temu... to nie jest trwałe!!!

Europa przeznacza 1 miliard euro na zielone innowacje, a Niemcy 6 na czysty wodór.

Dziękuję za tę informację, nie wiedziałem.
A+
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Sylvester spiritus » 01/08/20, 21:23

eclectron napisał:

Sylvestre spiritus napisał: Wynik: jest to implozja, która w związku z tym stwarza mniejsze ryzyko.

To szczegół, ale nie wiem, dlaczego ta miejska legenda wciąż trwa. Całe spalanie przechodzi przez fazę eksplozji, a następnie przechodzi przez fazę implozji, podczas której gazy ochładzają się.
Wodór najpierw przechodzi fazę eksplozji. To właśnie ta faza byłaby przydatna na przykład w silniku spalinowym. Faza implozji występująca podczas znacznie późniejszego ochłodzenia pary wodnej do wody.

Przepraszam, że zapomniałem:
Jeśli chodzi o implozję, podaję bezpośredni związek: biznes gazowy
https://en.eneco-hd.co.jp/about_us/gas.html
Główna różnica polega na tym, że gaz spala się własnym tlenem...

implozja HHO.PNG
implozja HHO.PNG (316.47 KB) Wyświetlono 1894 razy
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 02/08/20, 08:07

Dziękuję za link, nie bardzo interesowałem się tą sprawą. : Wink:
W istocie Eneco oferuje 2 różne technologie.

Jeśli chodzi o elektrolizę, subtelności ogłoszone w HHO = brązowy gaz = tlenowodór umykają mi.
Trochę wątpię w piękny wykres implozji, bo jest to sprzeczne z moim zdrowym rozsądkiem, ale hej, chemia i ja nigdy nie byliśmy dobrymi przyjaciółmi, więc wszystko jest możliwe, łącznie z paleniem mnie : Lol:


Patent Eneco na elektrolizę ma ponad 20 lat i wygasł… Wątpię w jego duże zainteresowanie.
https://patents.google.com/patent/US5632870A/en
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Sylvester spiritus » 02/08/20, 18:22

Odpowiadając krótko, eklektron, brązowy gaz nie jest mieszaniną złożoną z cząsteczek w postaci H2 i O2, jak można by się spodziewać.
Aby nie było zamieszania, najbardziej wyczerpujący link na ten temat:
http://crombette.altervista.org/fr_gaz_de_brown.htm

Dlaczego się nie rozwinęło? konflikty interesów i odmowa nauki akademickiej kwestionowania samej siebie.
Tak naprawdę ludzkość nie jest (jeszcze) gotowa...
Dziś żyjemy w monokulturze umysłu i każdy wie, jak bardzo jest ona sterylna na dłuższą metę.
Wystarczy spojrzeć na wszystkie problemy, jakie napotkali wynalazcy różnych silników wodnych!!!

Ale najważniejszego nie ma:

Aby wiedzieć dokąd zmierzamy, musimy wiedzieć skąd pochodzimy!

Krótkie podsumowanie historii wody:
„Powstał bardzo wcześnie we wszechświecie, ponieważ jego powstanie z wodoru i tlenu uwalnia dużo energii. Dlatego mógł uformować się nawet w zimnym ośrodku międzygwiazdowym i istnieje we wszechświecie w kolosalnych ilościach, głównie w postaci lodu lub pary .
Jeśli chodzi o nasz Układ Słoneczny, brał on udział w jego kształtowaniu wraz z linią kondensacji lodu, która oddziela planety ziemskie od gazowych gigantów.
Obecny na Ziemi w stanie ciekłym umożliwił życie.
Podaję ten link, żeby nie pisać powieści o tańcu wody i CO2 na naszej planecie:
http://acces.ens-lyon.fr/acces/thematiq ... des-etapes

Wreszcie najnowsze badania z biologii pozwalają nam zrozumieć, że sami operujemy energią wody:
(patrz metabolizm tlenu )
W rzeczywistości wszystkie żyjące organizmy tlenowe „spalają” wodę w celu swojego funkcjonowania, dlatego jesteśmy „maszynami wodnymi”!!! :P
Kiedy ludzkość to zrozumie i zintegruje, być może będziemy mogli naprawdę mieć nadzieję na „realistyczną przyszłość”…
Może to być jutro, dzień wcześniej, mam nadzieję...

Z poważaniem.
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 85