Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 11/07/20, 19:08

eclectron napisał:Torpedowanie już mi się nie wyświetla, więc nie wiem o czym mówisz. : Mrgreen:

Myślę, że masz rację! :) : Lol:
Jest tak ponuro Roll:
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 11/07/20, 19:44

Exnihiloest napisał:
eclectron napisał:...
Prowokuję trochę, żeby pomóc Ci rozjaśnić myśli.

Cóż za absurdalny zarzut.

Albo wyraziłem się niepoprawnie, albo źle zrozumiałeś intencję, albo jedno i drugie...
Więc wyjaśnijmy... Umiejscowienie ABC z jego domem zbudowanym z wyschniętego błota i dniami spędzonymi na polach (po zawaleniu) wydało mi się absurdalne (zaskakujące), więc prowokuję, narzucając linię w tych punktach, tak aby zareagował lub potwierdzone.
Zareagował wyjaśnieniami. Teraz lepiej rozumiem jego myśli.

Czy zrozumiałeś język żmii? nie ma tam żadnej dwuznaczności : Lol:

Co do reszty, podejmujecie debatę z parametrami obecnego świata, aby rozwiązać problem przyszłego świata, świata zrównoważonego.
Myślę, że rozumiesz, że to prawdopodobnie nie zadziała w ten sposób...
Czy jeszcze nie zrozumieliście, że wasz ukochany kapitalizm nie jest zrównoważony, że prowadzi nas do zagłady planety?
Co więcej, „nasz” projekt raczej nie będzie konkretny, jeśli chodzi o wiele szczegółów, biorąc pod uwagę, że dupki, które dobrze się bawią, nieustannie powracają do wczorajszego świata, do kapitalizmu.

więc zakończ „start-up, konkurencja, rentowność” itp. To nie na temat, poza zrównoważonym rozwojem.

To dotyczy twojego 1/2 klona Kiki, nie oszukaj mnie, już ci mówiłem.
Ostatnio edytowane przez eclectron 11 / 07 / 20, 20: 01, 2 edytowany raz.
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 11/07/20, 19:46

dede2002 napisał:
eclectron napisał:
Obamot napisał:Nie rozumiem o jakiej "utracie komfortu" mówisz??

Tak : Lol: wymagałoby to jednak porozumienia na całej planecie, co na początek wydaje mi się zagrożone.
Dlatego myślę, że w przypadku Francuzów, którzy założyliby zrównoważoną społeczność, w przypadku naszych lokalnych energii odnawialnych istnieje ryzyko, że będzie gorąco, a raczej zimno. : Mrgreen:
Rzeczywiście Sahara byłaby świetna do zaopatrywania nas w energię elektryczną....+ reszta, o której mówisz.


....


Czy myślisz o ponownej kolonizacji Sahary?

Rzeczywiście, Sahara mogłaby zaopatrzyć Afrykę w energię elektryczną...

Miałem na myśli projekt Desertec.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadebois » 11/07/20, 20:35

ABC2019 napisał:tak, oczywiście, jeśli Guytou i Obamat od początku myśleli, że używamy soli kuchennej, to wyjaśnia pewne nieporozumienia...

Na szczęście napisałeś „jeśli”... Roll:
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 11/07/20, 21:57

Sicetaitsimple, Można powiedzieć,
Ach, jak najbardziej możliwe, to nawet dominujący model rozwoju odnawialnych źródeł energii (moja obserwacja jest czysto rzeczowa, możemy wtedy myśleć, co chcemy).
Z drugiej strony nic nie jest idealne, to jest bardzo, bardzo, bardzo kapitalistyczne! Dług po szyję....

Rzeczywiście na tym polega główny interes tak zwanej „transformacji ekologicznej”: produkcja pieniędzy (a nawet trochę dodatkowej energii elektrycznej!), ale ponieważ jest to coraz trudniejsze i nie tylko w tym obszarze, w rzeczywistości można uciekać się jedynie do przyszłą i wyimaginowaną kreację, która, jak mówisz, może rozwiązać równanie.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9761
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2633

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez sicetaitsimple » 11/07/20, 22:27

Ahmed napisał:Sicetaitsimple, Można powiedzieć,
Ach, jak najbardziej możliwe, to nawet dominujący model rozwoju odnawialnych źródeł energii (moja obserwacja jest czysto rzeczowa, możemy wtedy myśleć, co chcemy).
Z drugiej strony nic nie jest idealne, to jest bardzo, bardzo, bardzo kapitalistyczne! Dług po szyję....

Rzeczywiście na tym polega główny interes tak zwanej „transformacji ekologicznej”: produkcja pieniędzy (a nawet trochę dodatkowej energii elektrycznej!), ale ponieważ jest to coraz trudniejsze i nie tylko w tym obszarze, w rzeczywistości można uciekać się jedynie do przyszłą i wyimaginowaną kreację, która, jak mówisz, może rozwiązać równanie.


Tam wrzucisz Eclectron w otchłań zakłopotania, moim zdaniem...
Jestem „Kiki”, więc mała dygresja z „Kiki”, co pozwala mu uniknąć odpowiedzi na mój post, co ty z kolei zrobiłeś.
Będziemy musieli znaleźć dla Ciebie przezwisko, wydaje mi się to pilne.....
Cóż, to nie mówi nam, w jaki sposób Eclectron zamierza zbudować swoje „wspólnotowe” elektrownie torowe (lub inne), które będą produkować „wspólnotowy” wodór w celu zastąpienia paliw kopalnych… Ale nie mam wątpliwości, najwyraźniej o tym myślano.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 11/07/20, 22:56

Należy zrozumieć, i chcę to wyraźnie podkreślić, że transformacja ekologiczna, a w rzeczywistości pęd energetyczny, jest jedynie sposobem na wytworzenie procesu pozyskiwania kapitału na innowacyjne projekty (nawet jeśli jest to tylko kwestia ponownego odkrycia starożytnych energii), które są wystarczająco atrakcyjne, aby przyciągnąć przepływy kapitału i osiągnąć cel systemowy: zwiększenie masy pieniędzy pierwotnie wpompowanych w operację. Zwracam uwagę, że to nie ten kulawy układ podlega krytyce, lecz obecnie „normalne” funkcjonowanie praktycznie całej gospodarki (w tym sensie, że ten stały zastrzyk sprawia, że ​​działa ona albo bezpośrednio, albo pośrednio).
Wszystkie te rozważania nie mają jednak nic wspólnego ze słowamiEclectron...
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadebois » 11/07/20, 22:58

sicetaitsimple napisał:Cóż, to nie mówi nam, w jaki sposób Eclectron zamierza zbudować swoje „wspólnotowe” elektrownie torowe (lub inne), które będą produkować „wspólnotowy” wodór w celu zastąpienia paliw kopalnych… Ale nie mam wątpliwości, najwyraźniej o tym myślano.

Ja (i tak) bardzo dobrze widzę, jak to mogłoby się wydarzyć, ale nie dlatego, że jestem mądrzejszy od Ciebie, ale tylko dlatego, że mam wyobraźnię. To głupie, konieczne i właśnie tego ci brakuje.
Wróć do punktu wyjścia, tego, za którym tęsknisz. : Mrgreen:
2 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadebois » 11/07/20, 23:03

Ahmed napisał:Należy zrozumieć, i chcę to wyraźnie podkreślić, że transformacja ekologiczna, a w rzeczywistości pęd energetyczny, jest jedynie sposobem na wytworzenie procesu pozyskiwania kapitału na innowacyjne projekty (nawet jeśli jest to tylko kwestia ponownego odkrycia starożytnych energii), które są wystarczająco atrakcyjne, aby przyciągnąć przepływy kapitału i osiągnąć cel systemowy: zwiększenie masy pieniędzy pierwotnie wpompowanych w operację. Zwracam uwagę, że to nie ten kulawy układ podlega krytyce, lecz obecnie „normalne” funkcjonowanie praktycznie całej gospodarki (w tym sensie, że ten stały zastrzyk sprawia, że ​​działa ona albo bezpośrednio, albo pośrednio).
Wszystkie te rozważania nie mają jednak nic wspólnego ze słowamiEclectron...

Stąd potrzeba „wirtualizacji” (zamiast wirtualizacji) tego niegodziwego modelu, który prowadzi nas prosto do ściany, do zagłady, do otchłani, do czegokolwiek chcemy, ale wywołuje ciarki po plecach. Zwłaszcza gdy czyta się urojenia oświeconych ludzi, takich jak Tryfon, czepiających się jak pąkle swoich martwych antyfon. :(
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 11/07/20, 23:07

sicetaitsimple napisał:Jestem „Kiki”


...Jestem Obamotem! : Chichot: ...czujesz różnicę?

1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 60