Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 11/07/20, 11:58

Szkoły? Uniwersytety? Drogi? System opieki? Drogi. Armia, aby zachować swój idealny świat, infrastruktura (woda, prąd, gaz miejski) Narodowy Bank, polityka dostaw i ustawodawstwo? (itp.) Z czego to finansujesz?

Jesteś miły, bardzo miły, ale czasami trochę utopijny, co czyni cię jeszcze milszym..

PS: dla ABC to chatka na suszonym gnoju... Żyjesz w symbiozie z "naturą", jest pachnąco i słono... : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Obamot 11 / 07 / 20, 12: 05, 1 edytowany raz.
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 11/07/20, 12:05

Obamot napisał:Nie rozumiem o jakiej "utracie komfortu" mówisz??

Tak : Lol: wymagałoby to jednak porozumienia na całej planecie, co na początek wydaje mi się zagrożone.
Dlatego myślę, że w przypadku Francuzów, którzy założyliby zrównoważoną społeczność, w przypadku naszych lokalnych energii odnawialnych istnieje ryzyko, że będzie gorąco, a raczej zimno. : Mrgreen:
Rzeczywiście Sahara byłaby świetna do zaopatrywania nas w energię elektryczną....+ reszta, o której mówisz.


Obamot napisał:Szczerze mówiąc, istnieje cały możliwy komfort, wystarczy go chcieć, decyzje polityczne…

Jest ... : Lol:

Obamot napisał: Musimy jednak osiągnąć masę krytyczną, która sprawi, że politycy się wahają... Kto wtedy będzie się obawiał o swoją reelekcję... To nie jest jutro.

Chciałbym być zaskoczony. Wczoraj w „C d'ans l'air” dowiedziałam się, że młodzi ludzie nie chcą już latać, nie z braku środków, ale z przekonania, które burzy świat lotnictwa.
Więc nigdy nie wiadomo...

Obamot napisał:Co do reszty, wszystko jest dyskusyjne, ale słowa nie są czynami...

Tak, doskonale zdaję sobie sprawę, że maluję bardzo szerokimi pociągnięciami i wiele potencjalnie nudnych szczegółów pozostaje w cieniu.
W pewnym sensie chodzi o to, żeby je odkopać.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 11/07/20, 12:05

Obamot napisał:Ładne, bardzo ładne, ale trochę utopijne na brzegach, przez co jesteś jeszcze ładniejszy..

PS: dla ABC to chatka na suszonym gnoju... Żyjesz w symbiozie z "naturą", jest pachnąco i słono... : Chichot:

jeśli się mylicie, nie mieszkam w chatce z wyschniętego gnoju, mówię tylko, że nie znam społeczeństwa bez skamieniałości, które żyje inaczej niż w gospodarce rolnej, to wszystko – i oczywiście bez posiadanie wszystkiego, co opisujesz, albo w sposób embrionalny i bardzo daleki od „zachodniego komfortu”, do którego Eclectron wydaje się bardzo przywiązany.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 11/07/20, 12:12

ABC2019 napisał:uh... nigdy nie powiedziałem, że to nie problem, od miesięcy tłumaczę, mam wrażenie, że zawsze umknęło ci to, co mówiłem! Powiedziałem tylko, że nie mamy przykładu społeczeństwa na tyle uprzemysłowionego, by pozwolić sobie na budowę elektrowni (nie tylko torowych) bez masowego wykorzystywania paliw kopalnych, to wszystko.

Nie powiedziałem, że obejście się bez tego nie będzie problemem, wręcz przeciwnie: myślę, że znikanie skamieniałości będzie największym problemem, z jakim ludzkość będzie musiała się zmierzyć w całym swoim istnieniu (widzi się, jak wysoko jeśli go weźmiesz, upadek będzie najbardziej brutalny w historii!)

I to właśnie przywiązanie, jakie wyrażasz do zachodniego stylu życia, sprawi, że jego zniknięcie będzie bardzo bolesne.

Prowokuję trochę, żeby pomóc Ci rozjaśnić myśli. Jest mi z tobą dobrze.
Znajdujemy tępy argument „nigdy tego nie robiliśmy”: elektrownie jądrowe bez paliw kopalnych.
Cóż, co nas powstrzymuje od kontynuowania tego samego na początku?
Skoro elektrownie rosną jak grzyby po deszczu, co powstrzymuje nas przed wytwarzaniem wodoru z energii elektrycznej w celu zastąpienia paliw kopalnych i budowy nowych elektrowni?
Moja odpowiedź: NIC.
proszę nie werset o zyskowności, z tego powodu żyjemy w zrównoważonym świecie : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez eclectron 11 / 07 / 20, 12: 28, 1 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 11/07/20, 12:23

ABC2019 napisał:
eclectron napisał: z „droits a” nie ma opodatkowania.
Wspólne projekty są tworzone zgodnie z dostępnymi zasobami lub nie, zrównoważone lub nie.

jeśli nie masz mechanizmu arbitrażu (który jest obecnie zapewniany przez pieniądze, w tym publiczne), nie masz możliwości decydowania o dystrybucji pracy, chyba że narzucisz, jak u Inków, dni robocze w służbie społeczności , ale jesteśmy w społeczeństwach rolniczych działających na zupełnie innych zasadach.
Widzisz w pieniądzu tylko spekulację finansową, podczas gdy jego główną rolą nie jest to, ale materializacja praw i obowiązków produkcji i konsumpcji, wiedząc, że możemy konsumować tylko to, co jest produktem, a zatem producentów należy motywować przyznając im prawa do konsumpcji ... to się nazywa pieniądze.

Być może potrzeba pieniędzy, ale nie spekuluj, to w tej chwili mnie przerasta! : Lol:

Pewne jest, że obecnie pieniądz jest (dobrym?) mistrzem, który nas ukierunkowuje.
Należy eliminować te niekorzystne skutki, w tym wzrost, który staje się de facto obowiązkowy, choć niepożądany.
Nie twierdzę, że koniecznie mamy wzrost, ale wszyscy ekonomiści, finansiści, banki tego chcą i to oni rządzą światem.

Osobiście motywacją w pracy nie są pieniądze, ale dobrze wykonana praca...
Z tego powodu „prawa do” zadowoliłyby mnie bez problemu.
Poza tym nie ma zazdrości, wszyscy są tacy sami.
nie ma przestępczości, każdy ma i nie może mieć więcej.

Oczywiście nie nabrałam ochoty na dobrą pensję... Dziś z przekonania i korzyści wolę być oszczędna...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 11/07/20, 12:26

Żartowałem ABC, z Tobą czasami mamy wrażenie, że rozmawiamy ze skamieniałością.

CA5BDB21-AA20-46ED-ADF1-989D4BAAA312.gif
CA5BDB21-AA20-46ED-ADF1-989D4BAAA312.gif (1.92 MiB) Wyświetlono 945 razy
Ostatnio edytowane przez Obamot 11 / 07 / 20, 12: 56, 1 edytowany raz.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez dede2002 » 11/07/20, 12:55

eclectron napisał:
Obamot napisał:Nie rozumiem o jakiej "utracie komfortu" mówisz??

Tak : Lol: wymagałoby to jednak porozumienia na całej planecie, co na początek wydaje mi się zagrożone.
Dlatego myślę, że w przypadku Francuzów, którzy założyliby zrównoważoną społeczność, w przypadku naszych lokalnych energii odnawialnych istnieje ryzyko, że będzie gorąco, a raczej zimno. : Mrgreen:
Rzeczywiście Sahara byłaby świetna do zaopatrywania nas w energię elektryczną....+ reszta, o której mówisz.


....


Czy myślisz o ponownej kolonizacji Sahary?

Rzeczywiście, Sahara mogłaby zaopatrzyć Afrykę w energię elektryczną...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Exnihiloest » 11/07/20, 18:07

eclectron napisał:...
Prowokuję trochę, żeby pomóc Ci rozjaśnić myśli.

Cóż za absurdalny zarzut.

Jest mi z tobą dobrze.
Znajdujemy tępy argument „nigdy tego nie robiliśmy”: elektrownie jądrowe bez paliw kopalnych.
Cóż, co nas powstrzymuje od kontynuowania tego samego na początku?
Skoro elektrownie rosną jak grzyby po deszczu, co powstrzymuje nas przed wytwarzaniem wodoru z energii elektrycznej w celu zastąpienia paliw kopalnych i budowy nowych elektrowni?
Moja odpowiedź: NIC.
proszę nie werset o zyskowności, z tego powodu żyjemy w zrównoważonym świecie : Mrgreen:

„NIC” i „yaka” – do tego sprowadza się Twój projekt.
Jak myślisz, dlaczego nie wybrano twoich pseudorozwiązań, skoro są takie ważne?! Czy jesteś gotowy zgodzić się na pracę bez wynagrodzenia i pomocy publicznej przy nierentownym projekcie? Czy masz środki?! A może masz nadzieję, że tacy jak Ty, którzy mają tzw. dobre pomysły na wytwarzanie nieopłacalnej energii elektrycznej, powinni móc budować swoje instalacje kosztem społeczeństwa i eksploatować je pasożytniczo na jej plecach, zubażając ją?

Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, aby, jak mówisz, wytwarzać wodór z energii elektrycznej w celu zastąpienia paliw kopalnych, na co czekasz? Załóż start-up, a albo porażka nauczy Cię, dlaczego Twoja utopia się nie sprawdziła, albo Twój sukces będzie przydatny dla wszystkich, ale ja w to nie wierzę, nigdy nie widzę niczego konkretnego i sensownego. co proponujesz. Gdybyś miał takie obawy, dostrzegłbyś niedociągnięcia swoich projektów, zanim zacząłbyś o nich tutaj mówić („Prowokuję trochę, abyś mógł rozjaśnić swoje myśli" : Lol: Roll: ).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Exnihiloest » 11/07/20, 18:16

dede2002 napisał:...
Czy myślisz o ponownej kolonizacji Sahary?

Rzeczywiście, Sahara mogłaby zaopatrzyć Afrykę w energię elektryczną...

Wolałbym go widzieć na gruntach rolnych, nawadnianego wodą morską odsoloną za pomocą energii atomowej i transportowaną przy użyciu tego samego źródła.
Możliwe jest nawet, że ogromne obszary uprawne wpływają na klimat poprzez obniżenie temperatur, przynajmniej regionalnie.
Kwestia ambicji. Do energii potrzebne są duże, bardzo duże. :)
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9761
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2633

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez sicetaitsimple » 11/07/20, 18:54

Exnihiloest napisał:..... A może masz nadzieję, że ci, którzy tak jak ty, mają tzw. dobre pomysły na wytwarzanie nieopłacalnej energii elektrycznej, powinni móc budować swoje instalacje na koszt gminy i eksploatować je pasożytniczo na jej plecach, w „zubożaniu”?


Aha, to jak najbardziej możliwe, to nawet dominujący model rozwoju OZE (moja obserwacja jest czysto rzeczowa, możemy wtedy myśleć, co chcemy)

Z drugiej strony nic nie jest idealne, to jest bardzo, bardzo, bardzo kapitalistyczne! Dług po szyję....

Prawdą jest, że budowa elektrowni Eclectron, czy to torowych, termodynamicznych słonecznych czy innych, będzie skomplikowanym równaniem do rozwiązania...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94