Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 07/07/20, 14:24

Obamot napisał:I tak, kolejna odmowa, a potem narzekasz, że jesteś denerwujący!
Humor w obliczu pogardy, myślę, że jest proporcjonalny.

Irytuję tylko tych, którzy stają w obliczu swoich sprzeczności (tak jak ty, często).
W tym co mówię nie ma żadnej pogardy (a spójrzcie co pisze do mnie Eclectron, jest tam pełno pogardliwych ocen na mój temat, których nie pisałem dla niego).
Nie ma w tym żadnej pogardy, bo to nie jest przenośnia, tak właśnie myślę. Myślę, że nasza cywilizacja będzie się starzeć i umrzeć jak żywa istota, w wyniku wyczerpania tego, co pozwala jej żyć (masowe wydobycie zasobów kopalnych). Dlatego eclectron prosi mnie, abym „zaproponował atrakcyjną i realną przyszłość” dla naszego społeczeństwa, i proszę go w zamian: jaką atrakcyjną i realną przyszłość proponujecie w obliczu naszej starości?

To prawdziwe pytanie, a nie „pogardliwa” uwaga: chcę po prostu dać mu do zrozumienia, że ​​to, co uważa za dziwaczne w mojej koncepcji przyszłości naszego społeczeństwa, jest „normalne” dla każdego, gdy chodzi o jego własne życie.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13625
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1499
Kontakt :

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez izentrop » 07/07/20, 15:08

Ahmed napisał:Jeśli chodzi o ludzi np Gaël Giraud że liczymy na prawdziwą zmianę... Roll:
argumenty?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 07/07/20, 15:17

ABC2019 napisał: Nie ma w tym żadnej pogardy, bo to nie jest przenośnia, tak właśnie myślę. Myślę, że nasza cywilizacja będzie się starzeć i umrzeć jak żywa istota, w wyniku wyczerpania tego, co pozwala jej żyć (masowe wydobycie zasobów kopalnych). Dlatego eclectron prosi mnie, abym „zaproponował atrakcyjną i realną przyszłość” dla naszego społeczeństwa, i proszę go w zamian: jaką atrakcyjną i realną przyszłość proponujecie w obliczu naszej starości?

To on może odpowiedzieć, ale masz prawo zadać tego typu ciekawe pytanie!
Powtarzam mój punkt widzenia, kryzys związany z Covid-19 jest oczywiście tragedią, ale pokazał nam fantastyczny margines dostępnego postępu i to, że obawy ludzi można rozwiązać w krótkim czasie, w czasie, który pozostaje do zdefiniowania... Ale jest nadzieja, wiemy, że możemy tego dokonać. Z jednej strony robotyzacja, która i tak będzie niszczyć miejsca pracy (a w razie pandemii roboty są fajne, mogą przestać pracować, nie ma za co płacić), a z drugiej problem, jaki stwarzają roboty... Oznacza to, że że ludzie będą mieli coraz więcej „wolnego czasu”... Dlatego jesteśmy na dobrej drodze do rozwiązania... Prawdopodobnie coś w rodzaju RMi... A ponieważ ludzie będą musieli być zajęci. I że ludzie będą brać dbajcie o siebie! Już tam jesteśmy... To będzie przychodzić stopniowo. Umysły muszą się na to otworzyć. Nie widzę zbyt wielu innych kompatybilnych ścieżek (w sensie „psy” akceptacji nowych ograniczeń populacji) w obecnym stanie. Aby się od niego uwolnić, trzeba stawić czoła paradoksowi „dozwolonej służalczości”… (być może?)

ABC2019 napisał:W tym co mówię nie ma żadnej pogardy (a spójrzcie co pisze do mnie Eclectron, jest tam pełno pogardliwych ocen na mój temat, których nie pisałem dla niego).

A co do niego, cóż, do zobaczenia z... nim. U mnie wszystko w porządku, ale może niektórzy ludzie odsyłają Ci to, co gdzieś wyświetlasz, prawda? Podobnie jak ja, który denerwuje Twoich „przyjaciół” i który mi to odsyła, a tymczasem dyskusje nie posuwają się do przodu! Zadałem Ci pytanie powyżej, byłem szczery, ale odebrałeś je w niewłaściwy sposób!

ABC2019 napisał:
Obamot napisał:I tak, kolejna odmowa, a potem narzekasz, że jesteś denerwujący!
Humor w obliczu pogardy, myślę, że jest proporcjonalny.

Irytuję tylko tych, którzy stają w obliczu swoich sprzeczności (tak jak ty, często).

Chciałbym więc, abyś wskazał tylko jeden z moich postów, w którym miałoby to miejsce (mam przykłady czegoś przeciwnego : Lol: )

ABC2019 napisał: To prawdziwe pytanie, a nie „pogardliwa” uwaga: chcę po prostu dać mu do zrozumienia, że ​​to, co uważa za dziwaczne w mojej koncepcji przyszłości naszego społeczeństwa, jest „normalne” dla każdego, gdy chodzi o jego własne życie.

Nie jestem zwolennikiem logiki konfrontacyjnej, ale ją rozumiem. Jest tu coś z tego, o czym wspomniałem powyżej, mamy obraz, który rzutujemy na innych, który odbija się w nas. Dotyczy to również mnie.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 07/07/20, 15:56

Jeśli chodzi o Twój pierwszy punkt, Obamotrobotyzacja nie tylko stwarza problem społeczny, który rozwiązałby każdy RMI lub RU, ale obejmuje także aspekt polityczny, którego nie można łatwo uniknąć: ewolucja ta w rzeczywistości zakłada wzrost nierówności i radykalny podział społeczeństwa na kastę „mistrzowie” i „bezużyteczni” (bezużyteczni dla systemu)…
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Sen-no-sen » 07/07/20, 16:45

ABC2019 napisał: Myślę, że nasza cywilizacja będzie się starzeć i umrzeć jak żywa istota, w wyniku wyczerpania tego, co pozwala jej żyć (masowe wydobycie zasobów kopalnych). Dlatego eclectron prosi mnie, abym „zaproponował atrakcyjną i realną przyszłość” dla naszego społeczeństwa, i proszę go w zamian: jaką atrakcyjną i realną przyszłość proponujecie w obliczu naszej starości?


Cywilizacja nie potrzebowała paliw kopalnych, a społeczeństwa ludzkie radziły sobie bez nich przez prawie 300 000 lat!
Jak wspomniano wcześniej, szczyt kopalny przypada na lata 2050/2060. „Brak energii kopalnej” ściśle rzecz biorąc jest na horyzoncie 2100. Nie rozumiem zatem, co pozwoliłoby na wdrożenie technologii zastępczych?
Potrzeba jest matka wynalazku mówimy... i tego nie będzie można przegapić.
Faza, którą rozpoczniemy, to faza reorganizacji.To właśnie robią wszystkie organizacje w obliczu zmian.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 07/07/20, 17:11

ABC2019 napisał:Irytuję tylko tych, którzy stają w obliczu swoich sprzeczności (tak jak ty, często).

Absolutnie nie. Irytujące jest to, że zawsze zadajesz te same pytania, nawet nie zastanawiając się nad odpowiedziami.
Krótko mówiąc, nazywam go CON lub dupkiem, jakkolwiek chcesz, czy to dość pogardliwe?
Sur Forumgrzecznie i obłudnie nazywamy go Trollem....

Co więcej, wyraźnie widać, że nie jesteś akulturowany, wręcz przeciwnie, ale trochę uparty... Wygląda na to, że restartujesz co 5 sekund.
Wiedza jest dobra, ale lepsza jest inteligencja, dzięki której można zrobić z nią coś konstruktywnego.
Położyłem pierwszy kamień.
W tej sytuacji nadal na Ciebie czekamy.
Nie myliłem się więc co do Twojego profilu psychologicznego jako nauczyciela fizyki, który nigdy niczego nie stworzył swoimi 10 palcami i przez całe życie powtarzał tylko to, czego go nauczono.
Awatar Parrot byłby dla Ciebie odpowiedni.


Więc tak, można powiedzieć, że po pewnym czasie gardzę tymi, którzy zapobiegają chętnie kładąc podwaliny pod realną przyszłość.
Musimy także wiedzieć, jak rozpoznać i nazwać tych, którzy szkodzą postępowi.

To jest najlepsze we mnie w tobie.

Ok buziaki. : Mrgreen:
2 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 07/07/20, 17:45

W swoim poście Sen-no-sen, musisz przeczytać:
Dlatego nie widzę co zapobiegłoby wdrażanie alternatywnych technologii?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Sen-no-sen » 07/07/20, 18:04

Ahmed napisał:W swoim poście Sen-no-sen, musisz przeczytać:
Dlatego nie widzę co zapobiegłoby wdrażanie alternatywnych technologii?


Dziękuję za poprawkę!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 07/07/20, 18:30

Sen-no-sen napisał:
ABC2019 napisał: Myślę, że nasza cywilizacja będzie się starzeć i umrzeć jak żywa istota, w wyniku wyczerpania tego, co pozwala jej żyć (masowe wydobycie zasobów kopalnych). Dlatego eclectron prosi mnie, abym „zaproponował atrakcyjną i realną przyszłość” dla naszego społeczeństwa, i proszę go w zamian: jaką atrakcyjną i realną przyszłość proponujecie w obliczu naszej starości?


Cywilizacja nie potrzebowała paliw kopalnych, a społeczeństwa ludzkie radziły sobie bez nich przez prawie 300 000 lat!

cywilizacja, nie. Cywilizacja przemysłowa, charakteryzująca się obfitością energii i wszelkiego rodzaju artefaktów, tak.

Nie ogłaszałem śmierci „tej” cywilizacji, ale cywilizacji przemysłowej, „naszej” cywilizacji. O czym Paul Valéry powiedział, że teraz wiemy, że byli śmiertelni, ale mimo wszystko trochę o tym zapominamy.

Jak wspomniano wcześniej, szczyt paliw kopalnych przypada na około 2050/2060 r. „Brak energii kopalnej”, ściśle rzecz biorąc, przypada na około 2100 r.Nie rozumiem zatem, co pozwoliłoby na wdrożenie technologii zastępczych?

fajny poślizg :).
Potrzeba jest matka wynalazku mówimy... i tego nie będzie można przegapić.
Faza, którą rozpoczniemy, to faza reorganizacji.To właśnie robią wszystkie organizacje w obliczu zmian.

szczytu ropy, już tam jesteśmy, a biorąc pod uwagę jego niezastąpiony charakter w transporcie, już będzie to stwarzać problemy.

I nie, cywilizacje nie przetrwają wszystkiego, historia jest pełna cmentarzy.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Sen-no-sen » 07/07/20, 20:59

ABC2019 napisał:szczytu ropy, już tam jesteśmy, a biorąc pod uwagę jego niezastąpiony charakter w transporcie, już będzie to stwarzać problemy.

I nie, cywilizacje nie przetrwają wszystkiego, historia jest pełna cmentarzy.


Cywilizacje są tworzone i niestworzone, jest to logiczna ewolucja złożonych systemów, tak samo jest z życiem i kulturą.
Cywilizacja rzymska (na przykład) nie zniknęła bardziej niż dinozaury, po prostu ewoluowała podczas mniej lub bardziej gwałtownego przejścia, aby stać się czymś innym.

Dla okresu współczesnego nie widzę elementów (pomijam tu możliwe katastrofy klimatyczne, wulkaniczne czy biologiczne), które potwierdzałyby tezę o końcu systemu przemysłowego.
Podejrzewam Cię (i chciałbym, żebyś miał rację!) że wierzysz w jakąś modną formę powrotu do utraconego raju walczyć z klubem! : Wink:
To jest wyraźnie wizjaYvesa Cocheta, ale szukałem na próżno, nie mogę znaleźć żadnych elementów potwierdzających tę tezę.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 79