Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 07/07/20, 09:41

ABC2019 napisał:
Obamot napisał:Zawsze uśmiecham się do tych, którzy mają teorie stworzone ex-nihilo na RC...!
ABC2019 napisał:Z drugiej strony scenariusz oparty na potwierdzonych zasobach prowadzi do umiarkowanego RC w okolicach 2,5°C, co nie będzie przewidywaną przez niektórych apokalipsą.

Jak, mając jedynie 1,5% udziału antropogenicznego (niewchłoniętego ponownie w krótkim okresie), można przyspieszyć tę liczbę 2,5°C...?

Albo postawmy inaczej, jaka byłaby „naturalna” część RC (a zatem proporcjonalna do tych 2,5°C), która nadal miałaby miejsce, gdybyśmy natychmiast zatrzymali wszelką działalność człowieka na 1000 lat…?

Podaję średnią liczbę na podstawie scenariuszy IPCC, ale zgadzamy się, że w tych scenariuszach występują duże słupki błędów. Może być więcej lub mniej (moim zdaniem raczej mniej).
Z drugiej strony nie wiem, co nazywasz „1,5% udziałem antropogenicznym”?

Jak możemy wykorzystać dane IPCC, skoro są fałszywe?

Udział emisji Co2 spowodowanej przez ludzkość (antropogenicznej) wynosi 3%, w tym 1,5%, które przyroda może wchłonąć, pozostawiając 1,5%, co stanowi realny udział wynikający z odpowiedzialności ludzkości!

Musimy zatem wziąć pod uwagę, że 97% ocieplenia powodującego wzrost o 2,5°C jest w rzeczywistości prawie wyłącznie wynikiem przyczyny „naturalnej” (cykle Milankovitcha). Co2 z oceanów powróci tam pod koniec cyklu. I w tym sensie udział człowieka wyniósłby jedynie 0,075°C
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 07/07/20, 09:51

Obamot napisał:
ABC2019 napisał:
Obamot napisał:Zawsze uśmiecham się do tych, którzy mają teorie stworzone ex-nihilo na RC...!
Jak, mając jedynie 1,5% udziału antropogenicznego (niewchłoniętego ponownie w krótkim okresie), można przyspieszyć tę liczbę 2,5°C...?

Albo postawmy inaczej, jaka byłaby „naturalna” część RC (a zatem proporcjonalna do tych 2,5°C), która nadal miałaby miejsce, gdybyśmy natychmiast zatrzymali wszelką działalność człowieka na 1000 lat…?

Podaję średnią liczbę na podstawie scenariuszy IPCC, ale zgadzamy się, że w tych scenariuszach występują duże słupki błędów. Może być więcej lub mniej (moim zdaniem raczej mniej).
Z drugiej strony nie wiem, co nazywasz „1,5% udziałem antropogenicznym”?

Jak możemy wykorzystać dane IPCC, skoro są fałszywe?

słupków błędów jest tak wiele, że trudno się pomylić....

Udział emisji Co2 spowodowanej przez ludzkość (antropogenicznej) wynosi 3%, w tym 1,5%, które przyroda może wchłonąć, pozostawiając 1,5%, co stanowi realny udział wynikający z odpowiedzialności ludzkości!

skąd wziąłeś te 3% obliczenia?

Boję się najgorszego...

Obok Ciebie będę uchodzić za bezlitosnego ocieplacza klimatu!
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 07/07/20, 10:45

Przepraszam za złamanie rytmu, odpoczywam : Lol: (inaczej zajęty)
@ABC wczoraj...

Aby wyobrazić sobie przyszłość (którą z mojego punktu widzenia uważasz za nie do pozazdroszczenia), stale odwołujesz się do przeszłości, do wzorców z przeszłości, a nawet do bardzo, bardzo starej przeszłości.
Czy sądzisz, że w ten sposób wprowadzamy innowacje, poprzez ciągły powrót do przeszłości?
Komentujesz: „Ale przynajmniej możesz zrobić jasno, co proponujesz”.
Czy wierzysz, że innowacja jest gotowa?
Czy wierzysz, że innowacje powstają bez prób i błędów oraz bez błędów?
Właściwym pytaniem byłoby: Co proponujesz na realną przyszłość, atrakcyjną i realistyczną przyszłość?
Proszę, nie wracaj za wszystkich na pole, mieszkając w chatce z wyschniętego błota, wypalając ostatnie gaje, żeby się ogrzać zimą, Europa byłaby wtedy pustynią (umiarkowany, stepem?)

Obawiam się, że hamulec jest w Tobie, psychologiczny.
Wolność wyobraźni trochę ci przeszkadza Izy : Wink: . (Nie jest to pewne, więc nie pociesza)
Bez wątpienia życie nauczyciela fizyki, polegające na ciągłym powtarzaniu tej samej rzeczy lub jakiejś czynności tego rodzaju.
Nie jest to ktoś, kto coś zbudował? odmówisz mi...
Życie oparte na pewności, a następnie wyobrażanie sobie hipotetycznej przyszłości….
Wiek nie pomaga, zapał i otwartość umysłu zniknęły.
Więc tak, w twoich oczach wyglądam na osobę wierzącą w Świętego Mikołaja.
Nie, buduję, biorę pod uwagę rzeczywistość i bawię się nią, aby wyobrazić sobie realną i atrakcyjną przyszłość.
Tak, nadal istnieją niepewności, zwłaszcza dotyczące energii.
Powtarzane wielokrotnie, pokolenie 4 łącznie zaspokoiłoby wszystkie te potrzeby energetyczne ludzkości przez 1000 lat.
Nie jestem fanem energii jądrowej, jej niebezpieczeństwa i marnotrawstwa, ale musimy przyznać, że we Francji nie mieliśmy wypadku, stosując technologię znacznie bardziej niebezpieczną niż tor + stopione sole.

Ciągłe patrzenie w lusterko wsteczne, czy wciskanie hamulca, szczerze mówiąc, nie wykorzystujesz dobrze swojej wiedzy w odniesieniu do tematu.

Znalazłem nadejścieObamot stymulujące, pozwoliło mi powiedzieć więcej i Sen nie jest sen jw.
A ty ABC , do tego czasu wracamy tylko do punktu wyjścia, czyli do dnia dzisiejszego, a nawet wczoraj.
Dziś nie jest to przewidywanie ani sposób na jego osiągnięcie.
Oto zasady burzy mózgów: cenzura nie jest na początku, jest na końcu, w przeciwnym razie nic nowego nie zostanie zaproponowane, nic nie wyjdzie.

To nie jest krytyka, tylko obserwacja, każdy jest inny.
Jeśli nie zmienisz sposobu podejścia do tematu, uznaję Cię za niekompetentnego w zakresie wyobrażania sobie/budowania podstaw realnej przyszłości.

ABC2019 napisał:i dlatego wszyscy mają takie samo prawo do konsumpcji, niezależnie od tego, co robią? (po co więc pracować?)

Już coraz rzadziej odpowiadaliśmy na Wasze powtarzające się pytania, Facet zrobiłeś to wcześniej, ale nie obchodzi Cię to lub nie drukujesz?
Celowo nie powtarzam tych słów, poszukacie.


ABC2019 napisał:kiedy zeskrobujemy wszystkie skamieliny i rudy metali, z czego je robisz, te części? (oraz fabryki i maszyny do ich produkcji, z czego je robisz?

Czego nie rozumiesz w kwestii tworzenia trwałych, naprawialnych i nadających się do recyklingu?
Musimy oczywiście abstrahować od obecnego świata i jego paradygmatów, takich jak wzrost gospodarczy w celu zarabiania pieniędzy, i powstrzymać się od produkcji mnóstwa artykułów jednorazowego użytku.

Dlatego już teraz musimy zadać sobie trochę trudu w zakresie badań i rozwoju, aby wyprodukować trwałe, nadające się do naprawy i recyklingu towary.
Następnie je wyprodukuj.
I wreszcie przypływ ekstratywizmu nagle się uspokoi, ale nie będzie nieistniejący.
Oczywiście dobra trwałe będą również produkowane z tego, co da się odzyskać we współczesnych towarach jednorazowego użytku.
Aby zbudować dobra trwałe, możemy sobie wyobrazić więcej drewna lub więcej metalu lub plastiku z ropy naftowej, choćby tylko w tym celu, lub nawet plastiku z roślin itp.
Powiesz mi, że „to więcej niż”, więc jest jeszcze gorzej. Nie, bo to prawie raz na zawsze.

Skoro jesteś taki mądry, to na pewno masz coś do zasugerowania? Poza tym, że dzisiaj tego nie robimy.
Dodam, że normalnie jest to nieopłacalne.
Zrównoważony rozwój nie da się pogodzić z pieniędzmi, zrównoważony rozwój nie da się pogodzić ze wzbogaceniem finansowym.

Dlatego też musimy odejść od dzisiejszej logiki, w przeciwnym razie pozostanie nam dzisiaj, a to nie jest przewidywanie, to wyczekiwanie i fatalizm.
Taka postawa szkodzi obecnym i przyszłym pokoleniom.
Ostatnio edytowane przez eclectron 07 / 07 / 20, 10: 56, 1 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 07/07/20, 10:55

izentrop napisał:Dla wielu realnie zagrożona przyszłość, jak Gael Giraud wyjaśnia Zgromadzeniu Narodowemu http://videos.assemblee-nationale.fr/vi ... -juin-2020

Po prawej stronie obrazu znajdują się bezpośrednie linki. Powiększ obraz, aby zobaczyć krzywe zaproponowane przez Gaela G.

Dlatego właśnie musimy położyć podwaliny pod realną przyszłość i znaleźć akceptowalne wyjście. (w tej chwili nie słuchałem wszystkiego)
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez izentrop » 07/07/20, 12:13

Dziękuję Eclectronie. Myślałam, że przeszło to niezauważone. Przynajmniej proponuje rządowi konkretne rozwiązania. Zmiana paradygmatu, która rozpoczęła się wraz z przyjęciem podatku węglowego, jest tak ogromna, że ​​trudno mi uwierzyć, że nam się to uda.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 07/07/20, 13:16

Jeśli chodzi o ludzi np Gaël Giraud że liczymy na prawdziwą zmianę... Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 07/07/20, 13:19

ABC2019 napisał:
Obamot napisał:
ABC2019 napisał:Podaję średnią liczbę na podstawie scenariuszy IPCC, ale zgadzamy się, że w tych scenariuszach występują duże słupki błędów. Może być więcej lub mniej (moim zdaniem raczej mniej).
Z drugiej strony nie wiem, co nazywasz „1,5% udziałem antropogenicznym”?

Jak możemy wykorzystać dane IPCC, skoro są fałszywe?

słupków błędów jest tak wiele, że trudno się pomylić....

Udział emisji Co2 spowodowanej przez ludzkość (antropogenicznej) wynosi 3%, w tym 1,5%, które przyroda może wchłonąć, pozostawiając 1,5%, co stanowi realny udział wynikający z odpowiedzialności ludzkości!

skąd wziąłeś te 3% obliczenia?

Boję się najgorszego...

Obok Ciebie będę uchodzić za bezlitosnego ocieplacza klimatu!

Nie wiem, to nie ja podam się za naukowca, powinniście znać te liczby jak własną kieszeń, ponieważ pochodzą od sceptyków klimatycznych, to znowu wy podajecie liczby na temat, którego nie znacie Wydaje mi się, że wiem, skoro potrzebujesz tych informacji od IPCC i skoro odpowiadasz na pytanie innym pytaniem – nie mów mi, że chodzi o uniknięcie odpowiedzi? — Jednak określenie udziału globalnego ocieplenia spowodowanego działalnością człowieka jest prostym pytaniem. Jeśli poda się liczbę 2,5°C, to trzeba umieć to powiedzieć, prawda?
No widzę, widzę...
Ostatnio edytowane przez Obamot 07 / 07 / 20, 13: 23, 1 edytowany raz.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 07/07/20, 13:21

eclectron napisał:Przepraszam za złamanie rytmu, odpoczywam : Lol: (inaczej zajęty)
@ABC wczoraj...

Aby wyobrazić sobie przyszłość (którą z mojego punktu widzenia uważasz za nie do pozazdroszczenia), stale odwołujesz się do przeszłości, do wzorców z przeszłości, a nawet do bardzo, bardzo starej przeszłości.

w każdym razie przeszłość i teraźniejszość...
Czy sądzisz, że w ten sposób wprowadzamy innowacje, poprzez ciągły powrót do przeszłości?
Komentujesz: „Ale przynajmniej możesz zrobić jasno, co proponujesz”.
Czy wierzysz, że innowacja jest gotowa?
Czy wierzysz, że innowacje powstają bez prób i błędów oraz bez błędów?
Właściwym pytaniem byłoby: Co proponujesz na realną przyszłość, atrakcyjną i realistyczną przyszłość?

Odpowiem Ci, gdy zaproponujesz mi coś atrakcyjnego i realistycznego na moją starość, zaczynam sobie wmawiać, że trzeba coś zrobić :).
Proszę, nie wracaj za wszystkich na pole, mieszkając w chatce z wyschniętego błota, wypalając ostatnie gaje, żeby się ogrzać zimą, Europa byłaby wtedy pustynią (umiarkowany, stepem?)


szczerze mówiąc, zdaje się pan sądzić, że będziemy mieli wybór i że to my będziemy decydować. Jeśli mamy wybór, to oczywiste, że wolę mieszkać w dobrze ogrzanym, dobrze oświetlonym domu, jeść dużo i różnorodnie, móc podróżować, dobrze się bawić itp., itd., prawda?

Aha, i gdybym miał wybór, nie chciałbym mieć ani cukrzycy, ani raka, ani choroby Alzheimera, ani żadnej choroby zwyrodnieniowej!

Powtarzane wielokrotnie, pokolenie 4 łącznie zaspokoiłoby wszystkie te potrzeby energetyczne ludzkości przez 1000 lat.
Nie jestem fanem energii jądrowej, jej niebezpieczeństwa i marnotrawstwa, ale musimy przyznać, że we Francji nie mieliśmy wypadku, stosując technologię znacznie bardziej niebezpieczną niż tor + stopione sole.

tak naprawdę nie jest dowodem na nic, w tym konkretnym punkcie. Proporcjonalnie do reaktorów jądrowych, przy średniej obserwowanej liczbie poważnych awarii (około jednej na 10 lat), we Francji powinna zdarzać się jedna na 100 lat. Fakt, że go nie mamy, niczego nie dowodzi, a nie tego, że jesteśmy lepsi od innych.

Z drugiej strony pozwolę sobie wyobrazić skutki jednego poważnego wypadku w dolinie Rodanu, z dobrym mistralem, który wysyła wszystko do Marsylii i Prowansji...

ABC2019 napisał:i dlatego wszyscy mają takie samo prawo do konsumpcji, niezależnie od tego, co robią? (po co więc pracować?)

Już coraz rzadziej odpowiadaliśmy na Wasze powtarzające się pytania, Facet zrobiłeś to wcześniej, ale nie obchodzi Cię to lub nie drukujesz?
Celowo nie powtarzam tych słów, poszukacie.

biorąc pod uwagę, że Guy spędza 3/4 swoich postów na wysyłaniu obelg lub plotek w towarzystwie głupich filmów, faktycznie mógłbym przegapić kilka interesujących rzeczy, które powiedział. „Wiem, ale nie powiem, musisz po prostu sam sprawdzić” – przerabiałem to już z Janic na homeopatii, więc dla mnie jest to bardziej oznaka, kiedy mówimy o sałatkach .
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 07/07/20, 14:00

ABC2019 napisał: „Wiem, ale nie powiem, musisz po prostu sam sprawdzić” – przerabiałem to już z Janic na homeopatii, więc dla mnie jest to bardziej oznaka, kiedy mówimy o sałatkach .

: Lol: : Lol: : Lol: : Lol:, przepraszam...
To, co mówisz, jest możliwe, ale dla mnie mam wrażenie, że rozmawiam z otchłanią bez dna, to jest nudne.
Ale wrócę trochę później : Wink:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 07/07/20, 14:14

ABC2019 napisał:biorąc pod uwagę, że Guy spędza 3/4 swoich postów na wysyłaniu obelg lub plotek w towarzystwie głupich filmów, faktycznie mógłbym przegapić kilka interesujących rzeczy, które powiedział. „Wiem, ale nie powiem, musisz po prostu sam sprawdzić” – przerabiałem to już z Janic na homeopatii, więc dla mnie jest to bardziej oznaka, kiedy mówimy o sałatkach .

Czy humor i szyderstwo nazywasz obelgą? Mógłbyś też przeczytać jeszcze raz to co piszesz, bo 9 razy na 10...
I tylko upiększa swoje posty, bo merytorycznie zawsze „wyczuwa się” konkretne tematy, a ja mam raczej wrażenie, że czytam mnóstwo dezinformacji, które on jednak jowialnie potępia.

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Właściwym pytaniem byłoby: Co proponujesz na realną przyszłość, atrakcyjną i realistyczną przyszłość?

Odpowiem Ci, gdy zaproponujesz mi coś atrakcyjnego i realistycznego na moją starość, zaczynam sobie wmawiać, że trzeba coś zrobić :).

I tak, kolejna odmowa, a potem narzekasz, że jesteś denerwujący!
Humor w obliczu pogardy, myślę, że jest proporcjonalny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152