Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13625
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1499
Kontakt :

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez izentrop » 01/07/20, 11:00

eclectron napisał:Cóż, to ty wybierasz, kto jest brzydkim kaczątkiem w prawdziwym świecie*
*w przeciwieństwie do świata wyimaginowanego przez kapitalizm i jego obrońców...
Upadek ZSRR jest dobrym przykładem z realnego świata
...marksistowska teleologia, dla której kapitalizm może upaść jedynie sam, ofiarą własnych sprzeczności.
Jeśli wiele koncepcji marksistowskich, takich jak pojęcie wartości dodatkowej, kapitalizmu czy walki klas, wniknęło do naszego społeczeństwa i nikt nie znalazł w nich winy, ta została zapomniana. Oczywiście takie zapominanie nie jest przywilejem organizacji kapitalistycznej: każdy system społeczny jest pełen sprzeczności, które stara się przezwyciężyć z mniejszym lub większym sukcesem. Zniknięcie Związku Radzieckiego jest tego dowodem...

Upadek Związku Radzieckiego rozpoczął się zaledwie w trzy lata w 1989 r., choć trwał już od końca lat 1960., czyli od ponad dwudziestu lat. To właśnie w tej długiej chwili, która ją poprzedza, naprawdę dokonuje się przejście. Ponieważ poza zmianą reżimu w grę wchodzi zmiana paradygmatu społecznego, co nie jest drobną sprawą. Wszystkie wartości, przekonania i pewności, na których jednostki zbudowały swoje życie, znikają, zastąpione innymi. Aby lepiej zrozumieć skalę transformacji, jakiej wymagano od Sowietów, możemy odwołać się do naszych własnych koncepcji: czy możemy sobie wyobrazić świat, który nie byłby już zorganizowany według prawa podaży i popytu, czy też według przepływów finansowych? A co ze społeczeństwem, w którym zanikł indywidualizm?

Czytaj więcej: https://libnanews.com/la-collapsologie- ... a-realite/
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 01/07/20, 12:28

izentrop napisał:ABC nadal zaprzecza klimatowi. Szkoda, bo czasami masz dobre myśli. : Evil:

tss tss tss...Nie jestem zaprzeczeniem, po prostu czytam prawdziwe raporty naukowe, zamiast tylko czytać zniekształcone opinie z mediów, to wszystko. : Mrgreen:
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadebois » 01/07/20, 12:37

ABC2019 napisał:
izentrop napisał:ABC nadal zaprzecza klimatowi. Szkoda, bo czasami masz dobre myśli. : Evil:

tss tss tss...nie jestem negacjonistą, Właśnie przeczytałem prawdziwe raporty naukowe zamiast po prostu czytać zniekształcone doniesienia medialne, to wszystko. : Mrgreen:

To zabawne. Nigdy nie przedstawiłeś niczego przekonującego na temat klimatu i zostałeś wyśmiany, ba, zmiażdżony przez covid. : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 01/07/20, 12:52

To oczywiste
Obraz
Im mniej dżemu mają, tym bardziej go rozprowadzają, zawsze tak jest z „dającymi lekcje”, grającymi w gry niezbędnych sędziów prędzej czy później zostaną zdemaskowane... Powinni się nad tym jeszcze trochę zastanowić...
06F3E2A1-66B1-45CF-BDAE-43BAAD3D669F.gif

izentrop napisał:
Wszystko to można osiągnąć jedynie w ramach zglobalizowanej gospodarki i prawodawstwa... Nie ma nas tam.

To właśnie tam chciały nas zabrać USA... - aby jak najlepiej wycisnąć z ognia dla swoich największych zysków, światowy przemysł farmaceutyczny jest prawie w ich rękach, widzimy rezultat - ale nadal wydaje się, że ta koncentracja cię pociąga pomysł na obóz do tego stopnia, że ​​mówimy o nim jako o ostatecznym celu, który należy osiągnąć, gdy jesteśmy w TGV jadącym z pełną prędkością w kierunku bunkra!

Ach, ale dziękuję bardzo, że w końcu opublikowałeś coś, co ujawnia głębię twojego c... Obraz myśl ! : Twisted:

Na szczęście nie, przyszłość będzie „wielobiegunowa” (tak jak świat już jest)…
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadebois » 01/07/20, 13:14

Ideał według (biednej) Izy: Rząd światowy, wszędzie 5G, wszyscy w domu, edukacja na ekranie, medycyna wirtualna, z prezydentem świata... Na przykład Trump? Świat według Izy'ego: Idiokracja.
Obraz
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 01/07/20, 13:24

Po maluchu do matki (przepraszam Brigitte) chciałbym widzieć kandydata Raoulta na prezydenta przed partią Ruchu „Karcher-22” na rzecz oczyszczenia Republiki ze intrygantów i innych mafiosów (a nie przedmieść...)
1 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 01/07/20, 13:27

GuyGadebois napisał:
ABC2019 napisał:
izentrop napisał:ABC nadal zaprzecza klimatowi. Szkoda, bo czasami masz dobre myśli. : Evil:

tss tss tss...nie jestem negacjonistą, Właśnie przeczytałem prawdziwe raporty naukowe zamiast po prostu czytać zniekształcone doniesienia medialne, to wszystko. : Mrgreen:

To zabawne. Nigdy nie przedstawiłeś niczego przekonującego na temat klimatu i zostałeś wyśmiany, ba, zmiażdżony przez covid. : Mrgreen:

przepraszam, ale właściwie nie jestem w stanie przekonać kogoś, kto nic nie rozumie z przedstawianych mu argumentów i który potrafi odpowiedzieć jedynie obelgami. Każdy ma swoje ograniczenia, ja znam swoje!
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 01/07/20, 17:07

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:
ABC2019 napisał: w rzeczywistości, jak na ironię, kapitalizm jest całkowicie „rabistyczny”, każdy może zostać kolibrem, kupując akcje za 10 euro!

To legenda o kolibrze piromańsku, który bawi się zapałkami. : Lol:
i w tym przypadku wystarczy mecz Roll: w przeciwieństwie do kropli wody, która gasi pożar.

tak, dobrze, że publikujesz dalej forums korzystając z komputera, wciąż udowadniasz, że nie masz ochoty się trochę ogrzać w żarze tego ognia...

Mówiąc jaśniej, nie ma dobrego kapitalizmu na małą skalę i złego kapitalizmu na dużą skalę.
Różnią się one jedynie rozmiarem, ale nie zasadą wzrostu.
Ale to właśnie tę zasadę wzrostu należy znieść. Czy to na skamieniałościach węgla, czy na wszystkich zasobach w ogóle. (zdjęcie wszystkich) aby dokończyć moją odpowiedź Izentrop.

Jeśli chodzi o mnie, urodziłem się w świecie kapitalistycznym, jak wy wszyscy, i przetrwałem tam do dziś, co świadczy o pewnym przystosowaniu się do systemu. Oczywiście, jak wy wszyscy, jestem kapitalistą, tylko z moją książeczką A.
Z drugiej strony nie wzrastam już w bogactwo, bo mam wszystko, czego potrzebuję i znam ludzką cenę, jaką ponosi moja osoba dodatkowy wzrost bogactwa, a zwłaszcza daremność powiększania się bogactwa, daremność obejmująca zniszczenie. biotop i człowiek.
Byłby inny świat, opcja 3) (Pomagam Ahmed co nie oferuje zbyt wiele... : Mrgreen: ) pożyczone od Artur Keller: społeczności na skalę wsi czy regionu, oparte na prawdziwym zrównoważonym rozwoju (aby nigdy więcej kapitalizmu), dołączyłbym natychmiast, tyle że zmusiłoby mnie to do przeprowadzki. Nieważne, pomyśl o tym… ale nie ma społeczności, o której marzę, która rozwiązałaby problem.

ABC2019 napisał:
Problemem kapitalizmu jest to, że żąda pieniędzy zadłużonych (naszej waluty). impérativement wzrostu gospodarczego, w przeciwnym razie mamy do czynienia z kryzysem lub nawet katastrofą.
Ktokolwiek ma kapitał, niezależnie od tego, czy jest stowarzyszony, czy nie, jeśli żąda odsetek/zysku od swojego kapitału, żąda wzrostu.

zawsze to mówisz, ale nadal jest to błędne zdanie.

Ale nie …

ABC2019 napisał:W każdym społeczeństwie są rzeczy, które są stale niszczone (przez przypadek, starzenie się itp.),
Nawet w waszym hipotetycznym społeczeństwie nadającym się do recyklingu recykling oznacza niszczenie rzeczy w celu wytworzenia nowych.
Ale tak…
Jest nawet dobry na wzrost, należy go wymienić.

Przynajmniej zgodzisz się, że do wymiany potrzebne są pieniądze (waluta).
Zgodzisz się, że 90% pieniędzy na planecie pochodzi z kredytów bankowych ex nihilo.
Zgodzisz się, że pożyczki bankowe są udzielane na procent.
Zgodzisz się, że aby spłacić pożyczkę i jej odsetki, potrzebujesz działalności gospodarczej, aby stworzyć bogactwo. To się nazywa wzrost.
Zgodzicie się więc, że aby pieniądz po prostu był w obiegu, potrzebny jest wzrost.

Globalna podaż pieniądza to otwarta wanna. Jeśli wzrost się zatrzyma, nie będzie już powodu do zaciągania kredytów bankowych, a wanna nieuchronnie będzie pusta.
Podaż pieniądza topnieje i nie możemy już wymieniać, chociaż nic nam nie stoi na przeszkodzie materialnie do wytwarzania towarów i usług.


ABC2019 napisał:ale to w żaden sposób nie uniemożliwia funkcjonowania zasady kapitalistycznej (łączenia kapitału).

To może być twoja troskliwa definicja kapitalizmu, a może nawet oficjalna definicja, co nie zdziwiłoby mnie, biorąc pod uwagę cynizm tych ludzi… Nie obchodzi mnie to!
Rzeczywistość jest taka, że ​​wasza „spółdzielnia miłych kapitalistów” żąda wzrostu ich wspólnego kapitału. W przeciwnym razie po co to robić?
Nieskończony rozwój w skończonym świecie, koniec gry.

ABC2019 napisał:to, co nie jest zrównoważone, to nie system kapitalistyczny, który może bardzo dobrze funkcjonować w społeczeństwie odnawialnym.

Cóż, właśnie powiedziałeś, że kapitalizm nie jest zrównoważony, ponieważ społeczeństwo odnawialne nie istnieje. Kapitalizm działa w otwartym cyklu: biorę z natury, wrzucam do natury, a ona robi wszystko, co w jej mocy, aby wszystko naprawić, jeśli tylko może...
Zgodnie z tą logiką drapieżnictwa dozwolony jest wzrost do pewnego punktu i dochodzimy do tego punktu.
Jaki wzrost jest możliwy, gdy wszystko podlega cyklom? na szkodę kogo lub czego?
Przypominamy, że żyjemy w skończonym świecie.
Jeśli więc powiesz mi, że kapitalizm bez wzrostu jest rozwiązaniem zrównoważonym, będzie to system gospodarczy, który nie będzie już kapitalizmem, ponieważ będzie bardziej wzrostowy.
To proste, za każdym razem, gdy użyjesz słowa kapitalizm, możesz zastąpić je wzrostem i zobaczysz, czy to, co mówisz, jest spójne, czy nie.

ABC2019 napisał:Pierwszymi kapitalistami byli armatorzy, którzy budowali floty łodzi drewnianych i brezentowych, całkowicie odnawialnych, ale drogich w budowie, aby następnie handlować i na nich się bogacić! .

Tak, błogosławiona era, w której zasoby naturalne można było uznać za nieskończone...
Cześć ?
Ilu z nas jest dzisiaj na planecie?
Z jakim komfortem życia?
Jaki jest stan zasobów, jaki jest stan biotopu?

ABC2019 napisał:Prawdziwie niezrównoważonym zjawiskiem jest przemysłowy sposób życia oparty na eksploatacji zasobów nieodnawialnych, w szczególności minerałów i skamieniałości. Mylicie to z kapitalizmem, ponieważ kapitalizm okazał się najskuteczniejszy w rozwoju tego przemysłowego sposobu życia i ostatecznie narzucił się całej planecie; ale znowu nie jest to specyficzne dla kapitalizmu. Gdyby Robinson znalazł na swojej wyspie niewielkie złoża węgla i rudy żelaza i zaczął je wydobywać do produkcji żelaznych narzędzi, które zardzewiałyby i wymagały wymiany, równie dobrze mógłby je wyczerpać, a to nie miało nic wspólnego z „ kapitalizm".

Tak, jeśli chodzi o Robinsona, rzeczywiście nie trzeba być kapitalistą, aby być niezrównoważonym.
Z drugiej strony kapitalizm jest z pewnością niezrównoważony, ponieważ wzrost jest DNA tego systemu.
Trzeba zarabiać pieniądze, kropka! zatem kredyty bankowe i wzrost, w takiej kolejności, w jakiej chcemy
Nawet to, co zalecam jako „trwałe, nadające się do naprawy, nadające się do recyklingu” ma granicę trwałości. Kwestia wskaźników recyklingu i energii. To tylko przesuwa termin upadku.
Aby zobaczyć, czy w międzyczasie populacja świata sama się zmniejszyła.
Mówię w stuleciach.
Możemy mieć tylko nadzieję, że w międzyczasie wprowadzimy innowacje, aby móc zbierać asteroidy, że wprowadzimy innowacje, aby uzyskać czystą i obfitą energię, ale daleko nam do tego wszystkiego. Co najmniej 50 lat na syntezę termojądrową, jeśli dojdzie do skutku. dzień...
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 01/07/20, 19:23

eclectron napisał:[Zgodzicie się, że 90% pieniędzy na planecie pochodzi z kredytów bankowych ex nihilo.

Nie będę szczegółowo omawiał wszystkiego, ponieważ nie odpowiedziałeś na moje uwagi.

Ale na ten temat możemy powiedzieć:
- „że kreacja pieniądza za pomocą mechanizmu pieniądz = dług jest wskazówką dla banków centralnych, aby wiedzieć, ile pieniędzy wyprodukować!"

Krytycy systemu twierdzą, że jest to swego rodzaju gra w samolot, to znaczy, że bank centralny tworzy pieniądze za pożyczoną kwotę, natomiast bank, który udzielił kredytu, nie może od razu ponownie zainwestować „tej” sumy do kwoty ok. 70% długu, ale problem (i tutaj musielibyśmy dokonać obliczeń…) polega na tym, że kiedy pożyczkobiorca spłaca swój dług, następuje zniszczenie pieniężne!
Ostatnio edytowane przez Obamot 01 / 07 / 20, 19: 45, 1 edytowany raz.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 01/07/20, 19:43

Pomagam Ahmedowi, który nie oferuje zbyt wiele... : Mrgreen:

Za żadną cenę (sic!) nie proponowałbym społeczeństwa gotowego do spożycia! Mam do ciebie o wiele większy szacunek... :P

Żadne społeczeństwo przemysłowe nie jest zrównoważone w dłuższej perspektywie, a idea „dekarbonizacji” Izysposoby wytwarzania energii to jedynie sposób na pochwalenie obecnego funkcjonowania (w nadziei na jego pewne przedłużenie)... Podobnie obfitość i czysta energia stanowi z tego samego powodu logiczną sprzeczność, ponieważ trzeźwe społeczeństwo, jakiego było wielu (wielu z którzy nie znali biedy tak samo jak bogactwa), którzy nie byliby jej potrzebni.

W przeciwieństwie do ciebie ABC, nie sądzę, że pierwszym czynnikiem ograniczającym jest aspekt zasobów górniczych, ponieważ, jak słusznie wskazano Eclectron, siłą napędową naszego społeczeństwa kapitalistycznego jest zdolność do akumulacji abstrakcyjnej wartości: gdy tylko warunki na to nie pozwalają, wszystko się zatrzymuje, niezależnie od tego, czy są jeszcze dostępne minerały, czy też nie.

Myślę, że to jest Obamot który argumentował, że pole manewru wynika z faktu, że w czasie odosobnienia wystarczą podstawowe usługi, aby „wkręcić maszynę”: w rzeczywistości dzieje się tak dlatego, że usługi te odpowiadają bezpośredniej użyteczności, podczas gdy prawie wszystkie inne służą właśnie do obfitowania masy wartość abstrakcyjna; dlatego też izolacja może mieć jedynie charakter przejściowy, ponieważ jej czas trwania stanowi kompromis pomiędzy jej zdolnością do uniknięcia fizycznego zniknięcia podmiotów gospodarczych a skutkami administracyjnej neutralizacji tych samych podmiotów...

Edycja: Obamot, nie przychodź i nie mieszaj spraw! : Mrgreen:
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 52