Która kruszarka ma produkować BRF (Raméal Fragmented Wood)?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 06/04/20, 21:22

Właśnie zacząłem robić nową rynnę wyrzutową sekcja stała. Mam już zarys płytki dolnej wykonany płaskownikiem 5x30 (ślusarze zawsze liczą w mm). Jest to część wymagająca minimum precyzji, ponieważ to w niej będzie mieścił się korpus zsypu (konieczne jest uniknięcie przerwy w płaszczyźnie wyrzutu między kruszarką a , ta płyta wystaje trochę na zewnątrz ze względu na jej standardową płaską szerokość, ale nie stanowi to problemu, wręcz przeciwnie, ponieważ zapewnia dodatkową solidność.
Mój elektroniczny okap już nie działa :zmarszczyć brwi: chociaż przycisk testowy powoduje normalne zaciemnienie: myślę, że to komórki detekcyjne są niesprawne... :( Zobaczę jutro, czy ekspozycja na słońce może je ożywić, przyjaciele, mam poważne wątpliwości! Nagle moja stara maska ​​optyczna wróciła do służby, niewzruszenie... 8) W każdym razie, dla półautomatu używanego okazjonalnie, jest wystarczająco dobry; w każdym razie znacznie mniej przydatne niż w przypadku stacji elektrodowej.
Używam arkusza 2 zamiast 3 na tym, który wymieniam, ponieważ jest to jedyny, jaki mam; w razie potrzeby spawam usztywnienia, aby zapewnić solidność, ale ze względu na jednoczęściową konstrukcję mam nadzieję, że nie jest to konieczne: poczekajmy na ostateczną ocenę. Trochę przeszkadza mi realizacja regulowanej czapki: miałem sporo problemów z modyfikacją oryginalnej i dlatego odłożyłem tę nową modyfikację do teraz... Roll:

Chcę zmienić nazwę mojej niszczarki”COVID-19", bo sieje spustoszenie i razem z nim szlifujemy noir Zielony; Co myślisz? Czy to nie jest w najlepszym guście? : Mrgreen:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez eclectron » 07/04/20, 10:50

Czy możemy zamówić? : Lol:
Ostatnio wydałam Astry topy. Tnie je na końcu około 10 cm, jest tak lekki i łatwy do cięcia, że ​​kończy się zapychaniem zwężonego wylotu.
Przechodzę obok i wyciągam je kijem typu „harpun”, aby odblokować i uniknąć demontażu.
Na szczęście ten rodzaj dżemu nie stoi w miejscu.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 07/04/20, 12:28

Tak, to mnie nie dziwi. Dzięki dużym liściom drewna iglastego nie jest zbyt długi, ale jest bardzo obszerny, a nadzienie odbywa się bardzo szybko, a następnie przód materiału cofa się z dużą prędkością w kierunku komory rotora. Nie zatrzymuje też wirnika (jeśli zareagujesz szybko!), ale trudno jest wydobyć materiał z końca rynny, ze względu na zagęszczenie, a także lepką żywicę, która osadza się na ściankach...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 08/04/20, 09:28

Zgodnie z obietnicą zdjęcia płytki montażowej. Najpierw surowa część:
IMG0067B.jpg
IMG0067B.jpg (206.8 KB) Konsultowano 3488 razy

...a następnie część została wykończona i umieszczona na miejscu.
załączniki
IMG0068A.jpg
IMG0068A.jpg (223.48 KB) Oglądane razy 3488
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 08/04/20, 17:25

Trochę uciążliwe jest cięcie blach bo to złom i nie są płaskie a o smrodzie oleju przy szlifowaniu i spawaniu nie wspomnę :zaszokować: ... Na szczęście montaż był łatwy, ponieważ po bliższym przyjrzeniu się mojej automatycznej masce zdałem sobie sprawę, że przypadkowo znalazła się w pozycji „szlifowania” i dlatego działa idealnie; w związku z tym mogłem mieć wolną rękę, której nie było za dużo, zwłaszcza do wskazania zakrzywionej części. Oto co daje model kanału „Covid19” w wersji „tymczasowy montaż”:
IMG0069A.jpg
IMG0069A.jpg (353.61 KB) Oglądane razy 3472

Byłem w stanie przeprowadzić szybki test mielenia winorośli dobrze przyozdobionych liśćmi i chociaż wyciąganie ostatecznych wniosków jest zbyt wcześnie, jestem przekonany o zaletach mojego podejścia. Pytanie bezpieczeństwa, prawie niemożliwe jest dotarcie do wirnika ręką (co nie było w przypadku oryginalnej części), ponieważ jeśli otwór jest szerszy, dobrowolnie zmontowałem arkusz wcześniej wyżej. Na poziomie czapki pozostawiłem zbyt długi proces, aby rządzić później. Myślę, że krzywizna jest zbyt wyraźna i prawdopodobnie naprawię to, wprowadzając część o większym promieniu w tej części.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez eclectron » 08/04/20, 19:24

Ahmed napisał: Jestem przekonany o słuszności mojego podejścia.

Ja też !
Ahmed napisał:Pytanie bezpieczeństwa, dosięgnięcie ręką do rotora jest prawie niemożliwe (co nie miało miejsca w przypadku oryginalnej części), ponieważ jeśli otwór jest szerszy, dobrowolnie podniosłem górną płytę przednią. Na poziomie czapki

Tylko nie kładź na nim rąk, dla ludzi, którzy mają długie ramię! : Lol:

Fakt, że krzywa jest progresywna, bez załamań, jest pozytywnym punktem dla ekstrakcji: brak ryzyka akumulacji, a następnie zakleszczenia.
Po tych wszystkich modyfikacjach będzie w najlepszym razie praktycznie idealny.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 08/04/20, 19:54

Wpadłem na pomysł, po wyregulowaniu tej krzywej, aby wyposażyć jej koniec w gumową nasadkę regulowaną przez odkształcenie, a więc bez zawiasów, a więc bez luzu (a także bez pęknięć, ponieważ nie ma kąta) ...
Im dłużej patrzę na ten spadochron, tym bardziej ten drugi wydaje mi się niespójny z mechanicznego punktu widzenia: powinienem był to zrobić dawno temu... : Oops: ale robiłem z tego górę, kiedy to naprawdę niewiele! 8)

Ostateczny test nastąpi wkrótce, po ścięciu kolejnego iglaka o bardzo gęstych gałęziach: jeśli wszystko pójdzie dobrze (jestem tego bardzo pewien!), jedynym czynnikiem ograniczającym będzie moc silnika, ale to nie wpływa na masę igieł, które przechodzą, gdy docierasz do końca gałęzi, gdzie nagle masz tendencję do puszczania...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 14/04/20, 22:07

Drzewo iglaste, które miałem ściąć, korzysta w obliczu śmierci wytchnienia do jesieni: kilka gołębi osiedliło się bardzo wysoko na szczycie, zdeterminowane, by uwiecznić gatunek...
To nie jest takie poważne, wręcz przeciwnie: wpadłem na pomysł, aby zadzwonić do profesjonalnego ogrodnika, który powiedział, że jest gotowy do współpracy, dostarczając mi drewno do przycinania. Poza tym diabeł będzie, jeśli nie znajdę grubych materiałów, które pozwolą mi prawidłowo przetestować mój nowy spadochron (nie, nie zrobię testów „podwójnie ślepych”, ponieważ w tej dziedzinie fałszywe żaluzje kończą na prawdziwych pingwinach! : Wink: ), w końcu miałbym wystarczająco dużo rozdrobnionego materiału, aby dokończyć dekorowanie moich desek z truskawkami i mojej drugiej deski do ziemniaków, plus ilości, które koniecznie będę potrzebował na resztę...
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 28/04/20, 18:49

Z pewnymi opóźnieniami przybył mój oddział! Głównie drzewka owocowe: jabłonie i wiśnie, o dość krętych kształtach, co nie ułatwia operacji, ale za to ładnie rozdrobniony produkt na wylocie... zsyp (część zakrzywiona) się rozlutował, bo ta część oczekująca była tylko zaostrzona, nagle projekcja odbywa się w trybie „dyspersji”… :zmarszczyć brwi:
Dziś rano nowa dostawa, na razie ostatnia; inni będą zależni od rozkazów. Odmówiłem cedru, którego nie mam zbyt wiele do roboty i który w związku z tym niepotrzebnie zająłby mi czas: mielę go tylko na własny użytek, aw tym przypadku, aby się go pozbyć.
Postanawiam zostawić stertę gałęzi w oczekiwaniu, pilniejsze jest użycie zmielonego materiału, zanim przefermentuje. Korzystam również z okazji, aby przyciąć i skrócić zakrzywioną część, aby dokładniej dopasować ją do bocznych policzków, a tym samym ograniczyć ograniczenia, które powodowały, że „ziewała”; teraz jest zgrzany na stałe, pozostaje tylko wyregulować elastyczną nasadkę regulowaną poprzez pociągnięcie za linkę (niewrażliwą na wibracje)*. To może poczekać do końca lockdownu, bo chyba nie mam tego pod ręką, nawet wśród moich CPS-ów... a chciałbym coś satysfakcjonującego i nie tylko! Już teraz z tym sprostowaniem spadochronu będzie pluł znacznie mniej daleko, nawet jeśli nie będzie możliwości uzyskania regulacji.

* Przewód, który zostanie „podłączony” do urządzenia wyprowadzonego z port-a-wrap, czyli hamulca/blokady naciągu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Did67 » 28/04/20, 19:33

Dla krzywizny stosuje się kształt łuków, których krzywizna stopniowo się zwiększa... To nie jest łuk. CF "spirala Eulera"...

Tutaj wydaje się bardziej odpowiedni.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 310